Orion – superdrednot IV poziomu w służbie Jego Królewskiej Mości

Orion, pancernik IV poziomu, był pierwszym superdrednotem na świecie, uzbrojonym w 13,5 calowe działa. W World of Warships nie jest on w żadnym stopniu słabszy. Pod względem kalibru i uszkodzeń zadawanych przez pociski PP ustępuje na swoim poziomie tylko japońskiemu Myogi. A dodatkowo, jako brytyjski pancernik posiada zwiększone uszkodzenia i penetrację pocisków OB.

Główne działa Oriona mają dość duży rozrzut, co predestynuje go do starć na krótkim i średnim dystansie.

Jednostka ta sprawdza się zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Dzięki solidnemu opancerzeniu, zwłaszcza w okolicach dziobu, pancernik może przyjąć solidne manto i jednocześnie boleśnie odgryźć się przeciwnikowi. Należy tylko uważnie obserwować rozwój wydarzeń i pamiętać o podstawowej zasadzie każdego kapitana pancernika – nigdy nie wystawiać burty na ogień przeciwnika.

 Uzbrojenie:

  • Dziesięć dział 13,5-calowych (343 mm). Zasięg ognia: 16,7 km (15,18 km w podstawowej konfiguracji); czas przeładowania: 30 sekund.
  • Punkty wytrzymałości: 42 700 (38 600 w podstawowej konfiguracji). Wykrywalność z morza: 14,4 km.
  • Prędkość maksymalna: 22 węzły (19,8 węzła w podstawowej konfiguracji). Promień skrętu: 610 m. Czas przestawiania steru: 12,5 sekundy (17,5 sekundy).

 Główne cele:

  • Pancerniki
  • Krążowniki

Co robić…

  • Niszczcie krążowniki i pancerniki w starciach na średnim i krótkim dystansie.
  • Przyjmujcie na siebie ognia przeciwnika i prowadźcie ataki skrzydłami. Orion nie może się poszczycić dużą pulą PW, ale podobnie jak inne brytyjskie pancerniki wyposażony jest w ulepszoną Grupę naprawczą. Ponadto jego rozmiary są stosunkowo małe, jak na pancernik, więc trudniej go trafić z dużej odległości.

…i czego nie robić

  • Nie dzielcie uwagi na wielu przeciwników jednocześnie.
  • Nie wystawiajcie burt okrętu na ostrzał wrogich pancerników.
  • Nie pozwalajcie niszczycielom zbliżyć się na tyle, żeby mogły przypuścić atak torpedowy. Jak na pancernik, Orion jest całkiem zwrotny, ale zawsze lepiej jest uniknąć ataku, niż próbować uciec przed torpedą.

Opancerzenie:

Moduły:

 Model ogólny:

Żródło:  Wargaming.net

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments