Unikatowi dowódcy i kampania Yamamoto Isoroku

Wraz z aktualizacją 0.6.9 w World of Warships pojawią się unikatowi dowódcy! Dowiedzcie się się, jak nowe rodzaje dowódców wpłyną na grę, a także przeczytajcie więcej informacji na temat naszej nowej kampanii oraz kolekcji!

W ramach wersji 0.6.9 proponujemy Wam unikalnych dowódców. W grze będą oni oznaczeni specjalną wstęgą i zapewnią Wam bojowe i ekonomiczne bonusy, dzięki czemu Wasze okręty będą się wyróżniać z tłumu.

Jednym z pierwszych historycznych dowódców, który trafi do World of Warships, będzie Yamamoto Isoroku. Był on admirałem Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej i dowódcą floty japońskiej podczas II wojny światowej. Ukończył japońską Akademię Morską i Akademię Sztabu Marynarki, studiował w amerykańskim Naval War College i na Uniwersytecie Harvarda.


Co sprawia, że dowódca jest unikatowy?

W aktualizacji 0.6.9 dowódcy zostaną rozdzieleni na dwa rodzaje:

 1. Zwykli dowódcy. Są to dowódcy, których można zaciągnąć lub otrzymać za uczestnictwo w różnych wydarzeniach. Nie zapewniają oni żadnych bonusów – ani bojowych, ani gospodarczych. Dowódcy zwykli różnią się od siebie przynależnością państwową oraz tożsamością (tj. mają własne imiona, nazwiska, portrety i głosy). Wszyscy zwykli dowódcy dysponują takim samym zestawem umiejętności, rozwijają się w ten sam sposób i nie mają nadzwyczajnych cech.
 2. Dowódcy bohaterscy wyróżniają się na tle zwykłych następująco:
  • Portrety takich bohaterów są oznaczone specjalną wstążką.
  • Bohaterscy dowódcy otrzymują bonusy bojowe, gospodarcze oraz innego rodzaju bądź dysponują unikatowymi zdolnościami lub umiejętnościami, które nie zerują się podczas przeszkalania.

Kampania „Yamamoto Isoroku”

Poznajcie nową, stałą kampanię historyczną, która opowiada historię Yamamoto Isoroku, admirała floty Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej oraz naczelnego dowódcy Połączonej Floty Cesarstwa Japonii. Kampania składa się z pięciu misji, jest przeznaczona dla okrętów co najmniej VIII poziomu i dostępna dla graczy z przynajmniej 9. poziomem przebiegu służby. Kampania nie jest ograniczona czasowo i może być zakończona w dowolnym momencie. Pierwsza misja zostanie udostępniona tuż po wprowadzeniu aktualizacji 0.6.9, a każda kolejna będzie publikowana dwa tygodnie po poprzedniej.

Gdy wypełnicie ostateczne zadanie ostatniej misji, otrzymacie dowódcę Yamamoto Isoroku* i okręt Hashidatew porcie. Za przeszkolenie Yamamoto na wybrany okręt otrzymacie też kontener zawierający przedmioty z kolekcji Yamamoto oraz trochę bonusów, a także 200 000 kredytów i 50 000 elitarnych PD dowódcy.

* Otrzymacie też miejsce w rezerwie dla Yamamoto, jeśli nie posiadacie wolnego w momencie przydzielenia dowódcy. Jeśli posiadacie wolne miejsca w rezerwie, nie dostaniecie kolejnego.

Jako dowódca Yamamoto Isoroku posiada 15 punktów umiejętności oraz dwa ekskluzywne talenty, które pozostaną aktywne nawet po przetrenowaniu:

 • Ukryte rezerwy: Po zdobyciu osiągnięcia „Pierwsza krew” otrzymujecie po jednym dodatkowym ładunku każdego materiału eksploatacyjnego do końca bieżącej bitwy.

 • Drugi oddech: Zdolność aktwuje się po zdobyciu przez okręt dowodzony przez Yamamoto osiągnięcia „Kraken uwolniony!”. Zapewnia ona -34% czasu przeładowania głównej baterii, -16% czasu przeładowania wyrzutni torped i przygotowania eskadr lotniczych oraz przywrócenie do 48% standardowych PW okrętu w ciągu 120 sekund. Talent działa jak standardowa Grupa naprawcza, usuwająca uszkodzenia okrętu i modułów.

Co więcej, ten legendarny admirał posiada ekskluzywny znak okrętowy, alternatywne kolory smugaczy pocisków artylerii głównej, a także może wystrzelić z okrętu fajerwerki za każdym razem, gdy otrzymujecie osiągnięcie „Pierwsza krew” lub „Kraken uwolniony!”. Te personalizacje można umieszczać na okręcie lub usuwać podobnie jak flagi.

Mogą one pomóc Wam wyróżniać się w bitwie, ale nie zdradzą Waszego położenia przeciwnikom, którzy jeszcze Was nie wykryli.

Gracze, którym uda się ukończyć kampanię, otrzymają dwa osiągnięcia:

 • Za ukończenie ostatecznego zadania
 • Za ukończenie wszystkich zadań w kampanii

Kolekcaj „Yamamoto Isoroku”

Kolekcja „Yamamoto Isoroku” jest złożona z wielu przedmiotów nawiązujących do postaci naczelnego dowódcy Połączonej Floty Cesarstwa Japonii. Kolekcja zawiera 40 przedmiotów, w tym osobiste przedmioty samego Yamamoto Isoroku, uniformy starszych rangą oficerów oraz marynarzy japońskiej marynarki wojennej, odznaczenia za zasługi w boju i różne elementy sprzętu wojskowego powiązanego ze wspomnianym dowódcą. Kolekcja nie jest ograniczona czasowo.

Pierwszy element kolekcji można otrzymać po zakończeniu kampanii Yamamoto Isoroku lub uzyskać ze specjalnych kontenerów sprzedawanych w sklepie premium.

W miarę rozbudowywania kolekcji gracz będzie stopniowo odblokowywać różne umiejętności, takie jak możliwość zamontowania drugiej flagi na okrętach japońskich lub dodania alternatywnego koloru kamuflażu: Typ 1, Typ 2, Typ 5 i Typ 6.

Cała kolekcja jest podzielona na pięć pomniejszych kolekcji, z których każda zawiera osiem elementów. Po skompletowaniu pomniejszej kolekcji gracz otrzyma nowe umiejętności do modyfikowania wyglądu zewnętrznego okrętu.

 • Skompletowanie pomniejszej kolekcji „Uniform” zostanie nagrodzone możliwością nałożenia nowego koloru kamuflażu na japońskich niszczycielach.
 • Skompletowanie pomniejszej kolekcji „Elementy uniformu” zostanie nagrodzone możliwością nałożenia nowego rodzaju kamuflażu na japońskich krążownikach.
 • Skompletowanie pomniejszej kolekcji „Dekoracje”, zawierającej odznaczenia dekoracyjne, zostanie nagrodzone możliwością zamontowania nowego rodzaju kamuflażu na japońskich pancernikach.
 • Skompletowanie pomniejszej kolekcji „Okręty” zostanie nagrodzone możliwością nałożenia nowego rodzaju kamuflażu na japońskich lotniskowcach.
 • Skompletowanie pomniejszej kolekcji „Różne” zostanie nagrodzone możliwością zamontowania drugiej flagi na japońskich okrętach.

Bonusy płynące z posiadania elementów kolekcji są dostępne również dla graczy, którzy nie mają dowódcy Yamamoto.

Po zdobyciu pierwszego elementu kolekcji, pozostałe elementy zostaną dodane do codziennych kontenerów. Od tej pory gracze będą mieli pewną szansę uzyskać elementy tej kolekcji w dodatku do zwykłej zawartości kontenerów. Nie dotyczy to superkontenerów.

Elementy kolekcji będą pojawiać się w kontenerach otrzymanych po uzyskaniu pierwszego elementu kolekcji. Kontenery otrzymane przed uzyskaniem pierwszego elementu kolekcji „Yamamoto Isoroku” nie będą zawierać innych elementów kolekcji.

Nagrodą za skompletowanie kolekcji jest specjalne osiągnięcie oraz pamiątkowa flaga Yamamoto Isoroku.

Brakujące elementy kolekcji można uzyskać, wymieniając określoną liczbę „duplikatów” na wybrany przez siebie przedmiot. Kurs wymiany duplikatów na unikatowe elementy kolekcji „Yamamoto Isoroku” będzie wynosić 5 do 1. Po skompletowaniu kolekcji wszystkie duplikaty znajdujące się na koncie gracza zostaną wymienione na kredyty po kursie 1 duplikat = 15000 kredytów.

Ź: WoWs EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bruno

zawsze to coś ciekawego do odblokowania 🙂

Zerdey

Czyli S. Seagal jest unikatowy na jakies 50% :).