Q&A 28-07-17

Dawka odpowiedzi deweloperów. Odpowiadał FlushDraw na oficjalnym forum gry:

Q: Kiedy usuniecie możliwość zakupu amunicji premium za kredyty?
A: To naprawdę nie jest konieczne.

Q: Witam. Kilka lat temu poinformowaliście o możliwości wprowadzenia niemieckiego niszczyciela czołgów E10 z hydraulicznym zawieszeniem. Kiedy zostanie wprowadzony do gry? Przecież byłby to pierwszy, nie-szwedzki czołg z trybem: ostrzału i przemieszczania.
A: W najbliższej przyszłości nie planujemy.

Q: Drodzy deweloperzy, powiedzcie, kiedy kolejne Trade-in?
A: Będziemy o tym informować na oficjalnym portalu gry.

Q: Czy Tiger 131 trafi do ponownej sprzedaży? (klaster RU)
A: Wspomnianego Tigera można było kupić lub zdobyć za darmo w ramach codziennych misji pt. : “Polowanie na Tygrysa”.

Q: Dlaczego zrezygnowano z trybu Bitew Historycznych?
A: Obecnie jesteśmy zajęci innymi trybami gry. Na razie bitwy historyczne są w odstawce.

Q: Czy mapę “Erlenberg” usuniecie z gry? Jeśli tak, to kiedy?
A: Obecnie nie planujemy. Osoby zajmujące się produkcją map są w pełni skupione nad konwersją istniejących już map do jakości HD. Wszystkie mapy zostaną zmienione – w tym Erlenberg.

Q: Powiedzcie mi, czy w World of Tanks Blitz mamy współdzielone konto premium z wersją PC? Jeśli nie, to dlaczego?
A: Jest to osobny projekt, który nie jest objęty kontem premium z World of Tanks.

Q: Kiedy nerf dla artylerii?
A: Artyleria była niedawno rebalansowana. W najbliższym czasie, zmian w charakterystykach nie planujemy.

Q: Drodzy deweloperzy, zapowiedzieliście buff radzieckich czołgów średnich – w szczególności T-54. Czy ten buff obejmie również T-55A?
A: Wszystko zależy od zebranych danych i głosu społeczności. Jeżeli będzie konieczność, to taką decyzję podejmiemy.

Q: Czy misja CŚ-15 z operacji na T-55A zostanie zmieniona? Konieczne jest zniszczenie dwóch niszczycieli czołgów z poziomu wyższego niż nasz pojazd.
A: Jeżeli będzie potrzeba – to tak. W tej chwili nie jest to konieczne.

Q: Czy u FV215 (183) planujecie zwiększyć ilość pocisków w magazynie amunicyjnym? Np. z 12 pocisków (6 minut aktywnej walki), do chociażby 16-20?
A: Według nas, taka ilość pocisków jest wystarczająca. Jeżeli będą jakiekolwiek zmiany, to będziemy o tym informować.

Q: Mam pytanie, ponieważ przez ostatnie 3 dni, grając tylko i wyłącznie czołgami 7+ rzucało mnie do dwupoziomowych walk. Przez te 3 dni, zaledwie 5 razy wylądowałem na topie. Tak powinno być, czy jest to jakiś błąd?
A: Prawdopodobieństwo trafienia na górę czy na dół listy, zależy tylko i wyłącznie od składu kolejki w momencie wejścia do bitwy. W przypadku technologicznej przewagi czołgów z wyższymi tierami, szansa na trafienie ich w bitwie rośnie. Należy pamiętać, że jeśli kilka bitew z rzędu byłeś na dole listy, to matchmaker na siłę szukał będzie miejsca u góry stawki. Jeśli nie znajdzie takiej możliwości, a czas oczekiwania na bitwę by się wydłużał, to wrzuci Cię do dowolnie wybranego teamu.

Q: Kiedy zwiększycie kary za uszkodzenia zadawane przez sojuszników?
A: Uważamy, że obecne kary są wystarczające.

Q: Planujecie powrót takich trybów jak: Dominacja, piłka czy wyścigi Chaffee – tyle tylko, że w nowej odsłonie?
A: Nie, ponieważ obecnie pracujemy nad nowym trybem: Linia Frontu / Wielka bitwa.

Q: Jeszcze bardziej niemożliwe niż wcześniej, stało się wykonanie misji osobistych. Obecnie np LT muszę wykryć 3 arty, uszkodzić je i 1 zniszczyć. Obecnie prawie niemożliwe staje się trafienie trzech artylerii w drużynie przeciwnika.
A: Stale monitorujemy sytuację misji osobistych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to wprowadzimy konieczne poprawki. Jednak w tej chwili zmian nie planujemy.

Q: Czy planuje się buff dla Leoparda 1? Obecnie, jest to najgorszy czołg średni X poziomu.
A: Jeżeli będzie taka potrzeba, to przyjrzymy się specyfikacji pojazdu.

Q: Czym podyktowany jest nerf ISU-152?
A: Wysokie jednorazowe uszkodzenia na strzał, w połączeniu z wysoką penetracją są zbędne.

Q: W kliencie gry, w garażu możemy znaleźć taki parametr jak “Prędkość obrotu”. Z doświadczenia wiem, że w zależności od tego na jakim gruncie stoi czołg, to obraca się on z różnymi prędkościami (w wodzie, na ulicy etc.). Proszę powiedzieć mi, która prędkość obrotu zostaje podana w kliencie gry, a jak w rzeczywistości jest obliczana podczas rozgrywki?
A: Klient podaje prędkość obrotu zawieszenia na twardym gruncie. W bitwie z kolei, w zależności od gruntu na którym znajduje się czołg, prędkość obrotu może się zmieniać.

Q: Dlaczego programiści odpowiedzialni za Bitwy Rankingowe, na bieżąco nie wprowadzali koniecznych poprawek? Np. balans Mausów (Maus vs Maus), limit czołgów średnich czy ograniczenie liczby dział samobieżnych? Potrzeba do tego tyle wysiłku i gigabajtowych łatek?
A: Była to wersja testowa trybu. Niezbędne zmiany zostaną wprowadzone w następnym sezonie.

Q: Witam deweloperów. Proszę, odpowiedzcie mi na 2 pytania: Czy i jakie są planowane buffy dla starych czołgów premium (IS-6, KW-5, etc.)? oraz czy Defender wróci do sprzedaży?
A: Odnośnie pierwszego: badamy tę sprawę, ale potrzeba czasu na analizę danych i podjęcie decyzji. Jeżeli chodzi o Defendera: takie informacje podajemy na oficjalnym portalu WoT, stay tuned.

Q: Czy planujecie wprowadzić Włoskie czołgi do gry?
A: Obecnie nie planujemy.

Q: Jak długo jeszcze będę wychodził na “minus”? Kiedy wreszcie przyjrzycie się zarobkom?
A: Jeżeli stale “wychodzisz na minus”, to nie potrzeba wielu szczegółów. Przedstaw nam powtórki i wyniki bitew, a my zobaczymy, dlaczego wychodzisz na minus 😉

Q: Kiedy gra stanie się bardziej rzeczywista? Mam dość stałych przewrotek i leżenia na boku.
A: Taka jest fizyka. Najeżdżasz na obiekt – przewracasz się. Jest to zgodne z rzeczywistością.

Q: Dlaczego nie wprowadzicie safe-shota?
A: Uszkodzenia sojusznicze są częścią mechaniki gry. Mimo wszystko, “teamdamage” i sojusznicze uszkodzenia modułów mogą być karane zgodnie z regulaminem gry.

Q: Kolejna, a-wykonalna misja: zniszczyć 2 czołgi ciężkie o 2 poziomy wyższe niż nasz pojazd. Przy obecnym MM nie da się tego zrobić. Czy możliwe jest wprowadzenie zmian?
A: Gdy zajdzie taka potrzeba – owszem. W tej chwili nie jest to konieczne.

Q: Czy IS-3 auto trafi do ponownej sprzedaży?
A: Śledźcie informacje na oficjalnej stronie projektu.

Q: Co z misją NC-15 w operacji na Objecta 260? Mam już 800 bitew na Grille 15 i dalej nie mogę jej zrobić..
A: W 9.19.1 zmieniliśmy część misji osobistych. W razie potrzeby, możemy poprawić również inne.

Q: Dlaczego, podczas fali banów, nie publikujecie listy zbanowanych graczy? Skąd mogę mieć pewność, że naprawdę dostają bana, a nie są to tylko słowa rzucone na wiatr?
A: Publikować pełnej listy zbanowanych graczy nie będziemy: naszym zdaniem, ta informacja innym graczom jest zbędna. Poza tym, na podstawie takiej listy, osoby tworzące niedozwolone i zabronione modyfikacje lepiej poznałyby się na naszych wewnętrznych mechanizmach i systemach.

Q: Mam u siebie chińską 112. Czołg jest dobry, zwłaszcza po buffie, ale działo kompletnie nie domaga. Czy w związku z planowanym buffem IS-6, planujecie również buff dla 112?
A: Uważnie zbieramy i śledzimy statystyki wszystkich pojazdów i w razie potrzeby, dokonamy niezbędnych poprawek.

Ź: oficjalne forum gry

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
21 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
digitalmen

Przecież to Q&A czyli te pytania i odpowiedzi moze napisać każdy.
Q. jak długo będziemy musieli czekać na bufa is6 i pozostałych czołgów bazujących na tej konstrukcji?
odp. Przyglądamy się statystykom tych czołgów ale główny przyglądacz zgubił okulary a darmowe są raz na 4 lata więc buff będzie jak będzie.
Q. Czy leopard 1 dostanie buffa ?
odp.Leopard jest czołgiem niemieckim wzorowanym na leopardzie więc jako taki leopard jest wystarczająco szybki ale na krótkim dystansie jak sie mechanik zmęczy to juz nie jedzie tak szybko. Buff bedzie jak będzie
Q. Czy mape erlenberg planujecie usunąc z gry?
odp Aktualnie nie planujemy usuwania map cały zespół tak sie skupia ze az poczerwieniał z pracy nad mapami hade niemniej mapy będa jak będa a sam erlenbergo zostanie pzrerobiony na mape z jedna drogą i będzie tam można podziwiac nowa fontannę.

Fateq

Moim zdaniem strasznie przydałby się buff dla Leosia , ale ciekawe czy kiedykolwiek to nastąpi

40k

Osobiście uważam iż blogi/portale typy rykoszet itp powinny porzucić idee publikowania artykułów Q&A. Dlaczego? Ponieważ już od bardzo dawna nie ma to absolutnie żadnego sensu. Nie ma w tym nic merytorycznego i całkowicie nic nie wnosi.
Są to bajędy i brednie. Nic nie znaczące treści. Nie ma w tym absolutnie żadnej wartości odnośnie poruszanych problemów i w ich wyjaśnianiu.
Ochłapy nic więcej…

Grzybek

jesli chodzi o Q&A w wocie to masz racje pisza cały czas: planujemy, przyjrzymy sie temu, jeśli bedzie trzeba, uważamy że jest dobrze bo **** nie chce nam się ruszyc do roboty i zmieniac gre na lepszą

wealdo5

i tak panowie debil deweloper odp zobaczymy a może coś poprawimy to znaczy nerf dla czołgów oraz znikających z pola widzenia czołga , pociska jak kamień leci jesteś świecący jak żarówka i tp tak właśnie pajace mówią co trzeba zmieniać abyśmy jeszcze bardziej baty dostawali i dużo kasy im dawali niech się *******ą debile z taki odp dla graczy

Anonimowo

Na cholere publikujecie pytania i odpowiedzi developera do samego siebie? Od PRAWIe 7 lat te pytania i odpowiedzi maja ten sam schemat, więc albo są pożywką dla głupiego, lub celowo maja wymuszać dyskusje o niczym…

Strielok252

Q: Witam deweloperów. Proszę, odpowiedzcie mi na 2 pytania: Czy i jakie są planowane buffy dla starych czołgów premium (IS-6, KW-5, etc.)? oraz czy Defender wróci do sprzedaży?
A: Odnośnie pierwszego: badamy tę sprawę, ale potrzeba czasu na analizę danych i podjęcie decyzji. Jeżeli chodzi o Defendera: takie informacje podajemy na oficjalnym portalu WoT, stay tuned.

Ta “odpowiedź” mnie rozwaliła przecież te dwa czołgi od dawna potrzebują buffa!

Mowca

jak is6 to to wz 111 i 112 nalezy buffem objac -.-

Strielok252

Zgadzam się, te czołgi przecież posiadają działa bazujące na tej samej konstrukcji.

jA

I co, nie chce mi się wierzyć, że nie pyta sie nikt o mm dla 8. WG pewjie celowo nie pokazuje tego pytania

Grzybek

ale dają pytanie które im pasują, selekcjonują je, a jak miało by być pytanie o MM to wywalić do kosza

pawelstani

Typowe odpowiedzi WG ,może,nie wiem ,nie,pomyślimy.

kolonia

mam 112 i baf do armaty by się przydał defendera armata to cudo a u 112 słabo skupia długo i celność słaba a mam 5 perkowom załogę z braterstwem broni skipiatorem stabilizatorem i często kalafiory idą nawet ze zgranym celownikiem dali by chociaż 200-215 peny i celność poprawil i rożżut pocisków 0.44 celności i celowanie 3.4 to za długo ze skupiatorem jest 2.9

Anonimowo

“Czy planuje się buff dla Leoparda 1? Obecnie, jest to najgorszy czołg średni X poziomu.”
Ten kto zadał to pytanie absolutnie nie ma pojęcia jaki potencjał nosi w sobie Leopard1. Być może pytanie było specjalnie zadane w ten sposób, z nadzieją, że dzięki tej zagwostce WG zwróci uwagę na Leosia i dostaniesz buffa 😛

Tomek

Ocyzwiście że Leo nie jest zły, tylko należy umieć nim grać, jednak w odniesieniu do pozostałych medów X tieru nie wypada konkurencyjnie.
Ja zmienił bym mu delikatnie reload na trochę szybszy tak aby mógł np powalczyć z ob 140 – no i po nerfie skupiania na odległościach powyżej 100m przywrócił bym mu stare dane.
Papierowy Leo ma 2691 dpm a np t62 lub ob 140 który czasami dodatkowo coś odbija ma 2908 – to nie jest dobry balans.
Leo ma inne zadania w bitwie i taki powinien zostać jednak ogólne zmiany dla całej rozgrywki dotyczące mechaniki trafień na większych dystansach odbiły się na tego typu czołgach mocniej niż na innych typowych medach 2 lini

Ogon

czyli jak zawsze pytania bez odpowiedzi.. powinno sie to nazywać PbO z deweloperami gry WoT

Kociak

Pytania i grzeczne ale stanowcze “nie ma takiej potrzeby/sprawdzimy”, czytaj “mamy Was w d*pie”

Fuse

Pytania dobre odpowiedzi nie znaleziono.

Maruś

Du paa nie odpowiedzi. Non stop bełkot i bełkot. Już niemowlak szybciej się zestaruszkiem dogada w pokera.

ktoś_tam

jak zawsze dużo gadania, mało treści… po całej lekturze wiem praktycznie tyle samo, ile wiedziałem przed…

ja

nie planujemy, może, jeżeli będzie potrzeba, przerabiamy mapy do hd

w przypadku odpowiadania na pytania graczy wybierz coś z listy powyżej i dolej trochę wody
#WGStyle