Obiekt 187? A co to takiego?

Witajcie czołgiści!

Przygotowałem dziś dla was drobną recenzję nowej maszyny premium jaką jest Obiekt 187.

Tak więc nie owijając w bawełnę zaczynamy!

Po testach przeprowadzonych wraz ze Spichrisem wynika z tego że 187-ka to typowy radziecki MBt.

Dla jednych to będzie zaleta dla innych wada. Ja osobiście jestem zwolennikiem wschodniej myśli technicznej. Są one owszem dość proste do zniszczenia jednak ich mobilność wraz z potężną alfą czyni dla mnie maszynę prawie idealną. Jak będziecie mogli zobaczyć na materiale Spicha, pojazd jest naprawdę szybki i mobilny jednak posiada swoje wady w tym zakresie, a konkretnie jedną sporą wadę, którą jest prędkość obrotu wieży. Przeraźliwie długi czas potrzebny na zmianę punktu odniesienia plasuje go na ostatnim miejscu wśród MBtków VII poziomu.

Myślę, że niema najmniejszego sensu abym zalewał was tabelkami z gry w których wyczytacie suche statystyki ponieważ większości z was ani to nie interesuje, ani tak naprawdę nie przekona do zakupu. Jeśli jednak macie taką chęć, to obejrzyjcie dokładnie materiał, ponieważ na samym początku Spichris porównuje Obiekta 187 do T-80 któremu najbliżej pod względem specyfikacji.

No dobrze więc, skoro mobilność mamy już za sobą czas omówić resztę parametrów. Pisząc na wstępie, że jest to typowy radziecki MBT miałem na myśli również jego pancerz oraz słabe punkty. Są one dość oczywiste. Pierwszym jest dolna płyta, która krzyczy do nas “Zrób To!” Drugim jest pierścień wieży.  Kiedy widzisz te oczy nie szukaj po pancerzu innych punktów bo ich nie znajdziesz. Owszem zostaje jeszcze właz na wieży ale prędzej zabraknie wam pocisków niż zniszczycie tego potworka. Boki jak i tył są praktycznie całe zielone więc nikt nie będzie miał większego problemu z przebiciem.

Mamy za sobą mobilność oraz opancerzenie, czas na uzbrojenie. Potężne działo 125mm o olbrzymiej penetracji 660mm oraz o średnich obrażeniach 620 na strzał mówią same za siebie. Nawet pociski HEAT ustępują wyłącznie 5mm przebicia ponieważ ich potencjał wynosi 655mm to więcej niż penetracja T-80 na pociskach AP. W tej beczce miodu znajdzie się również łyżka dziegciu. A mianowicie czas przeładowania który nie należy do najszybszych. Wynik 8,16s który udało się nam osiągnąć nie należy do szczytu tabeli. W bezpośredniej walce 1vs1 może to nam sprawić niemałe problemy.

Finalnie musicie nastawić się na granie pojazdem typowo rosyjskim. Szybki, średnio opancerzony z bardzo dużymi obrażeniami. Jeśli będziecie mieli na uwadze jego słabe strony i starali się je zniwelować, to odwdzięczy się wam naprawdę przyjemnym gameplayem.

Po więcej szczegółów odsyłam was do materiału Spichrisa, który mam nadzieje rozwieje wasze wątpliwości.

A już na sam koniec mam dla was materiał autorstwa Bzikersa, który szczegółowo omawia ofertę z której będziecie mogli skorzystać, a tym samym stać się posiadaczami Obiekta 187 zapraszam!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments