Dodatkowe zabezpieczenie konta – Wargaming Auth

Wargaming stworzył własny mobilny Authenticator – Wargaming Auth, zapewniający dodatkową ochronę konta WoT, WoWs czy WoWp.

Wargaming Auth to dodatkowa warstwa zabezpieczeń Twojego Wargaming.net ID. Zaprojektowany został, by lepiej chronić Twoje konto przed kradzieżą i generuje tymczasowe kody w dwuetapowym procesie weryfikacji. Dzięki temu hakerzy nie mają szansy dobrać się do Twoich z trudem zdobytych czołgów, okrętów i samolotów, nawet jeśli poznają Twoje hasło.

Wargaming Auth zwiększa bezpieczeństwo Twojego konta Wargaming.net bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie wymaga użycia dodatkowych kluczy ani kart bezpieczeństwa, które łatwo zgubić. Zamiast tego wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie i połączyć ją ze swoim kontem.

Hasła same w sobie nie są aż tak pewnym środkiem bezpiczeństwa, jak byśmy sobie tego życzyli. Dzięki Wargaming Auth dochodzi drugie zabezpieczenie w postaci 6-cyfrowego, tymczasowego kodu generowanego na urządzeniach osobistych, zmieniającego się co 30 sekund. Drastycznie utrudnia to zadanie hakerom próbującym uzyskać nielegalny dostęp do Twojego konta.

Jak to działa:

  • Krok 1: Na stronie Zarządzanie kontem włącz weryfikację dwuetapową.
  • Krok 2: Zainstaluj aplikację Wargaming Auth, aktywuj ją skanując kod i zakończ operację wprowadzając kod potwierdzenia.
  • Krok 3: Kiedy chcesz się zalogować na swoje konto Wargaming.net, wpisz swoje hasło i potwierdź tożsamość wprowadzając aktualny, 6-cyfrowy kod bezpieczeństwa z aplikacji Wargaming Auth.

Linki do aplikacji:

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szkrabula

Witam. Dodam że nie trzeba instalować tej apki, działa również z Microsoft Authenticator, wiem bo sam tak skonfigurowałem 🙂

WoW

Buu… A ja mam Windę na fonie

0verek

Gdyby dali te 200 szt. złota by zachęcić graczy ..

KlakociK

Na początku pewnie jest to w fazie testów ale za jakiś czas możliwe bedzie że WG postanowi do wydać w formie przymusowej… chyba że właśnie zrobia tak jak mówisz.

REP

Czyli w koncu dokladnie to co jest od dawna np w SWTOR od biowar i ea

GTX

W sumie fajna to sprawa 🙂
Szczególnie gdy ktoś ma dużo unikatowych czołgów.

Znafca

Od sprzedania wszystkich czołgów to i tak nie uchroni, bo kod się wpisuje tylko na stronach WWW gry. Sama funkcja jest dostępna już od jakiegoś czasu, ale do tej pory wykorzystywała narzędzie Google’a: Google Authenticator. Mimo niezabezpieczonego garażu/zawartości i tak warto to mieć. No i kontrolowanie tego gdzie się logujemy, bo hasło można przechwycić.

RexThemAll

Eee, myślałem, że wreszcie dali token wymagany przy logowaniu DO GRY. Na cholerę mi zabezpieczenie strony wargaming, gdy ktoś po włamie zrujnuje mi garaż?