Jak to jest z tym serwerem CN?

Koledzy z The Armored Patrol zamieścili bardzo ciekawy artykuł, w którym jeden z graczy serwera chińskiego, Giant Youtiao, opisuje zmiany, jakie panują na tymże, względem serwerów EU czy NA. Trzeba przyznać, że powstałe legendy o tym, co się dzieje “u skośnych” mogą powodować różne reakcje. Zobaczmy więc, jak gracz z serwera chińskiego dementuje niektóre mity.

1. Churchill III oraz Valentine II są w brytyjskim drzewku rozwoju

To oczywiście informacje wyssane z palca. Zarówno “Czerczil” jak i “Walentynka” znajdują się w drzewku radzieckim i mają się dobrze. Na potwierdzenie dołączono screen z owego drzewka. Możecie też zobaczyć tam dużo niższe ceny złota przy tych pojazdach. Powodem jest to, iż te ceny są kosztem wynajmu pojazdu. Aby go zakupić na stałe, trzeba wybrać odpowiednią opcję.

cn_1

2. Chiński klient posiada cztery serwery, ale są one oddzielne od siebie.

Tutaj też mamy do czynienia ze sporym niedomówieniem. Ogólnie gracze z Chin faktycznie mają do użytku aż cztery serwery: CN North, CN (South)East, CN South oraz CN Southwest. Tylko ten pierwszy, nazwany też w grze CN1, jest oddzielną jednostką. Powodem tego jest dosyć skomplikowany podział pomiędzy dostawcami Internetu pomiędzy dwa podmioty: China Unicom i China Telecom. Ten pierwszy dostarcza sieć do północnych część Chin, nad resztą kraju ma piecze Telecom. Podział ten nie tyczy się tylko World of Tanks, ale też innych gier on-line. Stąd często mówimy o serwerach Unicom oraz serwerach Telecom.

3. Macie możliwość kupna T95/Chieftain.

Tak, oczywiście! Istnieje wiele opcji kupna pojazdów w sklepie Premium! Ale niektóre z czołgów, jak np. T95 Chieftain, nie są dostępne dla wszystkich. Zakupić je mogą jedynie posiadacze tak zwanej KZW Royalty. Istnieje wiele różnych możliwości, aby stać się posiadaczem Royalty. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli wydasz kwotę w wysokości 1400 EUR, 2800 EUR lub 4000 EUR w sklepie premium (nie tylko w WoT, inne gry też się liczą!), wtedy staniesz się klientem w randze brązu, srebra lub złota. Daje to sporo przywilejów!

4. Możecie kupić VK 100.01 (P) w wersji Premium, która jest w drzewku rozwoju Niemiec.

Owszem, na chińskim serwerze możesz kupić praktycznie każdy pojazd zwykły/premium/nagrodę/z supertestu w sklepie Premium. Jest to opcja dla graczy, którzy np. chcą mieć 10 tier bez zbędnego poświęcania czasu na grę. Każdy taki czołg dostaje też dodatkowo załogę wyszkoloną na 2-3 perki. Są to jednak bardzo drogie zestawy. Możemy np. zakupić VK 100,01 z supertestu, ale ta wersja jest nieco inna, niż zwykła – posiada większe obrażenia.

cn_2

Poza tym na chińskim serwerze można kupować parami, np. 13 57 & 13 57 GF czy Skorpion & Skorpion G. Mamy też aż trzy wersje Panzer 58 – Panzer 58 (szary), Panzer 58 Mutz i Schwarzpanzer 58!

pastedimagesdsdsdsdddssd

5. Możecie kupować amunicję Premium za prawdziwe pieniądze.

To prawda. “Masz wiele opcji “aka” można kupić wszystko”. Istnieje na chińskim serwerze takie coś, jak Czołgowa Ruletka w sklepie Premium, która jest bardzo popularna.

6. Posiadacie inne flagi państw.

Ciekawostką jest również fakt, iż na serwerze chińskim czołgi nie posiadają flag swoich państw, tylko ich stylizowane przeróbki. Chińskie prawo zabrania używania symboli państwowych w grach komputerowych. Dura lex – sed lex.

flagiserch

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter70sca

No i popieram,u nas też powinna być taka opcja kupna premek za kampanie lub inne denne misje klanowe.A co z takimi graczami jak ja! którzy nie grają w klanach i mają w ***** spinanie.Też powinniśmy mieć szanse na zdobycie takich maszyn.Popieram serwer Chinski.A WG chyba nie zależy na kasie jak wprowadzają takie opcje tylko na Chinskim serwerze.Myślałem że kasa dla WG jest najważniejsza.

piter70sca

Dlaczego u nas nie ma takich opcji,nie jeden gracz kupił by sobie taką premke X tieru 😉
Nie rozumie stanowiska WG przecież dla nich kasa jest najważniejsza to dlaczego u nas nie ma takich opcji kupna?

iBlackLagoon

Rykoszet.info zawsze mylił serwer chiński z SEA, teraz pewnie się nauczą różnicy.

ja

dobre, nie rewelacyjne

Francuz

Czemu nie ma francuskiej flagi?

Avalanche

Bo nie mogą dać całej białej, więc zrobili w kolorze tła.

PolakBezDrzewkaPolakZły

SPADŁEM Z KRZESŁA !!! 😀
mistrzu UCZ MNIE !!

GTX

You made my day!!! 😀