Q&A 22-04-17 – odpowiedzi deweloperów odnośnie wersji 9.18

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tymek

Witam,
nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi na pytanie: czy jeśli np. w obecnej linii francuskich czołgów lekkich zbadałem AMX 30, to czy po rozdzieleniu linii lekkiej i średniej w nowym patchu nadal będę miał zbadany AMX 30 czy będę musiał go badać od nowa? Czy warto kupić maszynę zanim nastąpią zmiany?

Piksel320

Jeśli kupisz go teraz zostanie w twoim garażu, nawet jak go nie kupisz to będzie zbadany. Jedyne co się zmieni to linia czołgów lekkich która się jedynie wydłuży

Krzychu

Jak to widzę, to mi się w głowie kręci:
“Lighty” – główne zadanie to zwiad – więc zmniejszamy im zasięg widzenia.. :O
“Lighty” nie mogą sobie poradzić z wyższymi tierami, więc zmieniamy MM na +/- 2… i podnosimy tier co lepszych “Light”-ów
… ach – i żeby nie były zbyt potężne, to jeszcze osłabimy im działa…

dziwna logika jak dla mnie…

Koleś z Postala

Ten Q&A to jeden wielki bullshit (przypomina to robienie dobrej miny do złej gry). Lighty lepsze do spota niż medy? Jajo prawda. Na medach wożę optykę, a załoga ma wszystkie perki wspomagające zwiad. Efekt jest tego taki, że mogę na równi spotować z obecnymi ligtami 8 tieru. Jeśli konieczna będzie walka – nie będę miał z tym problemu. Generalnie WG zjeb*ło doszczętnie rolę czołgu lekkiego/zwiadowcy. I nie chodzi tu o kwestię działa, bo jak dla mnie są odpowiednio dobrane. Zasięg widzenia jak już tak kastrują to powinno to mieć miejsce na medach/HT (np.: obniżając dla typowych medów/HT do 380-390), a nieco usprawniając na lekkich, by każdy dysponował co najmniej 400 do 420 na X tierze. No ale WG może potrzebuje, jak to lubią sobie tłumaczyć, “zebrać statystyki ze serwera” i wtedy dopiero podjąć bardziej właściwą decyzję.

Pr0kuraor

1. przewyższają średnie czołgi, jeśli chodzi o zwiad. – amx 13 105 390m, patton 420m

2. Możesz jeszcze zwiększyć ich zdolności, kiedy zamontujesz odpowiednie wyposażenie i dobrze wyszkolisz załogę. – istny bullshit, jeżeli czołg ma już 390m zasiegu wiedzenia np pershing to normalne jest że mam już rozeznanie sytuacji na radio operarorze rozwinięte co daje mi z 390m + wenta jakieś 420m, do tego pancerz i lepsza armata…

3. Dlatego też gracz powinien ulepszać parametry zwiadowcze czołgów LT, zamiast liczyć na ich siłę ognia (Komentarz gracza: faktycznie, przy podstawowym zasięgu widzenia 300 m ma to sens.)

-Wg. Hmm zabierzmy im zasieg widzenia, niech go dzadzą za pomocą modułów
-a co ze średnimi i ciężkimi
-zostawcie tak jak jest
-light nie są od świecenia tylko od ukrywania się ….

Panie gdzie tu logika ….

Przykład, chaffe po patchu 360m, + rozeznanie + optyka, daje 412m zasiegu widzenia
T29 z którym chaffe będzie walczyć ( mm +- 2 ) 390m zasiegu widzenia – obecnie robię tam drugi perk rozeznanie sytuacji …; więc łącznie już mam 418m zasiegu ;D

Fuck logic!!

Pr0kuraor

adekwatnie pomysł z artylerią i plutonem

1.Pierwszym był pluton trzech art na górze tabeli składu. Kończyło się często tak, że te trzy SPG zostawały na koniec same i niszczyły czołgi dzięki swoim dużym obrażeniom – zgadzam się!

2. Drugim aspektem była frustracja graczy z drużyny, którzy nie otrzymywali wsparcia od takiej plutonowej artylerii. Ta pomagała tylko swoim plutonowym, zamiast całej drużynie – zgadzam się – ale! Arty w plutonie pomagała plutonowym, bo na naszą drużyne nie ma co liczyć. drużynowy spotter, czasem albo zginie w 1 minucie nim artyleria się ustawi, bądź za kampi się w krzakach i nic nie wyspotuje. Po to własnie jest ten fun z plutonowymi, gracze są skomunikowani na tsie gdzie ew stoi czołg, wydaje polecenie między sobą o spota w tamtym miejscu ew przenosi celownik gdzie robi się gorąco.
Ludzie płaczą na arte że nie pomagają swoim itp ale
-Arty nie wszędzie może się w strzelić
-jeżeli wróg stoi na górce, , jest szansa ze pocisk poleci gdzieś dalej – wtedy też nie strzeli bo szkoda
-jeżeli się klika na mapie ” wycofaj się ” do sojusznika, ten dalej stoi twardo ” arty noob”
-najlepiej gdy 2 arty są w grze, gracze myslą że jak każdy pojedzie w swoją strone to arta ich wybroni … potem płacz że arta noob bo nie pomogła …

ko

nie plącz 🙂 skoro to bug to naprawia

Cebulowy Ciul

“…by uważnie wybierać drogę”. Szkoda że deweloperzy WG nie uczynili tego samego. Poczekamy na nasz serwer ale już wygląda na to że zamiast “stępić” trochę artylerię dano jej więcej. Mówię tu o odłuszaniu przez ściany, kamienie i poniżej linii wybuchu pocisku artyleryjskiego.

Ryba

dwieście pare łapek to nie wyrocznia, najlepszy patch się szykuje, przestań narzekać, rykoszet też cos taki mało optymistyczny. Graliście chociaż na testowym ?

Ziumek

Bo to miqt, lubi narzekac.

Czitoseł

Człowieku, czy ty widzisz co ty piszesz? Widocznie ty chyba nie grałeś na testowym. B-C 25 t to obecnie najlepszy spotter na 10t i nawet te lighty go nie zastąpią bo ma więcej HP i potrafi się przed innym czołgiem obronić. Atrta po zmianach to jedno wielkie *****. Jeśli chociaż trochę by się do tego przyłożyli to może by tak nie było. A o MM to już szkoda się rozpisywać. Spierniczyli to po całości i jeśli się nie anulują tego patcha to prawdopodobnie to będzie największa wtopa w historii nie WoT’a ,a WG.

Hans

Czytam, czytam i czytam… Bzdura goni bzdurę. W WG każdy pierd… co mu ślina na język przyniesie? Przecież ci goście są oderwani od rzeczywistości.

marJAN

a myślałeś że co mądrego powie upizgany gość przebrany za truskawkę

wuteasuwatelikacz

Czyli przed patchem 9.18 pluton z artylerią, czy samych artylerii, nie był, aż takim problemem. Mimo, że pomagali plutonowym, albo zostawały tak samo jako ostatnie czołgi?

Michal

Przydatność tych odpowiedzi od kochanych devów mogę podsumować tym: : “I don’t need sex, because WG fucks me everyday”