Co dalej z okrętami w WoWs

Poniższy materiał to Q&A zebrany w jedną całość z zestawu pytań, które zostały przedstawione pracownikom Wargamingu. Spośród odpowiadających znajdziecie między innymi: Atila Yeşildağ –  Senior eSport manager , Konradem Rawińskim – PR Manager, czy też uroczą Annę Mizak – Associate eSports Manager. Pytania dotyczyły głównie eSportu, ale także kilku innych kwestii.

 

Pytanie: Ty się zajmujesz tylko e-sportem związanym z WoT, czy też WoWs itd.?
Anna: Póki co e-sport jest tylko w World of Tanks. A to, że są turnieje w World of Warships np. to jest to raczej ciekawostka. Póki co do e-sport zaliczamy World of Tanks oraz World of Tanks Blitz, gdzie mieliśmy już pierwsze zmagania.
Pytanie: Czy WoWs jest planowany jako gra esportowa?
Anna: Nie wiem, nie jestem deweloperem <śmiech>
Konrad: Fakt jest taki, że podczas ostatnich finałów był ten show match. Z mojej perspektywy bardzo to fajnie wyglądało w obrazku, natomiast nie ma co szaleć, spokojnie. Działamy ewolucyjnie, nie rewolucyjnie.
Anna: dokładnie, nie ma sensu się teraz rzucać na to, bo dojdzie do tego, że ludzie się spalą i nie będą potem zainteresowani e-sportem.
Konrad: Przypominam, że WoWs jest około 2 lat na rynku. WoT jest dużo dłużej i patrzcie, ile potrzebował czasu do bycia grą esportową.
Pytanie: Planujecie dodać ligi World of Warships?
Atila: Nie planujemy żadnych profesjonalnych lig w tej grze. Najwyżej turnieje.
Pytanie: A jakieś wsparcie dla klanów w WoWp?
Konrad: Na chwilę obecną gra zyskała sobie niewielkie grono graczy i to nas cieszy. Niestety nie znam dalszych planów co do „samolotów”. Projekt jest ciągle żywy i jest wpierany, ale bardziej po stronie deweloperskiej.

Pytanie: Czy myślicie nad wprowadzeniem linii ścigaczy okrętowych niskich tierów?
Konrad: Nie. Nie ma w planach dodawania kolejnych typów okrętów. Co najwyżej nowe nacje, np. Francja.

Pytanie: Możesz coś powiedzieć bliżej?
Konrad: Nacja ta będzie dużo bardziej szczegółowo odwzorowana, stąd łatka będzie ważyć więcej. Pozostałe jednostki też będą przechodzić lifting. A same okręty to na pewno mocne krążowniki, które mają mieć niższą parabolę strzału.

Pytanie: Polska linia lub polskie okręty Premium?
Konrad: Na chwilę obecną trwają rozmowy. Nie ma konkretnych planów. Jednakże po tym, jak ciepło została przyjęta „Błyskawica”, plany stają się coraz bardziej realne.

Pytanie: Zostaną dodane okręty podwodne?
Konrad: Na razie było to tylko event na prima aprilis. Jest to też przy okazji sprawdzian, jak gracze przyjmą taki okręt. Na razie nie ma konkretnych planów.

Pytanie: Co z nowymi okrętami Premium?
Konrad: W tym roku ma się pojawić ponad 50 okrętów ogólnie. Na pewno coś się ciekawego trafi.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments