Gamescom Q&A – edycja konsolowa

Na oficjalnym konsolowym portalu pojawiło się bardzo ciekawe Q&A z developerami z okazji Gamescom. Edycja Sony & Microsoft, ponadto wiele ciekawych informacji i oficjalny anons odnośnie japońskiego drzewka 😉 Miłej lektury!

Czy Heavy Tank No. VI pojawi się w grze w tym roku?

„Cieszę się, że pytacie! Nasi artyści i projektanci właśnie pracują nad tym japońskim czołgiem ciężkim. Planujemy wprowadzić go jeszcze w 2016 roku”.

Czy planujecie dodanie nowych francuskich czołgów ciężkich?

„Możecie spodziewać się pierwszych francuskich czołgów ciężkich na konsolach jeszcze przed końcem 2016 roku”.

Mamy w grze kilka ekskluzywnych konsolowych czołgów, na przykład T-34-88 czy AMX Chaffee. Czy zamierzacie stworzyć więcej czołgów wyłącznie dla wersji konsolowej?

„Tak, mamy takie plany. Szukamy istniejących lub planowanych czołgów, które moglibyśmy dodać do gry. Podoba się nam też idea (mam nadzieję, że Wam również) czołgów, które mogłyby być obsadzane załogami z różnych państw. Będziemy jeszcze badać to zagadnienie”.

Czy rozważaliście wprowadzenie systemu tworzenia spersonalizowanych emblematów drużynowych, które można by umieszczać na burtach czołgów?

„To by było świetne. Społeczność i rywalizacja to dla nas dwie ważne sprawy. Sztuka polega na tym, żeby taką zawartość wprowadzić na wszystkie konsole. Jeśli specjalny emblemat miałby się pojawić u kogoś na Xboksie albo PS4, to dane musiałyby istnieć na obu konsolach. Ilość zawartości oraz mechanizmy blokujące obrazki (nie chcemy nieprzyzwoitych treści) to coś, co musimy dokładnie rozpatrzyć”.

Jestem przywódcą klanu. Chciałbym dowiedzieć się, czy będziemy mogli umieszczać logo klanu na czołgach jak w wersji na PC?

„Odpowiedź na to pytanie pokrywa się z poprzednią”.

Mamy Motherland, Liberté, Knight i Freedom. Czy zobaczymy w grze więcej czołgów bohaterskich w 2016 i 2017 roku?

„No pewnie! Mamy na przykład Hammera (niemiecki czołg bohaterski) na tegorocznym gamescomie. Wpadnijcie do nas i zobaczcie, jak się sprawdza!”

Jakie macie plany dotyczące esportu, rywalizacji i innych form zorganizowanego grania?

„Rywalizacja jest dla nas bardzo istotna. Pracujemy obecnie nad systemem bitew rankingowych, w których gracze będą mogli wspinać się w rankingu i starać się o miano najlepszych z najlepszych. System będzie działał na zasadzie sezonów. Pracujemy teraz nad pierwszym przed-sezonem. Esport na konsolach to nowe terytorium, więc jesteśmy podekscytowani perspektywą wprowadzenia tego systemu i zobaczenia, jak działa! Oprócz tego współpracujemy z Microsoftem (i zostaliśmy wspomniani jako wspierający deweloper Areny podczas E3) oraz Sony w celu jak najszybszego prowadzenia turniejów w wersji konsolowej gry. Ich zaangażowanie jest bardzo cenne. Będziemy mieć na świetne pole do rywalizacji”.

Czy Wafel (Waffenträger auf E 100) zostanie zastąpiony przez Grille 15? Jeśli tak, to kiedy się to stanie?

„Gdy pojawiają się aktualizacje na PC, przyglądamy im się uważnie pod kątem tego, jakie zmiany zostały wprowadzone i czy jest sens powtarzać je w wersji konsolowej. Dobrym przykładem jest Spähpanzer SP I C, który zastąpił Aufklärungspanzer Panther w wersji 3.0. Przyjrzeliśmy się danym równoważenia i innym, a potem zastanowiliśmy się, czy powinniśmy to robić. Ostatecznie podjęliśmy tę decyzję i daliśmy każdemu właścicielowi Aufklärungspanzer Panther ten czołg jako premium, gdy został wymieniony. Te same kwestie są rozpatrywane teraz, w przypadku pojazdu, o który pytasz. Nie wiemy jeszcze, co zrobimy (ani kiedy), ale na pewno poinformujemy wszystkich graczy o tym, co zamierzamy zrobić.

Kiedy możemy się spodziewać japońskich czołgów ciężkich i czechosłowackiego drzewa technologicznego na konsolach?

„Japończycy pojawiają się już wkrótce. Jeśli chodzi o czołgi czechosłowackie, to niestety zajmie to nieco więcej czasu. Pracujemy nad nimi, ale potrzebujemy więcej aktualizacji i pracy nad samą grą, aby dać je Wam w pełni ich chwały i potęgi”.

Czy pojawi się na konsolach więcej dwupaństwowych pojazdów szkoleniowych, jak T-34-88 czy AMX Chaffee?

„Odpowiedź na to pytanie już padła”.

Dzięki Plum 🙂

Ź: konsolowy portal WoT

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments