Wojny Klanów: Narodziny tytanów – już wkrótce!

Zespół World of Tanks ogłasza początek nowego wydarzenia na mapie globalnej – klany spotkają się ponownie, by udowodnić swoją wyższość zademonstrować swoje zdolności bojowe. W tym roku mija 100 rocznica dnia, kiedy czołgi po raz pierwszy pojawiły się w bitwie. Nawiązując do tej okazji, wydarzenie Narodziny tytanów będzie przypominać nam ten rozdział historii.

Historia

Czołgi… To dobrze znane słowo, często używane w rozmowach o nowoczesnej armii. Jednakże 100 lat temu było zupełnie inaczej.

Gdy te stalowe monstra pojawiły się na polu walki, wywierały ten sam efekt psychologiczny, co nieprzerwana kanonada dział. Sposób prowadzenia walki podczas I wojny światowej nie przewidywał nagłych zmian linii frontu, a wrogie wojska okopywały się w ziemi, miesiącami broniąc swych pozycji. Nowy rodzaj maszyn wojennych wszystko zmienił.

Brytyjskie czołgi Mark były pierwszymi, które weszły do boju w znaczącej ilości. Oto jak opisano ich pojawienie się: „Niemieccy żołnierze byli w szoku, gdy zobaczyli te czołgi. Ktoś w okopach najbliżej linii frontu krzyknął „Nadchodzi diabeł”, a słowa te rozprzestrzeniły się jak ogień. Brytyjscy czołgiści dostrzegli przez wizjery sylwetki postaci w szarych mundurach „feldgrau”, uciekające ze swoich pozycji. Próby niektórych dzielnych żołnierzy, aby zestrzelić stalowego potwora, były bezowocne”.

Później, wiele państwa zobaczyło prawdziwą wartość nowych pojazdów i ich potencjał. Zaczęły pracować i wdrażać swoje własne wynalazki. Wszystko to doprowadziło do obrazu czołgu, jaki znamy dziś – opancerzonego wojownika, zdolnego do wypełniania zadań wymagających szybkości, siły ognia i zapewnienia bezpieczeństwa załodze.

Pojawienie się tak potężnych sił na zawsze zmieniło taktykę i strategię prowadzenia walk lądowych. Oprócz tego czołgi połączyły pasjonatów historii i maszyn wojskowych w World of Tanks, co dało możliwość doświadczenia, jak to jest prowadzić te ciężkie, choć pełne wdzięku pojazdy.

Więcej o historii rozwoju czołgów

Szczegóły

Wydarzenie Narodziny tytanów będzie miało miejsce od 10:00 we wtorek, 30 sierpnia do 10:00 we wtorek, 13 września.Będzie dostępne dla pojazdów VIII poziomu.

Wydarzenie zostanie rozegrane zgodnie z następującym systemem:

Zgodnie ze scenariuszem, klany będą wypełniały zadania i zdobywały punkty sławy oraz rozkazy zaatakowania prowincji oznaczonych przez Mark IV – specjalnych prowincji, gdzie gracze mogą zdobyć maksymalną ilość punktów sławy.

Nagrody i osiągnięcia

Klany będą zdobywały punkty sławy, a indywidualni gracze – osobiste punkty sławy, które zwiększą ich szanse zdobycia głównych nagród wydarzenia.

Główne trofea Narodzin tytanów to czołgi premium VIII poziomu:

Na nagrody przeznaczono 8000 czołgów. Gracze, którzy wypełnią wszystkie zadania, zdobędą prawo wyboru jednego z powyższych czołgów. Można zdobyć tylko jeden pojazd, którego nie posiada się w garażu pod koniec wydarzenia.

Pojazdy będą przyznawane w systemie dzikiej karty, na podstawie klasyfikacji osobistej, gdzie miejsce gracza zależy od ilości osobistych punktów sławy lub zdobytych licencji.

Przyznawanie nagród zgodnie z ilością licencji oraz system dzikiej karty będzie opierał się na następujących regułach:

  • Najlepsze klany otrzymują 1000 czołgów, zgodnie z ilością otrzymanych licencji.
  • Pozostałe czołgi zostają rozdane zgodnie z systemem dzikiej karty pomiędzy graczy, którzy otrzymali najwięcej osobistych punktów sławy.
  • Po rozdaniu czołgów klanom, 7000 pojazdów zostanie przyznanych graczom z największą ilością osobistych punktów sławy, zgodnie z klasyfikacją osobistą.

Szczegóły dotyczące systemu przyznawania nagród zostaną ogłoszone niedługo w regułach i zasadach wydarzenia.

Klasyfikacja klanowa

W Narodzinach tytanów zostanie wprowadzony nowy system nagród dla klanów – nagrody będą przyznawane najlepszym klanom na podstawie ich miejsca w rankingu pod koniec wydarzenia. Oprócz pojazdów klany będą mogły zdobyć złoto, zasoby przemysłowe i rezerwy, które będą przekazane na konta członków najlepszych klanów.

Szczegóły dotyczące systemu przyznawania nagród zostaną ogłoszone niedługo w regułach i zasadach wydarzenia.

Nagrody

Jeżeli gracz nie wybierze nagrody w ciągu 7 dni, zostanie mu przyznany domyślny pojazd – KV-4 Kreslavskiy.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments