Oszuści na portalach społecznościowych

35151221221
Drodzy gracze, w ostatnim czasie coraz bardziej powszechne stają się oszustwa w różnych mediach społecznościowych. Atakujący, chowają się za nazwami i znakami firmowymi znanych marek oraz projektów, korzystają z różnych metod, aby zwodzić i oszukać najbardziej łatwowiernych użytkowników.
 
Niestety, zdarzają się przypadki kradzieży kont najbardziej łatwowiernych graczy czy, o wiele częściej, przypadki wyłudzania różnych sum pieniędzy. W ostatnim czasie udało nam się wykryć 500 fałszywych projektów na portalach społecznościowych, które udało się w porę zamknąć.
 
Sam mechanizm takiego działania, w zdecydowanej większości przypadków odbywa się w następujący sposób:
  • na portalu społecznościowym tworzy się grupa / społeczność, której towarzyszą obrazy i grafiki, etc. pochodzące z oficjalnego portalu projektów firmy Wargaming,
  • ta grupa / społeczność świadomie przypisuje sobie fałszywe nazwy, np. “Cheaty i kody do World of Tanks”, “Boostowanie kont w World of Tanks”, “Najlepszy bot do World of Tanks”, itd.
  • dość często pojawiają się historie następującego typu: “ukradliśmy z Wargaming specjalny program do generowania kodów bonusowych” itp.,
  • w najbardziej widocznym miejscu, prędzej czy później pojawia się cennik na usługi grupy / społeczności: sprzedaż kodów bonusowych, sprzedaż kont, boostowanie konta w grze, itp. oraz link do e-portfela,
  • dla stworzenia własnej marki i renomy, rzekomo przyciąga się prawdziwych użytkowników, którzy sztucznie zostawiają pozytywne komentarze: “Kod bonusowy rzeczywiście działa!” etc..
  • często w takich grupach, aby zachęcić użytkowników do jej dołączenia urządza się konkursy i loterie.
W momencie kiedy gracz stwierdzi, że został oszukany i kod bonusowy nie działa, to Dział Wsparcia rozważy złożony wniosek, ale tylko w celu zwalczania oszustw. Firma nie zwróci pieniędzy, które gracz stracił w wyniku nadmiernego zaufania do sprzedającego i własnej naiwności.
 
Ważne: kody bonusowe do projektów firmy Wargaming można otrzymać z rąk bezpośredniego przedstawiciela firmy, przez uczestnictwo w konkursach, w ramach specjalnych akcji, a także u partnerów Wargaming.
Jako przykład posłużyć nam może stary artykuł, w którym opisywaliśmy jedną ze stron rzekomo rozdającą złoto do gry World of Tanks: KLIK

Ku przestrodze zacytuję przedstawiciela WG i jego stanowisko:

owszem, zdarzają się promocje, kody w gazetach etc. ale zasadniczo NIE wspieramy innych stron ze złotem, więc to na 99.5% przekręt.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments