Slava Makarov Q&A – czołgi lekkie X poziomu

Kolejna porcja pytań i odpowiedzi od deweloperów. Tym razem na pytania odpowiada Slava Makarov.

1

Co z bitwami 50×50?
– Przetestowaliśmy już ten tryb, wygląda ok.

– Czy nie dawanie bonusów plutonowi składającemu się z LT 7 i HT 9 jest ok?
– To tylko tymczasowa niedogodność, która powinna zniknąć po wielkim rebalansie czołgów lekkich oraz wprowadzeniu lekkich 10-tek. Mimo wszystko ciągle toczą się na ten temat dyskusje, a zbalansowanie LT 10 to nie lada problem dla nas.

P.S. Zapytacie o co chodzi z czołgami lekkimi tak wysokich tierów. Już kiedyś, oficjalny chiński oddział WG przedstawił model pierwszego czołgu lekkiego X poziomu, a tuż po tym, Rita oraz inne blogi, zdementowały tę informację, pisząc, iż jest to kłamstwo 😉 Mimo wszystko my sprawdzaliśmy informacje “u źródeł”, tak więc trzeba wyczekiwać informacji 😉 Tutaj znajdziecie ów model czołgu lekkiego z parametrami, a tu informacje od naszego insidera na ten temat, o którym pisaliśmy już dawno temu 😉 (przypis redakcji)

– Przeciętny gracz także potrafi grać czołgami lekkimi 8 tieru i zrobić medal Orlika. Co by było, gdyby Bulldog albo RU stały się pierwszymi pojazdami X tieru tego typu?
– Jedną z opcji jest ogólne przekwalifikowanie pojazdów. W końcu nikt nie powiedział, że czołgi średnie nie mogą być wykorzystywane jako zwiadowcy.

– Macie w ogóle jakieś opcje co do doboru LT 10?
– Pasholok ma (główny historyk WG – przypis redakcji).

– Czy rebalans nie powinien zacząć się od zmian map, a nie pojazdów?
– Mapy także zostaną przerobione.

– Czy myśleliście o reglamentowaniu liczby artylerii w plutonie?
– Oczywiście! Jest to niezbędne, by rozgrywka była bezproblemowa. W końcu dwie “splutonowane” artylerie, będące w ciągłej komunikacji, poradzą sobie lepiej, niż te grające solo.

– Mimo zapewnień Veidera (jednego z deweloperów – przypis redakcji) drzewko Czechosłowackie ciągle nie jest zrebalansowane.
– Czołgi w tym drzewku osiągają dobre wyniki, ale nie odchodzą od normy.

P.S. Q&A z Veiderem

– Dlaczego udział przy rebalansie takich osób, jak Ty, nie odbył się dwa lata temu, gdy na światło dzienne miała wyjść poczwara w postaci „Rubiconu”?
– Niestety nie miałem pozwolenia zajmować się czołgami w tym czasie, wybacz. Pragnę zaznaczyć, że „deweloperka” WG w tamtym okresie była dowodzona przez osoby, które już z nami nie pracują.

Różne różności:

– Nawiązując do tematu kar/nagród plutonowych – problem z  brakiem bonusu dla plutonu X SPG i VIII LT nadal nie został rozwiązany.

– Patrząc na statystyki można zauważyć, że balans zakłócają plutony złożone z więcej, niż jednej artylerii.

– Dowodzą tego też problemy, które pojawiły się przy pisaniu nowego algorytmu balansu – plutony artyleryjskie zakłócają całość.

– T-64 nie pojawi się w WoT

– Użyteczność artylerii powinna zostać zwiększona przez dodanie np. nowych funkcji dla tego typu pojazdów.

Ź: WoT Express

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments