9.15 – Plutony: kary, premie i plany na przyszłość

Wynik bitwy zależy od każdego czołgisty w drużynie. Spostrzegawczość, czas reakcji i dokładne zrozumienie swojej roli w bitwie – wszystko to przybliża Waszą drużynę do zwycięstwa. Dla graczy w plutonie odpowiedzialność związana z wyborem odpowiednich sojuszników zaczyna się jeszcze przed rozpoczęciem starcia – w momencie tworzenia plutonu i wyboru pojazdów. W zależności od składu pluton może wzmocnić drużynę skoordynowanymi działaniami lub osłabić nierozważnie wybranymi pojazdami. Dotyczy to zwłaszcza plutonów, w których pojazdy różnią się znacznie pod względem poziomów.

Premie i kary do PD dla plutonów w zależności od wyników bitwy

Od wersji 9.15 będziemy zachęcać członków plutonów do skoordynowanych działań taktycznych. Jeżeli pluton składa się tylko z pojazdów tego samego poziomu, jego członkowie otrzymają bonusowe PD. Natomiast plutony złożone z pojazdów o różnych poziomach (o różnicy skrajnych poziomów większej niż 3) otrzymają ujemny modyfikator do PD zależny od różnicy poziomów. Jeżeli gracze będą chcieli ruszyć do bitwy pojazdami różnych poziomów (przy różnicy większej niż 3), otrzymają ostrzeżenie o wyborze nieodpowiednich pojazdów.

platoon_message platoon_warning1 platoon_warning2

Bonusowe PD będą przyznawane plutonom, które składają się z pojazdów tego samego poziomu. Nagroda zależy od wyniku bitwy (zwycięstwo lub porażka) oraz od poziomu pojazdów. Utworzone podczas bitwy plutony dynamiczne zaczną otrzymywać bonusowe PD za rozgrywkę pojazdami tego samego poziomu od kolejnej bitwy. Jeżeli gracz dołączy do wcześniej utworzonego plutonu, będzie otrzymywać bonusowe PD od następnej bitwy, o ile wszystkie warunki zostaną spełnione.

wot_infographic_9.15platoons_phil_01_pl

Negatywne modyfikatory do PD uzyskanych w bitwie przez plutony z pojazdami różnych poziomów zostaną zastosowane, jeżeli różnica między najwyższym i najniższym poziomem wynosi więcej niż trzy. Wartość kary do PD zależy od różnicy poziomów pojazdów w plutonie.

Jeżeli podczas bitwy do plutonu z pojazdami o różnych poziomach dołączy kolejny gracz, kara zostanie nałożona tylko na graczy, którzy stworzyli pluton w garażu.

wot_infographic_9.15platoons_phil_02_pl

Powiadomienie o premii lub karze pojawi się na trzeciej karcie w ekranie wyników bitwy.

platoon_bonus platoon_penalty

Dlaczego jest to potrzebne?

Nagroda dla plutonów z pojazdami tego samego poziomu będzie zachętą dla graczy, by jednoczyli siły i skuteczniej działali w bitwie. Chcemy w ten sposób promować działania grupowe. W grze istnieje już mechanizm plutonów dynamicznych, a w przyszłości planujemy dalsze usprawnienia, które ułatwią wyszukiwanie i tworzenie plutonów, pozwolą na automatyczne tworzenie plutonów ze znajomymi i zapewnią wiele innych możliwości.

Pojedynczy gracze zawsze byli – i nadal są – ważnym elementem naszej gry. Chcemy jednak zachęcić samotne wilki, by odkryły inną stronę World of Tanks i wypróbowały grę w plutonach, ponieważ uczestnicy wirtualnych bitew rozwijają swoje umiejętności dzięki koordynacji i wspólnym działaniom, a plutony są wprost stworzone do tego celu.

Tworzenie plutonów z pojazdami różnych poziomów jest niesportowym zachowaniem, za które będą stosowane kary. W ten sposób niedoświadczeni lub nieodpowiedzialni gracze zrozumieją, jak ważne jest odpowiednie zrównoważenie pojazdów wybieranych do bitwy – pojazdy tego samego poziomu stanowią skuteczną jednostkę taktyczną i nie są balastem dla drużyny.

Co dalej?

W przyszłości będziemy iść w kierunku plutonów tego samego poziomu i usuniemy możliwość walki w plutonie złożonym z pojazdów różnych poziomów. Dzięki temu będziemy mogli wprowadzić niezbędne usprawnienia drużynowego mechanizmu losującego. W przeciwieństwie do obecnego systemu, który tworzy drużyny w oparciu o kolejkę do bitwy na serwerze, nowy system będzie kierował się równym rozkładem drużyn pod względem poziomu i typów pojazdów. Według planów drużyny będą dobierane zgodnie z zasadą 3-5-7: 3 czołgi najwyższego poziomu w bitwie, 5 czołgów średniego poziomu i 7 czołgów najniższego poziomu.

Mechanizm ten rozwiąże problem niezrównoważonych drużyn, a także wpłynie na rozgrywkę w bitwach: pozwoli na wykorzystanie pełnego potencjału czołgu w bitwie, bez względu na jego pozycję na liście. Nowy mechanizm losujący zwiększy wpływ każdego z graczy na wynik bitwy dla każdej pozycji na liście (pojazdów wysokiego, średniego i niskiego poziomu).

Szczegółowe informacje na temat nowego mechanizmu losującego zostaną opublikowane na portalu w późniejszym okresie.

Podsumowanie

Będziemy uważnie śledzić statystyki i Wasze komentarze dotyczące nowej funkcji. Po analizie zebranych informacji dokonamy dalszych usprawnień. Podzielcie się z nami swoimi uwagami, abyśmy mogli dalej ulepszać grę.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Axidos

odrazu widac jak wchodzi nowy patch to ludzi gra mniej bo ?!!!! nie maja modow etc tzw pro-gracze a bez tzw modów grać nie umieją

nox

aha czyli bierzemy VI + VIII Pantere, wrzuca nas na dziesiatki i wszystko jest OK? czy ja czegos tu nie czaje?

Prem

Wszędzie pełno “prosów” na aimbotach, tundrach, zniszczenia na mapie i innych świństw…
To smutne, ale gra na serwerach EU wypala się, widać jak znikają gracze, jak mało ich już gra…
Cheaty i nierówne traktowanie serwera EU co do eventów, maratonów itd. wyludnia populację graczy…

waldo5

to nie jest rozwiązanie jakie wot poczyna z losowaniami różnych poziomów od razu powinno byc blokada takich plutonów aby nie marnowali czasu innym ludziom spokojnie mysleć na polu walki

Raxi

Jeśli masz problem z cheatami to sobie pograj w armored warfare

maszynypancerne

Jak przedszkole,nie podoba się to nie graj. Jak nie podobają Ci się dziurawe drogi w polsce to nie lataj samochodem,puknij się w łeb.

Altrux

Gratulacje, na taki patch czekalem.
Jeszcze cos na temat cheatow niech WG robi, bedzie juz naprawde niezle.