Q&A 11-04-16

Dosyć obszerne zestawienie odpowiedzi Storma:
Storm (2)Storm, co zamierzacie zrobić z T110E4? Czołg jest podatny na ammoracki!
– To co powinno zostać zrobione, zostało wykonane, a co gdybyśmy nie zmienili tego wcale?
 
Chciałbym poznać wstępne terminy. 9.15 pojawi się przed 9 Maja (Dzień Zwycięstwa), czy po 9tym?
– Wszystko zależy od przebiegu i wyniku testu publicznego.
 
Chcemy, żebyś grał we własną grę. Usiądźcie razem z SerBem, Makarovem i Kisłyjem i rozegrajcie kilka tysięcy bitew.
– Dlaczego ja? Nie ma sensu, żebym grał aktywnie.
 
Mam nadzieję, że w przyszłości, zasada trzech kalibrów zostanie pominięta dla dachów czołgów ciężkich – takich jak IS-4 i T34.
– Tak, pojawił się już taki pomysł.
 
Storm, pojawiają się pogłoski, że Object 268 ma zostać zastąpiony! Dlaczego?
– Są to jakieś głupie plotki. Nie było żadnych planów.
 
Dlaczego nie możecie wprowadzić wszystkich poprzednich eventów, jako normalne tryby gry? (8-bit, wyścigi, piłka, etc.).
– Trudne byłoby wspieranie wszystkich tych rzeczy naraz.
 
Storm, nie ma potrzeby w tworzeniu globalnego rebalansu, nie można tego zrobić w 100% poprawnie, zawsze będzie jakieś potknięcie. Powinniście zacząć od matchmakera i map.
– Nowy matchmaker i mapy pojawią się wraz z rebalansem.
 
Nie byłoby łatwiej zrobić wszystko od początku? Niekoniecznie zaczynać od zera, ale korzystać z doświadczenia zespołu PS4?
– Nie ma sensu, ponieważ nie ma aż tylu zmian, żeby korzystać z pomocy innych, czy też zaczynać od zera.
 
Mam kilka rozkmin. Wcześniej, kiedy SerB stał na czele zespołu i decydował o wszystkim – on nie słuchał płaczu graczy i wszystko było mniej lub bardziej w porządku, a teraz każdy patch jest mniejszą lub większą przeszkodą. Teraz chcecie robić globalny rebalans na podstawie opinii graczy. Nie lepiej zacząć od małych rzeczy, takich jak matchmaker?
– Obie te rzeczy zostaną zmienione. Staramy się zrobić to dobrze.
 
Wiele osób pyta o balans +/- 1, ponieważ wiele pojazdów cierpi przez fakt, że jest zmuszonych walczyć z czołgami o dwa tiery wyżej. Dlaczego nie można uwzględnić co najmniej kilku parametrów, które wpłyną na tier bitew?
– Nie, ponieważ to rozbije całą mechanikę grindowania pojazdów.
 
Co chciałbym ponownie zrebalansować? Obok buffów / nerfów niektórych pojazdów, widzę problem z czołgami średnimi, których w bitwach na 9 i 10 tierach jest zdecydowanie za dużo.
– Brak komentarza. Pracujemy nad tym.
 
Chciałbym inną mechanikę rażenia odłamkiem, aby to obniżyło uszkodzenia zadawane przez artylerię. Jest to dopuszczalne?
– Nie ma z tym problemu.
 
Niszczyciele czołgów są obecnie najprostszą klasą do expienia. Zwykle mają o 1.5x więcej DMGa niż MT/HT.
– Nie mogę tego potwierdzić.
 
T-22 medium, to dobry czołg, ale niestety brakuje mu rebalansu.
– Niestety, taka jest rzeczywistość, sądząc po statystykach.
 
Istnieją różne czołgi premium, nawet takie, które posiadają alpha-, beta- i obecni testerzy. Będą te czołgi dostępne, dla osób kreatywnych (moderzy, osoby tworzące modele etc.)? Czy jest to zbyt mała grupa, by brać ją pod uwagę?
– Nie było jeszcze takiego pytania, dlatego nie było to brane pod uwagę. Swoją drogą nic nie wiemy o takiej grupie docelowej.
Czy będzie rebalans pojazdów, które nie są dostępne przez wypadanie (pojazdy premium)? Niektóre z nich odbiegają statystykami od swoich rówieśników tierowych.
– Tak
 
Czy są jeszcze inne, nie zbalansowane pojazdy w bitwach losowych, prócz T-22 medium?
– Tak, są. Pracujemy nad tym.
 
Czy pojawi się w grze rozwiązanie wykorzystane w konkurencyjnej grze w przypadku artylerii? Udostępnili oni na celowniku kropkę, która pokazuje, gdzie spadnie wystrzelony pocisk.
– Prościej będzie zainstalować mod „battle assistant”.
 
Czy uważasz, że 15-ste misje na Obj 260 są adekwatne to samego pojazdu?
– Nie mi o tym decydować
 
Czy 15-ste misje na Obj 260 zostaną zmienione?
– Nie
 
Czy deweloperzy zajmą się problemem podpalenia się pojazdu dwa razy na bitwę?
– Tak, sprawdzimy to zjawisko
 
Pojawiły się informację, że dane do drzewka Szwedzkiego są już prawie zebrane. Czy pojawi się w nim czołg Strv 103? Jeżeli tak, jak rozwiążecie sprawę wychyłu działa, które jest praktycznie „wtopione” w ten pojazd?
– Najpierw stworzymy normalne czołgi, a potem pomyślimy nad czymś bardziej egzotycznym.
 

Inne informacje

– Matchmaker został przerobiony od podstaw na nowo. Nie ma nic więcej do dodania w tej sprawie.
– Patch 9.15 będzie zawierał poprawki związane z wywracaniem się czołgów.
– Nowi gracze nie będą losowani na mapie Prowincja. Dla nich został stworzony Mittengard.
 
Na koniec kilka narzekań od Storma:
– Moim skromnym zdaniem parametry czołgów i mechanika gry powinna być… nie, czekaj! Już pięć lat wałkujemy ten temat. Nie idź do Slavy z tymi pytaniami – lepiej idź do Kisłyja i zacznij go wypytywać 2 godziny dziennie o tematy związane z tą cholerną gra. Jak osoba, która gra rocznie 47 bitew może być w stanie odpowiedzieć na pytania związane z mechaniką gry czy parametrami pojazdów?!
 
– Jasny gwint ludzie… mam już tego dosyć. Siedzi naprzeciwko mnie gość, co ma 40k bitew, obok mnie siedzi drugi, który ma niewiele mniej, zaś niedaleko kręci się trzeci, który ma 60k. W Mińsku też są osoby, które mają na swoim koncie od 40k do 60k rozegranych bitew. Zaś ludzi przysyłają do mnie. Zrozumcie – kiedy ja zadaje komuś pytanie, chce otrzymać odpowiedź na nie od TEJ KONKRETNEJ osoby. W praktyce wygląda to tak, że opinie te mogą się od siebie różnić, dlatego ważne jest, by otrzymać opinie od więcej, niż jednej osoby. Tu nie chodzi o to, by nie oczernić gry, nie chodzi też o moje zdanie ale o opinię, jaką TY sobie wyrobisz po takiej rozmowie. Może być tak, że coś pominę, nie zrozumiem pytania, może dany temat zostanie też po prostu przeoczony i w sposób niepełny wytłumaczony. Dlatego tak ważne jest, byś usłyszał odpowiedź od jak największej ilości osób związanych z grą. To jak burza mózgów – jest wiele bardzo ważnych aspektów, które mogą zostać pominięte. Ja jestem programistą, patrzę na grę inaczej, niż inni. Widzę ją „od środka”. Równie dobrze mógłby tutaj siąść Murazor (rosyjski YouTuber), i zacząć zadawać pytania. Odpowiedziałbyś na nie? W końcu gość wie, o co chodzi – ma wystarczającą liczbę bitew, siedzi i gra. Odpowiedziałbyś, czy raczej znalazł jakiś powód, by tego nie robić? Wybacz, trochę mnie poniosło…
via WoT Express
pe_KydMiqRw

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rosol

A na zdjęciu taki miły i sympatyczny Pan… 🙂