Problem z płatnością PayU i PayPal

Nie od dziś wiadomo, że WoT jest grą free to pay, lecz raz czy dwa trochę złotka wypada kupić, by dać kopa swojej grze. Sposobność kupowania małych kwot „goldowych”, jako prezent, wykorzystują także streamerzy, którzy w ten sposób np. nagradzają swoich widzów za udział w różnych konkursach na ich kanałach.

Niestety ostatnio dostajemy coraz więcej sygnałów, że metoda takiego kupowania złota zostaje zablokowana dla danego użytkownika. Nie wiemy, czy wiąże się to ze zbyt częstym dokonywaniem kupna prezentów czy może przyczyna leży gdzieś indziej. Fakt jest taki, że coś gnije w państwie duńskim. Tak więc siadajcie, drogie dziadki, opowiem Wam bajeczkę (nie będzie długa):

Ostatnio swoją historią podzielił się pewien streamer (a nie tylko on ma z tym problem), który całą sprawę zgłosił do legendarnego supportu. Na odpowiedź nie musiał długo czekać – „nie widzimy problemu, daj nam spokój, a w ogóle to pewnie nawet nie jesteś zweryfikowanym odbiorcą, dobranoc”. Dopiero na sugestię, czy wydawanie w ich sklepie 200-300 zł co miesiąc kwalifikuje danego gracza to elitarnej grupy „zweryfikowanych”, WG nagle stwierdziło, że jednak warto się sprawie przyjrzeć (w końcu „piniondz” otwiera wszelkie drzwi). Dzielny dział supportowy zaczął kombinować, jak tutaj tą sytuację rozwiązać, by wszyscy byli zadowoleni… a gracz nadal płacił 200-300 zł miesięcznie. Sprawa była o tyle trudna, że brak możliwości wysyłania takich paczek-podarunków dla streamera/youtubera to spore utrudnienie, które na pewno nie przychyli do niego nowych widzów.

Po długim tentegowaniu w głowie dział supportu nadal nie mógł dopatrzeć się problemów z usługą PayU i PayPal, ale zaradnie poradził, że przecież możecie (na czas szukania problemu) sami sobie te podarunki kupować na Wasze konto, potem napisać ticketa do WG z podanymi nickami, którym to te paczki zostaną przekazane przez WG, a wcześniej oczywiście zabrane z Waszego konta. Proste, łatwe i przyjemne, nie prawda? A no nie – z własnego doświadczenia wiem, że WG raczej nie jest demonem prędkości w rozsyłaniu prezentów, a i samo rozwiązanie chyba nie jest tym, na co by streamerzy chcieliby przystać.

I tutaj kończy się bajeczka, a zaczyna zagadka – czemu WG blokuje niektórym klientom sposób płacenia przez PayU i PayPal? Czy ma to przyczynę w jakiś dziwnych statystykach WG, które woli się pochwalić ilością kupujących złoto, a nie ilością sprzedanych pakietów? A może to zwykły złośliwość rzeczy martwych i wad w systemach płatniczych? Rykoszet podesłał daną sprawę o pięterko wyżej, niż stoi support. Czekamy na oficjalną odpowiedź, a jak sowa z listem do nas przyleci, streamerzy/youtuberzy na pewno pierwsi dowiedzą się w czym tkwił problem. O ile taki Wg w ogóle dostrzeże…

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

3 komentarze

 1. LoprawcaPL pisze:

  Juz miesiac mija! Jakies wiesci???

 2. LoprawcaPL pisze:

  Brawo TY!! 😉
  Moze to w koncu ogarna 😉
  Tez mam ten problem ale co dziwne tylko na prezety bo dla siebie wszystko chodzi.

 3. matrucosk pisze:

  W końcu to naprawią 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.