Poprawiony silnik gry oraz kwestie sieciowe po aktualizacji 2.7- Blitz

0404_wotb_bigworld_engine_banner_c_800x391

Zastanawialiście się kiedyś, jak nasza gra działa od strony technicznej? W jaki sposób czołgi reagują na rozkazy, pociski penetrują pancerz, a 14 graczy walczy w tym samym czasie na jednym polu bitwy? Te i wiele innych procesów w World of Tanks Blitz mogą działać poprawnie dzięki silnikowi BigWorld.

Aby zapewnić dalszy rozwój World of Tanks Blitz oraz mieć możliwość wprowadzania nowych opcji i mechanik, wraz z aktualizacją 2.7 przenieśliśmy się na najnowszą wersję BigWorld. Poprawiony silnik:

  • Umożliwia bardziej elastyczne ustawianie wydarzeń specjalnych w grze.
  • Jest niezbędny do obsługi nowych map.
  • Zapewnia więcej narzędzi do przyszłych usprawnień wydajności.
  • Przezwycięża kilka istniejących ograniczeń technicznych.
  • Pozwala nam udoskonalić architekturę serwera i zmniejsza przesył danych zużywany przez urządzenia mobilne.

To pierwsza aktualizacja silnika od czasu wypuszczenia gry przed dwoma laty. Przygotowywaliśmy się do niej przez długi czas i przeprowadziliśmy niezliczone testy, ale nawet mimo tego przeniesienie okazało się nieco problematyczne. Po wypuszczeniu wersji 2.7 niektórzy z Was doświadczyli krótkich opóźnień i zatrzymywania pracy gry. Podobne problemy mogą mieć miejsce przy długich sesjach oraz gdy zbyt wiele osób chce grać jednocześnie.

By rozwiązać ten problem, przeprowadzamy teraz aktualizację serwera połączoną z zaplanowanymi restartami, co stopniowo usuwa znane nam kłopoty. Od wersji 2.7 wypuściliśmy 8 takich aktualizacji. Sprawdzamy również klienta gry pod kątem błędów serwera, by je zidentyfikować i usunąć, gdy tylko się pojawią. W nadchodzących aktualizacjach problem zostanie całkowicie rozwiązany, a gra będzie komfortowa i przyjemna jak dawniej!

Ź: Portal Blitz

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments