IS-6 HD – zmiany w modelu

WG odniosło się oficjalnie, na swoim forum, do zmian odnośnie czołgu IS-6. Jak wiecie, pojazd ten ma pojawić się w modelu HD, a to zazwyczaj oznacza „buffy”. Czy tak jest? Na oficjalnym forum gry MrConway (członek ekipy WG) zamieścił dosyć obszerny post na temat zmian modelu, zawierając w nim (poście) stosowne wyjaśnienia co do rozbieżności.

Na pierwszy rzut poszły ogólne wymiary modelu. Jak widać po niższych screenach niektóre pretensje ze strony graczy niekoniecznie mijały się z prawdą. Jakie zmiany zaszły?

–  wymiar „czoła” został zmniejszony o około 1,5-krotnie
– wielkość włazów także zostały pomniejszone
– wymiary dolnej płyty nie zostały zmienione (jest nawet lekko węższa)
– ogólne wymiary pojazdu zostały lekko zredukowane lub pozostały bez zmian
– powiększono wymiary włazu kierowcy
– szczelina między gąsienicami a błotnikiem została zmniejszona
– znacznie poszerzono same gąsienice (MrConway nie określił, czy to można uznać za „buff”)

Kolejne wymiary tyczyły się samych warstw pancerza

– grubość górnej płyty pancerza wzrosła
– znacznie zwiększono grubość pancerz włazu kierowcy
– wieża stał się bardziej opływowa, co skutkuje lepszym odbijaniem pocisków
– zwiększono grubość elementu łączącego wieżę z kadłubem
– usunięto wadliwą część modelu błotnika, która była łatwa do spenetrowania (oznaczone strzałką na pierwszym obrazku)
– grubość włazów nie uległa zmianie
– zwiększono wysokość elementu (paska) łączącego górną i dolną płytę. Stał się on też cieńszy.
– poprawiono efektywną grubość pancerza płyty dolnej

Poprawiono również jakość pancerza na wieży. Jak pamiętacie, IS-6 często lubił przyjmować na „łebek” sporą ilość pocisków z penetracją. Deweloperzy pochylili się i nad tym problemem, zmniejszając „obszar ochronny” znajdujący się pod jarzmem działa. Teraz jest on dwukrotnie mniejszy, co powoduje, że całość uderzenia jest przyjmowane na twarde jarzmo, zamiast na pusty obszar pod nim (na obrazkach odpowiednio sam model jak i grubości pancerza).

Na koniec MrConway odniósł się do bocznewgo pancerza nowego IS-6 w HD

– zwiększono grubość bocznej płyty pancerza
– dodano mały pasek wzmacniający nad gąsienicami (o grubości 56 mm)
– usunięto niewielką część źle zaprojektowanego błotnika z tyłu, która była łatwa do przebicia (oznaczone strzałką na pierwszym screenie)
– zmniejszono efektywną grubość pancerza bocznego.

Jak widać przejście modelu w HD IS-6 nie jest niczym zaskakującym. Jak każdy pojazd przenoszony w ten sposób dostał on sporo wzmocnień i ulepszeń co do pancerza. Jak się bedzie sprawdzał na polu walki? Tego dowiecie się już niedługo, po wejściu łaty 9.14!

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

3 komentarze

  1. Mateusz pisze:

    Moim zdaniem „buff” się przydał mimo tych wszystkich cyferek pancerz nie był tak twardy jak się wydaje na niższych trierach owszem. Ale wystarczy taki ARL z 90mm i już caly jego urok idzie … Czołg ten pod żadnym względem nie dorównuje 8t. Zwiększenie włazu kierowcy był potrzebny bo wszystko wchodziło w niego., magiczna dolna płyta jest podobni niby 120mm pod dużym kontem a nawet po do kątowaniu tej płyty i tal wchodziło w niego wszystko . Pancerz wieży tak samo wszystko ładnie duże katy cyferki itp. Ale wisisz 8 trafień przebitych w przód wieży koło warstwowego

  2. terax pisze:

    buff i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.