Czołgiści uważajcie na swoje konta! – C.D.

Pamiętacie wpis o zawirusowanej wiadomości „wotowkiej”, przez którą mogliście stracić swoje konta (KLIK!)? Otóż oszuści nie powiedzieli ostatniego słowa!

Wielu graczy, którzy otrzymali taką wiadomość anglojęzyczną, po wklepaniu podanego w niej adresu TS, kończyła przygodę z WoT z powodu zhakowania konta. Wpisanie owego adresu IP skutkowało zainstalowaniem na komputerze programu typu keyloger, który dawał dostęp do konta osobom trzecim. Mimo, że głośno o tej akcji było (wielu YouTuberów narobiło szumu w okół tego temat), wielu graczy straciło swoje konta gry.
Mimo wszystko ludzie dowiedzieli się o problemie i wszystko było cacy… do czasu. Otóż jeden z graczy z BTT otrzymał wiadomość o następującej POLSKIEJ treści:

Witaj :). Masz dość bycia samotną owieczką na randomach? Chcesz w końcu dobrze zarabiać, i przy tym dobrze się bawić? Dobrze trafiłeś. Gramy twierdze, plutony i świetnie się bawimy. Gramy dla zabawy bez żadnej spiny. Nikt nie każe Ci być o danej godzinie danego dnia… Będziesz zagrasz, nie zagra ktoś inny :). Nie wymagajmy od siebie zbyt wiele. Z nami gra staje się przyjemniejsza nie wierzysz? Dołącz i zobacz sam. IP tsa: 52.58.37.4:7100Mogą to być też być różne adresy IP.

12779260_960772320645251_3254511784059603760_o

Niby zwykła wiadomość rekrutacyjna ale 1. żadne szanujące się klany nie prowadzą w takiej formie rekrutacji. 2. dany adres IP od razu zasysa program (sprawdzone na osobnym koncie). Samą wiadomość wysłał niebieski gracz, ale prawdopodobnie owe konto zostało po prostu zainfekowane i służy jako bot.

Tak więc uważajcie czołgiści!

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

7 komentarzy

 1. Lycosa66 pisze:

  mi się wydaje ze jest to nagonka dla noobow, iż każdy gracz grający slabo w wota z kozysta z tego zaproszenia

 2. mam problem pisze:

  nie mogę się zalogować na konto nw czemu wyskakuje mi komunikat ze serwer eu1 jest przeciążony a eu2 nie odpowiada co mam zrobić ??

 3. Rosol pisze:

  Name: ec2-52-58-37-4.eu-central-1.compute.amazonaws.com
  Address: 52.58.37.4

  Samo za siebie mówi rozwiązanie adresu TS’a!
  Nikt w Polsce rozsądnie myślący nie używa chmury a w USA w szczególności.
  Nawet firmy nie chcą w to wchodzić.
  Co najwyżej chmura prywatna.

 4. nekromagus pisze:

  „Niby zwykła wiadomość rekrutacyjna ale 1. żadne szanujące się klany nie prowadzą w takiej formie rekrutacji.”

  To niby jak zagdać do gościa który na randomku okazał się być ciekawym graczem? Jak takiego zarekrutować? Telepatycznie? Rozumiem że do Topowych klanów ludzie sami walą drzwiami i oknami ale żeby tak pojechać po sposobie rekrutacji do mniejszych i slabszych klanów?

  • poziom_strony_spadl_na_leb pisze:

   Zgadzam się z powyższym, robicie sobie teraz niezłe jaja, w jaki inny sposób poza forum które nic nie daje chcesz rekrutowac innych graczy? Wysylac im pocztówki? Kpina.

  • panbartosz_ pisze:

   zawsze można odpisać i w jakiś sposób to zweryfikować 🙂
   ja np zazwyczaj piszę w podobny sposób (bez tej końcówki), ale adres TSa podaje potem, jak ktoś jest zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.