„Czołgi na mapie” #5 – czerwone maki na Klasztorze

monastery_top

Mapa na każdy gust: otwarte obszary, krzewy, labirynt budynków, wież, wzgórz i wąwozów, a także trasy pozwalające na przejazd z jednej strategicznej części do drugiej. Szybki rzut oka na najstarszy i największy klasztor Monte Cassino w Europie wystarczy, aby zrozumieć: że właśnie to miejsce jak i jego historia zainspirowały deweloperów World of Tanks w październiku 2010 roku żeby wypuścić nową mapę “Klasztor”.

Punkty zaznaczone na mapie przedstawiają konkretne lokalizacje, a przesuwając suwakiem << w lewo lub w prawo >> zobaczyć możecie odzwierciedlenie danych obszarów w grze i w rzeczywistości.

mapka

1. Klasztor na Monte Cassino

Klasztor Benedyktynów ulokowany jest na słynnym wzgórzu znajdującym się jakieś 120 km od Rzymu.
Opactwo zostało założone w 529 roku przez Benedykta z Nursji na miejscu dawnej świątyni Apollina. Opactwo stało się kolebką zakonu benedyktyńskiego. Sam założyciel napisał “Regułę zakonu”, która stała się podstawą zachodniego życia monastycznego (WSPÓŁRZĘDNE).
2. Klasztor na Monte Cassino
Kompleks budynków został odrestaurowany po wojnie i ponownie konsekrowany w 1964 roku. Obecnie Montecassino – działający klasztor benedyktynów.
 
Mówi się, że kiedyś na tym placu znajdowała się świątynia Apolla. Dziedziniec nazwano Bramante, słynnego architekta Renesansu. W centrum dziedzińca znajduje się studnia – ośmioboczna czara wśród korynckich kolumn. Stąd otwiera się robiący wrażenie krajobraz, do którego obserwacji zbudowano specjalną loggie (WSPÓŁRZĘDNE).
3. Klasztor na Monte Cassino
Zadziwiający kompleks architektoniczny tego miejsca kształtował się stuleciami.
 
W 581 roku klasztor został zniszczony po raz pierwszy – w czasie podboju Longobardów. W 717 roku klasztor odbudowano, ale już w 883 roku opactwo znowu zostało zrujnowane – tym razem przez Saracenów. Dopiero w 949 roku papież Agapit II wybudował klasztor od nowa.
 
I dosłownie po jednym dniu – 15 lutego 1944 roku – w wyniku ataku Monte Cassino przeobraziło się w ruiny. Pełne odbudowanie całego kompleksu trwało 20 lat i klasztor ponownie otwarto 25 października 1964 roku (WSPÓŁRZĘDNE).
4. Twierdza Castel Sant’Elmo, Neapol
Średniowieczna twierdza Castel Sant’Elmo znajduje się na szczycie wzgórza Vomero. Forteca została zbudowana w 1329 roku, za czasów króla Roberta Andegaweńskiego.
 
Sant Elmo był także symbolem Neapolitańskiej Republiki w 1799 roku. Obecnie w twierdzy znajduje się Muzeum Historii Sztuki “Bruno Molajoli”.
 
St Elmo – to swego rodzaju neapolitańska platforma widokowa z panoramicznym widokiem na Zatokę Neapolitańską i Wezuwiuesz (WSPÓŁRZĘDNE).
5. Rosyjski Klasztor, Kirow
Stara remiza strażacka w Kirowie.
 
Najstarsza budowla tego typu w całym obwodzie Władimirskim, zbudowany w 1904 roku według standardowego projektu. Na początku XX stulecia budowla wznosiła się nad miastem – z dowolnego końca Kirowa była widoczna wieża strażacka.
 
Dziś budynek jest zabytkiem historycznym i architektonicznym pomnikiem regionu (WSPÓŁRZĘDNE).

Cały kompleks architektoniczny klasztoru na Monte Cassino kształtował się stuleciami, ale dosłownie w jeden dzień przeobraził się w ruiny.
 
Jedną trzecią strat 2 Polskiego Korpusu wynieśli żołnierze zabici lub ranni podczas ataku na klasztor Monte Cassino w maju 1944 roku.
 
To właśnie podczas tej bitwy pojawiły się pierwsze linijki znanej każdemu Polakowi pieśni: “Czerwone maki na Monte Cassino”. Grób żołnierski z krzyżem, przewiązany białą wstążką i bukiet maków w gilzie od pocisku – właśnie ten obraz przyczynił się do napisania tej pieśni. Według innej legendy, oddział posuwał się polem pokrytym czerwonymi makami. Obie te wersje można ze sobą pogodzić.
Całkowita odbudowa, całego klasztornego kompleksu trwała 20 lat. Przy odbudowie wykorzystano stare rysunki, próbując odwzorować budowlę maksymalnie przypominającą tę z przeszłości.
W odróżnieniu od krajobrazu Monte Cassino, w grze umieszczono średniowieczny klasztor, a góry rozsiano po całym jego obwodzie. Tworzą one wygodne pozycje dla przestrzału w centrum mapy i kontroli przeciwnika, którzy spróbują zająć zaciszne miejsca na klasztorze.
 
W grze, główne architektoniczne obiekty umieszczono w centrum mapy. Centrum jest dostępne dla wszystkich typów czołgów, ale najbardziej komfortowo czują się tam czołgi lekkie i średnie. Celem zazwyczaj jest próba “podświetlenia” wrogich pojazdów.
 
Naokoło klasztoru, pod skałami rozrzucono ruiny.Jednocześnie przy tych ruinach, w podwórzach budynków można dostrzec rozwieszoną na linach bieliznę. Jednopiętrowa część miasta na mapie “Klasztor” – to nic innego, jak przytulny, sycylijski rejon. Właśnie w pewnej śródziemnomorskiej prowincji, znaleziono pomysły na domy z balkonami i łukowymi oknami. Chociaż fakt, ciężko bez Wezuwiusza poznać Neapol, a bez basenu Morza Śródziemnego – Sycylię.
Źródło: Portal RU
Zobacz także:
widepark_topology_11
monastery_topology_01 monastery_20 monastery_19 monastery_17 monastery_18 monastery_16 monastery_15 monastery_13 monastery_14 monastery_12 monastery_11 monastery_10 monastery_09 monastery_07 monastery_08 monastery_04 monastery_02 monastery_03 monastery_05 monastery_06 monastery_01

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sami

Dobra robota.