Wiktor Kisłyj miliarderem

Założyciel Wargaming, Wiktor Kisłyj wszedł na listę miliarderów Bloomberga.
 
Bloomberg z powołaniem na własne obrachunki poinformował, że 39-letni Wiktor Kisłyj, założyciel firmy Wargaming przekroczył 1 miliard dolarów.
 
W rozmowie z Bloomberg, Kisłyj nie skomentował tych obrachunków, mówiąc, że prowadzi „bardzo skromny” styl życia. Dodał także, że Wargaming zamierza przyciągnąć jak najwięcej graczy.
„Musimy stworzyć linię produkcyjną wysokiej jakości gier. Nasza firma zamierza opanowywać coraz większe rynki. Jeśli pojawi się miliard kuchenek mikrofalowych z dżojstikami, na których można będzie grać w gry, to będziemy tworzyć dla nich program” – powiedział Kisłyj.
Wszystkie biura Wargaming, według oceny agencji, warte są około 1.5 miliarda dolarów. Przychody spółki za 2015 rok wynoszą 590 milionów dolarów, jak podliczył Bloomberg. Dla Wargaming pracuje ponad 4 000 osób, firma posiada biura w Białorusi, Rosji, Ukrainie, Cyprze, USA, Francji, Korei Południowej, Australii, Singapusze, Japonii i na Tajwanie.
 
Głównym produktem firmy jest gra World of Tanks, która jest dostępna na PC, konsole i urządzenia mobilne. Firma wypuściła również takie gry jak World of Warships i World of Warplanes. W 2016 roku przygotowuje się do ponownego wyjścia kosmiczną strategię Master of Orion.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

3 komentarze

 1. dixi pisze:

  Nie chcę wypominać, ale jeszcze to Bin4r;
  „W 2016 roku przygotowuje się do ponownego wyjścia kosmiczną strategię Master of Orion.” – kurcze 2016 rok już był… 🙁
  Pzdr !!!

 2. Isuran pisze:

  „jak” podliczył Bloomberg
  „Tajwanie”
  „strategią”
  Kto to redagował? Nikt? Zostało tylko skopiowane? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.