COBI i Wargaming?!

Wielu osobom dobrze znana firma COBI, produkująca zabawki dla dzieci (klocki lego), wczoraj wypuściła swój nowy katalog na 2016 rok. Pewnie zapytacie, czemu postanowiliśmy o tym wspomnieć. Otóż ku naszemu zaskoczeniu już na pierwszej stronie katalogu – taka niespodzianka…

1

KLIK, aby powiększyć

Szykuje się nam współpraca COBI z Wargamingiem. Będą nowe zestawy z World of Tanks, które zobaczycie poniżej. Ogólnie ciekawa przygoda zaczyna się już od strony z modelem T 34/85, modyfikacja z 1944 roku. Tam również znajdziemy model Tigera, stworzonego w kooperacji z The Tank Museum. Dzięki tej kolekcji część pieniędzy trafi właśnie do muzeum w Bovington, na pielęgnację Tygrysa oraz innych maszyn czekających na odrestaurowanie. Owe modele zawitają na półki sklepowe już w lutym i czerwcu tego roku.

2

KLIK, aby powiększyć

A teraz w sumie możemy przejść do tego, na co wszyscy czekali. Zobaczcie, co tu się dzieje. Największą jednak zagwozdką jest to, kto do kogo tak naprawdę przyszedł. Można przypuszczać, że to Wargaming zgłosił się do COBI z taką oto propozycją. Przypuszczam, że w tych zestawach klocków znajdziemy jakieś kody na złoto lub niskotierowe czołgi. Ogólnie te zestawy będą na swój sposób wyjątkowe, ponieważ widać na nich różnego rodzaju napisy i emblematy. Jak możemy dostrzec w katalogu, zestawy przewidziane są na maj i czerwiec tego roku. Centurion będzie najprawdopodobniej jednym z największych modeli w tym zestawie, ponieważ ma aż 610 elementów, sporo detali.3

4

KLIK, aby powiększyć

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czitos

Najlepszy napis KV-220-2 przy modelu KV-2 🙂

Rosol

W zeszłym roku kupiłem synowi dwa takie czołgi od Cobi. Byl zachwycony. Fajnie się je buduje i dość dobrze odzwierciedlają oryginały.
Co ciekawe, z klocków typu Lego tylko Cobi produkuje militaria.