Sprawa modów

Na samym początku chcielibyśmy zaznaczyć, że nie jesteśmy w stanie tej informacji potwierdzić w 100% czy faktycznie tak jest. Narazie takie informacje pojawiły się w sprawie serwera RU.  Na jednej z grup dyskusyjnych dotyczących World of Tanks pojawił się wpis, informujący, iż WG sprawdza graczy jakie mody mają zainstalowane w kliencie gry. Sytuację stara się wyjaśnić jeden z moderów:

Co to?
Projekt SCM. Napisany przez jednego z deweloperów odpowiedzialnych za mody. Ma to zainicjować początek współpracy pomiędzy najpopularniejszymi moderami a WG.

Po co ?
WG chce zebrać statystyki, jakich modów gracze używają, jakie są najpopularniejsze, ile zajmują miejsca na dysku,  jaki to ma wpływ na FPS-y w grze i stabilność pracy klienta gry, oraz zajmować się ich usuwaniem, odmową instalacji lub poprawą najbardziej  popularnych.

Jak to ?
Normalnie. Tworzysz plik dla przykładu (Aslain – wot/multipack/mods.dat) ( DjVirus -wot/modpack.dat) , wrzucasz to do gry i w tym pliku masz wszystkie mody, które wybrałeś, lub które moderzy stworzyli. Jest jeden problem, nie zapytaliśmy graczy  przy instalacji o możliwość zbierania statystyk.

 

W skrócie:

  • Program zbiera statystyki,
  • Zbiera statystyki, ale tylko tego modpacka/moda, który macie zainstalowany na kliencie gry,
  • Nie poinformowano graczy o możliwości zbieraniu statystyk i sprawdzaniu modów,
  • W przyszłości program może prosić o możliwość gromadzenia danych.

 

W ostatnim launcherze gry dostaliśmy opcję „gry bez modów”. Czyżby jednak WG chciało zrobić z nimi porządek? Czy takowe statystyki są prowadzone ? Czy dotyczy to wszystkich serwerów ?  Na te pytania nie umiemy wam odpowiedzieć. Wpis zapewne też pojawia się nie bez przyczyny, może to jest próba ostrzeżenia graczy, może to jest sposób na wybadanie nastrojów społecznych  i tego jak gracze się odnoszą do takiej propozycji rozwiązania problemów z modami.

1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.