Q&A z Wargamingiem EU

vAuMXnC5JlIPatch
– Kiedy 9.12?
“Patch jest obecnie w fazie testów i zostanie wypuszczony tak szybko jak to możliwe. Najpierw jednak chcemy się upewnić, że wszystko działa tak jak powinno i naprawdę nie ma dokładnej daty wyjścia update’a. Jeżeli devsi będą przekonani, że patch działa, to dopiero wówczas zostanie wypuszczony na serwery.”
 
“Wkrótce”: W przeciągu następnych 3 tygodni.
 

PVE
– Kiedy tryb PvE?
“W 9.12 tylko w samouczku. Obecnie, tryb PvE pełni krok pośredni, gdzie gracze mogą wybierać pomiędzy grą z botami, a prawdziwymi graczami. Ten tryb nie jest podobny do tego w Armored Warfare, co nie zmienia faktu, że w przyszłości tak się nie stanie.”
 
Tryb Rozwałka / Rampage
– Dlaczego WG postanowiło usunąć chmurę trującego gazu z nowego trybu?
“Przede wszystkim, chmura powodowała straszne spadki FPS u graczy, co wiąże się ze spadkiem wydajności. W związku z całą tą sytuacją zostało to usunięte z patcha i może powróci nieco później, tego jeszcze nie wiemy.”
 

– Czy misje na T-22sr zostaną zmienione?
“Są obecnie na serwerze testowym i póki co zbieramy wszelkie opinie i komentarze wraz ze statystykami. Jeżeli coś będzie wymagało zmiany, to zostaną zmienione za nim zostaną wpuszczone na prawdziwy serwer.”
 
Emblematy
– Czy to przypadek, że informacja o patchu 9.12 pojawiła się właśnie w tedy, kiedy skończyły się zniżki na emblematy?
“Tak, to z pewnością zbieg okoliczności. Zasadniczo było to planowane znacznie wcześniej, jeszcze wcześniej niż pojawiły się problemy z emblematami. Wszystkie zniżki, czy specjalne wydarzenia były zaplanowane dużo wcześniej.”
 
– Czy będą jakieś ewentualne rekompensaty w postaci złota za zakupione emblematy?
“System emblematów z bonusami został usunięty z aktualizacji, więc to co się z nim stanie zależy od opinii graczy oraz statystyk.”
 
– Czy ceny emblematów potanieją i będą bardziej przystępne?
“Zespół szuka możliwych rozwiązań tego problemu i dostaliśmy od społeczności wiele wspaniałych pomysłów, jak cały system powinien wyglądać za co bardzo dziękujemy. Wszystkie te pomysły i uwagi zostały przekazane deweloperom, którzy teraz przeglądają wszystkie zaproponowane rozwiązania. Być może ceny się zmienią, albo będą dostosowywane. System również może ulec zmianie, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by cokolwiek o tym powiedzieć.”
 
– Co zamierzacie zrobić z czołgiem AMX 13 57 GF – jest to czołg, który nie pozwala graczom na zmianę kamuflażu lub emblematu?
“Tak naprawdę, domyślnie, czołg ma już bonus kamuflażu i pozwala tylko na jeden emblemat (logo WGL), ale może się to zmienić.”
 
UwmpdenynIwCzołgi
– Czy czołgi HD z 10.0 pojawią się w 9.12?
“Tak.”
 
– Które z nowych czołgów zostaną wprowadzone w 9.12?
“Skoda T 40, Centurion Action X i M4A1 Revalorise”
 
Czołgi Czechosłowackie
– Czy zobaczymy więcej czołgów, niż tylko Skode T 40?
“Masz na myśli 9.12? Cóż, czołgi Czechosłowackie nie pojawią się w 9.12, ale mogę powiedzieć, że pojawią się bardzo szybko.”
 
– Czy opóźnienie patcha 9.12 może sugerować, że Czechosłowackie czołgi nie przyjadą do Nas w tym roku?
“Wszystkie Czechosłowackie czołgi, które powinny wejść w następnym patchu, wejdą. WG dało radę utrzymać harmonogram w ryzach i cała ich zawartość będzie się pojawiać tak jak zaplanowano.”
 
– Czy w 9.12, Skoda T 40 zostanie dodana do sklepu w grze?
“Nie, będzie ona dostępna co najmniej do końca listopada w sklepie premium. Być może w następnych patchach pojawi się w sklepie w grze, ale nie mogę nic obiecać.”
 
Skoda T 40 pojawiła się znacznie wcześniej i na dodatek tylko na serwerze EU z powodu państwowego święta Czechosłowacji. Na wszystkich innych regionach czołg pojawi się dopiero po wyjściu patcha 9.12.
 
– SilentStalker (twórca FTRa), sam zbudował Czechosłowackie drzewko, jak się z tym czujesz?
Po nietypowej ciszy: “Jestem szczęśliwy, że gracze przyczyniają się do rozwoju gry i w ten sposób pokazują oddanie, więc razem możemy grę zrobić lepszą.”
 
Action X / FV4202
– Jakie są warunki uzyskania misji na FV4202? Czy czołg musi być kupiony, czy zbadany? Musi być kupiony / zbadany przed 10.0?
“Musi zostać kupiony i być w garażu, ale na razie go nie potrzebujesz. Wystarczy, że będzie zbadany, lub będziesz miał w garażu Action X przed wypuszczeniem misji na serwer.”
 
– Misje będą tymczasowe, czy na stałe?
“Szczegóły misji są finalizowane, natomiast warunki i wymagania jeszcze nie są końcowe, ale najprawdopodobniej będą one dostępne przez określony czas. Wciąż macie co najmniej 2 miesiące na to, aby zdobyć Centurion Action X w garażu. W styczniu planujemy ogłosić misje i wówczas będzie trzeba mieć czołg w garażu.”
 
– Czy te misje będą mniej czasochłonne i bardziej wykonalne od poprzednich?
“Misje wciąż są opracowywane, więc jeszcze nie wiem. Jednak bierzemy pod uwagę opinie graczy.”
 
Chieftain
– Dlaczego zrezygnowano z Chieftaina, jako zamiennika FV215b?
“Niestety nie mamy wiele do powiedzenia w tym temacie. Nie pojawi się w tym roku. Devsi postanowili znaleźć lepsze zastosowanie dla niego. Nie mogę o tym mówić, przepraszam. Ta sprawa nadal jest przedmiotem dyskusji.”
 
– Są jakiekolwiek informacje, co się z nim stanie? Niektórzy gracza obawiają się, że stanie się nagrodą za CW.
Piotr: “Co jest złego w byciu nagrodą CW?”
Rita: “Co jest złego? To, że tylko niewielki procent graczy może go dostać, a jest to czołg, którego prawie każdy chce mieć.”
Piotr: “Okey, jest to bardzo ekskluzywny czołg, którego każdy chciałby mieć. Mam go”
Ph3lan: “Nie możemy zdecydowanie powiedzieć, że będzie to nagroda, ponieważ nie znamy jeszcze jego przeznaczenia. Nadal jest to temat dyskusji i wszystko może się wydarzyć.”
 
Inne
– wszystko co zostało zaplanowane (buffy etc.) dla 10.0 wejdzą w 9.12,
– Q: “Czy są jakieś zmiany dodane w 10.0, które pojawią się w 9.12?”, A: “Nie”,
– Fizyka i Havok: “Były już jakieś wstępne testy / wspólne testy fizyki i po wyjściu patcha 9.12 będziemy mieć kolejne.”,
– “Z liczbami 9.11 są złe skojarzenia, związane z przykrymi wydarzeniami – jeśli wiesz o co mi chodzi. Zdecydowaliśmy się nazwać patch 9.12, aby uniknąć problemów.”,
– tryb Rozwałki zostanie wprowadzony,
– Q: “Czy planuje się coś na Dzień Pamięci, 11/11/15?”, A: “Tak, będzie przygotowana specjalna oferta.. Po za tym mamy też specjalny garaż na ten dzień”.
 
To byłoby na tyle 🙂
Ź: SR

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments