Nowości ze świata AW #1

Pozbierane z najgłębszych zakątków internetów, newsy i zdania developerów o AW

HE są zbugowane

Niektórzy gracze zwracają uwagę, że HE zadają większe obrażenia niż powinny. Było na forum kilka tematów o tym, ale developerzy już sobie z tym poradzili:

HE są aktualnie zbugowane, zadają za duże obrażenia dobrze opancerzonym celom i za małe lekko opancerzonym. Udało się to jednak dzisiaj [wczoraj, 16-10-2015] naprawić, więc na pewno w najbliższym czasie bug zostanie usunięty.

~Spunky, Community Manager

Draco jest transporterem opancerzonym, a nie TD

Niedługo w AW pojawią się pojazdy 9 tieru, możliwe że jeszcze w tym roku. Nie mając zbyt wielu informacji na ich temat i niewyraźną granicą między klasami tak w rzeczywistości, jak i w grze naturalnym wydaje się, że pojawiają się pytania, który pojazd gdzie pasuje. W każdym razie zgadza się, [Draco] będzie transporterem opancerzonym, nie TD.

Zgadza się.
Poza tym mamy już plany, pierwszy rzut 9 będzie pokazany niedługo.

~SilenstStalker, Content ManagerArmored Warfare's Panhard Crab

Poza tym mówiąc o pojazdach 9 tieru – SS [SilentStalker] lubuje się w nakręcaniu kierowców transporterów wskazując, że [CRAB] będzie bardzo przyjemny w grze.

Cóż… Pokochacie CRABa, gwarantuję. Jest zabawny.

~SilentStalker

RAMMING SPEED!!!

Dość chwilę zajęło graczom WoT pojęcie jak skuteczną bronią może być taranowanie, jeśli używamy go w odpowiedni sposób. W AW póki co ta taktyka średnio się sprawdza, poza tym wygląda paskudnie. Jest jednak szansa, że to się zmieni:

Zwiększymy obrażenia od taranowania wobec taranowanych przeciwników. Buff nie będzie miał wpływu na obrażenia wobec Crashsojuszników.

~Spunky, Community Manager

Dobrze, że nie rosną obrażenia drużynowe, na początku gry w PvP bywa dość… gęsto 🙂

Ilość graczy AW i matchmaking

W odpowiedzi na wypowiedzi na forach sugerujące, że ilość graczy w AW jest mała i się nie zmienia, nowy Community Manager Obsidianu powiedział tak:

AW się rozwija, zarówno pod względem ilości graczy, jak i rozmiarów zespołu developerskiego. Jeśli gra by sobie nie radziła, nie zatrudnialibyśmy nowych ludzi. Mamy przed sobą mnóstwo pracy (jak większość gier w momencie premiery Open Bety), ale następny patch naprawi wiele problemów zgłaszanych przez graczy, a jeszcze kolejny dodatkowe!

Jak narazie może być ciężko z odpowiednią pracą MM i pracujemy nad jego poprawą. Jak tylko będzie wiadomo coś więcej podzielimy się ze społecznością szczegółami.

~Spunky, Community Manager

Nie ma co się przejmować statystykami, że X graczy to dużo, a Y nie. X graczy może być zarejestrowanych i nie generować żadnego ruchu ani zysku (ilość zarejestrowanych kont WoT jest jedną z popularnych statystyk tego typu). Może wyglądać, że jak narazie niewielu ludzi gra w AW, ale po pierwsze mamy dużą konkurencję ze strony gier Wargamingu i Gaijin, po drugie gra dopiero co weszła na rynek. Tak długo, jak liczba aktywnych graczy wzrasta możemy o przyszłość AW być spokojni. Dość sensowny jest argument Spunky’ego o zatrudnianiu nowych ludzi.

Póki co poza problemami z plutonami czy magiczymi losowaniami na skrajne tiery nie znalazłem żadnych problemów z MM, ale na pewno jest problem, chociaż uważam, że jest spowodowany bardziej brakiem równego rozkładu pojazdów różnych tierów przez młody wiek serwera i małą ilość graczy, niż problemów z MM. Jednak tak długo, jak Obsidian chce go poprawiać, daję im zielone światło!

Co Wam zajmuje tak dużo czasu podczas zmian w pojazdach AW?

W odpowiedzi na problemy z pancerzem T-72 i T-/72A:

Trochę to zajmuje, ale pamiętaj, że musimy te zmiany przepchnąć przez 3 regiony i wiele języków. Tworzenie tych patchów jest dużym wyzwaniem. Na naprawę bugów potrzeba najpierw błąd odtworzyć wielokrotnie (żeby dokładnie zrozumieć co się dzieje), znaleźć odpowiednie rozwiązanie, przetestować je, dostosować do gry, przygotować całego patcha do wypuszczenia i tak dalej. To wszystko tylko dla zbalansowania czołgu czy napraw buga. To oczywiście pomija całą pracę związaną z dodawaniem nowej zawartości i umiejscawiania jej w grze.

To wszystko zabiera czas, ale staramy się wyrobić taką sytuację, że wypuszczamy patche dość regularnie, troszkę przewidywalnie.

~Spunky, Community Manager

No tak, przecież pogrubienie pancerza to tylko zmiana kilku cyferek w czołgu, nie? Mam odrobinkę obycia z tworzeniem gier z racji kierunku studiów, mogę Was zapewnić, że to nie zabawa na kilka minut. Możecie im wierzyć albo nie, ale ja w tej sytuacji murem stanę w obronie Obisdianu. Zresztą, nie spotkałem jeszcze żadnych większych problemów, które wymuszały na mnie oczekiwanie na kolejny patch albo nawet psuły rozgrywkę w stopniu zauważalnym.

Poza tym wolę poczekać na patcha, niż usłyszeć legendarne “works as intended” czy “it’s not a bug, it’s a feature”.

Challenger 1 dostanie buffa penetracji

Zwiększymy penetrację Challengera

~Spunky, Community Manager

Są jednak wątpliwości, czy będzie to jedyna zmiana, tej maszynie przydałoby się troszkę więcej miłości developerów 🙂

Nie można naprawić pierścienia wieży, niewidzialna ściana w misji Roughneck (Chuligan)

Fakt, że pierścień wieży czołgu nie naprawia się sam po uszkodzeniu jest bugiem i będzie poprawiony w następnym patchu

Wygląda na to, że już to naprawiono w następnej wersji. Proszę, dajcie znać, jeśli dalej będziecie natrafiali na ten problem po patchu.

~Spunky, Community Manager

Podobnie rzecz się ma z zatrzymującym nas w miejscu niewidzialnym przedmiocie:

To też powinno zostać naprawione w następnym patchu

~Spunky, Community Manager

Buff Starshipa

Będziemy poprawiali celność i damage Starshipa w następnym Starshippatchu

~Spunky, Community Manager

 

Żadnych laserów ani blasterów w Armored Warfare

Autor tematu na forum zaproponował wprowadzenie mechów (dużych maszyn kroczących) do PvE, Spunky jednak dość zdecydowanie autora zgasił.

Tak, jak nie przeszkadza nam naginanie granic aktualnej technologii w PvE, technologie sugerowane przez Ciebie są zbyt star wars droid tankfuturystyczne żeby pozostać w ramach nowoczesnego wojska, na którym opiera się AW.

Nawiasem mówiąc – jestem ogromnym fanem mechów!

~Spunky, CM

To by było na tyle z jeżdżenia czołgami z “Gwiezdnych Wojen”… 🙂

Wskaźnik bezpośredniego ostrzału

Zauważyliście podczas gry, że kiedy wyspotowany gracz chowa się za czymś, informacje nad jego pojazdem są ciemnoczerwone, a kolor zmienia się na jaśniejszy, kiedy mamy przeciwnika w bezpośrednim polu ostrzału? Wygląda na to, że niektórym graczom się to nie spodobało, a część ludzi nie zwróciła na to nawet jeszcze uwagi:

Wprowadziliśmy ten element dopiero podczas EA. Wcześniej gracze mieli problemy z rozróżnieniem, kiedy mogli strzelać w swoje cele, głównie podczas walki na wzniesieniach czy za elementami ograniczającymi widok (krzaki, drzewa, płoty). To skutkowało wieloma strzałami w zbocza wzgórz czy budynki, co denerwowało graczy

No tak, mało realistyczne, zgoda. Jednak AW to bardziej arcade niż symulator i twórcy się z tym nie kryją. Poza tym faktycznie – lepiej wiedzieć, kiedy możemy strzelać, skoro nie mamy systemów termowizyjnych albo NV zaimplementowanych w grze, a pozwalających obserwować cele przez (przynajmniej niektóre) wspomniane przeszkody. Osobiście – nie mam nic przeciwko temu systemowi.

Centauro 155 dalej może się pojawić

Podczas krótkiego pojawienia się w grze przed uciszeniem, Centauro 155 zrobił ogromne Centauro 155wrażenie na wielu graczach.

Centauro 155 wróci do gry kiedy zdecydujemy, jak sobie poradzić połączeniem TD/SPG. Z tak małymi wychyłami wieży i faktem, że w rzeczywistości to kołowa artyleria ta maszyna stoi w konflikcie z mechaniką artylerii, którą zaimplementowaliśmy w grze, co utrudnia wprowadzenie go do gry zgodnie z historycznymi danymi bez niszczenia zabawy SPG i robienia wszystkiego supertrudnego podczas gry z widoku artyleryjskiego.

~Spunky, CM


 

No, byłoby tego na tyle. Niedługo będzie tego więcej!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments