Pancernik „Bismarck” – Freiherr von Mullenheim-Rechberg

352x500

Dzisiaj zaproponujemy Wam książkę pod tytułem „Pancernik „Bismarck„” Freiherr von Mullenheim-Rechberg. Jedna z najlepszych pozycji „Serii z kotwiczką” Oficyny Wydawniczej Finna. Książka ta w oparciu o dokumentację oraz opisy ludzi żyjących na tym okręcie, opowiada dzieje najpotężniejszego okrętu Kriegsmarine. 

 

Poniżej przedstawiam krótki ale jakże trafny, opis jednego z czytelników:

 

„Najlepsza książka z „serii z kotwiczką” jaką przeczytałem.
Autor Freiherr von Mullenheim-Rechberg opisuje w niej swoją karierę w Kriegsmarine, kiedy został powołany na pancernik „Bismarck” przed „Operacją Rheinübung”. W czasie pobytu na „Bismarcku” von Mullenheim-Rechberg był czwartym oficerem artylerii (najwyższy stopniem uratowany oficer po zatopieniu pancernika). Przed i w czasie „Operacji Rheinübung” był adiutantem komandora Ernsta Lindemanna (dowódcy „Bismarcka”), któremu książkę tę poświęca. Jedyny błąd jaki spotkałem w książce, to określenie „angielskie U-Booty” – co mnie trochę rozbawiło.
Dla interesujących się Kriegsmarine i wojną na morzu pozycja obowiązkowa!!!”

Jeśli interesuje Was ekranizacja filmowa ostatnich dni Bismarcka, polecamy film z 1960 roku pod tytułem: „Zatopić pancernik Bismarck!„.

6905078.3

Dla tych którzy nie kojarzą co się działo podczas potyczek i bitwy z wyżej wspomnianym pancernikiem, przesyłamy link do bardzo ciekawego artykułu pana Krzysztofa Kęcika „Tak zginął „Bismarck”„.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.