W Superteście: Nowa mapa dla trybu Linia Frontu

Nowa mapa dla trybu Linia Frontu, obecnie pod wiele mówiącą nazwą roboczą „wg_epic_suburbia” lada moment trafi do testów wewnętrznych. Reguły wyglądają znajomo: sześć stref (baz) do obrony lub zdobycia oraz pięć wielkich dział (cele główne) które muszą zniszczyć atakujący.
Nowa mapa ma charakter zimowy i przypomina powojenne przedmieścia miasta w Europie Środkowej. Mapa oferuje możliwość walki w na otwartych kawałkach terenu, w małym mieście, wśród ruin starego zamku, w elektrowni, kamieniołomie, pomiędzy bunkrami oraz wieloma innymi obiektami.
 • Pierwsza linia obrony składa się głównie z bloków, kilku otwartych przejazdów i podejść. Oczekujcie walki na średnim i bliskim dystansie.
 • Druga linia obrony ma mniej miejski charakter, oferujące spore obszary terenu na flankach, odpowiednie dla szybkich, odważnych manewrów mających na celu szybkie zajęcie najlepszych pozycji taktycznych. Elektrownia pośrodku to prawdziwa reduta, będąca jedną z najgęściej zabudowanych części mapy.
 • Ostatnia linia, ta gdzie znajdują się cele ma mieszany krajobraz z różnymi rodzajami terenu. Są tutaj bunkry więc jest fajnie: niektóre są tak duże, że można do nich wjechać by wymanewrować przeciwników albo zmusić ich do walki wewnątrz.
Prace nad mapą trwają więc jej wygląd nie jest jeszcze ostateczny – ale bądźcie pewni, że to naprawdę nowa mapa dla trybu Linia Frontu, trybu który tak polubiliście.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

28 komentarzy

 1. Verek pisze:

  To czy bedzie fajna to sie okaze na polu bitwy :p
  Moze nie doczytalem ale ta mapa ma zastapic obecna czy bedzie losowalo jedna z dwoch map???

 2. Bolec pisze:

  „Są bunkry więc jest fajnie”. Laska porzucił tytuł Króla Sedesów dla posady w Wargamingu? 😀

 3. NewMultiShow pisze:

  Ktoś wie kiedy będzie linia frontu?

 4. robertunio pisze:

  A ktoś wie czy ta nowa mapa jest robiona przez tą samą zewnętrzną firmę co pierwsza czy też przez WG ? Bo jeśli WG ją robi to na pewno będzie zyebana i spyerdolona na 100%. 😉

 5. Anonim pisze:

  Kiedy będzie czerwcowa linia frontu?!

 6. Anonim pisze:

  Jak w tych tunelach bedzie sie dalo walczyc to zarombiscie. W koncu nie trzeba bedzie przejmowac sie arta i nalotami

 7. Tomek.Z pisze:

  Trochę ,,Far Cry”, trochę ,,S.T.A.L.K.E.R zew Prypeci”, trochę osiedla w Białym Stoku, trzy chłodnie kominowe elektrowni Jaworzno i e voila ! Da się ? Ale kołowce będą miały zabawę z moim KV-5.

 8. Anonim pisze:

  Ale fajnie!
  Jest nawet Zamek Królewski z Warszawy 😉

 9. Siema.KtoPL? pisze:

  Mińsk do sześćianu. I te punkty naprawy obok siebie dla obrońców przy bynkrach. Powodzenia w obronie 1 i 2, Ale kupa.

 10. Czerwony Baron pisze:

  Dlaczego zwykły random nie może mieć takich map i mieć format 20 vs 20 trwać 20 min ??

  • Gogol pisze:

   Bo ludzie i tak szybko zaczęliby narzekać na zbyt małą różnorodność map. Stworzenie mapy o 9km2 jest zdecydowanie bardziej pracochłonne jak stworzenie mapy 1km2.

   Bardzo się cieszę, że jeszcze w tym sezonie będziemy w stanie zagrać na tych mapach w FL. To znacznie urozmaici grę. Poza tym zapowiada się świetna mapa (i te tunele…) 🙂

   • Czerwony Baron pisze:

    Jasne, że tworzenie tak wielkich map zajmuje więcej czasu, jednakże gra ma już 10 lat, to mogli by jednak zmienić format bitew losowych. Ludzie zawsze będą narzekać cokolwiek nie zrobisz, chociaż ja dalej uważam, że WG mogłoby zmienić format bitew losowych.

 11. Punkt A wygląda znajomo, nie? przecież ten wjazd na górke po lewej str. punku A ma przestrzał jak w tej linii frontu

 12. GutGut pisze:

  W koncu wszystkie strefy atakujacych sa polaczone tzn strefa a b i c. Nie to co teraz. Ze jak zrespi Ci atak z C to jedyne co mozna zrobic zeby zmienic sektor to zginac 😮

 13. Stanislaw pisze:

  Najbardziej ciekawią mnie te tunele, będzie można do nich wjechać? Obecnie kamera świruje jak podjedzie się za blisko wysokiego budynku, w takim tunelu to odrazu bluescreen wywali XD

 14. Sla pisze:

  Jeśli faktycznie dużo przyjemniej będzie tu się grało ciężkimi, a lighty i arta dostaną po *****, to już mi się podoba.

  • ... pisze:

   Po części masz rację, ale przypomnę że kołowce w mieście nie jednokrotnie są jeszcze bardziej groźne niżeli na otwartych mapach. 🙂

   • Sla pisze:

    Wiesz co, wydaje mi się że nie jeśli spojrzeć na ogół graczy. dobry wykorzysta miasto dla swojej przewagi, a słaby nie wyrobi na zakręcie i wytraci prędkość. Zdecydowanie więcej jest tych drugich.

 15. Gracz LF pisze:

  Ale ta mapa *********** w tych renderach wygląda Ta zabawa świtałami i cieniami. Awesome look.

 16. Anonim pisze:

  O fajnie. Wreszcie coś nowego 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.