Anton Pankov Q&A

Przegląd odpowiedzi twórców WoT.
Anton (Evilly) Pankow (główny producent operacyjny Wargaming) odpowiada w LiveJournal:
pankov (4)
– Sprawdźcie jak zachowują się płaskie niszczarki podczas zwarcia – zauważyłem, że u przeciwnika zaczynają spadać punkty HP tak jakby na mnie najechał.
– Sprawdziliśmy i potwierdziliśmy. Element trafił do dalszych prac. Pamiętajcie, że z replay’em jest prościej i szybciej.
 
– Minimapy ogólnie są niezłe, ale warto by było je lekko dopracować:
 • Większy kontrast, żeby łatwiej ocenić różnice wysokości.
 • Usunąć możliwość dostania się w „czarne strefy” lub oznaczyć je jakoś inaczej. Wiadomo czemu.
 • Na niektórych minimapach kiepsko widać zniszczalne elementy, zwłaszcza przy mniejszych rozmiarach. Elementy zniszczalne powinny być białe.
 • Skoro teraz priorytetem jest czytelność minimapy to byłoby dobrze zaznaczyć na mapie krzaki, o ile to nie utrudni oceny różnic wysokości. Ale to już bardziej zachcianka niż niezbędna zmiana. P.S. To moja subiektywna ocena, pierwsze co mi przyszło do głowy odnośnie niedoróbek minimap.
– OK, problem jest sensownie opisany, dzięki!
 
– Gdzie jest problem, żeby przywrócić chat ogólny dla chętnych? Dla tych, którym jest potrzebny? Ludzie się przyzwyczaili i chcą go używać – czemu z premedytacją się sprzeciwiacie? Nie wierzę, że to taki problem, żeby zrobić jeszcze jedną opcją w ustawieniach. Gdzie tu haczyk? Jesteście dziwni…
– To nie jest problem, żeby dorobić taką opcję. Problem w tym do czego on jest potrzebny tym, „którym jest potrzebny” podobno do rozmów? Opowiedz swoją wersję.
 
– Będzie jakiś art o zmianach w regule 2-3 kalibrów? Co się zmieni w grze, np. dla FV 4202?
– Jasne. Będzie i art i film na ten temat.
 
– To znaczy, że zmiany są już nieuniknione? Jeśli tak, to poprawcie penetrację, zwiększcie farm i bonus za kątowanie. Chyba, że naprawdę sądzicie, że ludzie będą szczęśliwi przebijając rzadziej, zadając mniejsze obrażenia i płacąc więcej za pociski? Dobry przykład to system świecenia w 9.16 – jak tylko zrobiłem Misje Osobiste na LT-15 nigdy więcej lightami nie zagrałem. Co to za frajda z gry, jeśli po wykryciu szybciej trafiam do hangaru niż zaświeci się „żarówka”?
– Sprawdzamy już nową formę żarówki. Decyzję podejmiemy po teście ogólnym.
 
– Usuniecie w kolejnym patchu ograniczenia tierowe dla map?
– Po co? Znudziło się udawać pedobeara na wciąż tych samych mapach?
– Z ostatniej chwili – jest błąd ze stabilizacją i celnością, będzie poprawiony w najbliższym czasie. Będą poprawki w szwedzkich czołgach ciężkich. Będą też poprawki w regule 2 i 3 kalibrów
– Dopracowanie panelu obrażeń, porównania pojazdów, panel charakterystyk 2.0 – planujemy w następnym patchu.
– Nie planujemy przywracać chatu ogólnego.
– Tak, jest błąd ze stabilizacją. Niedługo będzie poprawka.
 
– Jeśli dobrze rozumiem ogromny żal użytkowników po wyłączeniu chatu ogólnego nie został wysłuchany przez WG i OPCJONALNEGO przywrócenia nie przewidujecie?
– Na razie nie.
 
– W kartach charakterystyk mamy zakresy penetracji i obrażeń. Ludzie już łby do krwi rozbili próbując się do was przebić z prośbą, że potrzebne są średnie wartości. To tak trudno zrobić?
– To się robi.
 
– Fajnie by było, gdybyście dali także zwykłym graczom możliwość kupna takiego kamuflażu (mowa o „Czarnych Czołgach”).
– Dodatki i kamuflaże są już w opracowaniu. Ale do wprowadzenia jeszcze kawałek.
– Spore zmiany w panelu obrażeń zgodnie z zebranymi od graczy informacjami pojawi się w patchu 9.17 .
 
– Ile jeszcze lat minie, zanim w grze pojawi się mod „defaultZoom”, który pozwala zwielokrotnić zoom w trybie snajperskim? Bez niego nie da się grać 🙁
– Już wpisuję na listę zachcianek przy kolejnym patchu…
 
– Wujku Evilly, a kiedy w naszej cudownej grze pojawi się buff dla tego rupiecia, Centurion Mk. 7/1? Naprawdę odechciewa się grać g**** które dostaje lanie od lajtów 8 tier…
– W najbliższych planach nic takiego nie mamy.
– Chcecie powiedzieć, że maraton na 111 był ok? Jeśli dobrze pamiętam, to reakcja na jednoczesną wyprzedaż czołgu i jego rozdawanie w ramach maratonu było trochę inna.
 
– Podejrzewam, że na koniec akcji wszystkie nagrody zostaną odebrane, ktoś dostanie jakieś nagrody pocieszenia, a nas czeka seria kolejnych przemilczanych skandali z ustawianymi bitwami (mowa o wydarzeniu „Najlepsi Czołgiści” o którego bolączkach już pisaliśmy… – KLIK)
– A właśnie że nie, tym razem dobrze się przygotowaliśmy. Będą zaoczne wyroki i publiczne egzekucje. A w ogóle to nie leń się, opisz proszę swój wymarzony maraton. Warunki ukończenia.
 
Ź: WoT Express
Wielkie podziękowania dla Tranka! 😉

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

8 komentarzy

 1. Truth_is_God napisał(a):

  A gdzie buff do peny krótkiej 88, długiej 88 i 75 dla pantery?
  https://en.wikipedia.org/wiki/8.8_cm_KwK_36
  PzGr. 39 (APCBC) 162mm, w grze 145! lol (wcześniej 132- ah te ruskie…o_O)
  PzGr. 40 (APCR) 219mm!

  https://en.wikipedia.org/wiki/8.8_cm_KwK_43
  PzGr. 39/43 (APCBC) – 232mm, w grze 203!
  PzGr. 40/43 (APCR) – 304mm

  https://en.wikipedia.org/wiki/7.5_cm_KwK_42
  Pzgr. 39/42 (APCBC) – 185mm, w grze 150!
  Pzgr. 40/42 (APCR) – 265mm,

 2. Welf napisał(a):

  Kolejny wywiad z cyklu „Graczu podziel się swoimi wątpliwościami a my odpowiemy że mamy je w d…ogłebnej analizie”. Niestety WG ma poczucie monopolu i nic nie zrobisz 🙁

 3. Anonim napisał(a):

  Niech się zajmą cheaterami z aimbotem i pokazywaniem uszkodzeń na mapie. Obecnie najbardziej odrzuca od gry masa pseudo prosów śmigających na aimbotach, laserach, pokazywaniu uszkodzeń na mapie… Kolejna sprawa stałe pogarszanie zarobków z bitw, najbardziej widać to na prem tankach!

 4. anonim napisał(a):

  a gdzie baff dla 8 tierów amerykańca t32 do peny i dla persinga do peny i t69 do peny dla średnich tak z 212 a dla ciężkiego z 225 lub 230

  • Bart416 napisał(a):

   Penetracja w T32 nie jest największym mankamentem tego czołgu. Wystarczyłaby poprawa celności do 0.36/5 bazowego. Z taką celnością można już mówić o strzelaniu po WP wroga na bliski dystans. Pershing dostał już buffa do penetracji jakiś czas temu. Grałem nim przed buffem i nie widziałem problemów z przebijaniem wrogów. Wystarczy myśleć. Istotą czołgu średniego jest flankowanie, uderzanie od boku/tyłu, a nie napierdzielanie się od frontu z czołgami ciężkimi.

   • Czosnek na maśle napisał(a):

    Szczerze to super pers i czołg średni trochę nie bardzo do siebie pasuje. Sorry ale nie wyobrażam sobie czołgu średniego, którego objeżdża ponad połowa HT… No ale za to ma mm do IX wiec kolejnych buffów mu nie trzeba bo po co? co do t32 to tez wolałbym celniejsze działo. Jeśli dać wiecej peny to symbolicznie, +5/+10.

    • Bart416 napisał(a):

     Nie mówiłem od SP, mówiłem o zwykłym Persie z drzewka 😉
     Co do SP skoro o nim już mowa, mi się gra nim wybornie i nie widzę potrzeby buffa, niemniej jednak jeżeli postanowią go wzmocnić, to się nie obrażę 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.