„Najlepsi Czołgiści”. Jacy są?

Zbliża się koniec 2016 r. a przed nim jeszcze zbliża się koniec eventu „Najlepsi Czołgiści” w World of Tanks. Został już tylko tydzień do końca, a przez ostatnie trzy tygodnie uważnie śledziliśmy sytuację, listy TOPowych graczy wszystkich poziomów… I zauważyliśmy sporo wpadek. Oprócz mnóstwa ustawek (bryluje serwer RU, ale i EU nie jest bez winy), są jeszcze klany i gracze którzy proponują zajęcie na waszym koncie miejsca na podium… I udaje im się to!
Koledzy z WoT Express postanowili sprawdzić jak się mają sprawy z takim „boost’owaniem” konta, ponieważ popyt na wykonywanie Misji Osobistych mocno opadł, ale pojawił się event „Najlepsi Czołgiści”. Mówiąc wprost – wzięli udział w kilku takich ustawkach, żeby zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości. Tak jak ostatnio wszystkie osoby pojawią się u nas anonimowo, a screeny zostaną przycięte. Zaczyna się właśnie czwarty tydzień, który prawdopodobnie okażę się najbardziej obfitującym w takie wydarzenia. Zgodnie z ich prywatną statystyką najpopularniejszą z „czarnych” usług w WoT od początku eventu jest zajęcie miejsca w TOP-3 (to logiczne).
Jak dostać się na podium? Po staremu. Po pierwsze są solowi gracze, boost’erzy, którzy obiecują za odpowiednią zapłatą zając jakieś miejsce w rankingu „nie niżej niż…” – uiszczasz opłatę, przekazujesz konto. Tacy gracze dzielą się na dwa typy. Jedni grają solo lub w plutonach. Drudzy – korzystają z pomocy swojego klanu.
Po drugie – są klany, które oferują takie usługi, organizując ustawki w których możesz sam wziąć udział. Ilość tak ustawionych bitew w tym wydarzeniu była ogromna. Na tyle duża, że sam Wargaming nie jest pewien swoich szacunków. Szczególnie było to widoczne, jak donoszą koledzy ze wschodu, na serwerze RU-10 w godzinach nocnych (o czym sami opowiedzą w dalszej części). To prawda, widać to na replayach, że w pewnych godzinach na RU-10 zaczyna się prawdziwe piekło. Zwrócono się do paru widocznych w tych bitwach graczy z prośbą o komentarz, w efekcie otrzymaliśmy jeszcze więcej nagrań „przykładowych” bitew na randomie. I nawet nie trzeba się było długo szukać, wszystko dzieje się bez żadnego kamuflażu!
oa8a-lqq4jm
NIE POLECAMY TAKICH DZIAŁAŃ! APELUJEMY – ZGŁASZAJCIE OSZUSTÓW!
 
– Obecnie w „Najlepszych Czołgistach” na topowych miejscach w rankingach często widać graczy z naprawdę nieimponującymi wynikami, zwyczajnych średniaków czy wręcz ciężkie pomidory – czasem ten sam czerwony gracz znajduje się w topce na kilku tierach i nawet nie krępuje się wysyłać swoje powtórki na WoTReplays! Jak to możliwe?
 
– Anonim 1 (solo) – Zamawiają odpicowanie konta u jakiegoś boost’era. Czasem robią ustawki. W tym wypadku wysyłanie powtórek to wyjątkowa głupota.
– Anonim 2 (klan) – Powiedzmy sobie szczerze, to już błąd po stronie WG, ponieważ sami – może nawet świadomie – zostawili furtkę która pozwala zajmować wysokie lokaty nieczystą grą. Wielu chce po prostu mieć tego osławionego Type 59, ale nie każdy może dać za niego 25k RU bo za tyle teraz schodzą w drugim obiegu (ok. 1 500PLN). Dlatego zaczęły się ustawki. I jeśli się ludzie postarają, to wychodzi całkiem zgrabnie. Ale Ci, co ślą powtórki do WG to chyba jacyś kamikaze…
 
– A co z klanami w TOP? Oni też biorą udział w ustawianych bitwach?
 
– A1 – Nie wszystkie, ale pewien procent tak.
– A2 – Ci z TOP3, jestem pewien na 95%, że mają połowę bitew na ustawce.
 
– Ile kosztuje zajęcie miejsc 1-5 ?
 
– A1 Zależnie od tier czołgu i aktualnych statów graczy z TOPki. Ceny zaczynają się od ok. 1000 RU (60PLN).
– A2 Najczęściej zlecenie dotyczy miejsc 1-3 – cena z 1-sze to od 3000 do 6000 RU (180-360 PLN), zależnie komu i na czym trzeba zrobić. Dalsze miejsca nie są szczególnie popularne. Nie opłaca się ryzykować konta, rezerw itp.
– Anonim 3 (solo) – Zależy od aktualnych statów graczy z najwyższymi notami. Koszt to od 1500 do 8000 RU (90-480PLN).
przechwytywanie
– Na pewnych stronach można znaleźć zakładkę „Najlepsi Czołgiści – usługi”. Dużo ludzi oferuje takie usługi w ten sposób?
 
– A1 – Sądzę, że Ci którzy myślą o swoich klientach, to się tak nie chwalą tym co robią. Bo jeśli tak robią, to straszą klienta i ryzykują jego konto. Ogólnie to pojedyncze przypadki.
– A2 – W ogóle te usługi nie mają już zbyt dużej popularności. Ludzie już wiedzą, że będzie odpowiedź ze strony WG. Popyt spadł. Ale jakiś tam jeszcze jest.
 
– Opowiedzcie co się dzieje na serwerze RU10 po nocach? Legendy już się opowiada.
 
– A1 – Tylko tyle, że bardzo często są tam ustawki.
– A2 – A co ma być? Spokojniutko jest, żadnych art, mało niszczarek, dużo ciężarów… A najwięcej jest AFK na bazie.
ds-uw4mntyy
– Co się u was mówi o banach? Ryzyko jest już bardzo duże, prawda?
 
– A1 – Bardzo duże. Dlatego za każdym razem jak ktoś do mnie przychodzi to uprzedzam. I mówię też, że największe ryzyko jest właśnie przy robieniu TOP3 w „Najlepszych Czołgistach”. Większość ludzi mówi wtedy „o korba, nie wiedziałem”.
– A2 – Jasne, że jest. Zawsze jest. Niedługo za przesył danych będzie stos. Ale ludzie wiedzą na co się piszą.
 
– Jak duże są szanse na realizację zamówienia na miejsca 1-3? Jak szybko można takie zamówienie zrealizować?
 
– A1 – Zasadniczo, to całkiem nietrudno jest wejść w TOP-3 na dowolnym czołgu jeśli mam dobry pluton. Trwa to tak 3-4 dni. Czuję, że wielu graczy wstrzymuje się z zamówieniami do dwóch – trzech ostatnich dni eventu i zaraz zaczną zamawiać. Cena pójdzie w górę.
– A2 – W 70% zależy to od nas, ale dużo zależy od Wielkiego Białoruskiego Randomizera – jak rzuci, czy będzie zwycięstwo… A zajmuje to przeważnie po parę godzin przez kilka dni.
 
– Jest sens robić zamówienie na koniec wydarzenia?
 
– A1 – Wtedy masz 100% pewności, że dostaniesz czołg. A tak zawsze jest ryzyko, że spadniesz w rankingu.
– Pojawiają się „spekulanci”? Duży jest popyt?
– A2 – Początkowo był duży. A potem, jak WG odpalił armaty, część odpadła.
– Dobra, a co się dzieje w wydarzeniach, gdzie nagrodami są prawdziwe pieniądze? Np. akcja WG i Rostelekom z nagrodami w wysokości 600 000 RU? (36 000 PLN)
 
– A1 – Ja się za to nie biorę. Do TOP-50 całkiem prosto, ale w TOP-3 już nie.
– A2 – Na WG/Rostelekom były pytania. Ale cena będzie odpowiednio wysoka – za pierwsze miejsce dają 300k RU, więc co najmniej 150k byśmy wzięli, a nie po piątaku. Ale jakby się pojawił jakiś dobry klient – możemy się dogadać 50/50.
– A3 – Znam kilku, którzy właśnie teraz to robią. Ot, ludzka chciwość. Jedni biorą połowę, inni nawet 70% wygranej. I sporo ich jest. Ale też i WG dobrze tu pilnuje i z nikim się nie cacka.
– A co z serwerem EU? Cisza?
 
– A1 – Na EU i NA mniej, ale kasa lepsza i nie pilnują tak histerycznie. Od chińczyków nic.
– A2 – Ciężko. Mało kont.
 
– Jak to przeważnie wygląda? Jakie są sposoby? Solo, plutonem, klanem?
 
– A1 – Najpierw solo. Jeśli nie idzie z jakichś powodów – to pluton konkretnych graczy. Takich, co potrafią sami wygrać bitwę. Oni walą po gąskach, wystawiają się na strzał, kątują… A ja strugam XP.
– A2 – Hola, tajemnica zawodowa. No ale to dość proste – jeśli w bitwie pojawi się sporo graczy ze zgranego klanu, to po drugiej stronie zostają zgliszcza.
 
– Kto zazwyczaj zamawia? Tacy, co nie mają czasu, skilla, kto?
 
– A1 – Głównie to Ci, co nie mają za dużo czasu ale mają dzięki temu za dużo gotówki. Ze skillem bywa różnie, ale to raczej klasa średnia graczy.
– A2 – Ci, co chcą Type 59 – mają na to kasę. I przeważnie mają kiepskie staty.
img_16112015_143222
– Ile zamówień dostaliście?
 
– Żadne tam tłumy, na „Najlepszych Czołgistów” jakieś 30-40 osób.
– Może 30 osób. I paru jeszcze zrezygnowało.
 
– Jak sądzicie, czy szkodzicie jakoś WG?
 
– A1 – Nie. Sądzę, że przeciwnie. Gdyby nie to, że jest sporo boosterów i stronek – wielu ludzi by prędko odpadło, bo nie daliby rady z jakimś eventem czy misją. Tak jak było po misji na Ob. 260 – ludzie się namordowali nad misją, mieli po prostu dość WoT’a. I widać było odpływ. Wtedy pojawiamy się my. Dodatkowo – dla własnego komfortu na kontach które rozwijamy kupujemy premium. Ot, grosik do kieszonki WG.
– A2 – Nie. I oni sami zostawiają nam furtkę dzięki której możemy działać. Czemu nie skorzystać?
 
– Jak tylko pojawiła się oficjalna zapowiedź „Najlepszych Czołgistów” to od razu zdecydowaliście się tym zająć?
 
– A1 – Najpierw tak. Dałem cynk ludziom. Ale potem pogadałem ze znajomymi w WG. Dowiedziałem się, że zamierzają weryfikować każde konto. Odwołałem ogłoszenie, a tym którzy zdążyli zamówić – po prostu powiedziałem jak duże jest ryzyko.
– A2 – TAK 🙂
– Zamawia się tylko miejsca 1-3? Dalszych zupełnie nie?
 
– A1 – Na TOP-50 na T-44-100 (P) było parę zamówień ze względu na WG Fest 2016. To bieżący temat.
– A2 – Mogę powiedzieć, że 75% zamówień dotyczy pierwszego miejsca.
– To dochodowe czy po prostu dodatkowy zarobek?
 
– A1 – To *może* być dochodowe, ale dla mnie to tylko sposób na dorobienie.
– A2 – Dorabiam w ten sposób. Ale to nie jest fucha na lata.
 
– I na koniec – powiedzcie parę słów od siebie? Czekacie na 2 sezon Misji Osobistych?
 
– A1 – Co mogę wam powiedzieć – bądźcie ostrożni przy wyborze boost’erów i stronek, oszustów nie brakuje. Chrońcie swoje konta i nie oddawajcie ich jakimś podejrzanym typkom. No i pewnie, że czekam na 2 sezon. Będzie sporo roboty.
– A2 – Wręcz nie mogę się doczekać.
 
Co się tyczy banów – WG wali już bez ostrzeżenia, wywala z rankingu i banuje na potęgę, również permanentnie. Spis zbanowanych ma się pojawić na forum WG po zakończeniu wydarzenia „Najlepsi Czołgiści”. Nie, nie korzystano z niedozwolonych modów podczas pisania artykułu, żadnych Warpack’ów i podobnych.
Dzięki Trank! 😉
via WoT Express

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

7 komentarzy

 1. gregorba napisał(a):

  To by było na tyle jeżeli chodzi o uczciwe granie i możliwość zajęcia dobrego miejsca, to jest po prostu frustrujące i demotywujące bo wiesz że twój wysiłek jest nic nie wart. Wystarczyłoby żeby WG wyłączyło z klasyfikacji graczy plutonowych i skala tej patologii byłaby zdecydowanie mniejsza.

  ps. hint dla WG, dajcie po prostu w sklepie premium możliwość wylicytowania powiedzmy pierwszych 50 miejsc i przynajmniej będzie wszystko jasne.

 2. Zaciekawiony napisał(a):

  Bardzo ciekawe w sumie gdybym miał kontakt to takiego człowieka to nie jedną złotówkę wydał bym za wbijanie czołgów :p
  np za typa 59 😀

  ktoś ma jakiś kontakt to tego/tych Panów ?

 3. ko napisał(a):

  no oby bylo duzo banów bo wg spi caly czas

  • 12qt napisał(a):

   „Co się tyczy banów – WG wali już bez ostrzeżenia, wywala z rankingu i banuje na potęgę, również permanentnie. Spis zbanowanych ma się pojawić na forum WG po zakończeniu wydarzenia „Najlepsi Czołgiści”.” Czytasz do końca? 😛

 1. 14:05, 26 Listopad 2016

  […] (mowa o wydarzeniu „Najlepsi Czołgiści” o którego bolączkach już pisaliśmy… – KLIK) – A właśnie że nie, tym razem dobrze się przygotowaliśmy. Będą zaoczne wyroki i […]

 2. 18:59, 6 Grudzień 2016

  […] „Najlepsi Czołgiści”. Jacy są? […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.