Zmiany w balansie w aktualizacji 1.20

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

56 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arkaw

Szkoda, że premce Brytyjskiej nie poprawili –zmniejszony rozrzut podczas ruchu oraz obrotu kadłuba.

Klekot

Pojeby przesadzone premki i specjalne co róż dodają a drzewkowe nerfia .I do tego kometarze tych lemingów zmanipulowanych mediami po 5 dawkach smierciawki i z flagami bandery pod profilowym na smiecbooku haha hard level idiot

Gawron

Saszki grające kacapskimi medami za często rykoszetowali od proga65 i stąd nerf. Teraz z zasady 3 kalibrów będą wbijali się jak w masło. Każdy przecież wie, że to radziecka technika górowała nad zachodnimi tankami, więc musi być w grze najlepsza i z tego samego powodu jest tak łatwo mielona w Ukrainie:)

Funky Koval

Jak już to na Ukrainie. Naucz się mówić i pisać po polsku rusko onuco.

Dulu

Obydwie formy są prawidłowe a poza tym to właśnie ruska onuce by napisała „na Ukrainie”

kill me pls

Mi to tam wafel, czy ktoś napisze “w Ukrainie”, czy “na Ukrainie” (kiedyś chyba poprawnie było tylko “na”, ale język się zmienia). Ale ciekawi mnie dlaczego niby ktoś używający formy “na Ukrainie” miałby być według ciebie “ruską onucą”, skoro jak sam napisałeś obie formy są prawidłowe. Swoją drogą tego typu wyzwiska stosują zazwyczaj bardzo ograniczeni ludzie, którzy strasznie takich sformułowań nadużywają. W kółko tylko “naziole” albo “onuce” xD

Dulu

Czytanie ze zrozumieniem kolego, nie napisałem „skoro piszesz na Ukrainie to jesteś ruska onucą” tylko „to właśnie ruska onuca by napisała na Ukrainie”

Last edited 1 rok temu by Dulu
Dulu

Nie wiem po co kogoś tak nazywać. Mój komentarz jest jedynie odpowiedzią na to co napisał Funky Kowal. Naturalnym jest, że w takim przypadku używa się terminologii użytej przez osobę która napisała komentarz na który się odpowiada. Czy naprawdę tak krótki komentarz jak mój trzeba rozbijać na drobne kawałki aby każdy mógł to dobrze zrozumieć?

takisobiegrajek

“Progetto M40 Mod. 65 to najpopularniejszy czołg średni X poziomu w grze w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.”

Ruskimi obiektami nie gram dla zasady i niewazne jak mocno znerficie Progetto nigdy nie wsiade w ruskie pojazdy.

Major Suchodolski

Proszę… powiedz, że przez wojnę nie wsiądziesz w kacapskie czołgi… ^^

Antej

Mówię, słyszysz?

Antej

jestem uposledzony i nie moge sie powstrzymac od pisania glupich komentarzy

Kabuto

Proszę wyjdź sojarska kurko co gry nie odróżnia od życia … Jak ci każda przestać wcinać mięso to będziesz z dumą wpierdalać trawę?

Other

Ja od początku tej gry 9 lat temu z zasady nie gram bolszewickim złomem.

W domu

Na złość KUT45OM trzeba grać jeszcze więcej progiem bo lubię

Nubek_20

“*W aktualizacji 1.18* skorygowaliśmy parametry techniczne wielu pojazdów. Podczas kolejnych kilku miesięcy, które upłynęły od momentu wprowadzenia tych zmian, z uwagą śledziliśmy ich rezultaty i jesteśmy gotowi do podjęcia następnego kroku.”

a to cofnelismy sie w czasie?

NiezlySzajs

Chyba jesteś nowy, ale wytłumaczę w np. (aktualizacji 1.17) miał 0.18 w poruszaniu i obrocie działa, w (aktu. 1.18) dostał buffa, dali 0.12, w (aktu. 1.18.1) dostał nerfa do prędkości z 40 na 35. teraz dostanie 0.16 do działa czyli nie nerf bo na początku miał 0.18. Nerfem jedynie jest czas skupienia z 2.20 na 2.50. Nawet czas przeładowania to nie nerf bo miał 15 a teraz będzie miał około 14.

iBlackLagoon

Ludzie zapominają jakie statystyki miał Proggeto 65 w innych aktualizacja, tak słabo się interesują, banda 🤡🤡🤡

Kuc

Pies je..ł WG. Wszystko co jest coś warte w tej grze muszą spieprzyć.

Otaku_pl1

Nerf E3 po tylu latach i poco to jak nikomu nie przeszkadzał przestańcie robić po premium i dodawać do gry przesadzone czołgi dajcie garnek dla czifa a 279 zmiejszcie pene i wtedy bd ok

iBlackLagoon

Nerf to miał jak zabrali mu 850 na strzał. Co wy wiecie o nerfach 🤡🤡🤡?

Free To Play

Z większością zmian idzie się zgodzić, a przynajmniej z ich kierunkiem. Z buffem M4 mogli lekko przesadzić, E3 to jedna z mocniejszych dych, buff Rino za słaby, ale może będzie kolejny. Natomiast powód nerfa Progetto to jakieś kosmiczne kuriozum. Ludzie pytali, dlaczego nerfią czołg, który jest daleko poza czołówką najmocniejszych dych, natomiast społeczność bardzo go lubi i choć przeciętny, to gra nim po prostu sprawia przyjemność. Zaczęto wysuwać oskarżenia pod adresem WG, że nerfi ten czołg tylko dlatego, że jest popularny i chce zmusić ludzi do grindu innych medów bądź zabijania się o te specjalne – płacąc kredkami, free expem, goldem, bądź czasem spędzonym na CW. No i po 2-3 tygodniach dostajemy odpowiedź – wszystko zostało przemyślane, przeanalizowane, a głównym powodem nerfa jest… uwaga… POPULARNOŚĆ! To jest naprawdę plucie w twarz każdemu z osobna, kto na forach gry od miesiąca protestował przeciwko tym zmianom. Dodatkowo blady strach pada na każdy czołg, którym się gra (lub w przypadku nowych będzie grało) przyjemnie i dzięki temu jest popularny. Jedyne co jest nietykalne, to pojazdy specjalne i premium. I właśnie dlatego ostatnio grywam już tylko premkami, których nakupiłem 4-5 lat temu, gdy płacenie za grę w WoT uważałem jeszcze za normalne.

Kiedyś było tak, że społeczność WoT RU miała jakiś wpływ na grę – niewielki, ale jednak. Nasza rola była niewielka, ale przyczyny były jasne – była to społeczność kilkukrotnie liczniejsza od EU, która z kolei była liczniejsza od reszty razem wziętej. Ale teraz się zmieniło. Sporo ludzi z RU przeszło na EU, a serwer RU stał się de facto osobną grą. Zmiany na Progetto potraktowałem jako swoisty test dla WG – czy posłucha graczy, którzy w tej sprawie byli niemal jednomyślni. I oni ten test właśnie koncertowo oblali. Nadchodzi nowy BP ze stylem na Mausa którego mam i UDESa, którego zamierzałem zrobić, ale dziś rzygać mi się chce na samą myśl o tej grze i jej twórcach. Miałem w tym roku na dobre wrócić do tej gry, bo od 2 lat grywam dość sporadycznie, ale skończy się pewnie jedynie Frontline, może WT auf i potem czekaniem już tylko na świąteczne bonusy, oczywiście tylko te darmowe, bo skrzynek od 3 lat już nie kupuję. Pozdrawiam WG, wasz były klient.

jules

+1 dowód na to, że zdanie graczy jest uja warte dla WG

Prawda

Pozdrawiam WG, wasz były klient.” w sensie do grudnia były klient ? bo później kupisz/kupicie paczunie i zapomnicie TO o czym teraz naspiałeś prawda ? Wy tylko gadacie tak, a w grudniu już zapominacie i kupujecie paczunie za 1k lub więcej, taka to wasza hipokryzja.Więcej kupujcie to na pewno WG będzie się z waszym zdaniem liczyć drodzy koledzy, a teraz minusujcie pokażcie jak prawda co niektórych was boli.

Free To Play

Umiesz panie kolego czytać ze zrozumieniem? Ostatnie paczki jakie kupiłem to te w których była do wylosowania dwururka, E75 TS (których nie dostałem), i ten śmieszny upośledzony Sherman tzw. “Improved” (czytaj Disabled), który od tamtej pory kurzy się u mnie w garażu. To był bodajże przełom 2019 i 2020 roku, czyli jeszcze przed koronaświrusem. Na święta są po prostu zarąbiste bonusy do expa i zarobków (które do niedawna łączyłem dodatkowo z kontem premium), można też z “darmowych” skrzynek wylosować masę fantów, czego w tym roku nie było (ale może jeszcze wróci). Ok 5-6 lat temu potrafiłem wywalać ponad 6 stówek rocznie na tę grę, dziś to mi się w głowie nie mieści (żałować nie żałuję, wtedy WoT dawał mi taką radość, jak żadna inna gra wcześniej i później). Przez całe ostatnie 4 lata łącznie nie wydałem więcej niż 300 zł.

Dziś w zasadzie opcje mam trzy:
1) Jak wspomniałem, powracać do gry głównie na czas eventów, m. in. Frontline które ubóstwiam, bo to chyba jedyne czego WG jeszcze nie spartoliło (choć próbowano spaprać IX tierami, ale na szczęście wtedy jeszcze cokolwiek słuchano graczy).
2) Wrócić i grać jak dawniej, po 20-25 bitew na dzień, ale ZA DARMO – o ile starczy mi czasu na WoT, to opcja niegłupia. Moje konto jest samowystarczalne, zapasów konsumabli mam na 2 lata, free expa pod sufit, a wówczas będę “wampirem” na zdrowym organizmie WG – zużywam ich zasoby, a w zamian nie daję absolutnie nic.
3) Porzucić WoT całkowicie, skupić się na innych grach – mało prawdopodobne, gdyż nie dysponuje obecnie sprzętem do ogrywania niczego, co wyszło po 2017-18 roku. Z F2P żadnych LoLi czy innych tego typu nawet nie próbowałem, statki mnie nudzą, samoloty no comment, War Thunder z jego upośledzoną mechaniką? Ni to symulator, ni arcadowa strzelanka. W AW miałem konto z pewnymi osiągami, niestety jakieś 3 lata temu utraciłem maila na którego było zarejestrowane, a passów zapomniałem. Rozwijać od nowa? Szkoda zachodu. Jedyne w czym do czegoś doszedłem to gierka od Gaijinów o nazwie Crossout, parę lat temu pokochałem za klimat post-apokalipsy i swobodę budowania maszyn, czy dziś bym polecił? Też idzie w stronę agresywnej monetyzacji jak WoT, balans leży, a nerfy adresowane nie tam gdzie trzeba. Ale głupoty devsów WG z tłumaczeniem nerfa Progetto chyba przez parę lat nikt nie przebije.

iBlackLagoon

Mało gier sieciowych znasz.

iBlackLagoon

Ale mało jest graczy na forum itp. Ich głosy się nie liczą tak bardzo jak tych co nigdy na forach i grupach nie siedzą, oni tylko grają.

spawni76

tego nie można nazwać rebalansem czy buffem a buffem kosmetycznym, a dla rino zmiany są wręcz śmieszne, ten czołg cierpi na DPM za wolno przeładowuje aż za wolno, ma 2000 dpm najmniej ze wszystkich czołgów ciężkich, i te przeładowanie między pociskami jest śmieszne, teraz wszyscy zaczną jeździć tyłem bo dostanie buffa, lub śmieszna prędkość do pocisków, czołg będzie nadal tym samym szrotem jakim był na początku wprowadzania go, symulatorem ładowania.

OOrthos

Buff dla AX i RHM PZW solidne
Buff dla T57 coś poprawi ale nadal nie będzie się wyróżniał w bitwach
Buff dla Rino nic nie znaczący
Nerf Dla AMX jak nabardziej potrzebny, lecz stablizacje mogli zostawić
Nerf dla E3 wszystko na +
Nerf dla Progga to kpina

couk

moim zdaniem nerf proga bardzo dobry za duzo odbijal górna płyta a nerf e3 to nieporozumienie, e3 powinien dostac buffa do garnku i pancerzu na dachu i nie potrzebny nerf działa

Last edited 1 rok temu by couk
Otaku_pl1

Nie E3 była ok czołgiem idealnie zbalansowanym tylko wg pcha się tam gdzie nie trzeba

jules

e3 miał to do siebie, że potrafił kontrować przesadzone czołgi nagrody.
Teraz ludzie będą jeszcze częściej wybierać czołgi kampery. Bo skoro nie masz pancerza i nijak nie jesteś w stanie powalczyć na pierwszej linii to jak inaczej szukać przyjemności z gry?

maciuś

“czolgi kampery” xD dobry gracz nawet czolgiem bez pancerza na pierwszej linii swoje zrobi, a slaby nadal będzie stał swoim pudzianem na czerwonej linii i oddawal 1 strzał na gre. im wiecej slabych, kampiacych graczy tym tak naprawde lepiej, bo bitwy bedą dluzsze i bedzie mozna wiecej sfarmic

Zdrastwojcie druzja

Na której mapie czołg bez pancerza jest w stanie swoje zrobić?

Krasnoarmiejec

Mistrzu, kup słownik, bo oczy bolą od czytania

Edek

Jakie to są imbecyle… “Progetto M40 Mod. 65 to najpopularniejszy czołg średni X poziomu w grze w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. A jego popularność wciąż wzrasta”. Może dlatego, że WG dało ten czołg w wierzchołku drzewa z 3 razy w ciągu ostatnich 3-4 lat + był w 9 sezonie przepustki bitewnej? Na to nikt z WG nie wpadł skąd może wynikać taka popularność?! Co za barany…

Baryła

Popieram

jules

szkoły na wschodzie nigdy nie miały zamiaru uczyć rozsądku.

True

Czyli nerfimy wszystko co nie jest ruskie. Macie grać ruskimi, bo są najlepsze… Tak to wygląda.

iBlackLagoon

Radzieckiego, klakierku ruski.

Last edited 1 rok temu by iBlackLagoon
Funky Koval

Masz na myśli oczywiście sowieckie. Bo to był związek sowiecki przecież.

impo997

“Progetto M40 Mod. 65 to najpopularniejszy czołg średni X poziomu w grze w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. A jego popularność wciąż wzrasta”

wybitny powód do nerfa (zwłaszcza, że jest top3, a nie top1 z ostatnich 60 dni, a podobno “jego popularność wciąż wzrasta”)

idąc tą logiką również top3 niszczyciel X tieru pod względem bitew rozegranych, jagdpanzer e100, powinien zostać znerfiony do spodu

jest srogo chlane w siedzibie 💀 👍

edit.
skąd oni biorą w ogóle te informacje? xd
“Ten pojazd jest w pierwszej trójce pod względem średnich uszkodzeń zadawanych na bitwę wśród wszystkich czołgów średnich TX poziomu.”
Z 60 dni progetto zajmuje TRZYNASTE miejsce pod względem dpg, 7 licząc tylko czołgi drzewkowe. No maksymalnie średnie statystyki.

Last edited 1 rok temu by impo997
impo997

no ta, tylko w jakim celu jako powód do nerfa brać przedawnione dane

to jakby powiedzieć, że należy znerfić Krana ponownie, bo ma 3 najlepszy dpg w historii serwera drzewkowych czołgów ciężkich (wotlife)

co z tego, że z 60 dni jest w drugiej połówce xd (tomatogg)

God___ZIlla

Gówno wiem o tej grze ale jak czytam powody rebalansu np prog to zastanawiam się kto tam podejmuje decyzje.

jules

marketingowiec.
nerf dobrych drzewkowych i wrzucać czołgi za szmal.
Wtedy nie będziesz musiał robić drzewek. Wystarczy, że kupisz coś z ich oferty.
Mam nadzieję, że wg się srogo przejedzie tym ż***wskim podejściem.

True

Pisz: “Żymskim podejściem”… Żymianie są wszędzie 🙂

ali

idiota który nie gra w tę giereczkę

Buteleczka nitro

Niech zbanuja wszystkie pomidory poniżej 49 %wr to będzie święty spokój z balansem

Obrońca uciśnionych

Zostaw pomidorki, są to dobre chłopaki. Potrafią popełnić kardynalne błędy ale są darmowym pokarmem. No i robiąc takiego pomidorka można wyjechać 3xR z zamkniętymi oczyma 😀

NiezbytWielkiDodos

Pomidorki są potrzebne, bez pomidorków fiolety nie byłyby fioletami. A ich bezmyślne wyjazdy poprawiają dynamikę rozgrywki. No i czasami potrafi obserwowanie co taki robi wywołać uśmiech
na twarzy.

iBlackLagoon

A jak byś nabił swoje 51%?

maciek

xD