Wersja 1.18: Nowe rezerwy osobiste

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

71 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bubalame

Eeee co to za bzdury? Rework rezerw byl zapowieziany i juz jest ustalone, ze3 rezerwy nie beda czasowe tylko na ilosc gier(samo wg tak mowilo) wiec to sa niezle brednie w tym artykule.

Człowiek z Lasu

Najwyraźniej była zmiana w składzie, a możne nawet w zarządzie i pierwszy zapowiedziany rework o którym piszesz poszedł do kosza…

Al_Pączino

Wydaje mi się, że wielu graczy ma problem z czytaniem. Po pierwsze, z tekstu wynika, że ograniczone czasowo rezerwy osobiste wejdą najbliżej za parę miesięcy. Po drugie, rezerwy po konwersji nie będą ograniczone czasowo. Po trzecie, ograniczą ********** z nimi (szybki przykład – miałem w 2 osobnych “partiach” po 100 rezerw na godzinę +50% free expa, i w drugiej “partii” 10 rezerw na godzinę +50% free expa). Po czwarte, dadzą możliwość odpalania rezerw W TRAKCIE BITWY. Przecież to jest ********* opcja, bo na pewno każdemu zdarzyło się zapomnieć o odpaleniu rezerw. I po piąte, przez konwersję rezerw na wolne pd i załogę tak na prawdę ilość rezerw i na to i na to nam się co najmniej zdubluje przez fakt, że będą połączone.

GOGI

Dużo płacą?

Gracz Wota

Przecież on dobrze gada

Gogi

No tak. Ale czy za to dobre gadanie dużo WG mu płaci?

kartofelek

Jak to jest, że oni przerabiają każdy możliwy element interfejsu co chwilę, a ekran misji dalej jest wkur*iający i nieczytelny?

A zmiany z rezerwami na plus.

Marzena

WG stopniowo odbiera graczom wszystko co się da i próbuje wyciągnąć z ich kieszeni jak najwięcej zanim nie będzie miał już kto grać, bo wszyscy uciekną, co nastąpi już wkrótce Było wiele fajnych rozwiązań jak chociażby Tank Rewards, ale to wszystko musieli zniszczyć, bo gracze dostawali za darmo, a przecież nie można do tego dopuścić, by mieli coś gratis, prawda WG? A teraz niszczą rezerwy, maksymalnie komplikując dotychczasowy prosty system ich uruchamiania i starając się pozbawić ich graczy. Po takich działaniach już niebawem w bitwach będą walczyć same boty.

Ialo

Czyli WG znowu chce spartolić grę i odebrać graczom to co mają, bo najwyraźniej mają za dużo. Ludzie posiadają setki rezerw, które teraz zwyczajnie znikną. Do tej pory wszystko było jasne i czytelne, a teraz chcą to jak zwykle zagmatwać.

KorpoSzczur

Tak się zastanawiam czy większymi fajami są gracze, że nie potrafią utrzymać/wywrzeć pewnych zmiach czy jednak WG ma bardziej graczy w poważaniu ? Dopóki jednak ludzie będą zasilać konto WG (złoto, konto premium, przepustka bitewna) dopóty nic się nie zmieni.

KorpoSzczur

J**ać WG. Dzięki nim coraz mniej gram w tą ich czołgopodobną produkcję i dobrze mi z tym. Na pohybel WG !!

Last edited 1 rok temu by KorpoSzczur
QooCis

Zostawiam link do artykułu z 2016 roku kiedy to rezerwy były jeszcze jako taką nowością. Nie rozumiem oburzenia i zdziwienia społeczności WoT, przy wprowadzaniu rezerw od początku był podział na te kupowane czyli bezterminowe oraz te zdobywane w misjach, które miały datę ważności. Dopiero później WG poszło graczom na rękę i wszystkie rezerwy straciły datę ważności.

https://rykoszet.info/2016/07/27/9-15-1-mozliwosc-zakupu-rezerw-osobistych/?fbclid=IwAR1_PpRxHAsfHFCsvp9TmXfxTZL4Ee9eCsW5DkFwVgjthYxtSuxaS8xuWtY

GOGI

Pozdrawiamy pracowników WG dzielnie walczących z graczami

QooCis

Nadal nie rozumiem zdziwienia, jakby WG wprowadzało coś zupełnie nowego, skoro “nowy” system rezerw jest tak naprawdę starym systemem, który funkcjonował praktycznie od momentu wprowadzenia rezerw do gry. Proste, że chodzi o zarobek WG a nie o komfort gry dla nas, graczy. Nie chodzi mi o bronienie WG, bo osobiście obecny system rezerw w niczym mi nie przeszkadza, a już na pewno nie widzę tego tak jak przedstawia to WG. Tylko jak czytam komentarze typu “jak wejdą terminy ważności rezerw to ludzie odejdą od gry”, to zaczynam się zastanawiać jak to możliwe, że taki system kiedyś działał i jakoś ludzie grali i ich przybywało.

GOGI

Czy wam płacą od wiersza?

walczy

lekko na szybko mam ponad 1500 rezerw – rzadko odpalałem i chciałem wykorzystać kiedyś jako zamiennik konta premium – niech mnie nawet nie denerwują ani w bliższej ani w dalszej przyszłości takimi tekstami jak “data ważności” xD

EkoYolo

2godz. rezerwy są rzadko używane nie dlatego, że to są 2 godziny. Często zdarza się, że po aktywowaniu zestawu rezerw wedłóg potrzeby gra się centralnie wywraca. Czyli spadaja wyniki w grze, lub są niemożliwe do nagrania. Także na pełnej wqrwie i ALT+F4 lepiej stracić 40min rezerwy niżeli 1godz i 40 min .

Szkoda, że WG zapomniało jaki system stworzyli.

pendzel

Przykro mi kolego, ale to chyba chodzi o to że większość graczy gra poniżej 2h w trakcie sesji i rezerwy typu 50% kredek czy 50% expa na 4h nie mają najmniejszego sensu, stąd prośba graczy i podjęta decyzja przez WG o skrócenie czasu działania rezerw

EkoYolo

O czym gadasz? I jakie prośby graczy? Rozmawiam z ludzmi z różnych klanów. Nikt ich nie pytał o rezerwy. Od ponad 3 lat nie widziałem rezerwy 3-4godziny. Najdłuższa rezerwa to 2 godziny. A i teraz ich nie ma jeśli nie odłozyłeś ich z lat poprzednich.

Nie klaszcz klakierskim kontem, lub zastanów się nad tym, co się dzieje w grze.

Arma

Wystarczy grać cały czas na rezerwach, by stwierdzić, że to co piszesz jest nieprawdą. Ja tak robię od kilku lat i po prostu raz są lepsze sesje, raz gorsze. Włączone, czy nie włączone rezerwy – jeden czort. Raz ja słabo zagram, raz moja drużyna i na odwrót – raz ja zrobię wyciąg, raz drużyna leci jak kombajn po polu.

Arek

Niestety taka jest prawda i wie to każdy inteligentny człowiek. Po włączeniu rezerw zawsze wyniki spadają i to jest faktem, który nie podlega dyskusji. Gram już sporo i wiem, że dzieje się to praktycznie zawsze.

biejkowski

Chodzi oczywiście o uproszczenie interfejsu sprzedaży rezerw za PLN.

biejkowski

I zmiejszenie dostępności za free. Jak napisał kolega, “zegar zacznie tykać”.

biejkowski

Jest jeszcze bezsensowne połączenie rezerw załogi i PD (bo są trzy sloty). Na wyposażenie też są trzy sloty i co z tego? Każdy wybiera co mu pasuje.

Damianisu

Całkowita prawda. Tłumaczą się głupio, że dotychczas odpalanie rezerw było zbyt skomplikowane.. brak słów. Właśnie powinni stworzyć więcej rezerw np. +100% obligacji. Zamiast dać graczowi wybór to ciągle spłycają grę.

Last edited 1 rok temu by Daminaisu
Teramisu

Nie mają żadnego wytłumaczenia, a pali im się pod stopami bo już zarobki nie takie jak kiedyś to muszą kombinować jak się da na wszystkie fronty, ale co to da jak coraz więcej ludzi “zakręca” kurek i nie wydaję na grę chociażby ja sam z powodu wyników jedno stronnych lub śmiesznego RNG nie na moją korzyść.Muszą kombinować, a jakby byli fair co do graczy z chociażby MM żebym 8 tierem grał często z 8 lub tak jak często z 10 i 9 to też z 6 i 7 ale NIE tylko 10 i 9 tiery czasami 8 – taki przypadek tak ?.Dopóki tego i innych rzeczy ja nie zmienią, ja już nie wydam więcej pieniędzy na grę bo mi się te zmiany nie podobają, tak tracą klienta, może takich jak ja będzie coraz to więcej i kiedyś zmądrzeją.

Łowiecka

Dla mnie sprowadza się to do jednego. Moim rezerwom, których obecnie używam kiedy chce, kiedyś zacznie tykac zegar. I to jest bardzo niefajne ze WG chce miec prawo mnie ich pozbawić albo zmusic mnie do gry zeby tylko nie przepadly i zebym byl zmuszony kupic następne. W USA im to nie przejdzie. Zobaczymy jak w EU.

Last edited 1 rok temu by Łowiecka
Arek

W UE też może nie przejść i skończy się nałożeniem dużej kary.

Łowiecka

Grubymi nićmi szyte. Najpierw ankieta. Potem propozycja zmiany polityki rezerw zakładająca wygasanie rezerw. Następnego dnia odtrabienie sukcesu protestacyjnej akcji społecznościowej przez cecekow. Po czym w kolejnym dniu rzekoma zmiana polityki rezerw gdzie jest napisane że wygasanie rezerw nie będzie realizowane w najbliższym czasie. Czyli ogólnie będzie i za jakiś czas dowiemy się że WG dawno to zapowiadało i nikt nie powinien mieć pretensji. Zeszmacenia cecekow a zwłaszcza Multiego ciąg dalszy nastąpi. Jak gość na procencie od sprzedaży może reprezentować graczy. Cała akcja zaplanowana przez WG w szczegółach wg scenariusza. Bo chyba nikt nie uwierzy że zmienili długo przygotowywaną politykę rezerw w jeden dzień.

Crazy_bobb

Widział ktoś te rezerwy 150%/200% do kredytów?

yxz

tak samo jak trzeźwego ruska

witoldk65

Jak połączą rezerwy wolne doświadczenie np. 50% z doświadczeniem załogi 200% to ile to teraz będzie % wolego doświadczenia?

GitArek_2000

Wystarczy przeczytać i mieć 75IQ. Będzie 200%

witoldk65

No to widzę tylko nie rozumiem jak to możliwe że zamienią 50% na 200%🤣 IQ w normie nie martw się

wzwód

250%

Stonoga

Widocznie rezerwy słabo się sprzedawały w sklepie premium to musieli je zmienić
Wolałbym inna zmianę… na przykład matchmakingu ,bo po ostatniej aktualizacji grajac 8 tierem obojętnie jaką klasa pojazdu grałem ani razu nie wyrzuciło mnie na 6 i 7 tiery 🙂

Slabo

Naucz się grać 🙂

Mikołaj

Pewnie dlatego, że 6 i 7 tiery nie są popularne w obecnym czasie

Antej

To tylko się cieszyć, jaką frajdą jest grać na gorsze czołgi?

witoldk65

Nie chce przerobienia moich rezerw na wolne doświadczenie i połączenia ich z rezerwami dla załogi, były cztery rodzaje rezerw niech będą cztery bo jeśli coś jest razem czyli”wosh end goo” to jest do ****

patum

popieram zmianę wszystkich rezerw 2h+ na 1h, chociaż niezbyt fajne jest że za ulepszone rezerwy będzie trzeba płacić, nie podoba mi się też że nowe rezerwy będą miały czas wygaśnięcia, ale tak to ja oceniam zmianę na plus

vandallo87

Dawać licytację za rezerwy osobiste, łącznie kilka tysięcy rezerw mi się uzbierało i nie ma możliwości, żeby to zużyć. Nawet dziecko wie, że każda włączona rezerwa to dodatkowe -20% WR i skręcona wajcha od RNG.

4pro3an

Taaaa zaraz znajdą się pro gracze, którzy powiedzą ze to twoja wina bo zle celujesz, zle strzelasz i nie umiesz trafić w weakspot z 50 metrów. WR zależy tylko od ciebie, a RNG nie ma nic do tego, giera jest OK, a Ty nie umiesz grac.

Stonoga

Zgodzę się z tobą serię porażek po kilka albo kilkanaście z rzędu są o wiele bardziej prawdopodobne po włączeniu wszystkich rezerw

What

Ej miewam tak samo xD balem sie to pisac bo zara by mnie tu zlinczowali ale jak jestescie wy to sie przylacze xD

Capone

Dołączam się!

Arek

Bo tak właśnie jest i nie podlega to żadnej dyskusji. Nie od dziś wiadomo, że włączenie rezerw pogarsza wyniki.

GitArek_2000

Jak grasz cały czas rezerwach to widać że to nie prawda. Od kilku miesięcy nie zagrałem bez rezerw i 2700 recentu aktualnie przy 1450 wn8.
To jest po prostu zwalanie winy na jakieś ukryte mechaniki a to po prostu pech.

Czerwony_Baron

Idź założyć grupę teorii spiskowych na fb. A wszystkie osoby, które pod tym komentarzem piszą, że mają tak samo, to chyba podstawówki jeszcze nie skończyły i nie wiedzą jak wygląda tworzenie tezy i jej sprawdzanie. Ja gram non stop na rezerwach i też miewam dni, że wygrywam 20% bitew, a czasami 80% bitew. I co teraz z waszą teorią spiskową?

markoman

Czyli co? Raz grasz skilowo a innym razem jak ameba? Ciekawe takie wahania…

Czerwony_Baron

Pochwal się nickiem i zaraz sprawdzimy, czy ty każdego dnia masz takie samo WR. A może się okaże, że jak sam twierdzisz czasami grasz skillowo, a czasami jak ameba.

Last edited 1 rok temu by Czerwony_Baron
O_o

A co ma wr do umiejętności? Możesz mieć filetowego wna na koniec sesji, a wr czarny. Możesz też grać jak ostatnia pi*da i mieć fioletowy wr. Akurat wr w mniejszym stopniu odzwierciedla poziom umiejętności grajka niż wn.

Last edited 1 rok temu by O_o
Antej

Dokładnie tak gram, jak popiję to ameba. A że piję co 2 dzień to takie skoki napięć mam cały czas.

True

I to cię nie zastanawia? Dzisiaj 20%, jutro 80%…? Dzisiaj umiesz grać, jutro przestajesz umieć i nic, wszystko gra?

Teramisu

Polecam włączyć : rezerwę na kredyty do tego na doświadczenie i na wolne doś lub dla załogi – zobaczysz/ zobaczycie co się będzie działo z waszą sesją :D, chodzi mi o wasz WR z tych kilku bitew już nie wspominam jakie będzie wam drużyny losowało i przejazd jednej po drugiej, zobaczcie sami to po prostu samo rzuca się oczy jak to wszystko wygląda.

Kjb

Oczywiście że tak jest i każdy zdrowo myślący to potwierdzi. Ci co tutaj zaprzeczają to zasrani poplecznicy wg.

Czerwony_Baron

Zamiast zdrowo myślący miałeś na myśli odklejone od rzeczywistości pryki?

Kjb

Odklejony ziomeczku to jesteś ty. Wracaj tam na garnuszek matki i chwal się dalej jaki jesteś pro bo poza gra nic nie masz. Hehe przegrywie

Czerwony_Baron

Smutne jest to, że twój jedyny argument to wyzywanie innych bez żadnych podstaw, a swoje przeświadczenie opierasz na subiektywnych odczuciach. Robiłeś chociaż test o ile gorszy masz WR po włączeniu rezerw? I czy test przeprowadziłeś na odpowiednio dużej liczbie bitew? Mam nadzieję, że w prawdziwym życiu gdzie jesteś przecież wygrywem, nie opierasz swoich przekonań na subiektywnych odczuciach i nie bronisz ich równie silnie co tej teorii spiskowej. I może cię jeszcze oświecę, że da się grać w tą grę na dobrym poziomie i jednocześnie mieć życie po za nią. Często jest wręcz na odwrót. Gracze na w miarę poziomie maja zazwyczaj 15-30k bitew. A jakieś pryki w husarskich klanach 50k+ bitew i nadal grają chujowo. Pozdro wygrywie życiowy.

Arek

No, no odważna samokrytyka. Szacun.

danio

Dobrze gadasz. Ostatnio ekspiąc linię na włoskie TD i grając cały czas na rezerwach nie zauważyłem znaczącej różnicy. Ba miałem W/R lepsze niż zwykle bo na poziomie ponad 65% A chłopy wyżej powinny sobie zrobić foliowe czapki

Yikes

Jak oczywiście że tak jest jak ja tak nie mam XD używam rezerw prawie cały czas a i tak robie 65 wra z ostatniych tysięcy bitew. No chyba że według waszej teorii miałbym ponad 80 wr bez używania rezerw

Mikołaj

Polecam grać pluton w 3 osoby i wr będziesz miał większy wpływ na wr, chociaż mimo wszystko musisz mieć pozytywny wpływ na bitwę a nie stać z tyłu lub bezsensownej pozycji czekać aż na tacy wrogowie przyjadą.

Ziomalełeł

non stop jadę na rezerwach i nie widzę różnicy z nimi czy bez nich, więc WTF?

fajnepvp

bonus dla graczy mających mniej czasu na grę, zmiana na plus+

Shever

“Ulepszone rezerwy będą pochodzić z zakupów w grze lub stanowić część pakietów Sklepu premium”.
Tak tak jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase i pazdrawe wg dobrze wie co ma robic…

smiechu warte

namoncicie namieszacie a my gracze dostaniemy po ***** TFU zamiast 2h bedzie 1h ahhaha to fajnie bede stratny

Edek

nie bedziesz. jakbyś nie był taki leniwy i przeczytał chociaż kawałek, to byś wiedział, że jak masz 1 rezerwę 2h, to wymienią Ci na 2 rezerwy 1h. A jakbyś przeczytał kawałek dalej, to byś się dowiedział, że nawet wyjdziesz na tym lepiej:
Macie dwie 4-godzinne rezerwy osobiste na +15% kredytów. Po przeliczeniu otrzymacie trzy 1-godzinne rezerwy osobiste na +50% kredytów. Dlaczego? Jedna 4-godzinna rezerwa osobista z premią 15% ma wartość 60% (15% × 4). Ponieważ najbliższa wartość premii nowych rezerw osobistych wynosi 50%, powinniście otrzymać 2,4 nowych rezerw (1,2 × 2). Wartość jest zaokrąglana na Waszą korzyść do trzech”

Slabo

Ale to rykoszet, tutaj tylko jęczą i udają że umieją w grę grać

Antej

Będę stratny bo teraz sobie elegancko odpalam na 2h i prawie mi się udaje nie zapomnieć o włączeniu kolejnej. Te na 1h to co chwilę będę przegapić moment wyłączenia jej.

kartofelek

To już jest twój problem