Sztuka strategii: Ulepszenia balansujące

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

21 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cham
Qwerty

🤦‍♂️

Hejter

Ten tryb to dno, jest wiele w nim problemów. Sytuacja z wczoraj, gościu uwalił kampę i podjąłem decyzje o walce jeden na jeden. Ustawiłem czołgi blisko ale defensywnie w mieście i pojedynczo wyjechałem na gościa kończąc mu jeden po drugim czołgu ponieważ nie chciałem przegrywać na jego zasadzce z działkami ( boty by jak debile wjeżdżali pod działa) ostatecznie czas się skończył, wynik to 6:1 dla mnie przeciwnikowi został jeden czołg na 1000hp a mi zostało 6 czołgów z łączną ilością ok 8000hp ale oczywiście remis….
W takich wypadkach powinna być moja wygrana. Nie widziałem innej możliwości rozbicia tej kampy oczywiście nie brałem możliwości żeby boty same walczyły ponieważ to bezmózgie roboty które popełniają takie błędy jakich ja nie popełniałem nawet na początku. Na koniec zaatakowałem wszystkim nawet botami ale ich skuteczność nie była nawet w połowie taka jak moja….

W sytuacji kiedy czas się kończy a wynik się nie rozstrzygnął powinien wygrywać ten który ma więcej hp i czołgów ten który był bliżej wygranej. Powinien być jakiś algorytm który by dawał np za 100 hp 1 pk a za jeden czołg dawał 5 pk i wygrywa ten który ma więcej punktów wygranej, remis to najgorszy wynik jaki moze być.
Kolejne problemy to często małe słabe punkty w działach, głupie zachowania botów (ustawianie się bokiem lub tyłem do przeciwnika), brak plutonów bo irytują mnie idioci którzy nie współpracują tylko przegrywają 1vs1 z botem, mało opcji dowodzenia botem( chciałbym decydować czy bot ma bronić pozycji ale tez strzelać czy tylko tankować, lub czy ma tylko podświetlać w krzaku nie wychylając się i nie strzelając, lub jak konkretnie ma stanąć pod jakim kontem bez konieczności wchodzenie przez Q)

Last edited 1 rok temu by Hejter
ProGraczFiolet

Wczoraj zrobiłem całość zgarnalem 2500 obligacji i podziękowałem za ten tryb

Jaszczur

Zagrałem 10 bitew przeciwko graczom i żadnej nie przegrałem, po ustawieniu kampu na bazie czołgistom jest naprawdę ciężko wygrać zważywszy na to że boty mają czasami bardzo dobre rng i mimo głupich ruchów trafiają trudne strzały. Nie rozumiem totalnie tej zmiany

Bublus

Wiesz, jak trafiają się ludzie, którzy nie znają zasad i zamiast zabić ostatni czołg u stratega (artę na 30 hp) wchodzą w pojedynek z wieżą artyleryjską stoją do niej twarzą w twarz i by było fair nie ruszając się, to nie ma się czemu dziwić.

Czasem zastanawiam się, po której stronie są te boty.

misio

Po co kampa jedziesz yolo na cap, kierujesz arty na stanowiska snajperskie graczy, tylko sam 430U,140,T100, lub batem ich spotujesz, wygrasz czy przegrasz w kilka minut masz 400 punktów, szkoda czasu, ja juz kończę event na drugim koncie

Gracz

Boty kompletnie nie rozumieją jak strzelać do S. Conq pod kątem, z HEAT-ów, ustawiają się bokiem. Natomiast potrafią zrobić bardzo trudny strzał przez okienko.
Boty nie wiedzą też jak używać prog 65.
WG ma dużo do ulepszenia w tym trybie.
Już nawet nie wspomnę, że zakazali strv, ebr i innych…

Hardi_SE

Już drugi mikro pach a wy nic nie piszecie , opierdzielacie się jakoś ostatnio.

ktoś

poziom botów jest wyższy w grach 1994 roku na pegazsuie…

misio

bzdura, cyber tank na artach zapewniał chociaż 1MOE, dobrze ustawiony BOT walił tylko po weakpointach, wycofywał się podczas przeładowania, znakiem szczególnym i wadą było to, że się ustawiał do aktualnie wyspotowanego przeciwnika, czyli jak się jakis lt zapedził to ten baran się obracał się tyłem do linii ognia, wczoraj widziałem bota w Kranie 3MOE, niektórzy twierdzą, że na nizszych tierach WG uzupełnia bitwy ,

Taka prawda

XD, to w trybie 1 na 7 gra będzie się teraz toczyć w kółko na dwóch mapach: klasztor i urwisko XDDD. Wcale ten tryb nie jest monotonny i nudny

ziomek

Ja ostatnio na 5 potyczek, 4 pierwsze byly w miescie duchow -,- . No ale jeszcze 2 naklejki i podziekuje za tryb 🙂

Henryk-czolgista

Oco chodzi w tym artykule

Vader's Idol

o gruszke i pietruszke..

ProGraczFiolet

Że kacperki i boty będą mieli większe szanse wygrać

Qwerty

Nie wiem, czy taki buff dla stratega to dobra zmiana. Teraz strateg będzie miał możliwość uwalenia jeszcze bardziej chamskiej kampy i do tego dojdzie mu więcej dział

Kacperek

Tryb skończyłem dzisiaj, po 29 bitwach. Tryb taki sobie. Sam w sobie pomysł spoko, ale ogar botów jest żenujący. To nie tylko głupie wyjazdy bokiem, czy obrana ścieżka, ale też zachowanie wg roli. Zaznaczyłem ligtowi by tylko spotował. I co? I na niektórych mapach się tak przestawia, że część pojazdu jest poza krzakiem. Stanie w miejscu z kolei dopuszcza strzelanie – wg mnie ustawienie strzelania powinno być osobno, a nie zależne od roli. Celność botów na ok poziomie – w niektórych momentach łatwo je zbaitować, więc rozstawiając trzeba o tym pamiętać. Walka czołgistów vs strateg to inna para kaloszy. Trudno coś regularnie wygrywać w roli stratega, gdy boty są jakie są. Tu chyba skuteczną taktyką wydaje się zapchanie jednej flanki wieżyczkami/działami, a drugiej czołgami (tu raczej polecam mobilne pojazdy z jakimś pancerzem, bo wolne kloce będą kulą u nogi).

Ogólnie nagrody adekwatne do włożonego wysiłku. Załoga, kamo, bondsy zawsze na propsie. Później to już chyba nie ma po co w to grać oprócz pięcia się w rankingu – kredyty są w śmiesznej ilości, a 1 rezerwa 50% więcej XPa w bitwie słabo wygląda przy rezerwach 100%.

Swoją drogą taki tryb w konfigurowalnej opcji mógłby być w formie treningu. Jak się troszkę nie grało to by można było sobie odświeżyć gierkę bez zbędnego robienia sobie i współgraczom krzywdy.

Niemy Michal

po angielsku, janusze z hussari nie zrozumieja

Serviderius

Dobrze ze Ty Kacperku wszystko rozumiesz. Pozdro 600

Niemy Michal

Tak, nie mam z tym problemu.