Piaskownica 2021: Ostatni etap

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

46 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
agresywny devender

o której odpalja serwa?

Jacob

Jak dla mnie to załoga- to nieporozumienie totalne. Zmiany które będą ciężkie do ogarnięcia dla dobrych graczy nie wspominając już o tych początkujących.
HE- koncept dobry ale zabrano niektórym pojazdą ich mechanikę (FV4005 i godzilla i inne trole w grze)
Arta- dobre zmiany lecz jeszcze trochę można je dopracować. Pociski ap są totalnie useless kiedy HE trafiasz za podobną wartość. Tor lotu pocisku do wyrzucenia, bezsensowna zmiana.

Kto pytał?

HE – całkowicie na tak. W końcu koniec plutonów z NISZY niszczących grę na randomach przez HE.
Załoga 2.0 – pomysł git, ale instruktorzy powinni dawać więcej. Zauważmy, że w obecnym wocie granie na załodze, która zostanie zmieniona na instruktorów. To 3 perki są już wystarczające. Po zmianie będzie dawał on dużo mniej. Niektóre perki dają za mało. Inne to syf. Możliwość konwersji x załóg w 1.
Zmiany arty – Wystarczy ograniczenie do 1 arty. Po tych zmianach jak zobaczysz info, że arta do ciebie strzela to się wk**wisz przed dostaniem. Dla ogarniętych arciarzy (takich co mają po 3 moe) to jest buff. A dla rozje**nych 60 latków to zmiana na minus. Jednak dalej uważam, że wystarczy ograniczenie do 1 arty.

Kapusta

Ale ograniczenia do 1 arty nie bedzie rozumiesz

xtre_me

HE – nie – do poprawy jest spam Goldem i Medy z 340 pen gold vs TD 280 na podstawowej

Załoga 2.0 – w obecnej wersji nie – sam pomysł tak.
Bez magicznych perków reload vs gąski
Bez instruktorów, za to z doliczeniem zerowych perków
3 czołgi na załogę – tak ale można łączyć 3 załogi w jedną i PD się im sumuje

Arty – zamiast magicznych żarówek, strzałek dźwięków i podskoków – 2 arty na bitwę. Do testowania stun – 10% np? Może mniej misji na arte w kampanii krajowej żeby nie grać pod nagrody.

Only that simple.

We to zgol

Według cb Zmiany HE
He ZoStAfCiE gOlDeM nIeCh SiĘ zAjMoM bO sĄ zA kReDyTy I kAżDy I jA tEż MoGę Z nIcH sTrZelAć

xtre_me

Tak dokładnie tak uważam. DzIęKóje sa KoMentaSZ

Neodrago00

HE sa do poprawy bo przez nie pancerz traci na wartości. Ten uczuć kiedy ktoś klika na Ciebie prawnym i dostajesz za 400 a ty musisz przycelować a już mie wspomne o podpalanie S.q w wieżę bez przebicia

Taki z dawn'em

Ja bym wolał zamiast się bawić z tymi artami po prostu zmniejszył liczbę do 1 na drużynę oraz zwiększył zasięg ogłuszenia ale zmniejszył jego efektywność o np. połowę

Capongamer

ale u wg nic nigdy nie idzie zgodnie z planem

int1

Lodówka i godzilla dostaną niezłego buffa, pancerza za gąskami jest słaby w większości ciężkich, wystarczy lekko zepsuty sidescrap i dostaniesz gonga za 1800. Za to, teraz już nic poza artą nie wyjmie ciężkich na dobrej pozycji, co prowadzi do jeszcze większego zgnuśnienia gameplayu na tak zwanych m0rd0wniach.

Last edited 1 rok temu by int1
Bolo

A ja właśnie idę sobie pograć w WoTa artami i będę wam goowno zrzucał z nieba 🙂

trzymacmnie

Zgadzam sie, ja zawsze jak widze jakiegos koxika zielonego w gore w jakims proggeto albo innym op czolgu to sie focuje na dziadzie nawet jak klepne mu mniej dmg bo sie troche schowal.

We to zgol

Za to progetto full respect 🙂

Jwat

Mam to samo czym więcej płakani na arte tym chętniej nią gram . I przed ten weekend grania tylko arta zauważyłem że wyzywaja mnie tylko ciężkie czołgi stojące z td-kami w krzakach xD

doom7ord

HE- tak, koniec bezmyślnego strzelania gdzie popadnie, działanie pocisków bardziej przewidywalne.
Załoga 2.0- Do poprawy, sam kierunek całkiem ciekawy.
Rebalans arty- na plus, ale trochę za mało nerfów.

bob

HE – tak
załoga 2.0 – nie, ale jak poprawią to tak
nerf arty – TAK + 1 na team

Maciej

Jedynie załoga 2.0 mi się nie podoba, jeżeli chodzi o arty to zmiana na plus z tym perkiem i smugą po strzale. Hmm he w końcu bedą wykorzystane to ich początkowego założenia czyli dobijania i zdejmkwaniu capa nie będzie już husarzy full he a czołgi typu maus dostaną 2 życie

gtgu

Czołgi typu maus lane są z golda, nawet Lewym. Drugie życie dostaną chiptejny i ebole. Dobrze, że zablokowali je w rankedach, bo bym chyba musiał wybadać jakąś artę za schematy…

Pdg

Taki Maus czy E100 ma dużo innych wad więc zyskają na zmianach HE, natomiast taka ebola i chieftain dostaną darmowego buffa. I jak się dobrze ustawia to już w ogóle nic się im nie zrobi (albo w bitwach na 8 gdzie drugi team dostanie jakaś e5…)

Luleksna

Załoga 2.0 – totalne nieporozumienie
Arta 2.0 – rozwiązywanie problemów tworząc kolejne problemy
HE – głupoty

WG ogarnijcie się!

Wojtek689
  1. HE- jak najbardziej na ++++++
  2. Załoga 2.0- totalne nieporozumienie
  3. Arta- za dużo kombinują, wystarczy ograniczyc do 1 na team i ogłuszenie dac tylko na pociskach GOLDowych zeby ameby nie zarabiały na siebie jakby chcialy ogluszac
Anonim

Hmm, w sumie fajny pomysł

bob

można też znerfić artę i ograniczyć 1 na team

Wojtek689

znerfic arty wystarczy zmniejszyc łatwosc ogluszania, czyli dac na droge pestki i po sprawie, wtedy ogluszaloby sie tylko na klanowkach bo czerwone ameby by nie bylo stac na tak drogie pociski

Nie

Idiotyczne zmiany.
1. He bezużyteczne totalnie
2. Misz masz nasrany z załogą
3. Arta jeszcze mocniejsza no xD

góral spod samiuśkich tater

mam nadzieję że te zmiany nie wejdą w życie, bo popsują tą śmieszną giereczkę jeszcze bardziej

psychol

Gra potrzebuje zmian bo sama by z czasem umarła.

Cos

Zaloga 2,0 tez jeszcze będzie czy juz po niej? Pytam z ciekawości

Last edited 1 rok temu by Cos
Tadam

Będzie, pewnie z drobnymi poprawkami i z wyjaśnieniem, że ze względu na wyniki testów ta iteracja nie będzie odzwierciedlać dalszych prac i że powinniśmy docelowo oczekiwać kolejnej piaskownicy z załogą 2.0 po zmienionych założeniach.

Bo załoga 2.0 i tak wejdzie, choćby nawet mocno zmieniona.

qqqzzz

Krótko. He ? NIE. Załoga 2.0 ? NIE. Nerf Art ? NIE

kristas140

He? TAK. Załoga 2.0? W tej wersji NIE. Nerf Art? Oczywiści że TAK.

psychol

Z tym “nerfem art” za dużo powiedziane…

Potezny_Gej

jest to nerf, ale na nic lepszego nie mozemty liczyc, wg nie ograniczy liczby art

Irytacja na pomidory

Ograniczenie art do 1 lub 2 na bitwe spowoduje iz praktycznie w każdej bitwie będzie arta… tak mamy jeszcze gry bez art. Ogłuszenie to najgłupsza mechanika jaką wymyślili, znacznie lepiej było z stara dobra arta, w najgorszym wypadku mogłeś iść grać kolejną gre, a teraz siedzisz na ogłuszeniu 5min gry jak masz focus…

OnlyWN8

Mam nadzieję że zmiany pocisków HE nie wejdą. To jeden z najgorszych pomysłów WG.Troll tanki mocno ta tym stracą mimo że obecnie nie są op.Czołgi takie jak KV2 czy lodówka mają swoich fanów.Co do arty to WG trocęe źle się za to wzieło.Wystarczyło ograniczyć liczbe artyleri to dwóch na stronę, zlikwidować lub skrócić ogłuszenie i pozwolić na pominiecie jednej klasy w misjach(większość graczy pominęło by artę).

Potezny_Gej

co do HE to było mowione ze czolgi takie jak FV czy KV2 ktorych glownym typem pociskow sa HE beda traktowane inaczej, gdybys zagral, lub poczytal to bys o tym wiedzial. Co do arty to wiadomym jest ze WG nie ograniczy na pewno liczby artylerii i dalej beda po 3 w druzynie, wiec takie zmany sal epsze niz zadne, kazda zmiana ktora nerfi arte jest dobra.

Tak pytam

Rozumie ze grales na testowym FV i KV2 i z doswiadczenia twierdzisz ze nic sie u nich nie zmienilo w porownaniu to aktualnego serwera EU?

takiktoS03

nie, nie i nie. To są pierwsze zmiany wg od dawna, które mają sens i mi się podobają. Bardzo dobrze że tak nerfią HEki, w końcu husarze i inne boty nie będą strzelać bez celowania w wieże 260 za 400. Co innego troll tanki które są bardzo niecelne, ale i wcześniej i teraz pozostaną losowe, gdzie wejdzie to wejdzie. Jednak ta zmiana nie nerfi czołgów z trollem, bo ostatecznie średni dmg uzyskany na nich będzie podobny. a HESHy wg mówi że póki co nie rusza, ktoś strzela ze zwykłych HEków na lodówce i godzilli ?
Zmiany w arcie są genialne, w końcu arciarz będzie musiał pomyśleć którego rodzaju pocisku użyć, żeby osiągnąć jakiś rezultat. + misje na arte będą łatwiejsze do zrobienia, np. z krytycznymi – przede wszystkim bardziej przewidywalne. Ale co prawda to prawda, 3 arty na team na 10 tierach to dalej będzie udręka i te zmiany owszem pomogą, ale nie rozwiążą sprawy. Przynajmniej będzie można część pocisków próbować omijać (z tym perkiem na detekcję słuchową czy coś takiego)
wchodźcie na piaskownice i testujcie jak sie wam gra zmieni. bo są to zmiany naprawdę uprzyjemniające rozgrywkę w wielu aspektach

zymir

To ja Ci życzę jak najwięcej strzałów na lodówce za 100 dmg płacąc za każdym przeładowaniem 8 tys – skoro tak Ci się to podoba

int1

A ma ten 260 gdzieś jakiś weakspot na wieży? Ile potrzeba, żeby go przebyć 400 peny? Jaki ma to sens?

745293452629

Ktoś wie jak ustawić medal, tak żeby był obok nazwy użytkownika podczas bitwy. Pytam z ciekawości, bo gdy klikam w mój nick w garażu, a później w to miejsce na medal w lewym górnym rogu, to pokazują mi się tylko “brakujące medale”, a w sali chwały, czy jak się to tam nazywa, mam jakieś różne “medale”, na które nawet nie mogę kliknąć, jedynie najechać żeby się dowiedzieć skąd są.

Jo111

możesz dodać tylko odznaki

Człowiek z lasu

Medalem bym tego nie nazwał, raczej odznaka lub jak ja to mówię wstega.

Zdobywasz to za ukończenie całej etapu kampanii pierwszej czy drugiej, dla przykładu na stug iv czy excalibur.
Inne możesz zdobyć na wydarzeniach, ostatni dla przykładu był za piec kluczy z okazji urodzin WoTa.

Daminaisu

No i super. Grajcie na tym sandboxie i rzetelnie wypełniajcie ankietę. To ma znaczenie 😉