Czarny piątek: zniżki do 40%!

Kapitanowie!

Czarny piątek zawitał do World of Warships! Do gry przybyły nowe czarne okręty premium: IX Jean Bart B, VIII Cossack B, VIII Kaga B oraz VII Atlanta B. Można je kupić w dużej promocji w Sklepie premium i Zbrojowni, bądź zdobyć z kontenerów Czarny piątek 2020. Wraz z okrętami otrzymacie specjalną misję bojową, która nagrodzi Was dublonami.

Możecie również wzbogacić swoją kolekcję weteranami w czerni — IX Alaska B, VIII Graf Zeppelin B, VII Scharnhorst B, VII Sims B, VIII Massachusetts B, VIII Tirpitz B, VIII Atago B oraz VIII Asashio B. W Zbrojowni dostaniecie też dowódców z 12 pkt. umiejętności, unikalne pamiątkowe naszywki wraz z tłami, flagi, węgiel i inne przydatne przedmioty w grze!


Zniżki i premie
Początek: Cz. 26 Lis. 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Cz. 26 Lis. 06:00
Koniec: Pon. 30 Lis. 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Pon. 30 Lis. 06:00
 • +100% premii PD za pierwsze zwycięstwo dnia każdym okrętem — codziennie.
 • Kurs wymiany dublonów na kredyty wynosi 1500 2000 kredytów za 1 dublon.
 • −80% kosztu w dublonach za demontaż ulepszeń.
 • −60% kosztu w kredytach lub dublonach za wzory kamuflażu Typ 59, Typ 6, Typ 5, Typ 2 oraz Typ 1.
 • −50% kosztu w kredytach za ulepszenia.
 • −50% kosztu zakupu możliwych do zbadania amerykańskich okrętów II–V poziomu.
 • −30% kosztu zakupu możliwych do zbadania amerykańskich okrętów VI–VII poziomu.
 • −15% kosztu zakupu możliwych do zbadania amerykańskich okrętów VIII–X poziomu.

Czarne okręty

IX Jean Bart B, VIII Cossack B, VIII Kaga B oraz VII Atlanta B są już dostępne w Sklepie premium i Zbrojowni. Możecie kupić wszystkie cztery okręty w jednym zestawie z 35% zniżką!

Zestawy będzie można nabyć do: Pt. 04 Gru. 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Pt. 04 Gru. 06:00

Szczegóły

IX Jean Bart to francuski pancernik typu Richelieu. W porównaniu z innymi okrętami tego typu Jean Bart posiada mniej dział głównej baterii. Są one również mniejszego kalibru, ale ich szybkostrzelność i możliwość skorzystania ze sprzętu eksploatacyjnego Przyspieszacz ładowania baterii głównej rekompensuje te niedostatki. Cecha ta, w połączeniu z umieszczeniem wszystkich dział głównych na dziobie, a także z silnym uzbrojeniem dodatkowym, sprawia, że w pojedynkach na krótkich dystansach Jean Bart jest zagrożeniem dla każdego przeciwnika. Lotniskowce także przekonają się, że ten francuski okręt nie jest łatwym łupem. Jean Bart jest szybkim pancernikiem, posiadającym jeden z najlepszych systemów obrony przeciwlotniczej na swoim poziomie.

VIII Cossack to jeden ze słynnych niszczycieli typu Tribal — okrętów artyleryjskich uzbrojonych w bardzo liczne działa głównej baterii, ale z tylko jedną wyrzutnią torpedową. Okręt posiada ogromną siłę ognia i bogaty zestaw sprzętów eksploatacyjnych. Posiada też stosunkowo niską wykrywalność i przyzwoitą zwrotność. Obecność sprzętu eksploatacyjnego Krótkotrwała wytwornica dymu stanowi cechę charakterystyczną dla okrętów brytyjskich, natomiast Sonda hydroakustyczna pomaga wykrywać wrogie torpedy. Cossack to bardzo dynamiczny okręt, który jest szczególnie skuteczny w walkach na krótkich i średnich odległościach.

VIII Kaga jest jednym z największych lotniskowców w marynarce wojennej Cesarstwa Japonii. Początkowo projektowany jako pancernik, później został przebudowany, aby spełnić swoje przeznaczenie jako lotniskowiec. Kaga wyposażony jest w bomby OB, które są łatwiejsze w użyciu od bomb PP i stanowią rzadkość wśród japońskich okrętów. Duża liczba samolotów na pokładzie i w pojedynczej eskadrze pozwoli na przeprowadzanie skutecznych nalotów, nawet w przypadku napotkania silnego nieprzyjacielskiego ostrzału przeciwlotniczego.

VII Atlanta to krążownik uzbrojony w szybkostrzelne działa i skuteczną artylerię przeciwlotniczą, którą można dodatkowo wzmocnić sprzętem eksploatacyjnym Obrona przeciwlotnicza o nieskończonej liczbie ładunków. Liczne działa głównej baterii czynią z niego okręt bardzo skuteczny w walce z krążownikami i niszczycielami na krótkich i średnich dystansach, a korzystna balistyka umożliwia prowadzenie ostrzału zza wysp. Sprzęty eksploatacyjne Radar dozorowania i Sonda hydroakustyczna zapewniają dodatkowe wsparcie w walce z wrogimi niszczycielami.

Do każdego czarnego okrętu dołączana jest specjalna misja bojowa do wypełnienia standardową (a nie czarną) wersją okrętu. Wygrajcie pięć bitew, by zdobyć 2500 dublonów za ukończenie misji, grając każdym okrętem. Wykonanie misji okrętem IX Jean Bart poza dublonami zapewni Wam 25 000 jedn. węgla. Więcej szczegółów na temat warunków wykonania tych misji bojowych poznacie tutaj.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.


Czarne kontenery
Zestawy będzie można nabyć do: Pt. 04 Gru. 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Pt. 04 Gru. 06:00

Szczegóły

Kontener premium Czarny Piątek 2020 zawierać będzie jeden z następujących przedmiotów:

 • IX Jean Bart B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla IX Jean Bart.
 • VIII Cossack B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VIII Cossack.
 • VIII Kaga B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VIII Kaga.
 • VII Atlanta B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VII Atlanta.
 • 1250 dublonów
 • 20 wzorów kamuflażu Cień
 • 10 wzorów kamuflażu Typ 59
 • 14 dni konta premium
 • 35 000 wolnych PD

Szczegóły

Kontener premium Czarny Piątek 2019 zawierać będzie jeden przedmiot z poniższej listy:

 • IX Alaska B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla IX Alaska.
 • VIII Graf Zeppelin B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VIII Graf Zeppelin.
 • VII Scharnhorst B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VII Scharnhorst.
 • VII Sims B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VII Sims.
 • 1250 dublonów
 • 20 wzorów kamuflażu Cień
 • 10 wzorów kamuflażu Typ 59
 • 14 dni konta premium Warships
 • 35 000 wolnych PD


Szczegóły

Kontener premium Czarny Piątek 2018 zawierać będzie jeden przedmiot z poniższej listy:

 • VIII Massachusetts B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VIII Massachusetts.
 • VIII Tirpitz B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VIII Tirpitz.
 • VIII Atago B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VIII Atago.
 • VIII Asashio B ze stałym, czarnym kamuflażem, dowódcą z 10 punktami umiejętności, miejscem w porcie i specjalną misją bojową dla VIII Asashio.
 • 1250 dublonów
 • 20 wzorów kamuflażu Cień
 • 10 wzorów kamuflażu Typ 59
 • 14 dni konta premium
 • 35 000 wolnych PD

Kontenery premium z większym prawdopodobieństwem zawierać będą czarne okręty niż kontenery standardowe.

Kontenery premium Czarny piątek 2020 są dostępne do kupienia w Sklepie premium i Zbrojowni. Kontenery premium Czarny piątek 2018 oraz Czarny piątek 2019 są dostępne do kupienia w Sklepie premium.

Jeśli posiadacie już czarny okręt z kontenerów Czarny Piątek 2020, Czarny Piątek 2019 lub Czarny Piątek 2019 i okręt ten ponownie pojawi się otrzymanym kontenerze — otrzymacie rekompensatę w wysokości 2500 dublonów, miejsce w porcie oraz dowódcę z 10 punktami umiejętności, a także misję bojową z nagrodą w dublonach dla standardowej wersji okrętu.


Weterani Czarnej eskadry

Poza nowymi czarnymi okrętami, możecie rozszerzyć swoje kolekcje o zatwardziałych w bojach weteranów: IX Alaska B, VIII Graf Zeppelin B, VII Scharnhorst B, VII Sims B, VIII Massachusetts B, VIII Tirpitz B, VIII Atago B oraz VIII Asashio B. Kupicie je w Zbrojowni.

Przejdź do Zbrojowni

Co więcej, możecie kupić wszystkie dwanaście czarnych okrętów w jednym zestawie z miejscami w porcie, z 40% zniżką!

Zestawy będzie można nabyć do: Pt. 04 Gru. 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Pt. 04 Gru. 06:00

Szczegóły

Dwanaście czarnych okrętów we wspaniałej promocji!

IX Jean Bart B, VIII Cossack B, VIII Kaga B, VII Atlanta B, IX Alaska B, VIII Graf Zeppelin B, VII Scharnhorst B, VII Sims B, VIII Massachusetts B, VIII Tirpitz B, VIII Atago B i VIII Asashio B to samodzielne okręty premium. Jedyna różnica w porównaniu z ich standardowymi odpowiednikami — IX Jean Bart, VIII Cossack, VIII Kaga, VII Atlanta, IX Alaska, VIII Graf Zeppelin, VII Scharnhorst, VII Sims, VIII Massachusetts, VIII Tirpitz, VIII Atago i VIII Asashio — to schemat kolorystyczny stałych kamuflaży.

Do każdego czarnego okrętu otrzymacie specjalną misję bojową dla jego standardowej wersji. Ukończcie misję, wygrywając pięć bitew, a otrzymacie w sumie 2500 dublonów za każdy z okrętów (poza VII Sims — w przypadku tego okrętu za wykonanie misji dostaniecie 1500 dublonów). IX Alaska zapewni Wam dodatkowo 100 000 wolnych PD. Więcej szczegółów na temat warunków wykonania tych misji bojowych poznacie tutaj.

Zbrojownia
Zestawy będzie można nabyć do: Pt. 04 Gru. 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Pt. 04 Gru. 06:00
Kolejno udostępniane zestawy

Z okazji Czarnego piątku w Zbrojowni znajdziecie 11 kolejno udostępnianych zestawów, które zawierają kontenery standardowe i premium Czarny piątek 2018, Czarny piątek 2019 oraz Czarny piątek 2020, jak również konto premium i inne cenne przedmioty. Każdy z tych zestawów zdobędziecie, wydając zaledwie 250 dublonów! Nie przegapcie tej rzadkiej szansy na zdobycie 5000 jedn. węgla oraz kontenerów premium Czarny piątek w tak niskiej cenie!

Szczegółowy opis kolejno udostępnianych zestawów jest dostępny w Zbrojowni.

Czarne mundury

Specjalni dowódcy z 12 pkt. umiejętności, w czarnych mundurach, są już gotowi stanąć za sterami Waszej czarnej floty. Możecie ich zdobyć w Zbrojowni. Wraz z nimi otrzymacie również flagi pamiątkowe i tematyczne naszywki. Wszystkich dowódców w czarnych mundurach dostaniecie w dużym zestawie w zamian za dublony i z 21% zniżką, bądź kupując ich indywidualnie do nowych czarnych okrętów.

Pokaż oferty

Każdy dowódca posiada specjalizację na konkretny czarny okręt. Możecie mieć nieograniczoną liczbę identycznych dowódców w czarnych mundurach.

Misje bojowe
Początek: Pt. 27 Lis. 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Pt. 27 Lis. 06:00
Koniec: Pt. 04 Gru. 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Pt. 04 Gru. 06:00

Zadawajcie uszkodzenia i zdobywajcie PD oraz baretki „Zniszczenia”, by ukończyć łańcuch misji bojowych. W nagrodę możecie otrzymać do 10 kontenerów Czarny piątek. Więcej szczegółów znajdziecie w sekcji Misje bojowe.

Możecie ukończyć ten łańcuch misji bojowych za sterami okrętów z poziomów V–X w bitwach losowych, rankingowych i kooperacyjnych.

Standardowy kontener Czarny piątek zawiera jeden przedmiot z następującej listy:

 • Czarny okręt
 • 250 dublonów
 • 4 wzory kamuflażu Cień
 • 2 wzory kamuflażu Typ 59
 • 1 dzień konta premium Warships
 • 6000 wolnych PD

Czarne okręty:

 • IX Jean Bart B, VIII Cossack B, VIII Kaga B lub VII Atlanta B w kontenerach Czarny piątek 2020;

 • IX Alaska B, VIII Graf Zeppelin B, VII Scharnhorst B lub VII Sims B w kontenerach Czarny piątek 2019;

 • VIII Tirpitz B, VIII Asashio B, VIII Atago B lub VIII Massachusetts B w kontenerach Czarny piątek 2018.

Do każdego okrętu dołączony jest stały czarny kamuflaż, miejsce w porcie oraz dowódca z 10 pkt. umiejętności, jak również specjalna misja bojowa dla standardowej wersji okrętu, za którą otrzymacie w nagrodę dublony.


Specjalna misja bojowa

Do 31 stycznia 2021 roku możecie ukończyć specjalną misję bojową dla wszystkich okrętów, grając ich standardowymi (a nie czarnymi) wersjami.

Pięć zwycięstw w bitwach losowych, rankingowych lub kooperacyjnych, zapewni:

 • w przypadku okrętu IX Jean Bart25 000 jedn. węgla oraz 2500 dublonów,
 • w przypadku okrętu IX Alaska100 000 wolnych PD oraz 2500 dublonów,
 • w przypadku okrętów VIII Cossack, VIII Kaga, VII Atlanta, VIII Atago, VIII Asashio, VIII Graf Zeppelin, VIII Massachusetts, VIII Tirpitz, lub VII Scharnhorst2500 dublonów za każdy z nich,
 • w przypadku okrętu VII Sims1500 dublonów.

Podczas tegorocznego wydarzenia Czarny piątek możecie otrzymać misję bojową dla każdego okrętu tylko raz na konto. Misja bojowa jest przydzielana do Waszych kont w chwili zakupu czarnego okrętu, po uzyskaniu jej w kontenerze, bądź gdy otrzymacie za nią rekompensatę podczas Czarnego piątku 2020.

Uwaga: otrzymacie misję bojową, nawet jeśli w momencie zdobycia czarnego okrętu nie będziecie posiadać standardowej wersji okrętu, wymaganej do ukończenia misji. Możecie ukończyć misję bojową, kupując wymagany okręt i wygrywając nim określoną liczbę bitew przed 31 stycznia 2021.

Ź: WoWS EU

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments