Zmiany w odkrywaniu floty oraz pierwsze pancerniki!

Film odpali się po kliknięciu w obrazek

W aktualizacji War Thunder New Power dzielimy okręty wojenne wszystkich grywalnych krajów na dwa osobne drzewka technologiczne z tradycyjnym pionowym układem. Pojawią się zatem drzewka okrętów pełnomorskich (większe jednostki) i przybrzeżnych (mniejsze jednostki). Torpedowce, kanonierki i fregaty dostaną własne drzewko, a miłośnicy większych klas okrętów będą mogli natychmiast rozpocząć badania od rezerwowych niszczycieli do cięższych klas okrętów. Okręty wszystkich klas nadal będą się spotykać w bitwach, a okręty, które już zbadaliście nie będą musiały być badane ponownie. Podobnie załogi będą być swobodnie przypisywane do wszystkich okrętów bez względu na ich typ.

Podział we flocie i wydzielenie osobnych drzewek technologicznych wymaga zmian w kosztach badań, zakupu i naprawy jednostek różnych klas. Szczegółowe informacje na temat tych zmian można znaleźć w opublikowanej tabeli. Prosimy zwrócić uwagę, że maksymalny mnożnik nagród Srebrnych Lwach dla floty pełnomorskiej został zwiększony ze 150 do 280% w BZ i do 360% w BR.

image

W związku z przebudową drzewek i trafieniem większości niszczycieli do er I i II oraz obniżeniem mnożników nagród dla jednostek do poziomu odpowiadającego ich erze, jesteśmy zmuszeni do wycofania ze sprzedaży wszystkich maszyn tej klasy premium, przy zachowaniu ich obecnych parametrów ekonomicznych. W kolejnych aktualizacjach będziemy dodawać nowe niszczyciele i krążowniki premium do er I-III, ale z nowymi, bardziej odpowiednimi cenami. Te nowe jednostki pozwolą na szybkie dotarcie do najlepszych pancerników i krążowników, a w aktualizacji New Power planujemy już dodanie 6 początkowych niszczycieli premium I ery oraz pary z er II-III

Niszczyciele, jakie zostaną wycofane ze sprzedaży:

 • Type 1939 (T31) – Niemcy, era III, KB 3.7, 5040 ZO, 284% PB
 • Z20 Karl Galster – Niemcy, era III, KB 4.3, 6090 ZO, 308% PB
 • Project 7U Stroiny – ZSRR, era III, KB 4.3, 6090 ZO, 308% PB
 • Project 41 Nieustraszimyj – ZSRR, era III, KB 4.7, 7080 ZO, 332% PB
 • Geniere – Italy, era III, KB 4.3,pakiet, 332% PB

Niszczyciele, jakie zostaną wprowadzone do sprzedaży:

 • Clemson (DD-195) – USA, era I, KB 3.3, 250 ZO, 150% PB
 • Porter (DD-362) – USA, era III, KB 5.0, 1300 ZO, 272% PB
 • Typ 1924 Iltis  – Niemcy, era I, KB 3.7, 250 ZO, 150% PB
 • Kerch – ZSRR, era I, 250 ZO, 150% PB
 • Montgomery (G95) – Wielka Brytania, era I, KB 3.3, 250 ZO, 150% PB
 • Class J (lider) – Wielka Brytania, era II, KB 4.0, 1000 ZO, 248% PB
 • IJN Satsuki – Japonia, era I, KB 3.3, 250 ZO, 150% PB
 • Aquilone – Włochy, era I, KB 3.3, 250 ZO, 150% PB

Niszczyciele premium dostępne w sprzedaży na Rynku będą ukryte w drzewach badawczych dla graczy, którzy ich nie kupili. Ale nadal można je znaleźć na Rynku za pomocą wyszukiwarki.

Zmiany dotyczyć będą także maszyn dywizjonowych: Projekt 35 zostanie przeniesiony do ery V w drzewku floty przybrzeżnej ZSRR, przy wzroście kosztów badań do 520,000 punktów doświadczenia dywizjonu i maksymalnej cenie zakupu 5600 ZO; IJN Shimakaze pozostanie w erze III z tą samą ceną PD dywizjonu  Złotych Orłów.

W aktualizacji War Thunder New Power przedstawiamy pierwsze pancerniki i krążowniki liniowe! Są to gigantyczne, silnie opancerzone okręty z działami dużego kalibru. Większość z nich została zbudowana na samym początku XX wieku; to właśnie te przedwojenne bestie stanowiły główną siłę na morzu aż do początków II Wojny Światowej. Czytajcie nasze blogi, bowiem już wnet opowiemy o niektórych pancernikach z nadchodzącej aktualizacji War Thunder: New Power!

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Pamiętam jak to na początku były tylko te kutry z których wszyscy się śmiali.
Zobaczymy jak się teraz będzie grało z nowymi drzewkami i pancernikami – zmiany wydają się być pozytywne.