Wydarzenie specjalne Halloween: Walka z Nieznanym w Mirny-13

Przygotujcie się na eksplorację zakazanego Mirny-13 i walkę z wrogiem.

Od kilku dni z Mirnego-13 nie ma żadnych wieści. Miasto niby znikło. Wszystko, co mamy to pogłoski o aktywności sejsmicznej, panice i natychmiastowej ewakuacji. Co się stało w tym mieście?


Mirny-13

Od 26 października, 2020, 05:30 UTC do 9 listopada, 2020, 05:30 UTC

Departament Wojska, Służba Wywiadu Wojskowego

Tajne sprawozdania

Miejsce zdarzenia: Mirny-13

Zgłaszający: Sierżant M., Zwiadowca

Przyjął: Pułkownik N., Szef Wywiadu

Jestem zmuszony poinformować, że w miejscowości Mirny-13, małym miasteczku naftowym , miała miejsce nadzwyczajna sytuacja, której manifestacją było pojawienie się licznych anomalii. Wobec rosnącej paniki w Mirny-13 postanowiono ewakuować całe miasto i odciąć ten obszar od reszty świata. Naczelne Dowództwo oddelegowało nas tutaj w ramach misji rozpoznawczej, jednak nie wiedzieliśmy, czego mogliśmy się spodziewać na miejscu.

Według pogłosek rozpowszechnianych wśród żołnierzy ta sytuacja w jakiś sposób powiązana była z poligonem Arzagir, położonym niecałe 21 km od Mirny-13. Pomimo ponawianych przez nas próśb o wyjaśnienia, Dowództwo uparcie przeczy zaistnieniu jakichkolwiek anomalii.

Kilku zwiadowców nie powróciło z pierwszej misji rozpoznawczej w Mirny-13. Poziom promieniowania elektromagnetycznego w tym obszarze wielokrotnie przekracza dopuszczalne normy. Ponownie zmierzam do Mirny-13, wraz ze zwiadowczym plutonem czołgów, aby zebrać istotne informacje. Apeluję o dokładne zapoznanie się poprzednimi sprawozdaniami poniżej – być może zawierają ważne szczegóły, które mogły umknąć naszej uwadze.

Poprzednie sprawozdania i instrukcje ogólne
  • Lokalizacja

Pod koniec września wysłaliśmy zwiadowców do miasteczka Mirny-13, które zostało uprzednio ewakuowane i w którym odnotowano pojawienie się znacznych, nieregularnie występujących ognisk anomalii. Mirny-13 było zamieszkałe głównie przez naftowców i ich rodziny. Obszar znajduje się 21 kilometrów od Mirny-13, w obrębie testowego poligonu Arzagir, do którego wstęp jest surowo wzbroniony.

Uprzednio, w mieście odnotowano wysokie poziomy promieniowania oraz problemy z psującymi się sprzętami elektrycznymi. Wkrótce potem zaczął zmieniać się lokalny krajobraz – ziemia zaczęła pękać ,a z powstałych kraterów wyciekała podobna do ropy substancja nieznanego pochodzenia. Zdołaliśmy sfotografować to zjawisko z samolotu.

Wraz z osiągnięciem szczytowych poziomów promieniowania i ich stabilizacji, ustały też przeobrażenia terenu. Udaliśmy się do Mirny-13 z nową misją rozpoznawczą.

  • Operacja

Tuż po przybyciu do miasteczka nasz pluton natknął się na niewytłumaczalne anomalie. Wszystko wokół nas zaczęło ulegać przeobrażeniu. Odnieśliśmy wrażenie, że poruszaliśmy się po następujących po sobie wymiarach czasu, z których każdy stanowił przejście do następnego. Robiąc co trzeba w każdym z wymiarów, mozolnie zmierzaliśmy do ostatecznego punktu dojścia.

  • Pojazdy

Wyruszyliśmy do Mirny-13 z plutonem czołgów o zwiększonej barierze ochronnej przeciwko promieniowaniu elektromagnetycznemu. Zostały one specjalnie ulepszone by sprostać ekstremalnym warunkom, w których przyszło im działać. W skład zespołu wchodził również naukowiec ze specjalistycznym sprzętem do pomiarów środowiskowych.

  • Wrogowie

Pierwsi zwiadowcy, którzy znaleźli się w Mirny-13, zetknęli się z nadnaturalnymi pojazdami opancerzonymi jakich nigdy wcześniej nie widzieli. Ocalało tylko kilku zwiadowców. W związku z paraliżującymi poziomami promieniowania nie zdołali uchwycić tych pojazdów na zdjęciach. Wszystko, czym na tę chwilę dysponujemy, to rysunki sporządzone przez jednego z ocalałych, opatrzone skrótowymi i niejasnymi opisami. Przeanalizujcie je z uwagą, by przygotować się na każdą ewentualność.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Niestety to jedyne informacje, którymi obecnie dysponujemy. Nasz pluton zmierza do miasteczka w celu zgromadzenia nowych informacji. Właściwy raport zostanie dostarczony w chwili ich uzyskania.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
19 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

a kiedy beda zielony gluty

Anonimowo

juz wszystkie zjadleś wiec nie beda.

Fendik Kandus Mek

Kiedy to rusza? W 2021?

Anonimowo

pewno w 2022 ale do tego czasu to już internetu nie bedzie w tym kraju a za oknem b pustynia wiec nie bój żaby nie doczekasz się.

Anonimowo

Super. Tryb z WT był bardzo fajny moim zdaniem i sądzę, iż Wg miło zaskoczy na haloween w tym roku.

Pomidorek :)

No w sumie, może być jak w roku 2018, że ten “nieśmiertelny” czołg ma 4 piętra. I jest podobny do lewiatana, pamiętam te wszystkie tryby 🙂

Visimulaha

Toć to było w 2017 drogi kolego 🙂 W 2018 jeździło się MT25 i zbierało zielone gluty 😉

Pomidorek :)

Tegoroczny tryb to naprawiona oraz zmodyfikowana wersja z zeszłego roku. To cc napisał na portalu… Serio wg?

Adamek

Ale, że co serio? Wg mnie fajnie i całkiem zrozumiałe. W końcu w tamtym roku Halloween nie było, bo się nie wyrobili i z resztą od początku mówili, że przeniosą na rok następny. Więc z czym masz problem?

Anonim

A dlaczego by mieli niby porzucać ten projekt, jak wystarczyło go dopracować.

Pomidorek :)

Ale jak już go naprawili to myślę, że mogli by wstawić

Anonimowo

Teraz czas na kolejne głupie pytanie. Co będzie do zdobycia?

Pomidorek :)

Napisał też CC, że im bliżej trybu to więcej informacji 😉

Pomidorek :)

No słabo znowu te T-55 thunderbolty….. ja bym wolał pojeździć w wot kulką która była 5 lat temu…

Edek

Ciekawe czy będą skrzynki 😀

Tomek

Ciekawe czy się wyrobią na czas bo jak dadzą ciała jak w zeszłym roku to będzie wiadome że maja kiepską organizacje pracy

Kacperrek12

To juz jest wiadome co najmniej od kilku lat