Rebalans wysokopoziomowych pojazdów średnich w aktualizacji 1.10.1

Dostosowano wydajność bojową kilku niemieckich, chińskich i radzieckich czołgów średnich z wysokich poziomów.


Witajcie, Dowódcy!

W aktualizacji 1.10.1, staramy się dostosować charakterystyki kilku popularnych czołgów średnich z wysokich poziomów w gałęziach niemieckich, chińskich oraz radzieckich. Te zmiany balansujące powinny zrównoważyć efektywność tych czołgów, bez jednoczesnej utraty kluczowych atrybutów charakteryzujących ich styl gry. Aby wszystko było jasne, zacznijmy od powodów, dla których wprowadziliśmy te poprawki.

Prace nad rebalansem nie ustają!

Jak wynika z Waszych opinii i naszych statystyk, wysokopoziomowe czołgi średnie z zarówno niemieckiej jak i chińskiej gałęzi wymagają nieznacznego dostosowania balansu. Często prosiliście nas o zwiększenie konkurencyjności IX E 50 oraz X E 50 Ausf. M na polu bitwy, więc ulepszymy wieże tych pojazdów, zwiększając ich wytrzymałość i wzmacniając ich pancerz przedni. Ponadto wielu dowódców uważało, że działa Panther II i Panther mit 8,8 cm L/71 mogłyby być wygodniejsze w obsłudze, a ich uszkodzenia alfa powinny być wyższe.

Chcieliśmy również zwrócić uwagę na zmianę charakterystyk IX Leopard Prototyp A . Po ponownym rozpatrzeniu statystyk po publikacji aktualizacji 1.10 stało się jasne, że w kwestii efektywności czołg ten zaczął odstawać od innych pojazdów średnich IX poziomu. W pewnym sensie stał się on niezwykle trudnym do pokonania przeciwnikiem na polu bitwy; zdecydowaliśmy się więc w małym stopniu zredukować niektóre z jego parametrów siły ognia, nie odbierając jednocześnie za wiele z charakteru stylu gry tym czołgiem.

IX WZ-120 oraz X 121 , dwóch budzących postrach chińskich łowców mogłoby wykazywać się większą skutecznością w bliskich zwarciach, ale brakuje im żywotności i ulepszonych dział, by tak się stało. VII T-34-1 oraz VIII T-34-2 wymagają podobnych usprawnień, aby być bardziej konkurencyjnymi na polu bitwy.

X Object 140 jest wszechstronnym pojazdem, ale kilka usprawnień pancerza oraz lepsze kąty opuszczenia działa też by nie zaszkodziły jego skuteczności i popularności.

Przyjrzyjmy się każdemu z nich z osobna.

Niemieckie średniaki: Subtelne ale efektywne usprawnienia

Mimo że wytrzymałość E 50 Ausf. M już jest bez zarzutu, Wasze opinie potwierdziły, że pojazd ten wymaga solidniejszej wieży, aby jego rola na polu bitwy była bardziej wyraźna. Tak więc grubość wieży przedniego pancerza E 50 Ausf. M zostanie zwiększona z 197 do 267 mm, dzięki czemu ten czołg stanie się mniej podatny na ataki z każdego dystansu.

E 50 również otrzyma wytrzymalszy przedni pancerz wieży (229 mm zamiast 197 mm), co pomoże mu na bardziej efektywną walkę zarówno na linii frontu, jak i na długim i średnim dystansie.

Ponadto działo 10,5 cm E 50 będzie odznaczało się większą wartością penetracji pancerza od pocisków standardowych (230 mm w miejsce 220 mm) , a jego działo 8,8 cm będzie miało zwiększone uszkodzenia alfa (280 PW zamiast 240 PW).

VIII Panther II i VIII Panther mit 8,8 cm L/71 , oba z poziomu VIII, również otrzymają zwiększoną siłę ognia. Ich uszkodzenia alfa przy strzale z działa 8,8 cm wzrosną z 240 do 280 punktów.

Chińskie średniaki: Wytrzymalsze i groźniejsze

Charakterystyki czterech groźnych chińskich czołgów średnich z wysokich poziomów ulegnie zmianie, aby umożliwić im skuteczniejszą walkę w zwarciu.

Przedni pancerz wieży121 zostanie wzmocniony, co sprawi, że będzie on solidniejszy i trudniejszy do przebicia. Jego pula PW wzrośnie (z 1950 do 2050), podobnie jak moc silnika, prędkość pocisków oraz penetracja pancerza pociskami standardowymi (z 258 do 262). Pancerz głównej płyty pojazdu również ulegnie wzmocnieniu, co pokazuje poniższa grafika.

WZ-120 zachowa swój status wszechstronnego oskrzydlającego o dobrej manewrowości i sile ognia nie od parady, ale swój żywioł odnajdzie w walkach w bliskim zwarciu. Jego pula PW zwiększy się z 1650 do 1750. Co więcej, zwiększymy prędkość jego jazdy w przód (z 56 do 60 km/h), sprawiając, że szybciej będzie w stanie dotrzeć do strategicznych stref na polu bitwy. Skrócimy także czas przeładowania działa 122 mm z 12 do 11 sekund. Uszkodzenia na minutę WZ-120 wzrosną (z 2200 do 2400) , a rozrzut działa podczas obrotu wieży zmniejszy się.

Podobnym zabiegom zostaną poddane czołgi T-34-1 oraz T-34-2. Oba pojazdy będą miały zwiększoną pulę PW (odpowiednio z 1050 do 1150 i 1300 do 1400), a ich celowania zostanie zmniejszony.

Działo kal. 100 mm T-34-1 będzie celniejsze, a działo T-34-2 kal. 122 mm zada nieco mniejsze uszkodzenia alfa, które spadną z 390 do 360, jednak dzięki skróconemu czasowi przeładowania zwiększą się uszkodzenia na minutę, z 1560 do 1800. T-34-1 odznaczać się również będzie bardziej dewastującymi uszkodzeniami na minutę (1800 w miejsce 1613). Przedni pancerz górnej płyty T-34-2 również zostanie wzmocniony.

Leopard Prototyp A: Nieznaczne zmiany

Nieco ponad rok temu zbalansowaliśmy niektóre charakterystyki tej niemieckiej bestii, aby wzmocnić ją w roli snajpera długodystansowego. Jednak po przyjrzeniu się statystykom z aktualizacji 1.10, która przyniosła znaczną poprawę jego charakterystyk, zdecydowaliśmy się nieco zmniejszyć następujące parametry siły ognia:

  • czas celowania: z 1,9 do 2 sekund
  • rozrzut działa podczas obrotu kadłuba: z 0,16 do 0,2
  • rozrzut działa podczas obrotu wieży: z 0,1 do 0,12

Te precyzyjnie odmierzone zmiany pomogą nam skorygować jego efektywność i dostosować parametry pojazdu do pozostałych czołgów średnich wysokich poziomów. Leopard Prototyp A pozostanie potężnym pojazdem z unikalnym stylem gry, który może być dużym wsparciem dla drużyny.

Object 140: Lepszy pancerz dla lepszej wydajności

Zrebalansujemy też radziecki Object 140. Otrzyma on wzmocnienie górnej płyty, by zyskać na konkurencyjności w walkach w zwarciu. Jego kąt opuszczenia działa wzrośnie z –6 do –7 stopni, wiec ten oskrzydlający pojazd będzie w stanie rywalizować na większości terenów.

Dowódcy, jak zawsze z chęcią poznamy Wasze opinie! Śmiało dzielcie się swoimi przemyśleniami na temat tych zrebalansowanych pojazdów!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aaaa

140 zawsze bd dobra bo jest radziecką

Anonimowo

xd to jest wot

colraginis

Dokładnie, to są tylko cyferki kodu. Pzdr

ogarnij się

Zwiększanie pancerza nie będzie mieć wpływu na masę czołgu, ponieważ…
to jest gra, 140-stce wyjdzie ten buff na dobre

Gal Anonim

Gdyby to była rzeczywistość to masa by się zwiększyła jednak w grze nadal pozostanie bez zmian, mimo grubszej płyty (czyli 36 ton)

glus1321

Jak dla mnie… To 140 bardziej dostanie w dupę niż buffa. Jak sama depresja wyjdzie na plus temu medowi, to zwiększenie grubości pancerza niekoniecznie. Dojdzie do tego większa masa, a z tym wiąże się mniejsza moc na tonę i mniejsza mobilność. Na dzisiejsze realia wota ten buff pancerza nic nie zmieni, a jedynie spowolni ten czołg. Ja bym został przy samym buffie do depresji. Ten czołg i tak jest dla mnie najlepszym medem.

Anonimowo

Ej, tak jakby co, to wot nie jest realistyczny i większy pancerz nie oznacza wiekszej wagi.

R2

A nawet jeśli, ile to się zwiększy? 200kg?

glus1321

Mam taką nadzieję

Anonimowo

Skąd ty spadłeś?

K

Przeciwnie, ja grałem na testowym obj 140 jak i leo, ponieważ e50 mnie nie interesuje dawno temu odblokowałem dychę której nigdy nie kupiłem, ale do rzeczy obj 140 wychodzi na mega plus jak sie ruszasz to sporo odbija, w sesji po około 4k odbitych nie było trudno zdobyć ale to serwer testowy…. różni ludzie tam grają. Za to leo dostał srogiego nerfa i każdy kto ma ten czołg i lubi nim pogrywać srogo się o tym przekona.

K

Leo Pta według statystyk na wotelife jest to najgorszy med 9 tieru gracze osiągają na nim średnio 1372 dmg na bitwę no i dlatego dostaje nerfa… Je**ć was , skoro gracze wyżebrali buff dla linii do e50 to przecież nie może być tak że będzie tyle “dobrych” czołgów w linii niemieckich medów.

Anonimowo

To samo Progetto X, które wg. statystyk wypada gorzej od TVP, Obj 430U, Udesa, CS63, 121, obj 140, STB, Pattona i Bat-chata, ale musiał dostać nerfa bo przecież psuł balans… Prawda jest taka, że zarówno Progetto jak i Leo to skill tanki dla ogarniętych graczy i to bolało 4litery, że dobry gracz potrafił dobrze wykorzystać te maszyny. Niestety gra jest równana pod pomidory i idiotoodporne czołgi tylko obj 277.

R2

Buffy drzewkowych zawsze na +