Sezon 3. Przepustki bitewnej: Nowe wyzwania, nowe nagrody!

Prosto z polskiego kanału World of Tanks na YouTube. Przyjemnego oglądania! 😉

W World of Tanks rozpoczyna się trzeci sezon Przepustki bitewnej. Potrwa prawie trzy miesiące. Przedzierajcie się przez główne etapy i zdobądźcie style 3D dla IS-4 i T110E5, unikalnych członków załogi, nowe elementy personalizacji, dni konta premium WoT, kredyty i wiele innych nagród. Ponadto, teraz możecie wybrać, które z wyposażenia dostaniecie w nagrodę. Powodzenia w walce!


Przygotujcie się na zdobycie lukratywnych nagród podczas nowego sezonu Przepustki bitewnej, Dowódcy!

Począwszy od 17 września do World of Tanks wjedzie wyczekiwany 3. sezon epickiej Przepustki bitewnej. W jego ramach wprowadzone zostaną dwie sztuki nowego Wyposażenia z nagród, dwa nowe pojazdy podstawowe przepustki bitewnej, oszałamiające style 3D i nie tylko. Zaktualizowaliśmy też elementy mechaniki nagród, abyście mogli wybierać interesujące Was nagrody spośród wyposażenia z nagród oraz standardowego. Zapoznajcie się ze szczegółowymi informacjami o atrakcjach czekających na Was w nadchodzącym sezonie.

Przepustka bitewna. Sezon 3

17 września 2020, 13:00 UTC do 7 grudnia 2020, 00:00 UTC

Podstawy rozgrywki

Ogólna mechanika Przepustki bitewnej nie ulegnie zmianie, więc prosimy korzystać z naszego szczegółowego przewodnika, by odświeżyć pamięć w przypadku wątpliwości. Jednak z myślą o tych z Was, dla których Przepustka bitewna to nowość – oto podstawy!

 • Grajcie w bitwach losowych (z wyjątkiem wielkich bitew) w pojazdach z poziomów VI–X i pokażcie się z jak najlepszej strony.
 • Zdobywajcie Punkty rozwoju, aby pokonywać etapy Przepustki bitewnej.
 • Pojazdy podstawowe przepustki bitewnej oraz VII King Tiger (Zdobyczny King Tiger) obowiązują specjalne zasady zdobywania Punktów postępu.
 • Za każdy ukończony etap otrzymacie cenne nagrody w grze.
 • Po ukończeniu wszystkich 45 etapów głównego postępu kontynuacją Waszej przygody bojowej będzie Elitarny postęp, który przyniesie jeszcze więcej nagród!
Nowe pojazdy podstawowe

Sezon 3 wprowadzi dwa nowe pojazdy podstawowe przepustki bitewnej: X IS-4 oraz X T110E5 . Tak jak wcześniej pojazdy podstawowe zdobywają 1000 punktów zamiast 700.

 

Wypożyczanie czołgów

Czy nie macie wystarczającej ilości pojazdów z poziomów VI–X do ukończenia pierwszych 10 etapów? W takim razie możecie wypożyczyć pojazdy premium na miesiąc za darmo, a nawet przedłużyć okres wypożyczenia na każdy kolejny miesiąc do końca sezonu. Wszystkie wypożyczone pojazdy są replikami istniejących pojazdów, posiadają więc te same charakterystyki.

Wypożyczane czołgi są oferowane wraz ze swoimi „wirtualnymi” miejscami w garażu i w 100% wyszkoloną załogą.

Do wypożyczenia dostępne będą trzy pojazdy premium VII poziomu:

Użyjcie tych wypożyczonych czołgów do ukończenia pierwszych 10 etapów głównego postępu. Po ukończeniu 10. etapu będziecie mieć możliwość zakupu ulepszonej przepustki i kontynuowania Waszej chwalebnej przygody bojowej.

Jeśli nie macie wystarczającej ilości pojazdów do ukończenia pierwszych 10 etapów głównego postępu, możecie je po prostu wypożyczyć. Zamiast przycisku Kup ulepszoną przepustkę w sekcji Przepustka bitewna znajdziecie przycisk Zdobądź za darmo. Kliknijcie go, aby wypożyczyć skuteczne pojazdy i wziąć pole bitwy szturmem.

Nie będzie możliwe wypożyczenie czołgów w liczbie większej niż niezbędna do ukończenia głównego postępu. Wypożyczone pojazdy pozostaną na Waszych kontach do zakończenia okresu wypożyczenia i nie będzie możliwe jego przedłużenie po ukończeniu pierwszych 10. etapów. Zamiast tego w sekcji Przepustka bitewna w Waszym garażu pojawi się przycisk Kup ulepszoną przepustkę.

A teraz porozmawiajmy o nagrodach!

Zajmijmy się tym, co najbardziej interesuje dowódców – nagrodami! Sezon 3. zawiera masę nagród do zdobycia za pokonywanie etapów głównego postępu, a wśród nich:

 • Unikalne elementy personalizacji: emblematy, naklejki oraz dwa spektakularne style 2D
 • Wyposażenie z nagród oraz standardowe
 • Zestawy demontażowe
 • i wiele więcej!

Jak już pewnie wiecie, system wyposażenia w World of Tanks został poddany gruntownej modernizacji. Dlatego dodaliśmy zestawy demontażowe do nagród tego sezonu, abyście mogli poeksperymentować z wachlarzem dostępnego wyposażenia. Dzięki nim będziecie w stanie wypróbować różne konfiguracje wyposażenia na Waszych ulubionych pojazdach oraz znaleźć rozwiązania najlepiej pasujące do Waszego stylu rozgrywki.

Do tego możecie zdobyć dodatkowe ulepszone nagrody, nawet za ukończone już etapy. Aby to zrobić zwyczajnie kupcie ulepszoną przepustkę na dowolnym etapie wydarzenia, korzystając z sekcji Przepustka bitewna w garażu.

Szczegóły dotyczące nagród ze wszystkich etapów możecie również zobaczyć w sekcji Przepustka bitewna w garażu lub w zestawieniu poniżej.

Styl 2D „Działania desantowe”

Jest to wielosezonowy styl przyznawany jako nagroda podstawowa za ukończenie 1. etapu głównego postępu. Styl ten można zastosować na pojeździe dowolnego poziomu.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Styl 2D „Pancerny beton”

Jest to wielosezonowy styl przyznawany jako nagroda podstawowa za ukończenie 10. etapu głównego postępu. Styl ten można zastosować na pojeździe dowolnego poziomu.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Naklejki

Naklejki przyznawane są jako nagroda podstawowa za ukończenie 40. etapu głównego postępu. Naklejki nie są historyczne i można je zastosować na dowolnym pojeździe.

Natalie

Mary Ann


Emblematy

Emblematy przyznawane są jako nagroda podstawowa za ukończenie etapów 1. oraz 10. głównego postępu. Emblematy można zastosować na dowolnym pojeździe.

Morskie tygrysy

Pingwin szturmowy


Wybierzcie własne wyposażenie!

Jedną z cech sezonu jest możliwość wyboru spośród kilku dostępnych rodzajów wyposażenia z nagród oraz standardowego. Po pokonaniu określonych etapów głównego postępu możecie zdecydować, jakie wyposażenie chcecie otrzymać w nagrodę, uwzględniając Wasze potrzeby oraz preferowany styl rozgrywki.

Następujące wyposażenie będzie dostępne w 3. sezonie:

Wyposażenie z nagród

Wyposażenie z nagród można zdobyć jako ulepszoną nagrodę na 20. etapie oraz jako nagrodę podstawową na etapie 30.

 • Mechanizm dosyłający z nagród
 • System naprowadzania z nagród
 • Wentylacja z nagród
 • Optyka z nagród
 • Stabilizator z nagród
 • NOWOŚĆ! Konfuguracja z nagród
 • NOWOŚĆ! Mechanizm obracania z nagród

Konfuguracja z nagród

Mechanizm obracania z nagród

Zwróćcie szczególną uwagę na Mechanizm obracania z nagród, który jest nadzwyczaj wyjątkowym elementem wyposażenia ponieważ nie posiada odpowiednika wśród wyposażenia ulepszonego. Zapewnia ono Waszym pojazdom większe premie niż wyposażenie standardowe, co czyni je bardziej konkurencyjnym w bitwie.

Nowe wyposażenie standardowe

Wyposażenie standardowe zdobyć można jako nagrodę podstawową na etapie 40.

 • Ulepszony system celowania
 • Cichy układ wydechowy
 • Ulepszony mechanizm obracania
 • Ulepszona konfiguracja
 • Ulepszone wzmocnienie
 • Turbosprężarka
 • Ulepszone radio
 • System obserwacji dowódcy
Każda nagroda w postaci wyposażenia z nagród lub standardowego kwalifikuje Was do jednej sztuki odpowiedniego typu wyposażenia. Wyposażenie standardowe oraz z nagród zdobywa się z różnych nagród.

Jak tylko osiągniecie odpowiedni etap głównego postępu, na ekranie Przepustki bitewnej pojawi się specjalne powiadomienie. Kliknijcie przycisk w prawym górnym rogu menu postępu, aby przejść do sekcji zaopatrzenia Ostatniej granicy magazynu w garażu.

Wyposażenie standardowe

Wyposażenie z nagród

Będziecie mogli tam odebrać wybrane wyposażenie standardowe oraz z nagród. Możecie również wybrać wyposażenie bezpośrednio z magazynu w garażu za pośrednictwem sekcji Zaopatrzenie Ostatniej granicy.

Najważniejsze nagrody sezonu

Przejdźmy jednak do wisienki na torcie. Poza wyposażeniem z nagród, najbardziej wyczekiwane nagrody sezonu to:

 • Do dwóch ekskluzywnych stylów 3D nawiązujących wyglądem do pojazdów służących w Piechocie Morskiej dla pojazdów podstawowych nadchodzącego sezonu Przepustki bitewnej, IS-4 oraz T110E5.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

 • Spersonalizowany członek załogi dla jednego z pojazdów podstawowych z zerowym atutem Braterstwo broni i dostateczną liczbą PD do opanowania dwóch dalszych atutów/umiejętności.

Nikołaj Samoczin

Doświadczony, sprytny i rozważny oficer bojowy, przedkładający rozwiązania logiczne nad emocjonalnymi. Z łatwością dostosowuje się do każdej sytuacji i zawsze wypełnia rozkazy, bez względu na to, gdzie go zaprowadzą: czy to będzie garnizon za Kołem Polarnym, czy baza wojskowa pośród piasków Afryki Północnej. Lubi hokej i łowiectwo podwodne, ale coraz trudniej jest znaleźć na to czas.

Nacja: ZSRR

Jack Reed

Ludzie zawsze mnie pytają, czy znam Jacka Reeda. Zanim im odpowiem, zazwyczaj robię głęboki wdech i na chwilę zamykam oczy. Bycie jego dowódcą to nie jest żywot usłany różami. Reed to buntownik, któremu jakimś cudem udaje się wykonywać rozkazy bez naruszania zasad wojskowych. Teraz siedzi w gorącym jak samo piekło czołgu. Le gdzieś tam w duszy pędzi drogą na swoim motocyklu w kierunku Route 66 i czuje wiatr we włosach.

Nacja: USA

By wykorzystać style 3D i spersonalizowanego członka załogi, głosujcie na Wasz ulubiony czołg w kliencie gry.

Możecie wybrać tylko jednego z dwóch unikalnych członków załogi! Poprzez wybranie jednego z członków załogi automatycznie otrzymacie powiązany z nim styl czołgu. Jeśli posiadacie Ulepszoną przepustkę to otrzymacie również drugi styl 3D.

Po zakończeniu 3. sezonu:

 • Załoga, która wygrała głosowanie otrzyma specjalną, tygodniową powtarzalną misję 2x PD dla wszystkich pojazdów z poziomów IV–X w garażu.
 • Załoga, która zajmie drugie miejsce otrzyma specjalną, tygodniową powtarzalną misję 2x PD załogi dla wszystkich pojazdów z poziomów IV–X w garażu.
Elitarne postępy dla elitarnych dowódców!

Po ukończeniu wszystkich 45 etapów Głównego postępu nie przegapcie okazji do zdobycia fajnych nagród dostępnych w ramach Elitarnego postępu! Oferuje on wyjątkowe nagrody dla najwytrwalszych z dowódców, w tym coraz większe ilości obligacji oraz naklejek projekcyjnych informujących o osiągniętym etapie Elitarnego postępu. Ukończenie wszystkich 100 etapów Elitarnego postępu nagrodzi Was ponad 6500 obligacjami.

Oczywiście będziecie mogli też zaprezentować światu swoją sprawność bojową za sprawą Elitarnego szewronu. Po ukończeniu pierwszego etapu Elitarnego postępu zostaniecie nagrodzeni tymi oszałamiającymi insygniami.

Ulepszona przepustka

Czy chcecie zdobyć dodatkowe ulepszone nagrody, nawet za wykonane już etapy? Kupcie Ulepszoną przepustkę na dowolnym etapie wydarzenia poprzez sekcję Przepustka bitewna w garażu, aby natychmiast otrzymać cenne nagrody!

W trakcie pierwszych dwóch miesięcy sezonu możecie nabyć stały pakiet zawierający maksymalnie 20 etapów. Im mniej etapów pozostanie do ukończenia Głównego postępu, tym mniejsza liczba etapów w pakiecie i tym samym, niższy jego koszt.

Czy macie więcej pytań? Sprawdźcie szczegółowy przewodnik po Przepustce bitewnej.

PRZEWODNIK PO PRZEPUSTCE BITEWNEJ  

Przygotujcie się na zaprezentowanie swojego mistrzostwa oraz zdobycie wyśmienitych nagród w 3. sezonie Przepustki bitewnej, dowódcy!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

35 komentarzy

 1. 123 pisze:

  Jak wypożyczyć te czołgi jak nie mam opcji ”Zdobądź za darmo.”

 2. Anonim pisze:

  Gdzie jest ta Przepustka bitewna miała być od 13;00

 3. Lolek pisze:

  Nie działa xD

 4. Marcin pisze:

  Mam pytanie:
  Czy jak nie mam żadnego z tych czołgów a wybiorę styl to go otrzymam (ten styl)??

 5. Melmanus pisze:

  Kirde znowu Ameryka i Ruskie czemu nie dadza szwedow albo chinoli. Malo sie tym gra a tak to bylyby schematy.

 6. Anonim pisze:

  Wiadomo czy w najbliższym czasie będą jakieś oferty w sklepie w grze? Chodzi mi o czołgi, które co miesiąc były za golda ze zniżką.

  • Anonim pisze:

   Szczerze wątpię WG zmieniło politykę pienieżną na bardziej radykalną – po trochu związane jest to z ich coraz większą pazernością a po trochu niepewną sytuacją na Białorusi. Musisz cierpliwie czekać . Pozostają szrot rewardsy lub masochistyczne inwenty .
   Co jest ciekawe może i spece marketingowe w WG są bardzo dobrzy w tym co robią ale nie wzieli do końca kwestii psychologicznej – Im bardziej wywierają nacisk na gracza (amunicja premium , inwenty , makro płatności , prem tanki , itp) tym bardziej zniechęca to gracza do pozostaniu przy produkcji a tym bardziej inwestowania w nią . Do tego zero konkretnych informacji oraz szybkie balanse z plusem głównie dla WG . Ja osobiście robię sobie przerwę może na zawsze pozostawiam wota młodszy graczom mniej doświadczonych życiowo ( naiwniejszym) grałem 9 lat i praktycznie kupiłem samochód średniej klasy . Dziękuję i życzę powodzenia innym.

   • Anonim pisze:

    Widzisz.. Może i zachęcają, ale nie zmuszają. Jakoś gram od 5 lat bez wydania ani jednej złotówki i jakoś nie narzekam. Sporo eventów i tak olewam, a amunicję dobieram wg potrzeb. Sytuacja, że mam jej załadowaną po sam dach są marginalne – głównie jak grinduje jakiś stock. Jak ktoś jest słaby psychicznie to będzie co chwile leciał do sklepu premium i poddawał się tego typu sugestiom. Tu mistrzostwem są maratony… Pierwsze etapy i największe widoczne zniżki są na samym początku. Od mniej więcej połowy już widać jak na dłoni celowość tego zagrania przez WG. I nie można mieć tego WG za złe, bo, UWAGA, firma ma zarabiać, a nie generować same straty. Naiwniakiem najwyraźniej okazałeś się ty, bo zapomniałeś o tym jednym prawidle. I zastanawiam się co chciałeś osiągnąć tym wielkim osiągnięciem jak kupno samochodu? W dzisiejszych czasach to już nie jest osiągnięcie. Większość pracujących się może zadłużyć w banku i też mieć ten samochód klasy średniej.

    • colraginis pisze:

     Ad Anonim nr1. Grę traktuje jako zabawę. Też konto od 9 lat (głównie premium). Ile w tym czasie w sumie wydałem na inne rozrywki (urlopy, imprezy okolicznościowe, inne przyjemności etc) nie policzę. I szczerze mówiąc nie szkoda mi. Ani pieniędzy na Wota, ani pieniędzy na inne rzeczy.
     Ad Anonim 2. Dzięki takim graczom jak my możesz się bawić bezpłatnie. Firma oczywiście musi zarabiać, ale dobrze jeśli w tle jest fascynacja tematem i aktywny kontakt z tworzonym produktem. Wydaje mi się, iż na początku drogi WG takie było, teraz zostały czyste słupki przychodowe. Pzdr

     • O_o pisze:

      O. I takie podejscie mi sie podoba 🙂 racjonalnie oceniasz sytuacje. Jedyne do czego sie moge przyczepic to ta fascynacja produktem. Z czolgow niestety wedlug mnie wiecej wycisnac sie nie da, bez wprowadzenia nowych, wyzszych tierow. Malkontenci i tak wypominaja na kazdym kroku „projekty z serwetki” i inne tego typu bzdety. Tytul jest na rynku ok 10 lat. Ja sam zainteresowalem sie nim stety/niestety 4 lata temu i uwazam, ze eventy i tak robia spoko. Praktycznie raz w miesiacu jest jakies wydarzenie, ktore na dluzej przyciaga mnie do komputera. Od Diablo II nie pamietam innej gry, ktora na tyle przyciagnela mnie do siebie i ktorej poswiecil bym tyle czasu. Ma w ciul roznych mankamentow. Wiele razy mnie zirytowala, ale i tak do niej wracam… Czyli ma w sobie to cos, czego nie ma wiele tytulow AAA.

  • marko pisze:

   Naprawde ? Bedzisz bulil real cash na pixele made by WG ? Toz to tylko arcadowa pseudo gierka, parodia gier o czolgach.

 7. Anonim pisze:

  King Tiger C jest aktywny tylko w czasie wykupionej/testowej usługi Twitch Prime Gaming. Po jej zakończeniu/nie opłaceniu czołgu już nie można używać, a po odłączeniu konta Twitch od konta Wargaming czołg znika z garażu.

 8. Mathias pisze:

  A ja mam pytanie jak dostać tego King Tigera C? Czy żeby nim grać to muszę cały czas mieć opłaconego tego całego Twich Prime czy wystarczy tylko na miesiąc i zostanie w garażu? Czy ktoś go w ten sposób zdobył?

  • Anonim pisze:

   Wejść na amerykanski serwer następnie podpindolić królewskiego tygrysa i masz

  • Killer pisze:

   Mowa byla ze jak wg zakonczy wspolprace z twitch to ci co mieli abonament dostana tigera TYLKO ZE nie wiadamo jak to bedzie czy musisz miec wymagany prog miesiecy wykupionego abonamentu czy tylko raz wystarczy

   • Anonim pisze:

    Przecież to jest zwykle naciaganie jeleni.. na pewno jest to tak skonstruowane żebyś wydał kasę a nie że są przed końcem okresu próbnego odlaczysz i dostajesz za friko. Nawiązała współpracę i logiczne że za,darmo nie dostaniesz na stałe LooooL wiele gier korzysta z tego systemu i wszędzie chodzi o to samo.

 9. Toznowuja pisze:

  kiedy bitwy rankingowe ?

 10. xD pisze:

  Kiedy test publiczny :/ @Bin4r

 11. Stefan pisze:

  Bin4r wiem ze na stronie wot tak jest ale:
  Na początku jest napisane, że od 3 września się zacznie ,a 5 linijek niżej, że od 17 września (poprawna data) XD

 12. Adamek pisze:

  To jak? Co wybierzecie? e5 czy is-4? 🙂

  • Demonek66 pisze:

   Raczej będę robił i wybiorę IS 4, ponieważ do grania na wieżę mam już S. Conquerora 😉

  • Anonim pisze:

   ja powielając wcześniejsze moje wypowiedzi wybiorę punton xD
   do e5 nie mam przekonania, jedyny czołg którego nie wyexpilem a zatrzymałem się na m103

   niedawno doszkalałem na premce nowa zaloge na is4 więc u mnie innej opcji ni ma… bedzie grane puntonem

 13. wociak pisze:

  ale kiedy ona rósza?

 14. misio pisze:

  zamkneli najbardziej burzliwy watek frum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.