Europejska Liga World of Tanks – dzień 1

Wraz z kolejnym miesiącem czas rozpocząć następny sezon ligi – tym razem europejskiej organizowanej wspólnie z TVP Sport. Popołudnia nigdy nie będą tak emocjonujące jak w najbliższych dwóch tygodniach, a to wszystko za sprawą europejskich drużyn, które biorą udział: RAYD (Niemcy), CSA (Czechy i Słowacja), TORND (Ukraina, Białoruś, Rosja), GO (Polska), NT (Polska) i HE (Polska). Rozgrywki prowadzone będą w formacie 5v5, jednak zamiast BO9 zobaczymy BO11 (do 6 zwycięstw). Standardowo w bitwach zobaczymy pojazdy X poziomu. Warto dodać że nowe wyposażenie (2.0) zmienia naprawdę dużo – pozwoli to oglądanie schematów i zagrań, nieznanych jeszcze szerszej publiczności.

Codziennie o 16:30 zobaczymy pojedynki następujących zespołów:
• RAYD: Koma, Hannez, Oldkings, Yolo, Baron, Alqa, Ricko;
• CSA: sakalito, sigo, ungy, froly, kosmo, mudrc, combat
• TORND: NesKwi, Vmentouss, 666Tomik, Dracarys, KRAFFitz, LaProfessional, KappaTOXIC
oraz drużyn polskich, szerzej już znanych:
• GO – Kecaj, Rexxar, Raging, Kerolf, Piotrix
• NT – LaaKi__, C3nty, mkopan, Łokiećdodomu, Juzek, Piter_v2
• HE – KamilEater, LuckyBlast, Urw1s, Flexible, Gordon_, Szczepanek2222

Termin – 10.08 – 25.08 – codziennie
Rozpoczęcie transmisji – 16:30
Czas trwania – około godziny
Platforma do transmisji – kanał TVP SPORT na twitch.tv – https://www.twitch.tv/tvp_sport
Formuła – 5v5, Xt, każdy z każdym plus play offy – BO11; finały – BO15; 7min na bitwę
Mapy – Himmelsdorf, Murowanka, Prochorowka, Ruinberg, Kopalnie, Urwisko, Stepy, Piaszczysta Rzeka
Komentarz – Tomasz „Romocki” Malinowski

Dzień 1.

Za nami pierwszy dzień rozgrywek europejskiej ligi World of Tanks. Pierwszy mecz mieli zaszczyt zagrać nasi sąsiedzi zza południowej granicy – CSA, a stawiło im czoła NT, które w zmienionym składzie (odejście LuckyBlast’a do HE, powrót Laaki__ z LS) poradziło sobie wyśmienicie. Polacy wygrali 6:2, i prezentowali się znacznie lepiej niż przeciwnicy ( wykorzystywali wiele luk w ich ustawieniach, co zaowocowało takim wynikiem). Jutro zmierzy RAYD z drużyną GO – z pewnością będzie gorąco!

Nagranie dostępne jest [TUTAJ].

Na następną transmisję zapraszamy jutro o godzinie 16:30 na kanał tvp_sport na platformie twitch.tv (www.twitch.tv/tvp_sport).

Tabela prezentuje się następująco:

17 komentarzy

 1. GM Europejska Liga World of Tanks pisze:

  Europejska Liga World of Tanks = haxy rules bitch

 2. Duzo gwiazdek pisze:

  Gwiazdki widzę, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo gwiazdek

 3. misio pisze:

  nie wiem, po prostu włączam mózg

 4. Anonim pisze:

  To trzeba mieć nieźle napaćkane pod kopułą, by na stronce o jakiejś giereczce o czołgach, czy kajakach pisać o polityce…

  • misio pisze:

   Partia ITank
   World of Tanks trafi do Dumy Państwowej (Rosja). Jeden z założycieli World of Tanks postanowił utworzyć partię i wziąć udział w wyborach do Dumy Państwowej.
   Według Kommersant, dyrektor produktu World of Tanks Wargaming.net, Wiaczesław Makarow, zamierza utworzyć „Partię Demokracji Bezpośredniej”, aby wziąć udział w wyborach regionalnych w 2020 r., a następnie w wyborach parlamentarnych w 2021 r. Kongres wyborczy zaplanowano na 5 marca.

 5. ***** ** pisze:

  Próbowałem oglądać te mecze ale nie potrafię. Ile można oglądac te same mapy i te same czołgi. Bitwa 15×15 w kw1. Albo t29. Albo Ferdynandami. I wtedy sa emocje i pokaz umiejętności,

  • Parchatinho pisze:

   Tak samo uważam. Kompletnie mi się znudziły te ich turnieje. Cały czas to samo, te same ekipy CI sami gracze i te same czołgi oraz mapy. Mogli by zrobić turniej na nietypowych tierach np na dziewiątkach albo siódemkach 😀 A tak to wiecznie te ebole i inne gówna a jak to zbanują to i tak się ogląda cały czas superkonia i obj 277 bo są najlepsze wiadomo ale już nudne.

 6. Parchatinho pisze:

  W ogóle te rozgrywki cieszą sie zainteresowaniem społeczności bo jak widziałem to mało ludzi ogląda te streamy na tvp sport 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.