Wyposażenie 2.0: Co się stanie z Waszym obecnym wyposażeniem?

Aktualizacja 1.10 przynosi zmiany w systemie wyposażenia. Przeczytajcie oficjalny artykuł, by uzyskać więcej informacji o systemie konwersji.


Dowódcy!

Aktualizacja 1.10 wprowadzi znaczną zmianę do starego systemu wyposażenia. Nowe typy, kategorie, premie i inne elementy będą dodane, by oferować jeszcze więcej sposobów na dopasowanie Waszych pojazdów do preferowanego przez Was stylu gry. Wszystkiego o Wyposażeniu 2.0 dowiecie się z poświęconego mu artykułu! Sprawdźcie sami!

Jednakże wielu z Was jest przejętych losem poprzedniego wyposażenia i sposobami, w jakie zmiana wpłynie na Wasze kolekcje przedmiotów. Tutaj znajdziecie bardzo szczegółowy opis zasad wymiany.

Warunki zamiany
Warunki zamiany

Stare wyposażenie zostanie zastąpione nowym, z uwzględnieniem specyfikacji przeprojektowanego systemu.

Na przykład, Mechanizm dosyłający do dział średniego kalibru dla czołgów i dział samobieżnych stanie się Mechanizmem dosyłającym 2. klasy, zatem możecie zamontować go na pojazdach poziomów V-VII oraz czołgach poziomów VIII-X, z którymi był uprzednio kompatybilny. Mechanizm dosyłający do dział dużego kalibru dla czołgów i dział samobieżnych stanie się Mechanizmem dosyłającym 1. klasy, możliwym do zamontowania w czołgach poziomów VIII-X, z którymi wcześniej był kompatybilny:

Stara cena Nowa cena
Mechanizm dosyłający do dział średniego kalibru: 200 000 kredytów

Mechanizm dosyłający do haubic średniego kalibru: 300 000 kredytów

Mechanizm dosyłający 2. klasy: 300 000 kredytów
Mechanizm dosyłający do dział dużego kalibru: 500 000 kredytów

Mechanizm dosyłający do haubic dużego kalibru: 600 000 kredytów

Mechanizm dosyłający 1. klasy: 600 000 kredytów
Przykład:
Jeśli czołg średni X poziomu posiadał Mechanizm dosyłający do dział średniego kalibru, ten stanie się Mechanizmem dosyłającym 2. klasy.
Tylko jeśli czołg z poziomu między VIII-X miał uprzednio Mechanizm dosyłający do dział dużego kalibru, będzie on kompatybilny z Mechanizmem dosyłającym 1. klasy w przyszłości.

Wyposażenie z poziomów I–III zostanie zdemontowane za darmo i automatycznie przeniesione do magazynu. Wyjątkiem od tej reguły będzie Ulepszone zawieszenie dla czołgów z poziomów II–III. Ulepszone zawieszenie zostanie zmienione na Ulepszone wzmocnienie i pozostanie na miejscu w pojeździe.

Następujące typy obecnego wyposażenia zostaną zastąpione analogicznym sprzętem:

  • Ulepszona wentylacja
  • Mechanizm dosyłający
  • Ulepszony system naprowadzania
  • Stabilizator pionowy
  • Osłona przeciwodłamkowa
  • Dodatkowe ostrogi
  • Siatka maskująca
  • Lorneta polowa
  • Powłoka antyrefleksyjna

Następujące typy starego wyposażenia zostaną zastąpione nowym:

Stare wyposażenie Nowe wyposażenie
„Mokry” magazyn amunicji

Filtr cyklonowy

Napełnienie zbiorników CO2

Skrzynka z narzędziami (także ulepszone wyposażenie i wyposażenie z nagród)

Zmieniona konfiguracja
Ulepszone zawieszenie (wszystkie typy) Ulepszone wzmocnienie

Co więcej, planujemy wprowadzić Dyrektywę dla zmienionej konfiguracji, w zastępstwie Skrzynki z narzędziami:

Kategoria Typ wyposażenia Efekt
Żywotność Dyrektywa dla zmienionej konfiguracji Przyspiesza naprawę o 10%

Wyposażenie, którego klasa zmieni się w porównaniu z obecną klasą pojazdu, zostanie oznaczone ikonką ostrzegającą. Możecie nadal użyć go na wybranym czołgu, jednak nie będzie można go zamontować ponownie, po uprzednim zdemontowaniu. To wyposażenie zostanie wysłane do magazynu wraz z rozpoczęciem aktualizacji.

Powyższe zasady tyczą się jedynie pojazdów z poziomów IV-VII.

Jeśli jakiekolwiek wyposażenie było zamontowane na czołgu, na którym nie będzie już mogło być wykorzystane w nowym systemie (np. z powodu niedopasowanego typu pojazdu), zostanie ono automatycznie przeniesione do magazynu i przekonwertowane.

W momencie, kiedy Wyposażenie 2.0 wejdzie na serwery zwykłe, całe ulepszone wyposażenie zamontowane na Waszych pojazdach zostanie automatycznie przeniesione do magazynu.

Kiedy Aktualizacja 1.10 wejdzie na serwery zwykłe, reguły demontażu zostaną ujednolicone dla całego sprzętu. Wyposażenie, które poprzednio posiadało status standardowego (Siatka maskująca, Lorneta polowa i Skrzynka z narzędziami.), mogą być odmontowane wg zasad ogólnych za 10 szt. złota lub z użyciem zestawu demontażowego.

Zwróćcie uwagę, że stan na dziś umożliwia demontaż Siatek maskujących, Skrzynek z narzędziami oraz Lornet polowych za darmo. Pamiętajcie, że po wejściu funkcjonalności do gry, będziecie musieli wydać 10 szt. złota lub użyć zestawu demontażowego, aby usunąć te przedmioty z Waszych pojazdów.

Jeżeli planujecie używać tego wyposażenia na pojazdach innych niż te, na których są one obecnie zamontowane, zalecamy dokonanie tych zmian przed aktualizacją.

Przygotowaliśmy dogodny podgląd, który ilustruje sposób, w jaki każda sztuka wyposażenia zostanie poddana konwersji.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Te informacje powinny być odpowiedzią na najbardziej palące z pytań. Zamiana przebiegnie w sposób zupełnie zautomatyzowany. Wypróbujcie je, kiedy będą już dostępne, personalizujcie swoje czołgi wedle uznania i odkryjcie co daję Wam przewagę w bitwie!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
19 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
#szkodagadac

Czas było przywyknąć , że WG wszytkich robi w balona. Oni zachowują się identycznie jak Łukasz na Białlorusi mówią jedno robią drugie.

hatfu na wg

Złodzieje, nikt nie prosił o ich durne wymysły z wyposażeniem, jedynym problemem zawsze była załoga. Co do ich durnot to i tak skończy się to tak że ludzie będą używać tego co wcześniej bo reszta jest im do ch.ja potrzebna. Dodatkowo teraz dobiją ludzi którzy wychodzą z low tierów i ratują się taką siatką, lornetą, zestawem bo że nie można skrzynki z narzędziami, przenieść do innego czołgu albo siatki przełożyć na inny? KPINA! Zarabianie bez premki dzisiaj, to jest upokarzanie gracza a oni jeszcze bardziej chcą to utrudnić. HATFU!

Paweł

Z tego co widzę dużo dużooooo nie potrafi czytać lub jest poprostu mówiąc “debilami” w pierwotnym znaczeniu ;D
Czytanie to podstawa

krzyś

Dla 4-5 tieru chcąc wyposażyć go w 3 moduły (bo nie ma golda i nie kupi) trzeba będzie zbierać 1,7mln kredytów 😀 zajebiści są w tym WG sku..yny. Niby kochamy początkującego gracza więc każmy jemu kupić 1000 golda, i premkę, żeby na to zarobić. Czołgi i tak ludzie kupują, bo zarabiaczki to konieczność, ale to w sumie jak zakup jednej gry. Co innego podnosić granicę wejścia, która wymaga oprócz kasy to jeszcze poznania mechaniki gry.

Swoją drogą jak już idą na żyda to niech polikwidują wszystkie kody zaproszeniowe. żeby nikomu ani gram złota na konto nie wpadł ;]

Dejwid

a lorneta nie kosztuje obecnie 500k?

Anonimowo

inflacja jak wszędzie, obligacje, lornety etc
ciekawe czy graczy przez to przybędzie

rozczarowany

Szkoda, że przy okazji zmian podnosi się ceny wyposażenia.

Anonimowo

To jest po prostu bezczelne złodziejstwo. Zzzzzip (odgłos zamykanego portfela).

Anonimowo

glowe sobie zamknij

kto pytał?

kto pytał?

Vamp_UltraViolet

Czas pożegnać się z WoT. Za bardzo przyzwyczaiłem się do łatwo demontowalnych lornety, siatki i zestawu naprawczego. Widocznie jednak Wargaming uznał, że muszą zarobić dodatkowo na złocie zużywanym na demontaż, lub zakupie srebra na większą ilość tego wyposażenia. Premka kończy się za 2 miechy i wtedy powiem definitywnie – żegnam wot. W końcu skończę Wiedźmina 😉

dsadw

Kto pytał

Wyjaśniacz Osiedlowych Pomidorów

nikt nie będzie tęsknić

Anonimowo

lubie czytać takich typów , niezła beka

zadowolony

Vamp_UltraViolet nie przejmuj się tymi ludźmi co wypisują głupie komentarze. Moim skromnym zdaniem dobrze robisz trzymam kciuki żeby ci się udało, swoją drogą ja też powoli kończę z wotem szkoda że tak późno. mam 120 czołgów na których są moduły na które wydałem kredyty i co teraz mam wydać 10golda x3 za ściągnięcie z pojazdu. WG dziękuje za 10 lat wspaniałej gry pa pa życzę upadłości firmy ..I..

Anonimowo

Racja, mogli chociaż napisać UWAGA a jak zwykle najważniejsze małym druczkiem i teraz sporo wyposażenia zostało na niewłaściwych czołgach na których grałem wyrywkowo.Szkoda że nie sprzedałem tego wcześniej bo za zbiorniki i filtry powinni zwrócić kase bo miałem 12 skrzynek narzędziowych i dalej mam więc gdzie reszta.

Anonimowo

chwila cale wyposażenie stare mialo trafić fo magazynu i co znów dezinformacja i na odwrót? Jak die ciesze

Anonimowo

Nikt nigdzie nie pisal ze cale. To ty siejesz dezinformacje.

Anonimowo

No tak bo w niskich tierach muszą usunąć sila rzeczy. Juz jeden troll wg sie aktywował.