Dziś w Superteście: przeprojektowany Mińsk i Granica Imperium

Granica imperium

Trzy wersje tej mapy zostaną poddane testom. Poprzednia modyfikacja przerobionej mapy nie sprawdziła się głównie z powodu zbyt dużej otwartej przestrzeni.

 1. 59_asia_great_wall: ta wersja mapy zachowuje górzysty teren na północy, ale dodaje osłonę i połączenie pomiędzy górami a centralną, krętą drogą.
 2. 59_asia_great_wall_3: w tej wersji mapy znacznym zmianom poddano północny obszar. Teren został obniżony do ogólnego poziomu doliny, przy jednoczesnym dodaniu nieregularności terenu i punktów osłony.
 3. 59_asia_great_wall_4: ta wersja mapy zachowuje obszar północny bez wprowadzania w nim zmian (w tej postaci występuje ona obecnie na serwerach zwykłych). Zmianom poddano tylko południowy obszar.

Minimapa

 1. Lewy dolny róg mapy został przekształcony w obszar przeznaczony do ataków flankowych czołgów ciężkich. Liniowość obszaru została zniesiona.
 2. Obszar starć czołgów ciężkich został zrównoważony pod względem możliwości osłony i czasu podjazdu.
 3. Lewy dolny róg mapy został przekształcony w obszar przeznaczony do ataków flankowych czołgów ciężkich. Liniowość obszaru została zniesiona.
 4. Rozważamy kilka wariantów przerobienia prawego górnego rogu mapy. Zmiany te mają na celu stworzenie przestrzeni do manewrów (ponieważ liniowość obszaru w obecnej wersji nie sprawdza się w rozgrywce typowej dla czołgów średnich).
 5. Rozważamy kilka wariantów przerobienia prawego górnego rogu mapy. Zmiany te mają na celu stworzenie przestrzeni do manewrów (ponieważ liniowość obszaru w obecnej wersji nie sprawdza się w rozgrywce typowej dla czołgów średnich).
 6. Rozważamy kilka wariantów przerobienia prawego górnego rogu mapy. Zmiany te mają na celu stworzenie przestrzeni do manewrów (ponieważ liniowość obszaru w obecnej wersji nie sprawdza się w rozgrywce typowej dla czołgów średnich).
 7. Lewy dolny róg mapy został przekształcony w obszar przeznaczony do ataków flankowych czołgów ciężkich. Liniowość obszaru została zniesiona.
 8. W wersjach 2 i 3 róg został przycięty, aby zapewnić szybsze dotarcie drużyny z niższej części mapy do centralnej drogi. Dodatkowo, ogół terenu poddano spłaszczeniu.
 9. Balkon dla niszczycieli czołgów jest teraz wygodniejsze.
 10. Centralny obszar został przerobiony, „brama” w ścianie została poszerzona, a poziom terenu w obszarze dla czołgów ciężkich został spłaszczony. W ten sposób utworzy się skrzyżowanie.
 11. Przycięliśmy róg, aby zrównoważyć czas zbliżania się drużyny z wyżej położonej części mapy do obszaru starć czołgów ciężkich.
 12. Rozważamy kilka wariantów przerobienia prawego górnego rogu mapy. Zmiany te mają na celu stworzenie przestrzeni do manewrów (ponieważ liniowość obszaru w obecnej wersji nie sprawdza się w rozgrywce typowej dla czołgów średnich).

Wersja bez animacji:

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Mińsk

Poniższe zmiany są oparte na przeróbkach sprawdzonych w toku poprzednich testów. Ponieważ jednak testy te zostały przeprowadzone dość dawno temu, zmiany są porównywane z obecną wersją.

Minimapa (przed/po)

Główne zmiany i ich cele:

 1. Krawędź mapy została przesunięta, a przejścia do zabudowy blokowej w pobliżu placu są teraz otwarte.
  Cel: Zapewnić dogodny teren dla ciężko opancerzonych pojazdów i walk na krótkim dystansie.
 2. Rzeka została osuszona, nasyp nieco przerobiony i dodano przejście przez bród (między brzegami). Osunięto listowie drzew (oprawa mapy zostanie zmieniona z letniej na wiosenną lub jesienną).
  Cel: umożliwić pojazdom szybsze i bezpieczniejsze poruszanie się między pasami, przy jednoczesnym uproszczeniu nawigowania po mapie.
 3. Dodano wzgórza obok alei i usunięto ogrodzenie.
  Cel: Sprawić, aby ten obszar dostarczał więcej możliwości rozgrywki / był bardziej interesujący dla pojazdów zwrotnych i jednocześnie ułatwiał celowanie / strzelanie w poprzek alei.
 4. Ten obszar został poddany znacznym zmianom: dodano plac budowy metra, ukształtowanie terenu zostało zmienione, konstrukcja cyrkowa została przesunięta, a odległe przejście przy obrzeżach mapy zostało zamknięte.
  Cel: Przesunąć obszar starć dla czołgów średnich bliżej środka mapy (odsunąć go od dziedzińca w lewym obszarze zabudowanym) i zapewnić połączenie pomiędzy tą uliczką a resztą mapy (aleją a pozycjami niszczycieli czołgów w parku).

Dodatkowe (nieznaczne) zmiany

 • W niektórych miejscach na mapie część krzewów/drzew została przeniesiona (głównie w celu oczyszczenia widoku między głównymi miejscami).
 • Dodano niewielkie punkty osłony w pobliżu baz (cel: nieznacznie ułatwić zdobywanie bazy).
 • Przesunięta granica mapy zapewnia dodatkowe przejście za budynkami w dolnej części mapy. Przejście pozostawiono otwarte, ponieważ jego wpływ jest nieznaczny, choć w niektórych przypadkach może być wykorzystane do wielu celów.
Wersja bez animacji:

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

3 komentarze

 1. Anonim pisze:

  Pięknie arty będą dmuchać na granicy teraz

 2. Kacper_PL pisze:

  Po co Oni pokazują to samo, co było już pół roku temu pokazane (chodzi mi o Mińsk)…

  Coś czuję, że zmiany na Mińsku będą jak zmiany na Fiordach – odwołane… Będą cały czas przedłużane i żadne z nich nie wejdzą do WoTa.

 3. Heh pisze:

  Mniej korytarzowych map i wszystko bedzie ok czego oni nie rozumieja… Co to za mapa na której mozna jechac tylko dwoma drogami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.