Metalowa wojna: Nowe wydarzenie na Mapie Globalnej

Przygotujcie swoje czołgi i bądźcie w gotowości bojowej! Nadchodzi nowe wydarzenie, którego nie możecie przegapić!

Już wkrótce Mapa Globalna w World of Tanks rozświetli się wybuchami walk o absolutną moc. Rozpoczynamy Metalową Wojnę! Zasady pozostają bez zmian.Tym razem w warsztacie można złożyć jeden z nowych czołgów: SU-122-44, Type 62, Lansen C lub Caernarvon AX. Powrócą także eksperymentalne moduły, które znacznie ulepszą parametry czołgów w bitwach na Mapie Globalnej. Gracze będą walczyć o obligacje, dni konta premium World of Tanks, żeńskie załogi, dyrektywy, kredyty, style 2D I kamuflaże. Najlepsi gracze zdobędą nowy wyjątkowy styl 3D «Stróż Korony» dla T95/FV4201 Chieftain i styl 2D «Stal damasceńska». Zwycięzcy Metalowej Wojny będą mogli wybrać jeden z sześciu czołgów X poziomu: T95/FV4201 Chieftain, Object 907, VK 72.01 (К), T95E6, M60, 121B. Nie przegapcie nowego wydarzenia! Przygotujcie się na Metalową Wojnę w World of Tanks!


Od 29 czerwca, 08:00 (UTC) do 13 lipca, 08:00 (UTC), na mapie globalnej odbędzie się Metalowa wojna.

Ogólne

Główna nagrodą w tym wydarzeniu będzie jeden z sześciu pojazdów X poziomu do wyboru:

Warsztat będzie ponownie dostępny, co pozwoli Wam na wykorzystanie zasobów zgromadzonych podczas bitew na mapie globalnej, aby złożyć jeden z czterech pojazdów premium:

W bitwach na mapie globalnej pojazdy mogą posiadać eksperymentalne moduły.

Najlepsi gracze w wydarzeniu otrzymają zupełnie nowy styl 3D Stróż Korony dla T95/FV4201 Chieftain.

Ale nagród, które można otrzymać wymieniając punkty sławy, jest więcej: podręczniki szkoleniowe dla załóg, nowe style, kamuflaże i wiele innych, dostępnych także przedtem, fantów.

Więcej możliwości i nagród dla graczy

Podczas tego wydarzenia gracze mogą wygrać jeszcze więcej nagród.

Mogą też zdobywać punkty sławy w bitwach. Po zakończeniu wydarzenia, gracze będą mogli wymienić punkty sławy na nagrody, w tym na jeden z pojazdów X poziomu. Co więcej, pozycja gracza w osobistej klasyfikacji zadecyduje, czy dostanie styl 3D Stróż Korony, styl 2D Stal damasceńska, obligacje, czy odznakę Legenda mapy globalnej.

Tempo zdobywania punktów sławy zależy od gracza, ponieważ, podobnie jak w poprzednich edycjach wydarzenia, każdy uczestnik musi sam zadecydować, czy chce wymienić punkt sławy na premie, czy zbierać je, aby po zakończeniu wydarzenia zamienić je na nagrody.

Gracze mogą użyć swoich osobistych punktów sławy, aby kupić premie które zwiększą liczbę punktów sławy zdobywanych w bitwach. Jednak używajcie tej mechaniki z głową.

Po każdej bitwie w wydarzeniu gracze otrzymają różne zasoby, które mogą być użyte w Warsztacie w celu stworzenia części i otrzymania pojazdów premium.

Gracze będą mogli wykorzystać eksperymentalne moduły, aby ulepszyć sprawność pojazdu na polu bitwy.

Strategiczne możliwości i nagrody klanowe

Im wyższa pozycja klanu w Alei Sław, tym więcej złota zostanie dodanego do jego skarbca, a jego członkowie otrzymają mnożnik dla swoich nagród osobistych w obligacjach.

Klany zdobywają punkty sławy w bitwach i za strategiczne decyzje podejmowane przez dowódców. Aby otrzymać jak najwięcej punktów sławy, dowódca klanu powinien zadecydować gdzie i jak klan będzie walczył. Co więcej, dowódca klanu decyduje o tym, jak wykorzystać klanowe punkty sławy: oszczędzać je, czy wydawać w Laboratorium na różne premie, dające strategiczną przewagę lub zwiększające tempo zbierania punktów sławy przez klan.

Pole walki, tak jak poprzednio, będzie podzielone na trzy fronty. Każdy z nich ma określony rozmiar i liczbę punktów sławy, które można na nim zarobić. Zadaniem dowódcy klanu jest opracowanie strategii prowadzącej do osiągnięcia klanowych celów.

System nagród

System nagród jest podobny do poprzedniego. Wszyscy uczestnicy mogą wybrać nagrody zależnie od swojej aktywności podczas wydarzenia.

Co więcej, podczas wydarzenia gracze będą mogli skonstruować czołgi premium VII lub VIII poziomu dzięki Warsztatowi.

Po zakończeniu wydarzenia punkty sławy będzie można wymienić na nagrody. Koszt wygranego pojazdu będzie równy liczbie osobistych punktów sławy zebranych przez gracza, który osiągnął 8000 pozycję. Poza osobistymi punktami sławy, gracz będzie potrzebował 4000 obligacji. W związku z tym, gracze na wysokich pozycjach będą mogli wybrać jeszcze inne nagrody, poza pojazdem. Gracze, którzy nie dostali się na pierwsze 8000 miejsc będą mogli wymienić swoje osobiste punkty sławy na inne nagrody. Im więcej osobistych punktów sławy gracze zbiorą podczas wydarzenia, tym więcej nagród będą mogli zdobyć.

Gracze, którzy dostali się do Alei Sław, ale nie osiągnęli wystarczającej liczby punktów sławy będą mogli uczestniczyć w aukcji obligacji i rywalizować o kolejne 1000 pojazdów-nagród.

Poza możliwością wybierania nagród, oferowane też będą tradycyjne nagrody za miejsca osiągnięte w Alei Sław: obligacje. Osobiste nagrody zależne będą nie tylko od liczby punktów sławy zdobytych przez graczy, ale także od skuteczności ich klanu. Gracze otrzymają podstawową nagrodę za osiągniętą pozycję, a miejsce klanu w klasyfikacji wpłynie na odpowiedni mnożnik zastosowany dla tej nagrody.

System nagród dla klanów będzie podobny do tego z poprzednich wydarzeń. Klany otrzymują złoto do Skarbca oraz wspomniany wcześniej mnożnik obligacji dla swoich graczy.

Najlepszych 10% graczy otrzyma styl Stal damasceńska. Za każdą zdobytą nagrodę i odznakę gracze dostaną także naklejkę, którą można zastosować na pojeździe.

Najlepszych 4000 graczy w wydarzeniu otrzyma zupełnie nowy styl 3D Stróż Korony dla T95/FV4201 Chieftain.

Uwaga! Ta nagroda nie zawiera samego pojazdu T95/FV4201 Chieftain. Styl ten zostanie przyznany graczom nawet, jeśli nie posiadają T95/FV4201 Chieftain w garażu.
Nagrody dla graczy, którzy zajęli określone miejsca w Alei Sław
 • 75% graczy, którzy przekroczą minimalny próg rozegranych bitew otrzyma obligacje.

Nagroda ta może być powiększona, w zależności od pozycji klanu.

 • Odznaka Legenda mapy globalnej

Należy znaleźć się wśród 1% najlepszych graczy w klasyfikacji osobistej i być członkiem klanu należącego do 1% najlepszych klanów w momencie zakończenia wydarzenia.

 • Bohater Metalowej wojny

Należy znaleźć się w klanie najlepszych 10% w klanowej kwalifikacji po zakończeniu wydarzenia.

 • Styl 3D Stróż Korony dla T95/FV4201 Chieftain

Najlepszych 4000 graczy pod względem zdobytych osobistych punktów sławy otrzyma styl 3D Stróż Korony dla T95/FV4201 Chieftain (bez samego pojazdu).

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

 • Styl Stal damasceńska

Najlepszych 10% graczy pod względem zdobytych osobistych punktów sławy otrzyma unikalny styl Stal damasceńska.

 • Pamiątkowe medale

Tradycyjny zestaw medali dla uczestników i zwycięzców.

Epickie zwycięstwo Najlepsza 1 Najlepsza 10 Najlepsza 100 Uczestnik
 • Naklejki

Gracze, którzy zdobędą odznakę Legenda mapy globalnej oraz medale z wydarzenia otrzymają także odpowiednie naklejki, które można umieścić na pojazdach.

Pojazdy, które można zbudować w Warsztacie
 • SU-122-44
 • Type 62
 • Lansen C
 • Caernarvon AX

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

 • Jeden z poniższych pojazdów X poziomu:
  • M60
  • VK 72.01 (К)
  • Object 907
  • T95E6
  • 121B
  • T95/FV4201 Chieftain

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

 • Style

Grafit

Płomień

Błyskawica

Cyfrowy, zaadaptowany

Zdobywca

Zwycięzca

Zmierzch

Klanowy miejski

 • Kamuflaż

Klanowy cyfrowy

Letni

Zimowy

Pustynny

 • Inne nagrody
 

 

Podręczniki dla załogi

 

 

 

 

Do 5 członkiń załogi

 

 

 

 

Do 3000 obligacji

 

Do 3 350 000 kredytów

 

Do 14 dni konta premium WoT

 

 

Dyrektywy

 

Emblematy

Rezerwy osobiste

 

 

 

Nagrody klanowe

Klany otrzymają łącznie ponad 8 415 000 szt. złota do swoich skarbców. Co więcej, członkowie klanu dostaną mnożnik (aż do 7x) do swoich nagród osobistych w obligacjach, zależnie od pozycji klanu w Alei Sław.

Zmobilizujcie siły i trenujcie bez wytchnienia. Czekają na Was zaciekłe starcia!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

57 komentarzy

 1. stoperan pisze:

  szukam klanu

 2. Anonim pisze:

  Ostrzegam ludzi idących do multiego na kampanię płacące donate… pamiętajcie że trzeba jeszcze dopłacić polowym aby cię do składu wzieli. Byłem tam na ostatniej kampani i się zawiodłem. 20k-30k golda za bycie w składzie XD funny

  • karol pisze:

   Popieram kolegę… Ja na przykład chciałem na kampanię do niego mówił że będzie grał w PNG ta.. poszedł sobie do PNF na kampanie. Dzień przed kampaniom… fajny ten yt-ber

 3. colraginis pisze:

  Kojarzycie ile było wcześniej na aukcji pojazdów -nagród? Też 1000? Pzdr

 4. Anonim pisze:

  Szukam klanu pod kampanię chcę mieć szansę na zdobycie czifa.
  Nick:EnJoy_The_Fame

 5. Anonim pisze:

  Skoro są tutaj do zdobycia 2 maszyny ze sklepu z obligacjami to czekam na Chifa i VK 72.01 (К) w sklepie :DDDDDDDDDDDDDDDD

 6. Maciek330 pisze:

  Mam pytanko. Czy grając 3-4 razy w tygodniu mama jakiekolwiek szanse na chifa? Mam 1000wn8 i 5,5k bitew. Na dychach mam mausa, 140 i za tydzień będzie 277.

 7. Salka pisze:

  Super, że jedyna nowość w stosunku do poprzedniej kampanii to dwa nowe style – żałosne!
  Miał być nowy pojazd do zdobycia, a tu znowu się wywalili na ludzi, którzy mają już wszystkie te pojazdy…
  Więcej premek do sklepu!!!

 8. Marcin pisze:

  Pytanko, bo nigdy nie interesowalem sie mapa globalna, obligacji mam 40k, wiec moze nie wystarczyc, ale co trzeba zrobic zeby wziasc udzial w licytacji? nie mowie o topowych miejscach, bo raczej mnie to nie dotyczy, ale ile trzeba mniej wiecej grac, zeby w ogole wystartowac w obligacji, ew. czolg zbudowac?

 9. Dziara pisze:

  Warto pocić się dla 907?

  • raxo88 pisze:

   serio to jest to samo co ob.140 ta najlepiej bić chieftain

  • Enduro pisze:

   Jasne… masz 100 hp więcej, szybciej się obraca, jest niższy, przedni pancerz jest 10% grubszy i zaoblony, delikatnie mocniejszy silnik (30km – 5%), jedyny minus to mniejsze opuszczanie działa -5 zamiast -6 (ob140).

   • raxo88 pisze:

    Enduro nie masz racji przecież tyle samo się obraca co ob.140 i co ty przedni pancerz jest grubszy chyba sobie żartujesz jak wchodzi w niego jak masło.

    • Enduro pisze:

     Obrót wieży ob 907 (48 d/s) w ob.140 (40 d/s) przy załodze 100% co daje 20% szybsze obracanie lufy na cel i to jest od razu widoczne podczas gry. Pancerz przedniej płyty ob. 907 (110 mm) zaoblony, ob.140 (100 mm) prosty wiec 10% grubszy, a dzięki zaobleniu realnie więcej na lewej i prawej stronie przedniej płyty.
     Gratuluje udowodniłeś, że ani nie masz ani nie grałeś ob. 907, a innym doradzasz, że nie warto bo oba są takie same…. co jest bzdurą

     • Raxo88 pisze:

      Ty piszesz jak potluczony i mam rację lepiej sobie sprawďz na tanks.gg . No i co z tego że ma 10 % więcej pancerza przedniego na ob.907 i jak można go przebić amunicji Premium głupi mądralo. Bo są takie same modele kolizyjne tych czołgów bo trochę się różnią minimalne od siebie.

     • Anonim pisze:

      Enduro, nie masz co się kłócić z kimś, kto pojęcia o grze nie ma wgl. Kolorka nie da się ukryć… Jak ktoś uważa 140 na równi z 907, to nigdy nie miał 907 lub nigdy nie grał CW.

     • raxo88 pisze:

      ty koleś nie masz bladego pojęcia o tej grze i ale kolor da się ukryć ale jesteś głupi. Ja grałem cw i serio najlepiej poczekać nowe oferty w sklepie za obligacje każdy będzie miał swój wymarzony czołg. Serio twoje miejsce to forum wota koleś tam sobie komentuj

     • Anonim pisze:

      Ty Raxo to na poważnie ciągniesz?

      Zamiennikiem dla 907 jest 430u. 140 jest lata świetlne za 907…. Pograj trochę CW to zrozumiesz.

    • Exe pisze:

     Enduro 100% racjii, dodatkowo powiem ze zaden med nie ma tak magicznie skontowanego pancerza jak 907. Czasem potrafi odbic najbardziej pewne strzaly. Podsumowywujac, czolg jak najbardziej warty meczenia sie na kampanii.

     • Greg pisze:

      Chlop co uważa ze 140 taka sama jak 907 😂 tego jeszcze nie słyszałem, ale człowiek żyje i nowych rzeczy się dowiaduje hmm to powiem tak skoro 140 taka sama jak 907 to dlaczego, 907 był pierwszym najbardzej pożądanym czołgiem który był do zdobycia z kampanii jeszcze za czasów starych map starej grafiki, bez modelu hd? Zapewne wtedy to w pieluchy robiłeś dlatego nie wiesz, później był t22 med szkoda ze dostał nerfa, drugi najbardzej pożądany czołg średni. Wtedy mało kto miał 907 tak jak teraz, teraz pełno tego jest, ale 907 zawsze znacznie odbiegała od 140 i tego nie zmienisz pancerz 907 to jest magiczny. Zdobądź go pograj nim potem wyraź opinie na temat 907, btw jakby trochę się przyjrzeć to tak trochę podobny do porsche 911 z przodu 😂😂 A kto by nie chciał mieć porsche w swoim garażu w grze 😅

     • Anonim pisze:

      Jak dla mnie to kolejny nick tego gościa LeonCommander

 10. Anonim pisze:

  Witam
  Mam pytanie. Czy ciężko było zdobyć w poprzednim sezonie mapy globalnej czołg VIII tieru?
  Mam 277, ok.620wn8

  • Anoniimek pisze:

   Było łatwo – wystraczyło po kilka/kilkanaście bitew dziennie; jednak trzeba było też coś wygrywać. Nie chcę cię zasmucać, ale z takimi statami i tylko jednym czolgiem nie dostaniesz sie nawet do takiego klanu by zrobic osemke, nie mowiac o X.
   Pozdro 🙂

   • Anonim pisze:

    Dzięki. Mam klan i grali w lutym ale nie miałem X tieru.

   • Marik1234 pisze:

    No było łatwo ale na poprzedniej kampani było 11 k czołgów a teraz jest 8 k wiec będzie trudniej. Sam się zastanawiam czy jest sens katować się dla VK-i .

    • Anonim pisze:

     Widać kolega, który nie ma pojęcia o czym mówi 😉 Trudniej xDDD

     • Marik1234 pisze:

      A co niby nie będzie teraz trudniej? Człowieku w zimie było 11tys czołgów a teraz jest 8 tyś więc 3 tys miejsc w górę. W zimie ostatnie miejsca na czołg to było 16,500 punktów a teraz będzie około 21 000 punktów więc wg ciebie jest teraz łatwiej????????? Mowa oczywiście o pojazdach X tieru.

     • Kouzelnik_97 pisze:

      Człowieku. Wiesz co to skala?
      Zimą brało udział zawsze 55-60k graczy (56k ostatnio).
      Latem liczba ta oscylowała w okolicach 32-35k.

      Teraz pobaw się procentami i sprawdź 😉 Polecam jako powtórzenie ze szkoły.
      Zajmuję się w swoim klanie statystykami (liczba graczy, pkt na czołg w danym dniu na pozycjach 8k 11k, najtańsze prowincje aukcyjne etc) od 2.5 roku więc pozdrawiam 🙂

      PS: Punkty też zdobywa się trudniej jak jest więcej aktywnych graczy, bo nie ma takiego komfortu w rzucaniu bitew, bo drzewka się przepełniają nawet na kilka h przed primetimem 😉
      I tak. 20.8k w lipcu’19(8k) było dla mnie łatwiejsze do zrobienia niż 17k w styczniu’20(11k).

   • Marik1234 pisze:

    VIII wskoczyła szybko a do VII jako 2 brakło mi jeden dzień na wyprodukowanie.

 11. Anonim pisze:

  Oj byczku dawać tego objekta 780 do sklepu za obligacje 🙂

 12. Gawron pisze:

  Pewnie licytacje będą od 50k obligacji. Sam jestem tylko randomowym graczem i mam 18k tysięcy, które zrobiłem ot tak, chyba w 1,5 roku, a na X tierze nie gram też aż tyle.

 13. (: pisze:

  Pewnie część osób będzie płakać, że tylko top8k zdobędzie czołg. Fajnie, że dodali opcję zdobycia błyskawicy, jedyny styl jaki chciałem zdobyć.
  Szkoda, że kamuflaż na tego chiffa taki przeciętny, bardziej postarali się przy świątecznych, nie wspomnę o „Graficie” na 907.

 14. sarszy pisze:

  gdzie jest mój objet 780 gdzie

 15. Anonim pisze:

  Gdzie ten nowy czołg co miał być? Nawet u vdra na streamie jakiś pracownik się wypowiedział

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.