Dziś w Superteście: Rebalansowanie czołgów średnich

Witajcie Czołgiści!
Kontynuujemy pracę nad implementacją zmian w balansie dla pewnych pojazdów. Ostatnim razem rozmawialiśmy o planowanych zmianach dla E 100, IS-4 oraz T1010E5. Tym razem wspomnimy o zmianach dla dwóch linii czołgów średnich, które wejdą dziś na Supertest: Progetto M40 mod. 65 oraz Object 430U.
 
Trochę czasu już minęło od czasu, gdy te maszyny zostały wypuszczone i przez cały ten czas nie były zmieniane. Włoski pojazd z X poziomu przez wielu był uważany za maszynę ciężką do ogrania, która może być efektywna jedynie w rękach doświadczonych graczy, głównie ze względu na mechanikę automatycznego przeładowania. Co do Sowieckiego czołgu, zawsze był oraz jest pojazdem, którego można się łatwo nauczyć. Pancerz oraz charakterystyki działa sprawiły, że jest on hybrydą ciężkiego oraz średniego czołgu, które w połączeniu z pulą PW i siłą ognia dawały mu dużą przewagę.
 
Z czasem stało się to dla nas oczywiste, że te maszyny były dobre na początku, a ich efektowność na polu bitwy rosła wraz z umiejętnościami graczy. Te pojazdy są dostępne dla wszystkich, co za tym idzie ich zwiększająca się liczba zaczęła wpływać na balans gry, zarówno w Bitwach Losowych jak i trybach specjalnych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na potencjalną zmianę ich charakterystyk, pełną listę zmian znajdziecie poniżej.
 
Miejcie na uwadze, że zaprezentowane zmiany nie są końcowe!
 

https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png   Progetto M40 mod. 65:

Wszechstronny czołg średni, będący w stanie zadać dużo obrażeń w krótkich seriach oraz mogący utrzymać normalny tryb cyklicznego strzelania.
 
Zmiana charakterystyk ma za zadanie zmniejszyć jego efektywność na długi dystansach z pośrednim zmniejszeniem jego potencjalnych obrażeń na minutę. Warto również wspomnieć, że główną funkcją tej linii jest mechanizm, który sam w sobie zostaje nienaruszony, jak również preferowany styl gry tym pojazdem. Czas przeładowania pocisków, jak i czas ładowania następnego pocisku po strzale zostają takie same. Wraz ze zmianami tego pojazdu, rozważamy również usunięcie możliwości zamontowania dosyłacza na Włoskich pojazdach IX-X poziomu.
 
https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png   Progetto M40 mod. 65:
 • Szybkość obrotu wieży: z 36 do 34
 • Czas celowania: z 2.1 na 2.5
 • Zwiększono rozrzut po wystrzale
 • Rozrzut na 100: z 0.33 na 0.35
 • Usunięto możliwości zamontowania dosyłacza

————————————————————-

https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png   Prototipo Standard B:
 • Szybkość obrotu wieży(stockowej): z 32 na 30
 • Działo Cannone da 90 Rh w stockowej wieży:
  • Czas celowania: z 2 na 2.1
  • Zwiększono rozrzut po wystrzale
 • Działo Cannone da 105 RH V1 w stockowej wieży:
  • Czas celowania: z 2.4 na 2.6
  • Rozrzut na 100m: z 0.35 na 0.37
  • Zwiększono rozrzut po wystrzale
 • Szybkość obrotu wieży(wymaksowanej): z 34 na 32
 • Działo Cannone da 90 Rh w wymaksowanej wieży:
  • Czas celowania: z 2 do 2.1
  • Rozrzut na 100m: z 0.32 na 0.33
  • Zwiększono rozrzut po wystrzale
 • Działo Cannone da 105 Rh V1 w wymaksowanej wieży
  • Czas celowania: z 2.3 na 2.5
  • Zwiększono rozrzut po wystrzale
 • Maksymalna moc silnika: z 750 na 690
 • Usunięto możliwości zamontowania dosyłacza

————————————————————-

https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png  Object 430U:

Jest to średniak łączący w sobie atuty zarówno ciężkich jak i średnich czołgów. Takowe hybrydy zazwyczaj cierpią na wady obu tych typów, aczkolwiek 430U udało się wziąć najlepsze ich cechy. Zmiany tego czołgu obejmą zarówno rebalans jego przedniego pancerza jak i charakterystyki działa.
 
https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png  Object 430U:
 • Rozrzut podczas ruchu oraz obrotu kadłuba: z 0.12 na 0.16
 • Rozrzut podczas obrotu wieży: z 0.1 na 0.12
Nerf przedniego pancerza: stworzono słabe punkty jak i zmniejszono ogólną grubość pancerza tak, aby E50 miał takie samo, bądź lepsze opancerzenie. Założenie jest takie, aby Niemieckie medy powróciły do aktualnej mety. Przednia część włazu dowódcy oraz właz celowniczego zostały osłabione do 270mm efektywnego pancerza.
 
————————————————————-
 
https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png  Object 430:
 • Rozrzut podczas ruchu oraz obrotu kadłuba: z 0.14 na 0.16
 • Rozrzut podczas obrotu wieży: z 0.1 na 0.12
Wniosek
Wraz z zaprezentowanymi zmianami, chcemy zmniejszyć efektowność wymienionych wyżej pojazdów i tym samym zachować najważniejsze atuty. Role tych pojazdów się nie zmienią. Co ważne, przedstawione zmiany nie są ostateczne i cały czas mogą ulec zmianie!

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

87 komentarzy

 1. LeonCommander pisze:

  Już raz TU napisałem, że Progetto dostał wg mnie zasłużonego nerfa.. To napiszę jeszcze raz. Nie można mieć własnego zdania?

  • Anonim pisze:

   No jasne ze dostal zasłużonego nerfa ja się z Toba zgadzam całkowicie,wkurzal mnie ten czołg jak Ebolą wszystkich ladowalem a on mi gdzies z boku wyjechal i mi kilka pestek wladowal.To był tak wkurzajacy czołg dla mnie.Tego objecta 277 tez powinni znerfic bo jak w dwóch dopadną mojego chefteina to nie mam szans.Za dobre sa te czołgi drzewkowe.Zrobcie cos z tym proszę.

 2. marigo42 pisze:

  Co tu gadać, jeżeli weakspot w U ma mieć 270 mm, to idąc tym tokiem rozumowania wszystkie pozostałe czołgi są całe jeżdżącymi weakspotami… Bo ile z nich ma grubszy pancerz od 270mm? Brawo WG!

 3. Its_Druid pisze:

  Nie mam ani obj ani progetto według mnie nerf Uszatka się przyda bo jest op a progetto to trochę poroniony pomysł jedyne co w progetto powinni zmienić to to żebym się TVP nie odbijał z apcr bo wkurza to strasznie.

 4. Grozmaryn pisze:

  Nie jestem pewien, czy zmiany dla pojazdów premium nie naruszają prawa konsumenta. Jeśli zapłaciło się za pewną konfigurację, to powinna ona być nienaruszona. Zmiana parametrów to jawne naruszenie umowy handlowej. I na nic regulamin gry, gdyż rozważamy realnie wydane pieniądze. Myślę, że to kwestia zbiorowego pozwu w tym przypadku.
  Rozumie zmiana parametrów czołgu premium dla nowego pojazdu, chociażby z dopiskiem w nazwie Ver. 2

 5. karol pisze:

  Głupota totalna…..Ja juz przestałem wydawać od wielu miesięcy na tę grę.Problemem są kołowce i arty po 3 na stronę to odechciewa mi sie gry totalnie jak to widze.Juz mam dośc Wota coraz bardziej.Nie widzę sensu wydawac pieniadze na ta gre i nie robie tego od wielu miesięcy.Radośc z gry jaką kiedyś miałem wygasła.Nerwienie tych pojazdów nie polepszy wogóle tej gry…więc po co to robić?

  • tankerbest pisze:

   W takiej sytuacji polecam WoT-a Blitz na komputer. Nie ma tam ani art, ani kołowców, a oprócz tego masz jeszcze trochę fory, ponieważ grasz przeciwko ludziom, którzy w większości przypadków grają na telefonach 😉

 6. xd pisze:

  zamiast poprawić linie które odstają wmiadomo jakie e 100 is 4 e 5 i wiele innych to nerfia te ktore sa dobre i daja jeszcze jakis fan na na dychach bez sensu

 7. parodia pff pisze:

  Nie rozumiem tych bajaków z wg nerfia czołgi które są dobre zamiast zająć się liniami które odstają w cholere jak e100 is 4 czy e5 bez sensu i po ci grindowac te linie jak zaraz znerfia na potęge , ebole chify i tak robią masakre w bitwie :/ jak widze u wroga chifa lub ebola a w moim teamie e100 lub nawet inna drzewkowoa dyche to już znam rezultat bitwy zanim skonczy sie odliczanie 😀 takie totalnie przegiete maszynki robią rzeź na flance same

 8. Pazerne WG pisze:

  Od lat WG stosuje sterowanie centralne grą. Mają statystyki ile czego i gdzie. Jeśli wychodzi im że gracze częściej niż inne grają jakimś czołgiem to go nerfią „dla lepszego balansu gry” jakby to komuś przeszkadzało że są bitwy z 5 czy 6 takimi samymi maszynami. Debilna polityka. To że majstrują powoduje kiwanie łodzią o nazwie „balans”, więc jak gdzieś odejmą to gdzieś zrobi się górka. Już nie panują nad tym. Za dużo czołgów. Za dużo by chcieli hajsu. A wystarczyło by dawać nowe mapy i usuwać stare (nudne jest jak walniesz artą na ślepo w krzak i scout schodzi). Na nowych mapach nie było by oo czołgów bo każdy by uczył się nowych map. Hajs od ludzi brać za skórki, wypożyczanie sprzętu lepszego na dzień lub dwa. Mniej by to kosztowało ale ludzie częściej i defakto więcej by wydali. Ale WG chyba nie ogarnia tego zjawiska naprawdę mikro płatności bo ciśnie na czołgi po 150 zyla zamiast po 5 żyła za cudowny dosylacz na dobę.

 9. dziadek pisze:

  Czas sprzedać wszystkie dyszki i czasem zagrać sobie jakąś premką dla frajdy i nic więcej.
  Nie widzę sensu dalszej gry dziesiątkami.
  Nie dość że gierki toksyczne to jeszcze dystans do nagród się zwiększa a nie każdy ma ochotę i czas na granie w klanach dla paru op czołgów.
  Większość ludzi ma życie poza grą i gra dla rozrywki.
  Nagrody są poza ich zasięgiem.

  • Glint pisze:

   Ja wlasnie tak postapilem. Zrezygnowalem z gry na X, zresetowalem konto po 6 latach i gram sobie na niskim tierze na ktorym nadal jest zabawa, dojde do tieru 8 i bede sie bawil premkami ktore zakupilem i wygralem i moze kilka 9 i to maksimum.
   WG nie umie zbalansowac ani czolgow ani map, a zamiast isc w BUFF dla slabszych czolgow to oni ciagle ida w nerfy dla czolgow dobrych.

 10. www pisze:

  Gram już tylko f4. Konto dobre poszło do żyda za 2k. Przynajmniej część odzyskałem.

 11. R2_D2 pisze:

  Jak nie możecie przebić eboli? ładujecie golda i walicie w sam środek pancerza to takie trudne a z kołowcami trzeba tylko umieć celować z wyprzedzeniem. To jest takie trudne no ***** nie sądzę

 12. Mm pisze:

  Niech w końcu zrobią coś z tą je…… Artą w mm bo w końcu oleję tą grę 12 bitew 2 wygrane 8 top 3 w drużynie w trzech zaje……my przez artę fajnie co ale nie żalę się

 13. jures pisze:

  chiftejny, 907 i ich przegiete early powinni nerfic i to mocno…a czepiaja fajnych czolgow

 14. adas pisze:

  w **** niech se wsadza te nerfy…..niech klowce wywala…a nie majdruja przy normalnych czolgach matoly

 15. Pat pisze:

  No to znerfia najlepsze czołgi drzewkowe. To jedyne dwa czołgi którymi grałem rankedy. Przecież to tylko zwiększy dystans do eboli czy chieftaina. Bez sensu.

 16. Elosa pisze:

  Ale oczywiście premkowe Progetto dalej będzie mogło mieć dosyłacz xdd

 17. Anonim pisze:

  W końcu nerf uszaka… Nie taki duży jak ostatnio ale lepsze to niż nic… Na tle innych memów był za dobry.

 18. Aqua_ pisze:

  To co WG robi to jest zalosne. To sa prawie jedyne czolgi mogace w realny sposob walczyc z czolgami nagrodami a oni jenerfia. Jest mi was zal po tym jak nerficie pojazdyjako jedyne w zasadziemozliwe do zdobycia dla zwyklych graczy nie bioracych udzialu w kampaniach. Po prostu zal mi waszego stosunku do starszych graczy.

 19. freecien pisze:

  kogoś chyba łapy świeżbia i nie ma innych zajęć , popieram kolegę powyżej – WG jaja sobie robicie?

 20. hamci pisze:

  Czy te zmiany w 100% wejdą? Ku..wa no niszczą mój piękny czołg. Dosylacz mu poprawiał dpm przecież do ch…ja nikt tego na turnieje nie brał noni tak dpm z **** i te celności w ruchu ja no nie wierzę…

  • hamci pisze:

   A gdzie do cholery te zmiany na e100 w du…pie? Aha fajnie.

  • Fever_Dreamer pisze:

   dobrze że to nerfią. AMX’y nie mają nic oprócz racji i braterstwa + wentylacji na dpm wiec nie płacz bo to było niezbalansowane względem innych czołgów. a uszak nie dostanie jak dla mnie nerfa. tylko niewielką zmienę parametrów. SŁUSZNĄ ZMIANĘ PARAMETRÓW

 21. Zygfryd pisze:

  Chore zmiany. Nerfią drzekowe czołgi, a tym samym wydają chore op tanki do zdobycia tylko dla fioletów cziftejny i 907. Przepaść między drzewkowymi czołgami, a fioletowymi jeszcze się zwiększy. WG widzę chce, żeby w grze zostały tylko fiolety i niebiescy. Ciekawe skąd kasę będą ruscy brać jak pozbędą się wszystkich przeciętnych graczy.

 22. Anonim pisze:

  Gra idzie w strone P2W. Nie kupisz to jesteś słaby. Za kilka patrzy to czołgi drzewkowe od tieru 8-10 będą miały alfe i penetracje 1 tieru i tylko czołgi nagrody albo premki beda op.

  • warszafka pisze:

   P2W było z 8 lat temu jak miałes duze zestawy naprawcze tylko za złoto to samo było z lepsza amunicja ale cebulaki wola płakac.

   • Anonim pisze:

    Ta ale przynajmniej to bylo za golda i pociski goldowe tez za golda a nie jak teraz kazdy debil wali goldem jak popadnie nawet wala goldem w papierowe czolgi typu skorpion g czy arta bo po co zaladowac normalny skoro mysli ze gold to lepsze staty i tyle

    • asas pisze:

     Bo to prawda, lepsza amunicja to lepsze staty. Nie ma znaczenia w co i kto strzela z lepszej. Jak ktoś strzelił choć raz z niej w bitwie to równie dobrze może strzelać ”full premium”. Masz komuś za złe że nie oszczędza?,lol. śmieszne.
     P2W nigdy nie było bo nie gwarantowała i nie gwarantuje wygranej tylko bardzo ułatwia a wiadomo że nawet jeden strzał może przesądzać o tym kto wygra.

  • jedyny mądry pisze:

   czołgi nagrody nie są p2w, jeżeli znerfią takie progetto wy będziecie bardziej płakać na cheiftaina, lepiej jakby wyrównali wszystkie pojazdy do poziomu jakości takiego progetta, albo ebr niż je nerfić. Jeżeli ludzie tego nie rozumieją to ja zacznę krucjatę chieftainem.

   p2w oznacza że płacisz aby wygrywać
   – za kampanie nie płacisz tylko musisz mieć umiejętności
   – najbardziej op premki były za darmo (progetto,ebr)
   – golda można zdobyć za darmo tak samo jak premkę
   – za pieniądze nie możesz kupić ulepszeń typu dosyłacz +20% do reload

 23. Anonim pisze:

  obj430u juz jest slaby a oni chca go jeszcze pogorszyc. Zal mnie sciska od srodka.

 24. Hatek pisze:

  No tak… 430U przecież nie może sobie pograć na wieżę, mimo że rzadko ma taką możliwość, bo ma tylko -5 depresji armaty, to tylko Ciptejn ma prawo stać na górce jak słup i bezkarnie klepać dmg, a reszta frajerów z czołgami z drzewa ma robić za pokarm. A za tego progetto, to ktoś w WG powinno dostać w pysk, już za samą propozycję znerfienia tego czołgu. Nic, niech WG wsadzi sobie w żopu te wierzchołki drzewa i te drzewkowe dychy, już nawet kijem tego nie dotknę i chyba nawet tą grę z kompa jednak wywale, bo po co w to grać.

 25. Benko pisze:

  Tak naprawdę nie rozumiem jednego… czy 430U albo P65 aż tak zalewają bitwy? i decydują o ich przebiegu?
  Ja nie widzę tego w bitwach a każdy gracz może je sobie „zrobić” żeby choć w małym stopniu przeciwstawić się Ebolom, Cziptejną czy też EBRom.
  Lepiej niech zajmą się balansem drużyn bo częściej widzę bitwy 15:0, 15:3 itp trwające 3-4 minuty niż bitwy po 4-5 430U na stronę

  • Hatek pisze:

   Posiadacze czołgów z dzrewka mają być tylko pokarmem dla Ciptejnów – takie jest założenie WG, biznesowe, że po wbiciu pojazdu X poziomu i zbieraniu batów od Ciptejna, taki gracz będzie chciał zostać w grze na dłużej, bo to mu sie spodoba 🙂 Dobrze że nie wydałem na tą oszukańczą grę nawet złotówki, nie żal mi będzie wywalić tego z kompa 🙂

  • Uchiha Sasuke pisze:

   Cziftejn na goldzie czasami się odbija od 430U. Nie może być, żeby czołg dla fioletów nie mógł na auto aimie przebić czołgu drzewkowego.

  • Fever_Dreamer pisze:

   ebrka to każdy jest w stanie rozwalić. wystarczy umieć celować. ja jakoś nie mam problemu z trafieniami „Za Zero w opony” śmieszne to dla mnie. wkurza to fakt, ale ja nie mam problemu z jego niszczeniem.

 26. Anonim pisze:

  WG to ***** każdego jak chce i ma to w ***** majstruje przy kazym mm i nie wazne czy wydasz kase czy nie i tak bedziesz ****** bo slowa to licza sie tylko ruskich bo **** ze eu wiecej kasy daje ale nie europe ***** tylko swoich. Na pisma z problemem to pisza ze przykro nam i **** ich obchodzi to sie dzieje

 27. Anonim pisze:

  WG powinno zacząć buff’ować te słabsze czołgi drzewkowe a nie nerfić te które jako jedyne potrafią stawić opór tym OP nagrodą 🙁

 28. Anonim pisze:

  Progetto to jedna z moich ulubionych dyszek! I to jeszcze taki mocny nerf… 🙁 Ale za to Ruskie oczywiscie minimalny nerf co bylo wiadome juz od dawna… jednak wciaz nie rozumiem dlaczego Progetto?? Jeb*ne WG!

 29. Maciek pisze:

  Tak znerfcie jedyne czołgi drzewkowe które mogą konkurować z czołgami-nagrodami. Najlepiej to dajcie jeszcze 750 alfy na chieftainie i przeładowanie 3 sekundy na 907. Brawo wg!

 30. Salka pisze:

  No pewnie, dzisiaj go zbadałem i akurat dzisiaj dali info o nerfie, życiowe szczęście w jednym obrazku…

  • Anonim pisze:

   Ja Progetto mam od 2 miesiecy i zagtralem 19 bitew natomiast 430U zbadalem zaledwie tydzien temu lecz jeszcze nie pogralem bo czekam na tansze szkolenie zalogi i mozliwe ze sie nie doczekam przed nerfem.. Wiec nie jestes sam :-/

 31. Lolek pisze:

  Ludzie z wargamingu.
  Sami chcecie doprowadzić do tego aby przestać grać w tą grę.
  Te czołgi są normalne a nie jakieś tam przesadzone wporownaniu z chifem ebr i ebola.
  Proponuję wam zrobić coś e5 e100 e50m amx 30b type5 121 amx m4 niszczarka chińską i badgerem. Zrobiłem sobie czołgi lekkie i niech ktoś mi napisze jak ma sens teraz grać 10 lekkim do ebr to jest chore. Odechciewa się grać. Dało się znerfic kiedyś e5 i t22 medium to teraz proponuję coś zrobić z ebola chifem i ebr. Czołgi muszą być bardziej zbliżone do siebie a nie że kilka znich jest na 11 poziomie. Czekamy na te zmiany już bardzo długo a wargamingu tylko przedłuża to wszystko i gra na czas aby jak najwięcej zarobić. Szkoda szczepić. M

 32. wcr pisze:

  I po co te zmiany? Znowu power creep i zmiana mety… wot straci znacznie wiecej pod wzgledem grywalnosci…

 33. warGAYming pisze:

  Nie będzie WG pluć nam w twarz

 34. Anonim pisze:

  czemu 430U ma na garnku więcej niż najgrubszy pancerz najcięższego czołgu super ciężkiego (maus wieża max 260mm) ?
  ja nie wiem czy ten garnek jest całkowicie zalany czy może służy do wystawiania ręki … może załoga 430U składa się z karłów ?
  a włochy to niby czemu ? jedyne co bym mu zrobił to pancerz 50mm na kadłubie na 35mm

 35. warGAYming pisze:

  Mam nadzieję że te kacapy wycofają się ze zmian Progetto

 36. Tomek5 pisze:

  Jedyne czołgi co moga dorównać czołgom za nagrody zostają znerfione to teraz już w ogóle balansu na X nie będzie brawo WG dobre ruchy z waszej strony jak zawsze, najwyższa pora zagrać w tą grę a nie patrzeć na statystyki

 37. alfa pisze:

  coraz więcej przemawia za tym by skasować tą grę…żal po ośmiu latach gry….45 tyś bitew ….godziny przed kompem…kiedyś frajda…a teraz coraz większa żenada!!!

 38. Anonim pisze:

  Nikt nie jeczeal ze przesadzony XDD. No bo nie ruski to jak mozna mowic ze cos jest za dobre. Stronnicza spolecznosc gry to przykra sprawa

 39. Ech pisze:

  To kiedy cofka nerfa 430?

 40. tor89 pisze:

  Progetto stanie się niegrywalne bez dosyłacza. Teraz już ładuje dosyć długo.

 41. WG znowu sie popisalo pisze:

  Obj 430U lepszy taki nerf niz zadny… ale i tak moim zadniem za maly ;/ a co do Progetto to wgl nie rozumiem ich decyzji, nikt nie jeczal ze ten czolg jest przesadzony 0.o jeszcze jest wiele innych medow ktore wymagania pozadnego buffa, zaczal bym od media premium AMX CDC.

 42. Auri pisze:

  „Usunięcie dosyłacza na tierach 9-10”
  Bo premki niemożna znerfic wiec zostawią tez dosyłacz drzewkowej 8 jaki to ma sens?Jak już uswacie to powinniscie zrobic to wszystki włoskim magazynka

 43. Adamek pisze:

  Słabsi gracze nie radzą sobie na Progetto więc pogorszymy je, na pewno pomoże… Jakoś ja nie widziałem z żeby ktoś tym grał super dobrze, a i nawet na randomach nie widzę go w każdej bitwie.

 44. luk pisze:

  tyle tankow trzeba poprawić a oni jak zwykle to co nie trzeba …

 45. Wep pisze:

  Tak czy siak, z peną +/- 250 nie przebije się garnków ulańca, więc nerf nic nie wnosi.

 46. Anonim pisze:

  Bez dotykania premek nie da się zrobić z tą grą nic mądrego

 47. wociak pisze:

  włoskie czołgi nerfiom ale ruskiego nie ruszom bo ruski to jest kpina lucka z nas graczy

 48. Kacper_PL pisze:

  Nie!!! Moje Progetto… Nie zabierajcie mi go… Nie!

  A nerf 430U to taki mały… Powinni mu zmniejszyć jeszcze przedni pancerz kadłuba o ok. 10mm.

 49. 123 pisze:

  To jest kpina, kacapy chyba grają w inną grę…

 50. Anonim pisze:

  Za dobrze sobie radziły z Ebolgą, czy Ciptejnem. Były drzewkowymi tierami 10.5. Trzeba znerfić. Olać, że specjalne są lepsze od reszty drzewkowych. W końcu one mają być tierami 10.5. Kochane WG <3 Dziękuję za ich ciężką pracę. Zapewne po 4 latach przerwy od płacenia wrócę do dawnej praktyki.

 51. Anonim pisze:

  I bardzo dobrze że wzięli się za te op gówna. Ulaniec ma pancerz jak u hewika a progetto z tym magazynkiem robi sieczkę. Ulańcowi powinni jeszcze pancerz przedniego kadłuba znerfić

 52. Czytelnik pisze:

  Nerf włochów, a premki to pewnie nie ruszą

 53. Srwk pisze:

  Nerf pancerza: 2 garnki osłabili xD

 54. Zychrust pisze:

  Progetto oberwał raczej solidnie, ale z ruskim jak zwykle 🙂

 55. Anonim pisze:

  XD oczywiście ruski ma mniejszy nerf niż włoch

 56. Venlok pisze:

  Wg raczy sobie jaja robić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.