Droga do Berlina: medal i odznaka

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

28 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
refedese

ruscy na boty- tryb polboga. juz lepiej by bylo pozwolic zwolennikom nazistow grac po stronie niemieckiej a komunistow po stronie radzieckiej. i moze jeszcze aliantow.

plotter

wojny to idealne rozwiazanie do ukrucania populacji, tym bardziej ze nie dosc ze gina wszyscy to do tego masa zolnierzy mlodych byczkow umiera i nie daje nowego zycia. cholota nie ma nic przeciwko temu ze sie ich wyzyna.
nawet dziki trzeba czasem przetrzebic.

Canadian_V3ngeance

Nie bronię Sowietów, bo to co zrobili z Polską i innymi krajami “wyzwolonymi” po wojnie to zbrodnia sama w sobie. Ale jako naród (nie żaden rząd czy ustrój), złożyli największą daninę z krwi w całej wojnie tracąc ponad 20 mln ludności. Odepchnęli Niemców i nas “uratowali”. Przecież Hitler powiedział w prost, że po skończeniu z Żydami i Cyganami zajmie się Polakami redukując populacje do niezbędnego minimum potrzebnych do pracy. Nigdy nie uważał nas godnych do współpracy w przeciwieństwie do krajów zachodnich np. Francja, Norwegia czy Holandia. Ba, nawet więcej nie miał zamiaru wypowiadać wojny Wielkiej Brytanii, ale gdy Anglia wypowiedziała ją pierwsza nie mieli innego wyboru.

Kozak

Największą daninę ? Bo wysyłali swoich ludzi bez broni by atakowali 🙂
I co że wypchnęli Niemców skoro sami byli agresorem ?
Byli gorsi od Niemców i to Ci powie wielu polaków co wojnę przeżyli.
Zresztą nie patrzy się na samą liczbę poległych tylko też na to ile kraj ma populacji a jak to weźmiemy pod uwagę to już nie są te liczby tak wielkie 🙂 Szkoda że nie zginęło ich więcej bo wtedy może tak chętnie nie maltretowali by Polaków po wojnie.

whis93

1/2

Bzdury, bzdury, bzdury! Ale po kolei:
1- Daninę krwi w wysokości 20 kk dali tylko dlatego, że taką mieli taktykę i dowodzenie. Nie dbano tam o życie ludzi, używano ich jako typowego mięsa armatniego – z normalnym, wyposażeniem i dowodzeniem straty byłyby co najmniej dwukrotnie niższe, cytat Żukowa jako przykład:
„Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota atakuje dokładnie tak, jakby go tam nie było.“ — Gieorgij Żukow, Opis: w lutym 1945 do gen. Eisenhowera. Źródło: Robert G. Kaiser, Russia: The People and the Power, History, 1984, s. 207.

2. Różnica między Niemcami, a Sowietami była znacząca – Niemcy mówili, że nas wprost wymordują, Sowieci, że przerobią na homo sovietius, a tych co się sprzeciwią – kula w łeb lub praca dla chwały związku radzieckiego. Co do niemieckich planów eksterminacji większości Słowian to polecam zapoznać się z terminem “Generalny Plan Wschodni”.

whis93

2/2

3. Czy uważał Holendrów i Francuzów za lepszych niż ludy wschodnie? Tak – Holendrów nawet bardzo gdyż, to praktycznie ten sam nardów co Niemcy. Czy nie miał zamiary wypowiadać wojny Brytanii? Tak, ale nie z sympatii tylko z pragmatyzmu – nie chciał wojny na dwa fronty, a o ile w 1940 uważał za realne podbicie Francji, to słusznie uważał za bardzo trudne podbicie wysp brytyjskich – brak podbicia oznaczał możliwą wojnę na dwa fronty i porażkę… co się dokładnie w 100% spełniło. To był powód – słuszny jak widać.
I wreszcie, czy uważał nas za godnych do współpracy? Tak! Radzę poczytać o niemieckich “zalotach” do Polski w latach ’30, o wielu wizytach, kurtuazjach, o wydaniu pochwalnej biografii Piłsudskiego (sic!) w Rzeszy, o żałobie – to wszystko abyśmy przystali do paktu antykominternowskiego przeciw ZSRR. Jak pokazała historia, dopóki taki “niby gorszy” nardów był zgodny z Rzeszą, cieszył się spokojem – Słowacja, Węgry, Rumunia. Wbrew pozorom ta sztywne i bezwzględne zasady rasowe było bardzo łatwo nagiąć dla celów politycznych – choćby wielonarodowe dywizje SS (np. ukraińskie). Czy na dłuższą metę, po wygranej przez Niemcy wojnie nadal by tak było? Możemy gdybać, ale zdaniem wielu w tym moim skończyło by się takiej jakby wasalizacji i akceptacji prymatu i światopoglądu Rzeszy – ale to już gdybania, w każdym razie chęć współpracy ze strony Rzeszy z Polską była ogromna – to my wybraliśmy UK oraz Francję, a Hitler gdy się o tym dowiedział, olał nas i skoro nie chcieliśmy po dobroci.. to będzie siłą, wraz z ZSRR.

whis93

2. Różnica między Niemcami, a Sowietami była znacząca – Niemcy mówili, że nas wprost wymordują, Sowieci, że przerobią na homo sovietius, a tych co się sprzeciwią – kula w łeb lub praca dla chwały związku radzieckiego. Co do niemieckich planów eksterminacji większości Słowian to polecam zapoznać się z terminem “Generalny Plan Wschodni”.

whis93

1- Daninę krwi w wysokości 20 kk dali tylko dlatego, że taką mieli taktykę i dowodzenie. Nie dbano tam o życie ludzi, używano ich jako typowego mięsa armatniego – z normalnym, wyposażeniem i dowodzeniem straty byłyby co najmniej dwukrotnie niższe, cytat Żukowa jako przykład: Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota atakuje dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow

Grażyna

Największą daninę? Każdy kto odmówił wykonania rozkazu u rusków dostawał kule w łeb(nie mogli się cofać.,kazdy kto się cofnął dostawał ołów) To nazywasz daniną? Gorszym sortem ludzi w tamtym czasie of Nazistów, byli komuniści. Duża część ludzi to mówi.

marek

Zawdzięczają zwłaszcza zgwałcone przez “wyzwolicieli” kobiety, albo zamordowani w Katynie i po wojnie żołnierze. Rodzice byli w UB?

Rob.

re: tkl
masz na myśli 17 września czy może Katyn ?

Fajna odznaka

Żeby tą odznakę zdobyć wystarczy zdobyć III dywizję na np: Churchillach?

Anonimowo

Mam pytanie, czy w tym roku też będzie ograniczenie ilości bitew jak rok temu w trybie PvE? Mam nadzieję, że zrezygnowali z tego idiotyzmu i będzie można grać tyle ile ma się ochotę w to

Tokomotookod

Też będą ograniczenia. Limit graczy. Przeczytaj o wydarzeniu.

Anonimowo

tak, czytałem ale jest różnica w kolejce do wydarzenia a tym co było rok temu…

Tokomotookod

Wtedy ograniczyli wejście paliwem. Ale było to krytykowane, więc teraz badzie kolejka i zachęcanie by grać w bitwy losowe dla bonusów

Anonimowo

kolejka idealna nie jest ale daje szanse na skończenie i zebranie wszystkich nagród. Rok temu pamiętam przez brak paliwa nie zebrałem ostatniej nagrody

Anonim

Będę grać w ten tryb tylko dla tej odznaki przy nicku. Bardzo mi się podoba.

Anonimowo

Ile mniej więcej trzeba będzie grać, żeby wbić 4 lvl?

Majkel

Najlepiej 24h na dobę🤣

BOLEK

pewnie bedzie mozna kupic cos za hajs co przyspieszy postepy i wtedy tylko pare bitew na niskim poziomie xD

TomaszKo

By zdobyć czołg trzeba będzie grać 3-4 godziny dziennie.

D J

Ze względu na tę ruską flagę, będę się starał nie zdobyć tych odznak.

tkl

1. Nie jest to “ruska” flaga, jak już to radziecka, chociaż nie posiada sierpa i młota. 2. Jest to symboliczna flaga zwycięzców nad nazistami w 1945. Lepiej dobieraj słowa, ponieważ zawdzięczasz im wiele więcej niż myślisz 😉

Pl

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę. Wpisz sobie w Internet: zbrodnie sowieckie na Polakach. Po zapoznaniu się z lekturą wypowiedz się. Często było tak że ruscy byli gorsi od Niemców. Najlepszy jest pakt o nieagresji Niemców na naszych “przyjaciół”

Koleś

Niestety w tych czasach już na Histori uczą jak Harry Potter pokonał złego czarodzieja

Kozak

Co niby zawdzięcza ruskim ? hahaa masakra dzieciaku do jakiej ty szkoły chodzisz… Rodzice widać nie są zbyt udani skoro pozwalają na to by ich syn był tak niedouczony i cofnięty w rozwoju

Grażyna

Sam nie wiem do jakiej szkoły ten typ chodził i kto go uczył historii. Ale czas najwyższy tam powrócić i doedukowac się. Skoro uważa że komuniści byli supcio, a nazisci bee i fuj