Wersja 1.9: Elementy nowego balansu

Jest i kolejna porcja informacji na temat Nowego Balansu, co o tym sądzicie?


Po ostatniej iteracji Piaskownicy potrzebowaliśmy trochę czasu, aby przeanalizować statystyki i wyniki ankiety. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim aktywnym graczom, którzy zaangażowali się w testowanie i podzielili się swoimi uwagami. Testy nowego balansu okazały się bardzo przydatne, odkrywcze i pomocne w zrozumieniu, w która stronę powinniśmy iść dalej.

Dziękujemy za Wasze opinie!

Ten skomplikowany rebalans posiadał wiele elementów, które poddaliśmy testom. Potwierdziło się wiele naszych hipotez, ale niektóre rozwiązania nadal potrzebują dopracowania.

Jednak dzięki testowaniu w Piaskownicy i Waszemu zaangażowaniu dysponujemy teraz niezbędnymi danymi, które pozwolą nam kontynuować nasze badania i dalszy rozwój elementów nowego balansu. Jak tylko je dopracujemy i zaktualizujemy, będziecie mogli przetestować je w Piaskownicy. Doceniamy Wasze poświęcenie!

Na serwerze Piaskownicy dzielimy się pomysłami i hipotezami z naszymi graczami oraz czytamy ich opinie na temat bieżących zmian, rozgrywki i rebalansowania. Ta platforma została stworzona w celu wspólnego rozwiązywania problemów, razem ze społecznością graczy. Testowanie jakichkolwiek elementów w Piaskownicy nie oznacza, że zostaną one wykorzystane w grze.
Co dalej?

Obecnie pracujemy nad następującymi najbardziej obiecującymi rozwiązaniami w najnowszej iteracji nowego balansu:

 • Zwiększenie liczby PW i pojemności magazynu amunicji dla pojazdów niskiego poziomu
 • Zmiany w drzewie technologicznym
 • Pojazdy kolekcjonerskie

Z Waszych uwag wywnioskowaliśmy, że ogólnie, podobały Wam się te zmiany, a wyniki testów potwierdzają nasze odczucia. Zamierzamy wprowadzić te elementy w nadchodzącej aktualizacji 1.9. Przyjrzyjmy się im zatem z osobna.

Zwiększenie liczby PW i pojemności magazynu amunicji dla pojazdów niskiego poziomu

Podczas testów Piaskownicy zwiększyliśmy pulę PW dla wszystkich pojazdów. Po dokładnym przeanalizowaniu wyników testów, zdecydowaliśmy się nieco zmienić nowe wartości PW dla wszystkich pojazdów poziomów I–VI.

Zmiany w puli PW dla pojazdów niskopoziomowych dadzą następujące efekty:

 • zwiększoną ogólną skuteczność i lepszą żywotność w bitwach niskiego i średniego poziomu, co uczyni je jeszcze przyjemniejszymi.
 • bardziej komfortowe przejście na pojazdy wyższych poziomów.
 • spójniejszą progresję wytrzymałości pomiędzy poziomami.
 • nowi gracze będą mogli nauczyć się więcej z każdej przeprowadzonej bitwy i tym samym szybciej ulepszyć swoje umiejętności.

Co więcej, zwiększyliśmy pojemność magazynu amunicji dla tych pojazdów, adekwatnie do ich zwiększonej puli PW.

Zmiany w drzewie technologicznym

Interfejs drzewa technologicznego będzie jeszcze bardziej przejrzysty, prostszy i łatwiejszy w użyciu dla graczy. W wyniku tej zmiany wizualnej i przeniesienia czołgów niskopoziomowych, graczom łatwiej będzie nawigować i określać najlepsze ścieżki rozwoju.

Centralna gałąź będzie najprostsza i najbardziej przejrzysta. Będzie to gałąź czołgów ciężkich. Od niej można będzie przejść do czołgów średnich i niszczycieli czołgów. Artyleria znajdzie się na górze, a czołgi lekkie na samym dole drzewa technologicznego. Zobaczcie sami.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Pojazdy kolekcjonerskie

Dostaliśmy od Was wiele informacji zwrotnych na temat testów w Piaskownicy dotyczących pojazdów kolekcjonerskich oraz powiązanej z nimi rekompensaty. To najgorętsze tematy w społeczności graczy, więc omówimy je szczegółowo.

Jeszcze raz podkreślamy: wszystkie 92 pojazdy przeniesione z drzewa technologicznego, w tym czołgi poziomów IX–X wspomniane poniżej, pozostaną w grze.

Po wprowadzeniu funkcjonalności pojazdów kolekcjonerskich wszystkie kolekcjonerskie czołgi pozostaną w garażu i będą dostępne w dowolnym momencie po wejściu nowej aktualizacji na serwer główny. Sprawdźcie sami.

 • Maksymalny poziom dostępnych pojazdów kolekcjonerskich zależy od tego, jaki jest najwyższy poziom, który zbadaliście dla poszczególnej nacji. Na przykład, po zbadaniu V poziomu w drzewie francuskim zyskacie dostęp do wszystkich francuskich pojazdów kolekcjonerskich aż do poziomu V włącznie.
 • Aby zakupić kolekcjonerskie pojazdy potrzebujecie jedynie kredytów—PD nie będą wymagane — co będzie korzystniejsze zarówno dla nowych graczy jak i tych doświadczonych. Koszt kupna i sprzedaży pojazdów w kredytach nie będzie się różnił od bieżących wartości. Łatwiej też będzie otrzymać status elitarny dla czołgów spoza puli premium, ponieważ nie będziecie musieli badać kolejnego czołgu z gałęzi.
 • Dostępne będą podstawowe wersje wszystkich czołgów, zatem po ich kupnie możecie zacząć ulepszać ich moduły, podobnie jak w standardowych pojazdach.
 • Pojazdy kolekcjonerskie nie będą się różnić od ich poprzednich wersji. Nie stracą możliwości otrzymania statusu elitarnego, który będzie łatwiejszy do zdobycia.

Poza czołgami poziomów I–VIII, przeniesiemy też następujące czołgi poziomów IX-X:

Poza tym niektóre pojazdy zostaną przeniesione na inne poziomy lub nawet dostaną przypisaną inną klasę. Do gry wejdą po raz pierwszy także nowe czołgi. Sprawdźcie sami.

Lista pojazdów
Pojazdy, które zostaną przeniesione na inne poziomy (w sumie 12 jednostek)
Pojazdy, którym zostanie nadana nowa klasa (w sumie 5 jednostek)
Pojazdy, które zostaną dodane w grze (w sumie 3 jednostki)
 • B-5— radziecki czołg lekki III poziomu.
 • T6 Medium— amerykański czołg średni IV poziomu. Innymi słowy, to ten sławny Sherman, z właściwym sobie stylem gry.
 • Cavalier— brytyjski czołg średni V poziomu.

Pojazdy kolekcjonerskie znacznie uproszczą gałęzie wielu nacji, które od teraz będzie łatwiej nawigować. Jednocześnie nadal możecie cieszyć się rozbudowaną kolekcja czołgów w swoich garażach. Co więcej, wprowadzimy też nowe medale za odblokowywanie pojazdów kolekcjonerskich, co wydłuży listę Waszych osiągnięć w grze.

FAQ
Co stanie się z pojazdami przeniesionymi z drzewa technologicznego? Czy pozostaną one w grze?

Wszystkie 92 pojazdy, które otrzymają status kolekcjonerskich, pozostaną w kliencie gry i na kontach graczy (pod warunkiem, że będą tam zanim aktualizacja wejdzie w życie). Po wprowadzeniu pojazdów kolekcjonerskich, wszystkie te jednostki będą dostępne do kupienia za kredyty i nie będzie trzeba wydawać PD na ich zbadanie.

Jak zdobyć czołg kolekcjonerski?

Pojazdy kolekcjonerskie w drzewie każdej nacji będą dostępne do kupienia, zależnie od najwyższego poziomu, jaki zdołaliście zbadać w danym drzewie. Na przykład, jeśli zbadaliście już Tigera II w drzewie technologicznym Niemiec, to będziecie mogli kupić Jagdpanther II i inne niemieckie pojazdy kolekcjonerskie niższych poziomów.

Jaka jest najbardziej zasadnicza różnica między pojazdami kolekcjonerskimi a standardowymi pojazdami możliwymi do zbadania? Czy należy przeszkolić załogę, aby przypisać ją do kolekcjonerskich pojazdów?

Główna różnicą jest sposób, w jaki możecie je nabyć. W przypadku pojazdów kolekcjonerskich nie musicie wydawać PD na ich badanie. Pod względem innych cech (ekonomii, szkolenia załogi itd.), standardowe i kolekcjonerskie pojazdy nie różnią się od siebie.

Gdzie można kupić kolekcjonerskie czołgi?

W osobnej sekcji w sklepie w grze. Możecie tam dotrzeć z drzewa technologicznego, lub przez zakładkę „Pojazdy kolekcjonerskie” w sklepie w grze. Nie utracicie zniżki w kredytach, która otrzymaliście, na przykład, podczas Operacji świątecznych.

Co stanie się z osiągnięciami Inżynier-mechanik i Ekspert pancerny?

Osiągnięcia Inżynier-mechanik i Starszy ekspert pancerny stosuje się tylko dla standardowych pojazdów możliwych do zbadania.

Aby zdobyć osiągniecie Narodowy inżynier-mechanik należy zniszczyć wszystkie czołgi z drzew technologicznych poszczególnych nacji, z kolekcjonerskimi włącznie.

Planujemy też dodać nowe osiągnięcie za zebranie wszystkich pojazdów kolekcjonerskich w grze oraz 11 specjalnych osiągnięć za posiadanie wszystkich pojazdów kolekcjonerskich poszczególnej nacji.

Ile będą kosztować pojazdy kolekcjonerskie?

Koszt ich zakupu i sprzedaży pozostanie taki sam jak w przypadku ich standardowych wersji.

Czy pojazdy kolekcjonerskie zostaną w przyszłości zrebalansowane?

Pojazdy kolekcjonerskie są tak samo ważne jak te standardowe, zatem podlegają też tym samym zasadom, jeśli chodzi o rebalansowanie.

Jak wyposażone będą pojazdy kolekcjonerskie?

Pojazdy kolekcjonerskie zostaną przeniesione wraz z wszystkimi ich modułami i będzie można wybrać, które z nich zamontować na czołgu. Na przykład, dla Shermana Jumbo możecie wybierać pomiędzy działem kal. 76 mm a działem używającym pocisków odłamkowo-burzących.

Mechanika przenoszenia pojazdów kolekcjonerskich
 1. Jeśli pojazd do poziomu VIII włącznie został przeniesiony do zakładki Pojazdy kolekcjonerskie, jednostka kolejnego poziomu (+1) oraz wszystkie czołgi niższych poziomów zostaną automatycznie zbadane*. Stanie się tak niezależnie od tego, czy pojazd ten został kupiony, czy nie.
 2. Wszystkie fragmenty schematów niezbadanych pojazdów zostaną zamienione na odpowiadająca im liczbę uniwersalnych i narodowych fragmentów, zależnie od poziomu jednostki. Na przykład, schemat pojazdu IV poziomu zostanie zrekompensowany 1 narodowym i 4 uniwersalnymi fragmentami schematów.
 3. Jeśli zbadaliście przeniesione pojazdy poziomów IX−X (113, Т-62А, AMX 30 B, AMX 30 1er prototype), możecie kupić je w zakładce Pojazdy kolekcjonerskie w dowolnym momencie po wystartowaniu aktualizacji 1.9, niezależnie od tego, czy już zbadaliście inne czołgi poziomów IX-X.
  Na przykład: zbadaliście jedynie dwa francuskie czołgi poziomów IX-X, AMX 30 1er prototype i AMX 30 B. Po wprowadzeniu aktualizacji możecie zakupić je w dowolnym momencie w zakładce pojazdów kolekcjonerskich, nawet jeśli zbadaliście maksymalnie czołgi VIII poziomu we francuskiej gałęzi.
 4. Wszyscy gracze, którzy byli już blisko zdobycia trzech pojazdów X poziomu (113, AMX 30 B, T-62A), ale ich nie zbadali i zatrzymali się na jednostkach poziomu IX (111, AMX 30 1er prototype, T-54) oraz nie zbadali żadnych pojazdów poziomu X, dostaną dostęp do czołgów X poziomu z tych nacji w zakładce Pojazdy kolekcjonerskie, po wprowadzeniu aktualizacji.
 5. Wszyscy gracze, którzy byli już blisko zdobycia pojazdu IX poziomu ( AMX 30 1er prototype), ale go nie zbadali i zatrzymali się na jednostce poziomu VIII (Batignolles-Châtillon 12t) oraz nie zbadali żadnych pojazdów IX poziomu, dostaną dostęp do czołgów IX poziomu (+1 poziom) z francuskiej nacji w zakładce Pojazdy kolekcjonerskie, po wprowadzeniu aktualizacji.
Mamy wiele czołgów w drzewie technologicznym, dlatego istnieją wyjątki od tej reguły. Na przykład, w przypadku brytyjskich pojazdów I poziomu jedynie nowy brytyjski czołg I poziomu zostanie zbadany. Japońskie pojazdy II poziomu zostaną odblokowane wraz z ich modułami. Istnieje jeszcze kilka innych wyjątków, o których napiszemy przy okazji nadchodzącego testu publicznego.
Zasady rekompensaty wejdą w życie w momencie wprowadzenia aktualizacji 1.9 na serwery główne. Powyższe rodzaje rekompensaty mogą nie być dostępne podczas testów publicznych wersji 1.9. Będziemy się z Wami dzielić wiadomościami z wyprzedzeniem, jak tylko otrzymamy więcej informacji.
FAQ
Zbadałem T-62A przez T-54 i dopiero dziś go odblokowałem. Nadal mam PD powiązane z tym czołgiem. Co się z nimi stanie?
 • Jeśli posiadacie czołg X poziomu z radzieckiej gałęzi, poczekajcie na wprowadzenie aktualizacji. Potem będziecie mogli zdobyć T-62A bez wydawania PD i zakupić go za kredyty po cenie standardowego czołgu X poziomu.
 • Jeśli w Waszym radzieckim drzewie technologicznym nie ma żadnych zbadanych czołgów X poziomu, możecie wydać te PD w celu zbadania Object 140 i automatycznie odblokować T-62A.
 • Jeśli już posiadacie Object 140, T-54 zyska status elitarny, a zyskane powiązane z nim PD możecie wydać wedle woli.

Ten przykład ma zastosowanie dla wszystkich pojazdów kolekcjonerskich. Możecie zdobyć pojazd, który Was interesuje, nawet jeśli nie starczyło Wam czasu na jego zbadanie zaraz po wprowadzeniu aktualizacji, bez wydawania ani jednego PD.

Czy nowy gracz może kupić pojazd kolekcjonerski X poziomu?

Nie, ponieważ aby uzyskać dostęp do poziomów kolekcjonerskich X poziomu, należy zbadać czołg X poziomu w drzewie technologicznym danej nacji. Jeśli już tak zrobiliście, trudno Was nazwać nowymi graczami.

Powiedzmy, że zbadałem Jagdpanther II przed wprowadzeniem aktualizacji 1.9, jednak kolejny pojazd, Jagdtiger, nie został odblokowany. Co dalej?

Jeśli już posiadacie Jagdpanther II w swoim garażu, on nadal tam pozostanie. Jeśli nie, możecie go kupić w sklepie w grze, w zakładce Pojazdy kolekcjonerskie. W tym przypadku Jagdtiger zostanie zbadany automatycznie.

Czy wprowadzone zostaną restrykcje odnośnie gry pojazdami kolekcjonerskimi w niektórych trybach, turniejach lub wydarzeniach w grze?

Pojazdy kolekcjonerskie nie będą miały żadnych restrykcji w porównaniu z czołgami możliwymi do zbadania, więc nie wahajcie się używać ich we wszystkich trybach.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za Wasze opinie! Wasz wkład w rozwój World of Tanks jest nieoceniony. Zostańcie z nami, wyczekujcie nowych wiadomości i powodzenia na polu bitwy!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
64 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

ktoś mi może powiedzieć czemu KW-2 wciąż jest w drzewku podczas gdy firefly i jumbo już nie ? powód historyczny można o kant **** rozbić … natomiast faktem jest że jest to jedyne rozgałęzienie “potrójne” z czego KW-2 akurat nigdzie nie pasuje … przecież mogli wywalić go jak pozostałe do kolekcjonerskich ale NIE pytam się czemu ????????????

Anonim

Ja to samo, byłem w stanie poświęcić swój czas oraz wolne doświadczenie żeby zbadać wszystkie te 3 drzewka od początku za wyjątkiem T-62A bo ja wznowiłem od T-44. I co z tego mam? Za przeproszeniem wielkie g****. Po raz kolejny thx WG za zamieszanie.

Anonimowo

Mam ten sam problem.. syf totalny

Ah te WG

Widze ze duzo osob ma ten sam problem co ja, moze ktos na forum wota otworzy watek i WG zrobi uklon w strone graczy ktorzy wybadali wszystkie trzy X tier

Tak

Takie pytanko, jak odblokowałem radziecką artę VII tieru przez KV-2 ale jej jeszcze nie kupiłem, to po patchu będę ją mógł normalnie kupić, czy muszę teraz pozbierać na nią trochę cennych kredytów bo mi jakimś magicznym cudem przepadnie?

superowo

Kurde, tyle expienia mialem do T62A i AMX 30B i teraz napisali ze wystarczy miec jedna X tier… cale WG

Anonimowo

Trzeba było czekać do oficjalnego newsa, a nie napalać się i grindować na potęgę. Z resztą teraz to śmiech na sali, a nie grind. Z dopałkami, schematami, gwiazdkami x5, zarządzanymi bonusami X tier bada się na spokojnie w kilka dni w ok. 100 do 200 bitew (zajęło mi 150 bitew zrobienie wszystkich Czechów od 1 do 10 tieru z badaniem w trakcie gry modułów i wbijaniem Asów). Nie to co kiedyś – rzeźba w ok. 500 do 1k bitew. Więc aż taki pokrzywdzony nie jesteś. Zresztą imho to powinno być inaczej rozwiązane. Obecni właściciele dostają te czołgi jako specjalne + jakiś unikalny styl + załoga wraca do koszar z opcją przeszkolenia na dowolny inny z danego drzewka, a nowi jako kolekcjonerskie, które nie mają żadnych bonusów. Wilk syty i owca cała.

Anonimowo

w 127 bitew zrobiłem ebr ma rekrucie, na głównym 9 tier przechodzę średnio w 30 bitew

superowo

Anonim, owszem nie jestem pokrzywdzony bo zajęło mi to 2 tygodnie bez większych spin, ale nie będę ukrywał że liczyłem na status specjalny tych dwóch czołgów ;/ coś na zasadzie jak zrobili z Godzillą i Fochem.

Kamil

Chciałbym zobaczyć spadek wn8 kozakow full gold ammo po rebalansie amunicji. Ew ammo premium tylko za golda. Wtedy jedna bitewka kosztowała by ich 10 ziko xD

xDDD

co to bunnego się naoglądałeś?

XDDDD

O fan bunnego

Kamil

Wszystko super. Ja sie tylko pytam co z rebalansem amunicji. W tym momencie WoT jest grą pay2win dla graczy posiadajacych czołgi premium lub unlimited srebro. Tesknie za czasami gdy amunicja goldowa byla tylko za golda. Pzdr

(...)

Ale wiesz, że jeśli amunicja premium byłaby za golda to byłoby to jeszcze większe p2w?

Syny kur... i kogutów ;-)

Ciekawe co się stanie z dotychczasowym WN-em?

To moze być dramat dla wielu osób, które przez lata nabijały kolorek na niskich tierach 😉

Anonimowo

kv1s hehe 🙂 ludzie przecież 6 tiery losuje z 8mkami . Choćby kv1s miało dostać 2000hp nic to jej nie da przy obecnym pancerzu i braku skutecznych dział na wyższe tiery . Lepiej niech dadzą go do kolekcjonerskich

Dodos141

Kurde jak bym wiedział że T-62A będzie do kupienia po prostu mając zbadana inną X to bym po prostu wybadał Objecta 140 żeby mieć drzewko skończone a tak to ****. Chyba że by oddali za T-62A expa

adjdmd

kiedy wejdzie aktualizacja

czytelnik

A jak ktoś ma już te czołgi zbadane i w garażu, jaką dostanie rekompensatę za stracone na nie PD ? Bo nie doczytałem tej informacji.

Dział wyparcia WG

Miałeś ekskluzywną możliwość grania nim w czasach gdy trzeba było grindować. Tego fascynującego doświadczenia nikt ci nie jest w stanie zabrać. Możesz czuć się wielce wyróżniony. Bowiem od patcha 1.9 to elitarne grono będzie niedostępne dla nowych. Mam nadzieję, że jesteś wielce ukontentowany 🙂

czytelnik

Tak ze szczęścia aż puściłem kleksa. I bardzo chciałbym oddać wszystkie swoje zdobycze dla WoT jestem tak wdzięczny za to wyróżnienie. Ale żeby kontent był na wysokim poziomie to będę oddawał połowę swojej wypłaty co miesiąc żeby mieli jeszcze więcej na wakacje na Cyprze 😉

Anonimowo

A wiadomo, czy czołgi kolekcjonerskie również będą podlegały zniżkom(kredyty) podczas różnych wydarzeń?

NoWiQ

To takie pytanko. Jest już testowy albo piaskownica otwarty? Bo nie ogarniam

Premkos

A to…to był niemiły żart od WG żeby przepuścić tony srebra, których Ci nie skroili na czarnym ryneczku Lidla 🙂

Anonimowo

Wiem. Dlatego tylko przypominam, żeby uświadomić graczom, jak robieni są w bambuko, etapami rozłożonymi w czasie (mniej rzuca sie w oczy). Mam nadzieję, ze powstanie z tego spora gównoburza i WG zrekompensuje chociaż częściowo tę CELOWO FAŁSZYWĄ informację.

Mój nick

Przecież jak byk tam pisze “Czołgi z poziomów I–V zostaną dodane do osobnej zakładki „Pojazdy kolekcjonerskie” w sklepie w grze”. I to jeszcze wytłuszczone. Rekompensatę za to, że ktoś nie potrafi czytać wymyślają. Dobre sobie. I jeszcze doszukiwanie się jakiś spisków… W reptilian, albo płaską ziemię też wierzysz?

Anonimowo

A ty się naucz czytać ze zrozumieniem i kojarzyć fakty rozłożone w czasie a nie sie czepiasz i jakichś płaskoziemców z **** tu przywołujesz. Czepialski pies bez rozumu.

colraginis

Cały czas czekam na finalną decyzję dot. zmiany parametrów golda. Jak widzisz pzIc możez być pewien, że to frustrat ratujący staty goldowymi pociskami. Kto używa golda na III tierach? Po co? Reszta zmian to trochę kosmetyka. Pzdr

Anonim

Siemanko,
Czy ktoś z was się orientuje jakie działo z T-54 będzie prowadziło do Obj.140 po zmianach ?
Zamienią jedno działo drugim ? Czy oba zostaną ?

Anonimowo

O to 113 wjedzie do garażu :D, skoro ceny będą takie same. Fajnie tez że trzeba mieć minimum jedną X zbadaną żeby kupić kolekcjonerkę. Gnałem na AMX 30B, ale nie żałuje, bo nie miałem pewności czy nagle nie będzie za 20mln

Anonimowo

To sie nazywa walenie w c*uja by WG. Oddawać teraz czas, premkę, rezerwy, golda i free XP dla wszystkich, którzy wybadali i kupili wszystkie czołgi, które miały być za złoto. J*ane w *upe sk*syny.

Anonimowo

Jakie ***** złoto dzieciaku? ***** mijają już miesiące od pierwszego info a dalej znajdują się bachory które nasłuchały się głupot u multiego i dalej sieją gówno. Te pojazdy nigdy nie miały być za złoto, tylko się miały stać specjalnymi, a teraz jeszcze można je kupić. Więc skończ ********ć o zwrotach bo to ty *******eś

Anonimowo

Wyjmij wibrator z odbytu i wsadź go do buzi.

Anonimowo

a Ja sie z nim zadzam, dali info ze wycofuja i ma byc za zloto to tez sobie odkrylem t62a a teraz powiedz mi po co ? zagranie kijowe

Nie Znajomy

nigdzie nie było powiedziane ze t62a ma być niby za złoto kto ci takich bzdur na opowiadał

Anonimowo

było było, średnio widać uważałeś 😉

Nie Znajomy

tak się składa ze uważałem bo sam się zastanawiałem nad kupieniem t62a śledziłem wątek i nigdzie nie było powiedzeni ze będzie za złoto jedynie za co mógł by być to są na to 3 opcje
1-albo za obligacje w sklepie
2-na czarnym rynku za kredyty tak samo jak foch i fv
3-czołg specjalny
no chyba ze gdzieś pominąłem wątek ale raczej wg nie dało by go za golda

Anonimowo

Odsyłam tutaj: “Piaskownica: lista usuniętych pojazdów, cz. 2
BY BIN4R · PUBLISHED 19:07, 10 LUTY 2020”

Anonimowo

Ehh, dobra wytłumaczę to powoli To jest tylko taka wycena, bo miał się stać unikatem, ale się nie stanie. Tak samo jak wpiszesz na tanks.gg M60, 121B itp to też zobaczysz cenę w goldzie 22,500. A przecież można je kupić w grze za obligacje.

Będzie dobrze

Kv-1s znowu szóstka żeby mu dali działo 122mm i helckatowi zwiększyli mobilność będzie prawie jak dawnej 🤣🤣

FallenB

Czyli dobrze rozumiem, że jakikolwiek zbadany czołg X poziomu obojętnie jakiej nacji, wszystkie pojazdy, które miały zostać usunięte, będą przeniesione do pojazdów kolekcjonerskich?

Ares

Jaki sens ma buff Hp tylko do poziomu 6 ? żaden. Schodzeniem na 3 strzały to także bolączka tierów 8 jak walczą z 10. To już nie problem, czy lenistwo WG ?

Co zrobi WG z dysproporcją HP TD 7 tieru ? Mam rozumieć że MT 6 poziomu będzie hasał z HP pokroju 920+ i TD 7 będzie miał 800? rozumiem że T34 85M będzie jeszcze bardziej dominował swoje tiery

Co z TD 7 poziomu, od lat odstają HP od HT i MT, i to bardzo mocno. Prócz AT 7 i AT 15A nie ma tam TD z pancerzem, żadnym. Wszystkie TD wykorzystują “camo”. A losowania na 9 skutkują schodzeniem często na 2 strzały.

Gówno, WG nie słuchało nikogo. Nikt nie chciał zmian w drzewkach, ani pojazdów “kolekcjonerskich”. Te pojazdy skończą jak FV 215, Foch 155, zapomniane przez WG i nigdy więcej nie ruszone.

Lanie wody jak zwykle, konkretów żadnych.

Majkel

Bardzo popieram Twój post. Wspomnę tylko, że troszkę pancerza ma jeszcze SU-100M1.

Dami

A skąd ty wiesz, że nikt nie chciał tych zmian? Co ty jakiś wszechwiedzący czy jak chu…

iBlackLagoon

Niskie tiery schodzą na JEDNEGO strzała, wiec to LOGICZNE posunięcie WG. Poco ruszać FV 215 i Focha?

Ares

@IBlackLagoon
Tiger 2, i wiele pojazdów 8 poziomu schodzi na strzał od 183. Nie liczę nawet TD z HP 1000, a takie też tam są. Albo magazynki je robią.

@Dami
Czytając forum angielskie i polskie większość graczy była przeciw. Plus z tego co WG dało do zrozumienia, pojazd kolekcjonerski wymaga dedykowanej załogi, więc na jaki *** go usuwać z drzewka ? Co z ludźmi którzy stracili expa na nie, skoro od nowych zmian, nawet ich badać nie trzeba ? Mam rozumieć że WG odda mi exa za 113, AMX 30 i 30b ? or T62a i JPII ?

Anonimowo

O tutaj nie ma z tego co widzę bólu **** husarzy jak pod postem na FB. Ludzie którzy hejtują usunięcie niskich poziomów sami na nich nie grali, więc co tak nagle z nimi jesteście? Wystarczy użyć troszkę mózgu by zrozumieć,że ta decyzja jest bardzo dobra. Ten patch wg mnie na plus.

Anonimowo

Szkoda, że pojazdy kolekcjonerskie nie dostaną opcji darmowego przenoszenia załogi tak jak specjalne. Poza tym zmiany są OK 😉

Anonimowo

Dokładnie, gdyby to też zrobili to naprawdę z czystym sercem bym mógł ich pochwalić za to.

Tanker

T54E1 (ze średniego na ciężki) heh ten czołg nie radzi sobie nawet z medami ( 0 pancerza i niecelne działo ) a co dopiero z IX i X ciężkimi
mocno, linia do t57 heavy będzie już totalnie niegrywalna

Mały

A bo t57 słynie z świetnego pancerza 😀

Ares

Akurat koleś, głupoty gadasz. T54E1 dostanie działo z penetracją 248, to jest OGROMNA zmiana na plus. Bolączką tej maszyny od zawsze była zbyt niska penetracja i to WG poprawi.

iBlackLagoon

Jakoś nikt nie narzeka na T-54 z małą penetracją, dlaczego? Bo ruski.

xDDD

bo ma 330 na goldzie dzbanie :p

glus1321

ja narzekam… i **** mam do tego prawo.

Anonimowo

ciekawe co z wuenką po, wzniesieniu hp dla lolków. Czuję, że skille jeszcze lepiej będą jechać po newbie po tych zmianach. Wypompowanie takiego lolka to kwestia sekund, wiec, nieogarowi różnicy nie robi, za to skill nie zginął od przypadkowych strzałów np z trolla

betonowe szelki

Skille nie padują na 5 tierze. Robią to glównie muminy, które na tierach 9-10 osiągają w porywach jasną zieleń.

iBlackLagoon

Będzie trudniej wbić WN, bo więcej DMG trzeba będzie nastrzelać od własnego HP

Anonimowo

Czyli niepotrzebnie cisnąłem 200k exp przez T-54, żeby zdążyć zrobić T-62A przed zmianą.

Liczyłem, że wyższe tiery zostaną przekonwertowane na Reward Tanki z opcją przekładania załogi bez kary. A tu d*.

WWG

Ja właśnie zbieram XP na T 54, dobrze że mi się chciało tyle czytać bo bym XP zmarnował a tak mogę wybadać 140.

Anonimowo

Ale widzisz, ja juz 140 mialem wybadane 🙂

iBlackLagoon

Dlatego ja konwertóję na wolne doświadczenie jak są okazje. A tyle niepotrzebnego golda się zachomikowało z paczek świątecznych.

MatiX_PL

Oby KV-1S nie stał się nie grywalny