3. sezon bitew rankingowych 2019–2020: Sięgnijcie po swoją nagrodę roczną!

bitw

Utorujcie sobie drogę do unikalnego Kampfpanzer 50 t i pozostałych nagród, póki jeszcze możecie!


Witajcie Dowódcy!

Wasza bojowa wędrówka po jednym z najbardziej wymagających trybów w World of Tanks dobiega końca. Przed Wami ostatni, 3. sezon bitew rankingowych 2019–2020. Zakończy on cały cykl trzech ambitnych sezonów, które trwały przez niemal rok i przynosi ze sobą obietnicę wielkiej kumulacji nagród!

Trudno o wyższe stawki – po zakończeniu tego ostatniego sezonu, otrzymacie Waszą roczną nagrodę, zależną od liczby zgromadzonych żetonów stopnia. Grajcie ostro, walczcie jeszcze zacieklej i dostańcie w swoje ręce   IX Kampfpanzer 50 t  wraz z mnóstwem innych nagród!

Daty sezonu

16 marca, 2020, 14:00 CET – 6 kwietnia, 2020, 03:00 CEST

Okna czasowe

dni robocze
14:00 – 02:00 CET (serwer EU1)
weekendy
10:00 – 02:00 CET (serwer EU1)

Co nowego?

W tym sezonie podstawowa rozgrywka nie będzie odbiegać od tej znanej z batalii ubiegłego roku, ale po wnikliwej analizie Waszych opinii wprowadziliśmy nieliczne zmiany, by uczynić bitwy rankingowe nawet jeszcze przyjemniejszymi. Przyjrzyjmy się im z bliska.

 • Doświadczenie roli: Nowa rola dla pojazdu

Małe przypomnienie: Doświadczenie roli wprowadzono do bitew rankingowych, aby udoskonalić grę Waszymi ulubionymi pojazdami. Zdobywa się je po każdej bitwie w liczbie sprzężonej z Waszymi osiągnięciami (uszkodzenia, zniszczeni przeciwnicy, itp.) i Waszym stylem gry na polu bitwy.

Poprzednio, wprowadziliśmy siedem głównych ról pojazdu do odegrania w bitwie. W sezonie 3. dodajemy jeszcze jedną — wszechstronny pojazd szturmowy . Ta kategoria obejmuje pojazdy odznaczające się niską mobilnością, ale z przyzwoitym pancerzem. Pojazdy te są w szczególności skuteczne w walce na bliskim i średnim dystansie, zapewniając wielkie wsparcie dla pojazdów w roli obrońcy. Aby zdobyć możliwie dużo PD roli, wszechstronne pojazdy szturmowe muszą:

 • Blokować uszkodzenia
 • Zadawać uszkodzenia czołgom w Twoim zasięgu

Poniższe czołgi można uznać za najbardziej typowych przedstawicieli nowej kategorii PD roli: X Object 430U, IX E 50 Ausf. M, X M48A5 Patton.

 • Dostosowania systemu dobierającego

Jednym z głównych celów tego systemu jest dobranie Was do walki z porównywalnymi i stanowiącymi wyzwanie drużynami. By zapewnić Wam wygodniejsze środowisko gry, dostosowaliśmy system losujący, tak aby pojazdy kołowe były dobierane oddzielnie od pojazdów gąsienicowych. W rezultacie, będzie zauważalnie mniej bitew w których jedna z drużyn będzie posiadać w swoich szeregach pojazd kołowy, podczas gdy druga będzie go pozbawiona.

 • Przepracowanie mechaniki zdobywania PD za zniszczenie pojazdów nieprzyjaciela

Liczba PD, które zdobędziecie za zniszczone pojazdy będzie zależeć od sumy uszkodzeń, które zadacie temu przeciwnikowi. Zdobędziecie maksymalną liczbę PD tylko w przypadku, gdy będziecie tymi, którzy zadali całość uszkodzeń dla zniszczonego czołgu.

Nagrody roczne

Pomówmy teraz o bardziej nęcącym temacie – nagrodach rocznych! Im więcej żetonów zdobędziecie we wszystkich trzech sezonach, tym atrakcyjniejszą główną nagrodę otrzymacie. W zależności od Waszych osiągnięć, będziecie mogli uzyskać:

 • Małą nagrodę za 4 żetony stopnia. Zawiera ona: rezerwy osobiste oraz specjalny styl „Klasyczny rankingowy, wariant 3”.
 • Standardową nagrodę za 7 żetonów stopnia. Zawiera: ona innowacyjny system ładowania oraz specjalny styl „Klasyczny rankingowy, wariant 2”.
 • Zaawansowaną nagrodę za 10 żetonów stopnia. Zawiera ona: unikalnego Kampfpanzer 50 t, innowacyjny system ładowania, system wyposażenia stabilizującego i specjalny styl „Klasyczny rankingowy, wariant 1”.
 • Maksymalna nagroda za 17 żetonów stopnia. Zawiera ona: Kampfpanzer 50 t, innowacyjny system ładowania, system wyposażenia stabilizującego, system wentylacyjny i specjalny styl „Klasyczny rankingowy, wariant 1”.

Zaznaczona w Waszym garażu nagroda roczna, do której jesteście obecnie upoważnieni, będzie zależeć od liczby zdobytych żetonów stopnia w ostatnich trzech sezonach.

Rozumie się samo przez się, że najbardziej pożądanym trofeum przez każdego dowódcę jest Kampfpanzer 50 t – niemiecki czołg średni IX poziomu. Zwrotny pojazd z korzystnym nachyleniem pancerza, wspaniałą dynamiką i dobrą kombinacją uszkodzeń alfa oraz uszkodzeń na minutę. Jego cechą wyróżniającą jest ekstrawagancki wygląd, dość nietypowy wśród czołgów niemieckich. Absolutne musicie go mieć w Waszej kolekcji czołgów – na pewno wzbudzi on zazdrość innych dowódców!

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Wśród ostatecznej puli nagród znajdzie się: nowy, unikalny styl 2D, „Klasyczny rankingowy”, który zostanie przyznany do Waszego konta na stałe i który dostępny jest w trzech wariantach. Sprawdźcie sami.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Możecie odebrać swoją nagrodę roczną zgodną z ostateczną liczbą zgromadzonych żetonów stopnia, które zebraliście, nawet jeśli nie uda Wam się dostać do żadnej ligi w nadchodzącym sezonie.

Oczywiście, jesteście upoważnieni do nagród za osiągnięcie dywizji. Te nie zmieniły się od sezonu 2. Nagrody sezonu to min. unikalny styl 2D dla pojazdów X poziomu, jeden na każdą ligę w której będziesz musiał uczestniczyć w przyszłych sezonach bitew rankingowych, by móc je zachować. Możecie odnieść się do naszego Przewodnika po bitwach rankingowych, by odświeżyć pamięć o dostępnych nagrodach.

Jak mogę odebrać moją roczną nagrodę?

Nie przejmujcie się, Wasza roczna nagroda będzie przypisana do Waszego konta automatycznie w ciągu dwóch tygodni od ukończenia sezonu 3 – będziecie musieli się tylko zalogować do klienta gry. Wszystkie pozostałe żetony rankingowe zostaną wymienione na obligacje po następującym kursie :

1 żeton stopnia = 500 obligacji

Rekompensata również będzie miała miejsce automatycznie w ciągu 2 tygodni od zakończenia sezonu 3.

NA PRZYKŁAD: Za wszystkie trzy sezony Bitew rankingowych 2019–2020, zdobyliście 15 żetonów rankingowych. W takim przypadku otrzymacie zaawansowaną nagrodę roczną, której koszt to 10 żetonów rankingowych. Pozostałe 5 żetonów rankingowych będzie zrekompensowane 2500 obligacjami w okresie do dwóch tygodni od zakończenia sezonu 3.

Powodzenia w ostatnim sezonie bitew rankingowych, Dowódcy! Podejmijcie ostateczny wysiłek, aby zdobyć żetony rankingowe i dobierzcie się do unikalnych pojazdów-nagród oraz innych fantów, póki jest jeszcze na to szansa!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

18 komentarzy

 1. anonim pisze:

  podobno 35 200 minimal był

 2. Motokomando pisze:

  34k obligacji minimum potwierdzone info

 3. Jura pisze:

  38111 wystarczyło

 4. Anonim pisze:

  dmg, i dpm ssie powaznie, nie wiem gdzie tu ta „dobra kombinacja”. Może gdyby dingał to by był pierwszym bardzo mobilnym czolgiem z pancerzem, ale wieża to co najwyżej na 8, nie na 9, 10. Za słabe kąty przy 250mm. Więc lipaaaa

  • Sla pisze:

   Rozumiem, że wieża która ma 300+ mm efektywnego pancerza i kadłub 270mm+ z taką mobilnością i penetracja, to coś co jest złą kombinacją, tak? Zastanawiam się co mają powiedzieć kierowcy E-50M w takim razie. 😀 DPM jest średni, ale cała reszta w tym pojeździe wydaje się świetna. Nie zapominajmy, że to tier 9.

   • Anonim pisze:

    @Sla a ty ślepy? Przy jarzmie efektywnośc to 260-270. W dodatku duży weakspoty w wizjrze 200. Większość kadłuba zajmuje dolną płyta 160 eff…. Gościu nawet Skoda papierowa ma hardspot na jarzmie..

  • Anonim pisze:

   Uwielbiam takich speców. Ten czołg nie ma iść ani w DPM, ani w mega pancerz. To niemiecka wersja T-54 na dziale z 219 mm peny. Rld logiczne, że musi być zbalansowany ze względu na świetną celność i wysoką penetrację. No ale ty oczekujesz wysokiej peny, dpm, świetnego pancerza, mobilności kołowca i kij wie czego jeszcze.

   • Anonim pisze:

    T55a ma taką samą celność, lepsza stabilizacje, dmp, mobilność… Praktycznie wszystko poza depresją. A pena na standardzi mnie nic nie obchodzi

    • Anonim pisze:

     No tak… Jak ktoś wali kumulami na prawo i lewo, często bezrefleksyjnie, to rzeczywiście. T-55a jest lepszy. Dla graczy co jednak celują różnica w penetracji na standardzie jest ogromna. Może ty nie zakładasz zarabiać na tierach 9+, ale ja wychodzę z założenia – jak się da to oszczędzać, a nie marnować kredyty na amunicję. Druga sprawa, że jak kiedyś wejdzie ten rebalans amunicji – czołgi na niej bazujące najbardziej oberwą. Ofc graj jak chcesz. Mi to i tak ryba – twoje konto, twoje sprawy 🙂

     • Anonim pisze:

      To chyba oczywiste, że gadamy o statystykach czołgu, a nie ile zarabia. To że jakoś koleś nie uznaje golda nie zmieni faktu, że ten istnieje…

 5. gracz pisze:

  no nie róbcie jaj ja kiedyś dałem 31.000 tyś obligacji na 907 i wygrałem gdzie przepłaciłem z 7.000 tyś a tu takie sumy.

  • Adi_456 pisze:

   Jestem ciekaw ile trzeba było dać, pewnie z 40k żeby wygrać tym razem.
   Chyba, że jeszcze zabiorą obligacje z konta później i dadzą czołg

 6. glus1321 pisze:

  34k to mało było

 7. Adi_456 pisze:

  Dałem 33 143 obligacje na licytacji i teraz mi je zwrócili, czołgu nie ma

 8. xDDD pisze:

  Beka te nagrody XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.