Linia frontu powraca!, cz. 2

Starcia 30 na 30 wracają do World of Tanks!


Etap 2. Linii frontu 2020 rozpocznie się 6 kwietnia o godzinie 5:00 i będzie trwać przez jeden tydzień, do 13 kwietnia o godzinie 2:00. To Wasza szansa na wzięcie udziału i przeżycie epickich bitew 30 na 30, wygranie mnóstwa nagród i dołączenie do wyścigu o wspaniałe czołgi-nagrody!

O wszystkich szczegółach, w tym o nagrodach i konkretnych specyfikacjach, dowiecie się z naszego specjalnego artykułu „Linia frontu: zasady”

ZASADY  

————————————————————-

Pakujcie swoje racje żywnościowe i zestawy naprawcze, Dowódcy!

Linia frontu, najbardziej epicki tryb w World of Tanks, powróci do gry w pierwszym kwartale 2020 w odświeżonym formacie zawierającym współdzielony system postępów ze Stalowym łowcą. Podstawowa rozgrywka i ekonomia definiujące Linię frontu pozostały bez zmian, ale wprowadzono pewne korekty, by uczynić tryb przyjemniejszym. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Etapy Lini frontu

W tym roku, odcinki zostaną zastąpione etapami. Trwająca tydzień Linia frontu będzie ruszać każdego miesiąca kalendarzowego w okresie od marca do czerwca. Będą cztery etapy, pomiędzy którymi Linia frontu nie będzie dostępna.

Pierwszy etap Linii frontu 2020 rozpocznie się 9 marca 2020 (04:00 UTC) i będzie dostępny do 16 marca 2020 (01:00 UTC).

System postępów

Podstawowa mechanika Linii frontu 2020 pozostała niezmieniona względem tej z roku poprzedniego, ale na wszelki wypadek przypominamy skrótowo najważniejsze kwestie:

 1. Bitwy prowadzone są pomiędzy dwoma drużynami, w skład których wchodzi po 30 graczy.
 2. Wyłącznie pojazdy VIII poziomu są dozwolone w tym trybie.
 3. Będziecie się wspinali w górę stopni, od Szeregowego począwszy, a na Generale skończywszy, w oparciu o Wasze wyniki w bitwach.
 4. Zdobywajcie specjalne Doświadczenie Lini frontu, by osiągnąć nowe stopnie i użyć ich do przyspieszania poziomu Linii frontu.
 5. Zdobywajcie nagrody za osiągniecie poszczególnych poziomów Linii frontu — łącznie będzie ich 15!

Jedną z głównych zmian wprowadzonych w tym sezonie jest zmniejszenie liczby poziomów Lini frontu z 30 do 15. Ukończenie ich będzie wymagało mniejszego doświadczenia Linii frontu niż w zeszłym roku, ale nie o połowę mniejszego,  mimo że mogłoby się tak wydawać.

Jeżeli udało się Wam osiągnąć maksymalny poziom w ubiegłorocznej edycji Linii frontu i czuliście się na siłach zdobyć jeszcze więcej nagród, pewnie ucieszycie się na wiadomość, że specjalne misje codzienne z nawet większą ilością cennych nagród będą dostępne w tegorocznej edycji. Ich odblokowanie następuje po dotarciu na poziom 15 Linii frontu. Im szybciej osiągniecie poziom 15, tym więcej misji będziecie mogli wypełnić na bieżącym etapie, a w rezultacie wygrać więcej nagród!

Rób…

Warunki

Rozegrać 3 bitwy i zadać przynajmniej 5000 PW uszkodzeń pojazdom nieprzyjaciela w każdej bitwie strzelając, taranując lub używając rezerw bojowych.

Ograniczenia

 • Raz na dzień
 • Wyłącznie w Linii frontu
 • Tylko dla graczy posiadających maksymalny poziom Linii frontu
 • Postępy zerowane są codziennie

Nagrody

 • 25 obligacji 
 • 1 rezerwa osobista: + 300% do doświadczenia załogi przez godzinę

————————————————————-

…albo nie rób…

Warunek

Zdobyć stopień kapitana 3 razy.

Ograniczenia

 • Raz na dzień
 • Wyłącznie w Linii frontu
 • Tylko dla graczy posiadających maksymalny poziom Linii frontu
 • Postępy zerowane są codziennie

Nagrody

 • 25 obligacji 
 • 1 rezerwa osobista: + 300% do wolnego doświadczenia przez godzinę

————————————————————-

…nie ma próbowania!

Warunki

Rozegrać 3 bitwy i zablokować przynajmniej 2000 PW uszkodzeń w każdej bitwie. Rykoszety i trafienia nie penetrujące są wliczane.

Ograniczenia

 • Raz na dzień
 • Wyłącznie w Linii frontu
 • Tylko dla graczy posiadających maksymalny poziom Linii frontu
 • Postępy zerowane są codziennie

Nagrody

 • 25 obligacji 
 • 1 rezerwa osobista: + 50% do doświadczenia bojowego przez godzinę
Warunki misji będą się od siebie różniły, ale ogólnie nie będą zbyt skomplikowane. Za ich wypełnienie możecie zdobyć pokaźną liczbę obligacji.

Po ukończeniu każdego z etapów, postępy są zerowane i kolejnego miesiąca będziecie rozpoczynać kolejny etap od poziomu 1. Pamiętajcie, że nie będziecie mogli rozegrać etapów, które przegapicie.

W końcu rozstaniemy się też z punktami prestiżu. W zamian zdobywać będziecie żetony, walutę wydarzenia, którą również będzie można zdobyć za grę w Stalowym łowcy. Używajcie tych żetonów by odebrać dowolny z trzech pojazdów prezentowanych poniżej.

Poziomy Linii frontu

Zdobywacie stopnie (od szeregowca do generała) już w czasie bitew. Na koniec bitwy, w zależności od zdobytego przez Was stopnia, zostanie Wam przyznane  doświadczenie Linii frontu. Używa się go do zwiększania poziomu Linii frontu i Waszych postępów w sezonie 2020.

Na Linię frontu składa się łącznie 15 poziomów. Osiągniecie każdego z nich przyniesie określone nagrody.

POZIOM 1 0 PUNKTÓW*
POZIOM 2 400
POZIOM 3 500
POZIOM 4 600
POZIOM 5 700
POZIOM 6 800
POZIOM 7 1000
POZIOM 8 1100
POZIOM 9 1200
POZIOM 10 1300
POZIOM 11 1400
POZIOM 12 1500
POZIOM 13 1600
POZIOM 14 1700
POZIOM 15 2000
Każda z podanych wartości to całkowita liczba punktów doświadczenia Linii frontu potrzebnych do osiągnięcia nowego poziomu. Na przykład, aby przejść z poziomu 10 na 11, będziecie musieli zdobyć 1400 punktów.
Nagrody i wyjątkowe pojazdy

Na Linię frontu składa się łącznie 15 poziomów. Osiągniecie każdego z nich przyniesie określone nagrody: kredyty, materiały eksploatacyjne standardowe i premium, dyrektywy oraz rezerwy osobiste. Sprawdźcie sami.

Za każdy etap Linii frontu w 2020 roku możecie zdobyć maksymalnie 3 żetony – jeden na 5. poziomie Linii frontu, jeden na 10. poziomie oraz jeden na 15. poziomie. Łącznie możecie zyskać 12 żetonów za grę na wszystkich 4 poziomach. Najbardziej efektywni gracze, którzy zbiorą wszystkie 12 żetonów będą w stanie wymienić je na jeden z poniższych czołgów-nagród IX poziomu:

 • The Object 777 Variant II, nowy radziecki czołg ciężki
 • The Char Futur 4, unikatowy, nowy francuski czołg średni
 • The AE Phase I, amerykański czołg ciężki z czterema dzielonymi gąsienicami
Object 777 Variant II Char Futur 4 AE Phase I

Możecie uzyskać drugi czołg-nagrodę (lub zebrać brakujące żetony na pierwszy z nich) grając i zdobywając żetony w wydarzeniu Stalowy łowca, które ruszy w drugiej połowie tego roku.

Nie musicie grać w obu trybach – 12 żetonów, których potrzebujecie by otrzymać jeden czołg, może być uzyskanych poprzez ukończenie wszystkich etapów jednego trybu lub kombinacji etapów z obu trybów.
Wypożyczenie czołgu 2020

W poprzednim sezonie tylko jeden czołg bazowy, T-44FL, był dostępny w zamian za kredyty. W tej edycji budzący grozę T-32FL dołączył do listy pojazdów bazowych, które dostępne będą na wszystkich etapach Lini frontu. Dodatkowo, czołgi te posiadają status pojazdów specjalnych, co oznacza, że możecie przemieszczać do nich członków załogi z innego czołgu tego samego narodu i klasy bez narażania się na karę.

Obecnie wszystkie pojazdy dostępne do wypożyczenia w zamian za złoto będą dostępne podczas wszystkich etapów. Ich lista będzie stała na cały czas trwania sezonu. Każdy z nich jest repliką istniejących czołgów premium.

Tak jak w poprzednich latach, całe złoto wydane na pojazdy do wypożyczenia będzie gromadzone w specjalnym funduszu. Można go używać, by uzyskać zniżkę na zakup oryginalnej wersji każdego z wypożyczonych czołgów.

Lista pojazdów objętych obniżką zostanie opublikowana w późniejszym etapie sezonu. Będzie je można nabyć wyłącznie za złoto w kliencie gry.
Przeprojektowanie nalotu

Rezerwy bojowe będą skuteczniejsze przeciwko mobilnym i kiepsko chronionym pojazdom, ale ich skuteczność nie będzie już tak duża w przypadku czołgów ciężkich. Również wykorzystanie nalotu zabierze mniej czasu, co pozwoli na zadanie większej liczby uszkodzeń.

Na przykład: jeśli gracie powolnym zawadiaką i zostaniecie otoczeni czołgami lekkimi, lub kołowy zwiadowca będzie zataczał wokół Was koła, możecie aktywować przeprojektowany nalot i mieć pewność, że Wasi przeciwnicy oberwą mocniej niż Wy. Również, rezerwy bojowe umożliwią wykurzenie niszczycieli czołgów z trudno dostępnych schronów.

Zmieniony system wyboru miejsca odradzania

W poprzednim sezonie mogliście jedynie zadecydować o kierunku, w którym ma odbyć się odrodzenie, a dokładne miejsce wejścia do gry podlegało losowemu wyborowi. Tym razem gracze drużyny atakującej będą mieli do 4 dynamicznych punktów odrodzenia do wyboru, a drużyna atakujących do 6, włączając w to te za liniami frontu. Drużyna broniąca posiada więcej punktów odrodzenia, ponieważ musi mieć możliwość wycofania się i odparcia wrogiego ataku, jeśli ten przedrze się przez bunkry.

Atakowane punkty odrodzenia zostaną oznaczone na czerwono.

Rebalansowanie map

Obie istniejące mapy Linii frontu – Normandia i Kraftwerk – zostaną poddane drobnym rebalansującym poprawkom. Kraftwerk dostanie nowe budynki, a jej ukształtowanie ulegnie zmianom, które, jak sądzimy, stworzą nowe możliwości drużynie atakującej.

Na mapie Normandia strefy B i C ulegną zrebalansowaniu. Zmiany w strefie B pozwolą broniącym na skuteczniejsze odpieranie ataków przeciwnika, podczas gdy strefa C będzie łatwiejsza w przejęciu. Wprowadzone poprawki w zamierzeniu mają zapewnić bardziej zrównoważoną i dynamiczną rozgrywkę.

Więcej szczegółów ujawnimy w późniejszym terminie. Bądźcie czujni!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
20 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Pamiętacie ile czasu średnio grało się jedna bitwę ?

Gamer

Ja w tamtym roku nie wykorzystałem nawet wszystkich rezerw w garażu ich nie ma więc pewnie przepadly

Hebius

Nagrody zbiedniały, nie ma golda, zobaczymy jak obcięli zarabianie kredytów. Jak nie będzie rezerw to raczej odpuszczam ten tryb. Jakoś za specjalnie nie chce mi się męczyć dla żadnego z tych czołgów- nagród.

Anonimowo

czyli 3 popołudnia i zrobiony 15 poziom 🙂

Anonim

A czy Linia Frontu jest przez caly dzien czy tylko w okreslonych godzinach tak jak np wydarzenia na mapach globalnych?

Anonimowo

Cały dzień

misio

chyba do 3 w nocy

Anonimowo

Szkoda, że wmuszają na siłę tego łowcę. Tryb beznadziejnie ponury, na potęgę nieuczciwie ustawiany i całkowicie nieprzydatny w rozwijaniu drzewek (odrębne czołgi bez XP).

Anonimowo

gosciu gdzie Ci ktos cos wmusza 😀 idz se na silke czy cos nie musisz grac w ogole

Anonimowo

Wmuszają, względem zeszłorocznego FL. Nie dobijesz 3×15 a chcesz premiową T9, to musisz.

Anonimowo

szkoda gadac z taka logika

Anonimowo

nie jest źle 🙂 15800 a w ubiegłym 30500 także pójdzie bez takiej męki

Sla

Właśnie się bałem, że usuną połowę poziomów, ale dowalą ilością punktów, a jednak wyszło racjonalnie. Przy 30k na poziom było to strasznie męczące, przy 15k to będzie dla mnie fajny odpoczynek od randomów.

Zygfryd

W zeszłym roku przez połowę odcinków były rezerwy +100% do pd na linii frontu, więc prawdę powiedziawszy grind się nie zmienił. Jedynie nagrody mocno zbiedniały.

Anonim

A jestes pewien ze w tym roku nie bedzie rezerw?

Exe

A w tym roku nie bedzie rezerw?

Anonimowo

Wygląda na to, że nie. W poprzednim roku, tydzień przed FL, były rezerwy do zdobycia. I był to bardziej ułatwienie dla osób co mają sporo w plecy, a jednak chcący zdobyć AEP 1. Ofc ci co regularnie grali też skorzystali, acz nie mieli tej presji konieczności kupna rezerw za gold’a.

Gość

Znajdź Wg to mogą być za golda lub hajs

O_o

W zeszlym roku rezerwy dali dopiero jakos od polowy eventu. Jak ludzie skomlec beda, ze sie nie wyrabiaja to moze i w tym cos dadza. Nie wiem jak ostatnio bylo z expem potrzebnym do wbicia 30go poziomu wzgledem.obecnego expa do wbicia 15go, ale mysle, ze teraz moze isc szybciej.