Przegląd aktualizacji 1.7.1

Długo oczekiwane czołgi dwudziałowe i nowa funkcja wchodzą do supertestu.


Witajcie Dowódcy!

Świąteczny sezon już za nami, ale w dalszym ciągu mamy dla Was ekscytujące nowości. Dzień jest szczególny, ponieważ od dawna wyczekiwane dwudziałowe pojazdy zmierzają w stronę supertestu*! Oprócz nowej podgałęzi dwulufowych, radzieckich czołgów ciężkich w aktualizacji 1.7.1, testujemy nową funkcję, zestaw demontażowy, która zgodnie z planem zostanie wprowadzona równolegle z nimi. Oszczędzi Wam ona złota przy demontażu złożonego wyposażenia. Przyjrzyjmy się temu z bliska.

*Czym jest supertest?

Supertest jest sposobem testowania projektu na wczesnych etapach wdrażania, w przypadku zaistnienia takiej konieczności. Test polega na sprawdzeniu konceptu nowej funkcji lub wersji i wyszukaniu najbardziej krytycznych problemów. W World of Tanks supertesty są podzielone na testy produkcyjne poszczególnych funkcji, przeprowadzane podczas ich rozwoju (testowanie nowych map, balansowanie nowego pojazdu, etc.) i testy ostatecznie wprowadzonych pełnych wersji.

Celem supertestów jest sprawdzenie zawartości gry w żywym środowisku przy określonej liczbie graczy (supertesterów) przed ostateczną publikacją. Jeżeli supertesty dowiodą, że zawartość jest gotowa, przeprowadzane są testy publiczne.

Dwa działa = podwójna zabawa!

Może już natknęliście się w bitwach losowych na nadzwyczajny Object 703 Version II, pierwszy w historii World of Tanks dwudziałowy pojazd premium VIII poziomu. Swoim szczęśliwym właścicielom zapewnia świeżą, dynamiczną rozgrywkę i błyskawicznie przyciąga uwagę na polu bitewnym. Nadszedł czas, aby do tego pioniera dołączyli inny dwudziałowi sojusznicy i przedstawienie tej z niecierpliwością wyczekiwanej podgałęzi tych stalowych gigantów.

Nowa podgałąź dwudziałowych, ciężkich czołgów sowieckich ruszy wraz z KV-3 na poziomie VII. Będziecie mieli wybór poruszania się po ciężkiej gałęzi lub badania tych nowych dwudziałowych łowców. W aktualizacji 1.7.1, te trzy nowe pojazdy wjadą z hukiem na pole bitewne:

  • IS-2-II (poziom VIII)

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

  • IS-3-II (poziom IX)

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

  • ST-II (poziom X)

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Załoga wszystkich dwudziałowych pojazdów składa się z pięciu członków:

  • Dowódca (radiooperator)
  • Celowniczy
  • Kierowca
  • Dwóch ładowniczych

W miarę posuwania się w górę nowej gałęzi, odkryjesz, że posiadasz coraz więcej pancerza, więcej siły ognia i coraz większej frajdy z prowadzenia tych czołgów. Ale ich najistotniejszą cechą jest posiadanie kilku trybów oddawania strzału, a każdy z nich różni się od pozostałych. Przyjrzyjmy się im więc.

 

Cykliczny (standardowo): Strzelanie z jednego działa, które przeładowuje się po oddaniu strzału

Po strzale, aktywne, powiedzmy, że lewe, działo zaczyna przeładowywać. Drugie (prawe działo) staje się wtedy aktywne. Kiedy załadowywane jest lewe działo, oddaj strzał prawym. Następnie prawe działo zaczyna przeładunek, lewe ponownie staje się aktywne i cykl zostaje odnowiony.

 

Sekwencyjny: Sekwencyjny ostrzał z obu dział

Po wystrzale z aktywnego lewego działa, kamera przesuwa się, ale nie możesz od razu strzelać drugim. Licznik na lewo pokazuje, kiedy można oddać strzał. Kiedy skończy odliczanie, możesz strzelać z drugiego działa. Nie zapominajcie: załadowanie pierwszego działa będzie przerwane, a sekwencyjny załadunek obu pocisków zacznie się od nowa.

 

Podwójny strzał: Jednoczesny ostrzał z oby dział

Musicie przytrzymać lewy przycisk myszy, by przygotować strzał (zajmie to parę sekund). Postęp procesu przeładowania wyświetlany jest w obszarze celownika. Kiedy przygotowanie dobiegnie końca, automatycznie dochodzi do podwójnego strzału. Kiedy zwolnicie lewy przycisk myszy przed zakończeniem operacji, proces ulegnie wyzerowaniu. Uwaga: możecie ponownie przypisać przycisk podwójnego strzału w menu ustawień sterowania korzystając z klawiszu podwójnego strzału.

Wszystkie charakterystyki tych czołgów istotne dla supertestu nie są ostateczne i mogą zostać dopasowane zanim pojazdy zadebiutują na serwerze zwykłym. Wypatrujcie dalszych informacji o rozgrywce dwulufowymi pojazdami, które zawarte będą w nadchodzącym dedykowanym artykule!
Zestaw demontażowy: Oszczędzajcie swoje złoto!

Począwszy od aktualizacji 1.7.1, możliwe będzie odinstalowanie i wysłanie złożonego wyposażenia do magazynu za darmo i bez konieczności wydawania 10 szt. złota. By tego dokonać musicie użyć nowego zestawu demontażowego. Posiada on zmienną szansę na wylosowanie z dużych Nagród za zasługi w piątej rundzie tej wyjątkowej nagrody w grze.

Każdy zestaw demontażowy może zostać użyty tylko raz do odmontowania jednej sztuki złożonego wyposażenia. W dalszym ciągu możecie przeprowadzić demontaż złożonego wyposażenia w zamian za złoto – po prostu wybierzcie opcję z menu ekranu wyposażenia. Ale dlaczego by nie usunąć go za darmo i zachować złoto na coś innego?

Zdobyte zestawy demontażowe będą trzymane w sekcji Rezerw zakładki materiały eksploatacyjne w Waszych magazynach i automatycznie pobierane z konta po użyciu. Pamiętajcie: te przedmioty nie podlegają sprzedaży!

Przed nami mnóstwo interesujących nowinek w grze, a wraz z nimi nowe, ekscytujące wydarzenia. Zostańcie z nami i powodzenia na polu bitwy!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Blacharz

Czytać się naucz

Sebastian CH.

Dlaczego 4 osobowa załoga nazywana jest pięcio osobową? Dowódca ma 2 umiejętności, ale to nadal jedna osoba.

Fafiur

od kiedy dowódca, celowniczy, kierowca i 2x ładowniczy to 4 osoby? XD

Anonimowo

Oczekuj od pomidora myślenia

yu

Sebastian CH – ile ty masz lat ?? ale nie oszukuj tylko pisz prawdę …

Tnuom

A czy ktoś się orientuje ile expa potrzeba na wymaksowanie 8 i 9 w przypadku tych dwulufowców? Głównie chodzi mi o działa i gąski.

Adamek

Wiadomo mniej więcej kiedy to wszystko wejdzie? 🙂

Gorgeus

Zacne te modele czołgów, już nabity exp na kv-3 i czekać tylko aż wyjdzie nowa linia.

Zygfryd

Czy tym zestawem demontażowym można zdjąć fioletowe wyposażenie?

jaszczomp_pszemek

Dobre pytanie, ale z tekstu wynika że za darmo będzie można zdjąć tzw wyposażenie złożone. A fiolety w grze nazywają się eksperymentalnymi, więc zapewne nie.

WWG

Zestaw demontażowy fajna opcja.