Mapa Globalna: Oto Narodziny przemysłu

Na mapie globalnej mamy kolejny duży konflikt, który również stanowi obietnicę wielkich wygranych dla wszystkich, tych, którzy wezmą w nim udział!

Zbliża się nowe wielkie wydarzenie na mapie globalnej – „Narodziny przemysłu”. Tym razem graczy czeka coś niezwykłego, a właśnie warsztat, w którym będzie można złożyć czołgi premium: KV-4 Kreslavskiy, IS-5 (Object 730), Chieftain/T95, T23E3 – a też eksperymentalne moduły, które ulepszają parametry pojazdu, ale tylko w bitwach na mapie globalnej. Najlepsi klany i gracze będą walczyć o nagrody: obligacje, dni konta premium WoT, czołgistki, dyrektywy, kredyty, nowe style, styl Grafit dla Object 907, emblematy, rezerwy osbiste i oczywiście jeden z czołgów dziesiątego poziomu: T95/FV4201 Chieftain, Object 907, VK 72.01, M60, 121B, lub T95E6. Dołącz do wydarzenia! Przygotuj się na industrializację!


To wydarzenie będzie trwało od 16 stycznia, 09:00 CET do 27 stycznia, 09:00 CET (UTC+1).

Na mapie globalnej mamy kolejny duży konflikt, który również stanowi obietnicę wielkich wygranych dla wszystkich, tych, którzy wezmą w nim udział! Postawcie Wasz personel na nogi i zrewidujcie wyposażenie, ponieważ Narodziny przemysłu, porażające intensywnością wydarzenie z zupełnie nową mechaniką i zaskakującymi nagrodami, nastaje nad klanami. Pora, by dowiedzieć się czyja wola zwycięstwa jest mocniejsza, więc przystąpcie do gorączkowego wyścigu o chwałę i trofea!

Wydarzenie Narodziny przemysłu wprowadza nową rzeczywistość, w której nawet najlepsi klanowi stratedzy dostaną w kość i będą musieli się wykazać postawą pełną odwagi. Dwie nowe mechaniki, które wprowadzamy doleją jeszcze więcej oliwy do ognia rywalizacji i podkręcą zmagania o dominację do punktu krytycznego. Sprawdźcie sami.

 • Warsztat. Będzie pomocna w zdobyciu zabytkowych czołgów premium poziomów VII–VIII dostępnych wyłącznie w czasie poprzednich wydarzeń na mapie globalnej.
 • Moduły eksperymentalne. Zwiększcie efektywność swoich pojazdów dzięki specjalnym materiałom eksploatacyjnym wzmacniającym ich charakterystyki w bitwach.

Jak zwykle, łatwo nie będzie, ale warto się wysilić dla takich nagród! Poza klejnotami z minionych kolekcji, tym razem gramy o unikatowy (naprawdę!) styl 3D Grafit dla Object 907. Naturalnie, możecie też dostać wszystkie czołgi X poziomu z poprzednich wydarzeń, a także góry kredytów, grube pakiety obligacji, i mnóstwo innych wspaniałości. Uzbrójcie się; nadciąga bitwa!

Obrazek interaktywny. Zamontuj moduł eksperymentalny, aby ulepszyć swój pojazd. Prosimy zauważyć: w celu ilustracji są tu pokazane trzy z sześciu dostępnych modułów.
Zmiany w porównaniu z poprzednimi wydarzeniami

Warsztat będzie dostępny w kliencie gry. Jest to nowa mechanika, która pozwoli graczom zdobywać różne zasoby po bitwie. Te zasoby mogą być wykorzystane do tworzenia części i ostatecznie, do złożenia czołgów premium, które przedtem dostępne były w wydarzeniach na mapie globalnej.

Wszyscy gracze otrzymają tak zwane moduły eksperymentalne, które zmienią techniczne charakterystyki pojazdów w bitwach na mapie globalnej. Wszyscy gracze otrzymają taki sam zestaw. Jednak liczba modułów jest ograniczona i nie można ich uzupełniać. Każdy moduł może być użyty tylko w jednej bitwie i zostanie po niej usunięty, bez względu na jej wynik, oraz to, czy pojazd przetrwał.

Pula nagród do wygrania w tym wydarzeniu także urosła. Poza kredytami, rezerwami osobistymi, członkiniami załogi, dyrektywami, obligacjami, czasem konta WoT premium i emblematami, dodaliśmy styl 3D Grafit dla Object 907 i zwiększyliśmy liczbę stylów.

 

W skrócie, dla graczy będzie to wyglądać w ten sposób

Po każdej bitwie w wydarzeniu gracze otrzymają różne zasoby, które mogą być użyte w Warsztacie w celu stworzenia części i otrzymania pojazdów premium.

Gracze będą mogli wykorzystać eksperymentalne moduły, aby ulepszyć sprawność pojazdu na polu bitwy.

Gracze zdobywać będą punkty sławy w bitwach. Po zakończeniu wydarzenia gracze będą mogli wymienić punkty sławy na nagrody, w tym jeden z pojazdów X poziomu. W dodatku pozycja gracza w osobistej klasyfikacji zadecyduje, czy dostanie styl 3D Grafit dla Object 907, styl 2D Stal damasceńska, obligacje, oraz odznakę Mapy globalnej.

Tempo zbierania osobistych punktów sławy zależy od gracza, ponieważ podobnie jak w poprzednich wydarzeniach, każdy uczestnik będzie musiał zdecydować, czy zainwestować punkty sławy w bonusy podczas wydarzenia, czy raczej zbierać je, a po zakończeniu wydarzenia wydać na różne nagrody.

Gracze mogą użyć swoich osobistych punktów sławy, aby kupić bonusy, które zwiększą liczbę punktów sławy zdobywanych w bitwach. Jednak używajcie tej mechaniki z głową.

Jak to działa dla klanów

Klany zdobywają punkty sławy w bitwach i za wypełnianie misji. Pozycja klanu określa mnożnik klanu stosowany do obliczeń obligacji, które otrzymują gracze oraz do złota, które klan zdobywa w zamian za uczestnictwo w wydarzeniu.

Oficerowie klanu będą musieli dobrze przemyśleć swoje decyzje dotyczące miejsca i strategii walk klanu, biorąc pod uwagę te zasady, podobne do tych z poprzednich wydarzeń. Pole walki podzielone zostanie na trzy kolejne fronty, różniące się rozmiarem i premiami oraz liczbą punktów sławy, które można na nich zdobyć. Dowódcy klanu będą musieli zdecydować, jak wykorzystać klanowe punkty sławy. Można je zbierać lub wydawać na różne bonusy w Laboratorium. Te bonusy mogą przyspieszyć zbieranie klanowych punków sławy lub dać inne strategiczne korzyści.

Bitwy w ramach tego wydarzenia będą rozgrywane w formacie 15×15, pojazdami X poziomu.

System nagród

System nagród jest podobny do poprzedniego. Wszyscy uczestnicy mogą wybrać nagrody zależnie od swojej aktywności podczas wydarzenia.

Co więcej, podczas wydarzenia gracze będą mogli skonstruować czołg premium VII lub VIII poziomu w Warsztacie.

Po zakończeniu wydarzenia punkty sławy będzie można wymienić na nagrody. Koszt pojazdów X poziomu w ramach nagrody będzie uzależniony od liczby osobistych punktów sławy, jakie gracz zdobył za 11 000 miejsce, plus 4000 obligacji. Tym sposobem gracze zajmujący wysokie miejsca będą mogli wybrać jeszcze inne nagrody jako dodatek do pojazdów. Gracze, którzy nie zdołali się dostać do top-11 000 będą mogli wymienić swoje osobiste punkty sławy na inne nagrody. Im więcej osobistych punktów sławy gracze zbiorą podczas wydarzenia, tym więcej nagród będą mogli zdobyć.

Gracze, którzy dostali się do Alei Sław, ale nie osiągnęli wystarczającej liczby punktów sławy będą mogli uczestniczyć w aukcji obligacji i rywalizować o kolejne 1200 pojazdów-nagród.

Poza możliwością wybierania nagród, oferowane też będą tradycyjne nagrody za miejsca osiągnięte w Alei Sław: obligacje. Nagrody osobiste zależeć będą od zarówno liczby punktów sławy zdobytych przez indywidualnych graczy jak i skuteczności ich klanu. Gracze otrzymają podstawową nagrodę za osiągniętą pozycję, a miejsce klanu w klasyfikacji wpłynie na odpowiedni mnożnik zastosowany dla tej nagrody.

System nagród dla klanów będzie podobny do tego z poprzednich wydarzeń. Klany otrzymują złoto do Skarbca oraz wspomniany wcześniej mnożnik obligacji dla swoich graczy.

Najlepszych 10% graczy otrzyma styl Stal damasceńska. Za każdą zdobytą nagrodę i odznakę gracze dostaną także naklejkę, którą można zastosować na pojeździe.

Najlepszych 4000 graczy otrzyma nowy styl 3D Grafit dla Object 907.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Ta nagroda nie zawiera samego pojazdu Object 907. Styl ten można otrzymać nawet jeśli nie posiadacie Object 907 w swoim garażu.
Nagrody dla graczy, którzy zajęli określone miejsca w Alei Sław
 • Obligacje: 75% graczy, którzy przekroczą minimalny próg rozegranych bitew otrzyma obligacje. Nagroda ta może być powiększona, w zależności od pozycji klanu.
 • Unikatowe odznaki wyświetlane w bitwie: Za wzorową skuteczność w wydarzeniu. Najlepszy 1% graczy, którzy także mieszczą się w pierwszym 1% w klasyfikacji klanowej otrzyma odznakę Legenda Mapy Globalnej.
 • Najlepsze 10% graczy w klasyfikacji osobistej otrzyma też odznakę Narodziny przemysłu.
 • Styl 3D Grafit dla Object 907: Najlepszych 4000 graczy pod względem zdobytych osobistych punktów sławy otrzyma styl 3D Grafit dla Object 907 (bez samego pojazdu).
 • Styl Stal damasceńska Najlepszych 10% graczy pod względem zdobytych osobistych punktów sławy otrzyma unikatowy styl Stal damasceńska.

 • Odznaki pamiątkowe: Tradycyjny zestaw medali za uczestników i zwycięzców.
 • Naklejki

Gracze, którzy zdobędą odznakę Legenda Mapy Globalnej oraz medale z wydarzenia otrzymają także odpowiednie naklejki, które można umieścić na pojazdach.

 

Pojazdy, które można skonstruować w Warsztacie

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Nagrody dostępne w zamian za osobiste punkty sławy
 • Jeden z poniższych pojazdów X poziomu:
AnnoGB98_T95_FV4201_Chieftain.png AnnoR95_Object_907.png AnnoA92_M60.png AnnoCh25_121_mod_1971B.png AnnoG92_VK7201.png AnnoA95_T95_E6.png
 • Style
  • Zwycięzca
  • Zdobywca
  • Weteran
  • Klanowy cyfrowy
  • Roztrzaskany kamień
  • Zmierzch
  • Stal damasceńska

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

 • Do 5 członkiń załogi
 • Do 3000 obligacji, 3 350 000 kredytów oraz 14 dni konta WoT Premium
 • Emblematy
 • Rezerwy osobiste
 • Dyrektywy
Nagrody klanowe

Klany otrzymają łącznie ponad 8 415 000  szt. złota do swoich skarbców. Co więcej, członkowie klanu dostaną mnożnik (aż do 7x) do swoich nagród osobistych w obligacjach, zależnie od pozycji klanu w Alei Sław.

Zmobilizujcie siły i trenujcie bez wytchnienia. Czekają na Was zaciekłe starcia!

W przypadku, jeśli Rywalizacja klanów odbędzie się po tym wydarzeniu, najlepsza 6 klanów zostanie zaproszona do uczestnictwa bezpośrednio, a dla pozostałych klanów otwarte będą kwalifikacje. Jedynie gracze, którzy znaleźli się w Alei Sław w określonym wydarzeniu, będą mogli w niej uczestniczyć.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
50 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacob

Może mi ktoś powiedzec po kampanii do którego dnia odbiera się czołgi kolory itp

TenTego

ak tylko z ciekawości XD ile bylibyście w stanie zapłacić zł za 907 lub chieftaina?

patryk

300

Browarek

Wyglada to calkim spoko, tylko skad czas zeby pograc w kampanie 🙁

mag

ujeb…liście się tego mm jak chory kuli, nie wina mm tylko graczy, którzy tak grają

Whateveer

Witam,

Klan MKPK rekrutuje na kampanię. Planujemy zrobić 4 skład jeszcze są miesiąca. Zapraszamy!

Brawley

Ile mniej więcej trzeba grać z klanem aby ugrać jakiś czołg X tier?

Zygfryd

12 dni od 19:00-1:00 lub 14 dni 19:00-0:00. Są ludzie którzy urlopy biorą, żeby mieć szansę na czołg. Ogólnie hardcore.

Anonimowo

Ty jestes hardcore w swoich wypowiedziach tutaj 😀

Panzercracken

Chętnie dołączę do jakiegoś klanu (:
Proszę o propozycje

Pan_Ryszard

EL-IT zapraszamy

P4n_R0m4n

Jezeli ktos szuka klanu pod kampanie to zapraszam do EL-IT

barbados

Czy ktoś może jest w posiadaniu takich informacji czy podczas tego wydarzenia będzie możliwość zdobycia tylko jednego czołgu dodatkowego chodzi mi o 8 premki czy mogę nazbierać tych schematów czy jak to zwał na kilka 8?

Hallack Jade twardo do przodu

Zdaję mi się że tylko jedną premkę 8 tieru będzie mozna złozyć koleszko przesympatyczny

Czerwony Baron

Ciekawe, o ile będzie można zboostować pocisk arty?, jeśli powiedzmy do peny około 80-90 mm to jest to całkiem nieprzemyślana mechanika.

Gamer

Zapomnieliście że są jeszcze ósme tiery do zgarnięcia. I to takie pojazdy bardzo unikatowe. Gram od ponad trzech lat a Kreslavskiego nigdy w bitwie nie widziałem . Tego IS 5 i T95 też mało kto wybiera do bitwy.

yui

a no…

Anonimowo

Bo są to czołgi słabe lub co najwyżej mocno przeciętne, które kiedyś miały rację bytu, wtedy gdy premek było o wiele mniej. IS-5 – mistrz koślawego działa w połączeniu ze słabym pancerzem kadłuba i wieżą, która wpuszcza już pociski innych HT tego tieru – brak czegokolwiek co by rekompensowało braki, Kreślawski – ok tylko przy sidescrapie (duży plus za świetne działo), Chieftain/T95 – działo nadal ok jak na standardy medowe, ale ogromny cyc, papierowy kadłub i słaba mobilność. 7 tier, czyli T23E3, też tyłka nie urywa – MM+1, ogromny ROF i bdb mobilność – i tyle z zalet. O ile brak pancerza jest do wybaczenia (w końcu jest szybki), o tyle alfa to jakieś nieporozumienie. Mógł kosztem ROF dostać lepszą alfę – nawet te 130-150 by zrobiło różnicę.

Z racji, że te czołgi będą dodatkami do dych – da się przeboleć. Niemniej nie oczekujcie cudownych pojazdów, które w jakikolwiek sposób by stanowiły przedsmak HIVtejna, czy Bobjecta 907.

ziomek

kiedy to sie zaczyna ?????

yui

wejdz na strone wota i poczytaj …

ziomek

czytałem na rykoszecie a tu nie ma tej informacji, juz wiem dzieki za wskazówke…

TenTEgo

Tak tylko z ciekawości XD ile bylibyście w stanie zapłacić za 907 lub chieftaina?

yui

0 zł 😀

Ndjdhd

30k obligacji

AgainLOST

czy musze być w klanie by tak zagrać? to tylko dla klanów jest czy mogę grac sam?

Ndhydh

Czytanie ze zrozumieniem się kłania przeczytaj to poznasz odpowiedz

yui

Ile ty masz lat że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ??? 😀 pewnie mało …

Anonimowo

I do tego Ten Nick “AgainLost”WNka czarno widziana xD

Jaka bida

Teraz pytanie czekać do lata na nowe 10 czy brać chieftein X poziomu

Anonimowo

gdzie jest napisane ile trzeba grac by moc wziac udzial w licytacji?

Grzeji

5 bitew tyle było zawsze

Anonimowo

ale teraz tak byc nie musi

RaFFaU

Szukam aktywnego klanu z którym będę mógł powalczyć o jakąś nagrodę. Nick z WoT: RaFFaU

yui

pisz do sojka2

ANONIM

FEAR ZAPRASZA

Anonimowo

firki najleprzy klan polecam

KamykDD

Ponoć VK72.01K miał być nie dostępny. Kochane WG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Grzeji

Nigdzie nie napisali o tym to wymysły graczy

Anonimowo

Jak wiele rzeczy niestety. E 25 też niby nigdy nie miało być w sprzedaży, ale o źródło tych rewelacji: tal mówiło WG. Wchodzisz na portal gry, szukasz info o E 25 – a tam info o wycofaniu TYLKO z regularnej sprzedaży. No ale gracze, zapewne ludzkie boty z dysfunkcjami, dorobiły teorię, że każda forma.

Anonimowo

Teraz i tak nie gram chyba że poprawią mm. Święta w wocie zakończyłem i wystarczy nie jestem masochistą za dużo bitew 0-12 albo jesteś w wygranej drużynie tylko nic nie zdążyłeś zrobić bo gra jest teraz głównie pod szybkie czołgi … Nie jestem płaczkiem tylko zmęczył mnie obecny stan wota chyba czas spasować na jakiś rok może dłużej .

shadow

grając solo bitwy losowe, nie mam co liczyc na nagrody?

Anon

Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to spróbuj to przeczytać jeszcze kilka razy.
W skrócie odpowiadając na Twoje pytanie: NIE.

Anonimowo

no i jebał Cie pies

yui

patrzcie jaki wyszczekany 😀

Wyjaśniacz Osiedlowych Pomidorów

za co ty chcesz nagrody grając randomki? Xd

Rudinxon

Przecież to nagrody za kampanię, a nie za randomki xD

Parkowy

XDD

xxx

Grając randomy to możesz apteczki dostać

XXAsdas

Aż sześć X? zawsze było 4 xD

XmechtoganX

na zimowej zawsze bylo wyncyj.