Operacje świąteczne 2020 – wydarzenia specjalne czas zacząć!

Zanurzcie się w świąteczną atmosferę i dzielcie się radością w specjalnych misjach bojowych.

Od 13 grudnia do 14 stycznia do World of Tanks powrócą Operacje Świąteczne. Będą nawet ciekawsze niż w poprzednim roku! W tym filmie opowiemy, jak zdobyć świąteczne dekoracje, po co dekorować swój garaż, jak zwiększać poziom świątecznej atmosfery, które nagrody otrzymacie po zebraniu świątecznych kolekcji i oczywiście jak zdobyć ładunki i korzystać z Antyduplikatora w Wielkim Zderzaczu Skorupek. Miłego oglądania!


Ho ho ho, Dowódcy!

Mam nadzieję, że nie muszę się przedstawiać! To ja przynoszę świąteczne prezenty, wypełniam Wasze serca radością i zmieniam Wasze garaże w ośnieżone podwórza każdego roku. Wraz ze Śnieżynkami, moimi zaufanymi pomocniczkami, oprowadzę Was po najbardziej niesamowitym wydarzeniu w World of Tanks!

Operacje świąteczne 2020
Od 13 grudnia 2019, 06:00 UTC do 14 stycznia 2020, 06:00 UTC

Mam nadzieję, że w tym roku byliście grzeczni, ponieważ mamy dla Was mnóstwo wspaniałych prezentów czekających pod choinką. Świętujmy razem!

Ogólne informacje i duże dekoracje

Gdy wejdziecie do garażu 13 grudnia, znajdziecie tam prezenty ode mnie i Śnieżynek:

 • Trzy małe pudełka po zalogowaniu
 • Rzadki francuski czołg lekki premium II poziomu AMR 35 z załogą wyszkoloną w 100% i miejscem w garażu
 • Jeden ładunek– przedmiot ze specjalnego wydarzenia (szczegóły poniżej).

Zobaczycie świąteczną oprawę, na która składają się m.in. interaktywna choinka, wieczerzny stół, instalacje i podwórko. To wszystko bardzo ładne, ale brakuje tu dekoracji, więc będziecie mogli ozdobić niemal każdy element tego wystroju.

Wszystko jest tak, jak przedtem:

 • Wypełniajcie misje bojowe aby zdobywać pudełka z dekoracjami i inne cenne fanty w grze.
 • Zawieście dekoracje!

Poza klasycznymi świątecznymi ozdobami możecie przystroić swój garaż dużymi dekoracjami. Będziecie mogli otrzymać cztery duże dekoracje, a każdą z nich powinniście umieścić w odpowiednim miejscu na interaktywnym elemencie (choince, kuchni polowej itd.). Możecie zdobyć duże dekoracje w pudełkach z dekoracjami lub stworzyć je za pomocą Dużego Zderzacza Skorupek – szczegóły poniżej.

Każda duża dekoracja pozwoli Wam zdobyć 2.5% więcej kredytów w bitwach losowych. Ta premia zostanie aktywowana jak tylko zawiesicie dużą dekoracje w odpowiednim miejscu.

Podczas operacji świątecznych 2020 poznacie moje pracowite pomocniczki, Śnieżynki, bez których to wszystko nie byłoby możliwe.

Teraz oddam głos moim asystentkom, które opowiedzą Wam o tym wydarzeniu.

Witajcie, mili Dowódcy!

Będziemy oświetlać Wam drogę przez operacje świąteczne 2020.

Zaproście Śnieżynki do Waszego garażu

Podnieście poziom świątecznej atmosfery, a będziecie mogli zaprosić nas do Waszego garażu! Gdy Wam się to uda, przybędziemy gotowe, by dołączyć do Waszej załogi na stałe. Każda z nas odwiedzi Wasz garaż w momencie osiągnięcia przez Was odpowiedniego poziomu świątecznej atmosfery.

Jeśli chodzi o świąteczną atmosferę, oferujemy Wam naszą pomoc. Podobnie jak w kalendarzu adwentowym, codziennie możecie dostać nagrodę. Logujcie się do gry każdego dnia i odbierajcie losowe dekoracje z poszczególnych kolekcji oraz misje osobiste na 5x PD.

Teraz porozmawiajmy o szczegółach tego wydarzenia.

Przystrajanie

Możecie przyozdobić niemal każdy element w Waszym garażu: wieczerzny stół, podwórko oraz choinkę (naturalnie!). Najedźcie myszką na element, który możecie udekorować i kliknijcie, aby powiększyć jego widok. Użyjcie panelu po lewej, w trybie powiększenia, aby nawigować interaktywne elementy.

Pamiętajcie Dowódcy: przystrajajcie według zasad! Interaktywne elementy są przypisane do konkretnych miejsc. Najpierw kliknijcie w element w garażu, który chcecie przystroić. Następnie kliknijcie miejsce, które możecie udekorować i otwórzcie okienko pokazujące odpowiednie ozdoby.Wybierzcie jedną z nich.
Świąteczna atmosfera

Poza radością z przystrajania, ozdoby określają poziom świątecznej atmosfery: im weselej i barwniej wygląda Wasz garaż, tym wyższy poziom świątecznej atmosfery.

Dekorujcie z wytrwałością i zdobywajcie coraz więcej nagród! Podnoszenie świątecznej atmosfery w Waszych garażach da Wam skrzynki z przeróżnymi fantami: dyrektywami, kredytami, materiałami eksploatacyjnymi, itd. Po osiągnięciu określonego poziomu świątecznej atmosfery możecie też zaprosić jedną z nas do garażu. Rzućcie okiem na kompletną listę nagród w tabelce poniżej:

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Mam nadzieję, że uda wam się to wszystko ogarnąć! A teraz posłuchajcie mojej współpracowniczki, która ma Wam coś ważnego do powiedzenia!

Czołem, Dowódcy!

Teraz przejmę pałeczkę od mojej siostry i opowiem Wam o wszystkich smakowitych premiach, które możecie otrzymać poza nagrodami za osiągnięcie poszczególnych poziomów świątecznej atmosfery.

Bonusy operacji świątecznych 2020

Jeśli braliście udział w operacjach świątecznych 2019, zapewne pamiętacie, że premie do kredytów, wolnych PD, PD bojowego oraz PD załogi były połączone z konkretną kolekcją.

Wasze komentarze uświadomiły mi, że warto nad tym popracować. Wybieraliście kolekcję pod względem premii, jakie oferowała, nie według własnych preferencji. W rezultacie kolekcja, która dawała premię do kredytów stała się najbardziej popularna, podczas gdy pozostałe trzy nie wzbudzały takiego zainteresowania i przynosiły mniej korzyści.

Podczas tego świątecznego sezonu zdecydowaliśmy się rozdzielić „premię do kredytów” i inne bonusy. Premia do kredytów pozostanie połączona z kolekcjami, ale o tym napiszemy później. Przedstawiamy teraz zupełnie nową mechanikę, pojazdy operacji świątecznych, wolne PD, PD bojowego i PD załogi. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Pojazdy operacji świątecznych

Podczas operacjach świątecznych 2020, będziecie mogli zdobyć do 6 pojazdów operacji świątecznych od poziomu V do X. Jedynie czołgi możliwe do zbadania i czołgi-nagrody mogą zostać umieszczone na specjalnie wyznaczonych miejscach i uzyskają specjalne premie do wolnych PD, PD bojowego, lub PD załogi w bitwach losowych. Rodzaj bonusu zależy od typu pojazdu!

Pamiętajcie: poziom premii do doświadczenia ma swój maksymalny limit i jest stały bez względu na to, czy skompletowaliście swoje kolekcie, czy nie. Wystarczy, że umieścicie czołg na pustym miejscu, a zaczniecie zarabiać więcej PD w każdej bitwie!

Otrzymacie miejsca na pojazdy operacji świątecznych za osiągnięcie poszczególnych poziomów świątecznej atmosfery. W sumie jest sześć miejsc na sześć poziomów pojazdów. Otrzymacie swoje pierwsze miejsce gdy osiągniecie V poziom świątecznej atmosfery. Następnie, wraz z każdym podniesieniem jej poziomu, będziecie kolejno otrzymywać dalsze miejsca.

Możecie zmieniać świąteczne pojazdy co 30 minut. Jeśli, po przypisaniu czołgu do konkretnego miejsca, sprzedacie go lub usuniecie z garażu, miejsce to zostanie zwolnione automatycznie, ale będzie zablokowane.

Teraz pomówmy o świątecznych kolekcjach i poznajmy następną Śnieżynkę!

Podejmijcie wyzwanie zebrania wszystkich czterech kolekcji i zdobądźcie wszystkie bonusy, Dowódcy!

Uzupełniajcie kolekcje i zdobądźcie bonus do kredytów!

Wszystkie dekoracje, które możecie zdobyć, są pogrupowane według czterech kolekcji:

 • Bożonarodzeniowe
 • Magiczny Nowy Rok
 • Noworoczne
 • Księżycowy Nowy Rok

Zbieranie elementów każdej kolekcji da Wam bonus do kredytów. Otrzymywana przez Was premia do kredytów będzie się zwiększać coraz bardziej, w miarę osiągania pułapów w ramach kompletowania unikatowych kolekcji.

Podniesienie poziomu świątecznej atmosfery podniesie te premie jeszcze bardziej dzięki specjalnemu mnożnikowi, który zostanie zastosowany automatycznie. W rezultacie możecie otrzymać premię do kredytów w wysokości aż do 40%. Nie zapominajcie też, że każda duża dekoracja daje wam dodatkowe 2.5% do zarobionych kredytów. Zatem całkowita wysokość premii kredytów w bitwach losowych może wynieść aż do 50%.

Jednak premia do kredytów nie jest jedyną korzyścią, jaką przynoszą kolekcje! Dzięki skompletowaniu kolekcji otrzymacie styl 2D i unikatową naklejkę. A kto powiedział, że możecie mieć tylko jedną kolekcję?! Skompletujcie cztery zbiory, aby otrzymać wszystkie cztery wspaniałe style 2D i sześć naklejek dostępnych podczas operacji świątecznych 2020!

Bożonarodzeniowe

Magiczny Nowy Rok

Noworoczne

Księżycowy Nowy Rok

Wszystkie zdobyte dekoracje są wymienione w specjalnych albumach. Od bożonarodzeniowych zabawek i ozdób po girlandy, bombki i światełka, każdy znajdzie w tym roku coś w swoim guście! Dekoracje mają najróżniejsze formy i można je sklasyfikować według pięciu grup pod względem rzadkości.

Pierwszy poziom to ozdoby najłatwiejsze do zdobycia, a piąty poziom to dekoracje, które są bardzo trudne do nabycia. Im rzadszej dekoracji użyjecie, tym więcej punktów świątecznej atmosfery otrzymacie i tym szybciej wywindujecie się na nowy poziom.

Teraz porozmawiajmy o zdobywaniu dekoracji. Oddam głos mojej towarzyszce – ona jedyna wie wszystko na ten temat!

Witajcie Dowódcy!

Zdobywanie dekoracji

Dekoracje możecie zdobywać na kilka sposobów:

 • Wypełniając misje w bitwach losowych oraz zdobywając pudełka z dekoracjami
 • Tworząc je z użyciem Zderzacza Skorupek
 • Otrzymując je w prezencie od Śnieżynek, raz na dzień
 • Kupując duże pudełka z prezentami

Przyjrzyjmy się, jak to działa.

 

Wypełnianie misji bojowych

Wypełnianie świątecznych misji bojowych da Wam pudełka zawierające trzy losowe dekoracje oraz inne przedmioty w grze (wyposażenie, materiały eksploatacyjne, kredyty itd.).

Jeśli Wam się poszczęści, możecie w nich także znaleźć duże dekoracje. Im trudniejsza misja, tym większe nagrody!

Noworoczny zgiełk 1

Warunki 

 • Wygrać bitwę
 • Zadać przynajmniej 500 PW uszkodzeń pojazdom przeciwnika

Ograniczenia 

 •  W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Bitwy losowe, wielkie bitwy
 • Raz na dzień

Nagroda 

x1 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 2

Warunki 

 • Zniszczyć w bitwie co najmniej 2 pojazdy przeciwnika

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Bitwy losowe, wielkie bitwy
 • Raz na dzień

Nagroda 

x1 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 3

Warunki 

 • Zniszczyć co najmniej 2 pojazdy przeciwnika różnego typu w bitwie

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Tylko w bitwach losowych i wielkich bitwach
 • Raz dziennie

Nagroda 

x2 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 4

Warunki 

 • Zadać co najmniej 1500 PW uszkodzeń wrogim pojazdom w bitwie

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Tylko w bitwach losowych i wielkich bitwach
 • Raz dziennie

Nagroda 

x2 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 5

Warunki 

 • Zadać uszkodzenia co najmniej 4 różnym pojazdom przeciwnika w walce

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Tylko w bitwach losowych i wielkich bitwach
 • Raz dziennie

Nagroda 

x3 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 6

Warunki 

 • Zablokować co najmniej 2500 PW w dowolnej ilości bitew

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Tylko w bitwach losowych i wielkich bitwach
 • Raz dziennie

Nagroda 

x3 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 7

Warunki 

 • Wygrajcie 5 bitew
 • W każdej zwycięskiej bitwie bądź wśród pierwszych 10 graczy pod względem zadanych uszkodzeń

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Tylko w bitwach losowych i wielkich bitwach
 • Raz dziennie

Nagroda 

x4 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 8

Warunki 

 • Zadać 30 000 PW uszkodzeń w dowolnej liczbie bitew

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Tylko w bitwach losowych i wielkich bitwach
 • Dwa razy na tydzień

Nagroda 

x4 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 9

Warunki 

 • Wygrajcie 5 bitew
 • Do celu liczone są tylko zwycięstwa w których znajdujecie się w pierwszej piątce graczy w swojej drużynie pod względem zdobytego doświadczenia

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Tylko w bitwach losowych i wielkich bitwach
 • Dwa razy na tydzień

Nagroda 

x5 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 10

Warunki 

 • Zdobyć 15 000 doświadczenia bojowego w dowolnej liczbie bitew
 • Do celu liczone są tylko zwycięstwa w których znajdujecie się w pierwszej dziesiątce graczy w swojej drużynie pod względem zdobytego doświadczenia.

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Tylko w bitwach losowych i wielkich bitwach
 • Dwa razy na tydzień

Nagroda 

x6 

————————————————————-

Noworoczny zgiełk 11

Warunki 

 • W zwycięskiej bitwie zostać najlepszym graczem w swojej druzynie pod względem zdobytego doświadczenia

Ograniczenia 

 • W dowolnym pojeździe poziomu IV lub wyższego
 • Tylko w bitwach losowych i wielkich bitwach
 • Dwa razy na tydzień

Nagroda 

x7 

————————————————————-

Warto pamiętać, że tegoroczne pudełka są wartościowsze, niż te z poprzedniego roku. Wszelkie dekoracje znalezione w środku, czy to losowa zabawka do kolekcji, czy duża dekoracja, pomogą Wam zwiększyć wartość Waszej premii do kredytów!

 

Tworzenie dekoracji

Możecie rozbijać dekoracje, których nie chcecie wykorzystać i przerabiać je na girlandy, bombki lub inne elementy, których brakuje w Waszej kolekcji. Działa to w następujący sposób.

 1. Rozbijcie dekoracje, których nie użyjecie i włóżcie skorupki do dużego Zderzacza Skorupek , aby otrzymać brakujący element do Waszej kolekcji.
 2. Ustawcie parametry (poziom, typ i kolekcję) dla dekoracji, które chcecie otrzymać.
 3. Sprawdźcie, czy macie wystarczająco skorupek i wciśnijcie przycisk Tworzenia.

Nie macie niczego konkretnego na myśli? Dajcie się zaskoczyć Zderzaczowi Skorupek – wybierzcie „losową kolekcję” i przejdźcie do tworzenia. Ta opcja wymaga mniejszej liczby skorupek niż tej potrzebnej przy tworzeniu zdefiniowanej dekoracji.

Antyduplikator

Jeśli chcesz uzyskać dekorację, której nie masz w swojej kolekcji ze 100% prawdopodobieństwem, użyj ładunków. To nowa waluta, którą możecie otrzymać w ramach nagrody za osiąganie nowych poziomów świątecznej atmosfery.

Ponieważ ładunki stanowią najłatwiejszy sposób na uzupełnienie swoich kolekcji, najlepiej trzymać je przy sobie do końca wydarzenia i potem wykorzystać je, aby wypełnić luki w swoich zbiorach. Pamiętajcie, że liczba ładunków jest ograniczona, więc używajcie ich z głową, tylko do tworzenia najpotrzebniejszych i rzadkich dekoracji.

Możecie też tworzyć duże dekoracje, ale musicie pamiętać o dwóch rzeczach:

 1. Duże dekoracje są zawsze unikatowe; nie możecie stworzyć dwóch takich samych.
 2. Stworzenie Waszej pierwszej dużej dekoracji będzie Was kosztować mniej, niż tworzenie wszystkich kolejnych. To pozwoli Wam otrzymać dobrą premię już na początku wydarzenia, przy użyciu mniejszej liczby skorupek.
Dekoracje jako prezenty od Śnieżynek

Następnym sposobem na zdobycie dekoracji jest po prostu zwrócenie się do nas! Każda Śnieżynka jest odpowiedzialna za konkretną kolekcję, więc wystarczy kliknąć na jedna z nas, a otrzymacie jedną losową dekorację z przypisanej nam kolekcji. Jednak pamiętajcie, że możemy Wam pomóc w zdobywaniu dekoracji tylko raz na dzień.

Nie zapominajcie też, że przynosimy Wam misje codzienne na 5x PD. Kliknijcie na nas, aby zdobyć Wasze codzienne losowe ozdoby świąteczne, a tym samym otrzymać tyle misji na 5x PD, ile jest Śnieżynek w garażu.

Pudełka z prezentami

Nie macie czasu na zbieranie ozdób? Nic nie szkodzi! Zapoznajcie się z tymi dużymi pudełkami wypełnionymi po brzegi dekoracjami i cennymi przedmiotami z gry, aby obdarować nimi swoich znajomych czołgistów!

Każde pudełko zawiera jedną ozdobę piątego poziomu i jedną losową dekorację. Wrzuciliśmy do tych pudełek również najróżniejsze prezenciki, począwszy od złota i dni konta premium WoT po rzadkie pojazdy premium i nowe style 3D.

Na tym skończę i oddam głos Mikołajowi! Do zobaczenia w garażu, Dowódcy!

Mam nadzieję, że zaprzyjaźniliście się z moimi miłymi asystentkami, drodzy czołgiści!

Kolekcje 2018–2019: Druga szansa

Jeśli nie udało Wam się skompletować kolekcji z misji świątecznych 2018 i/lub 2019, teraz jest na to szansa. Najpierw powinniście osiągnąć X poziom świątecznej atmosfery, następnie zacząć tworzyć brakujące elementy z Waszej kolekcji ze skorupek i zdobyć osiem stylów w nagrodę. Jednak musicie się pospieszyć! Macie czas do 13 stycznia.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Przedłużenie wydarzenia

Aby wykrzesać jeszcze więcej radości z tego wydarzenia, ja i moje wierne Śnieżynki postanowiliśmy przedłużyć efekt pojazdów misji świątecznych od 14 stycznia (06:00 UTC) do 1 lutego (06:00) i zastosować do nich maksymalną premię do kredytów, jaką uda Wam się osiągnąć w czasi wydarzenia.

Jednak pamiętajcie, że:

 • przedłużenie jest aktywne tylko pod warunkiem, że osiągnęliście przynajmniej V poziom świątecznej atmosfery.
 • premia do kredytów odnosi się do pojazdów, które obecnie znajdują się w dedykowanych miejscach na pojazdy misji świątecznych.
 • możecie wymienić każdy czołg z tej grupy raz dziennie za darmo, ale wszelkie dodatkowe zmiany będą wymagały wydania kilku kredytów.

To wszystko, mili nasi drodzy Dowódcy! Wejdźcie z rozmachem do operacji świątecznych 2020, róbcie błyskawiczne postępy i zbierajcie nagrody! Wesołych Świąt…

i Szczęśliwego Nowego Roku!

Operacje świąteczne 2020 są długoterminowym wydarzeniem z mnóstwem mechaniki i zmiennych. W czasie trwania wydarzenia, by Wasze doświadczenie gry było jeszcze przyjemniejsze, możliwe są zmiany i dostosowania włącznie z tymi, które dotyczą zasad, dat, ustawień balansu i konkretnych wartości. O ile jakieś się pojawią, będziemy o nich informować z wyprzedzeniem na naszym portalu. Zostańcie z nami!

 Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
16 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gogol

Blondyna najlepsza, ale ten grind na paczuszki to jakaś tragedia, chcą żebyśmy wyciągnęli portfele..

Ziomek

Jeśli mam zrobioną np. Włoską linię, to schematy narodowe przekształcą się na uniwersalne czy dostanę te narodowe? Dzięki za odpowiedź.

krecior

Najbardziej czekam na schematy

whis933

no dobra, ale od czego zależy procent premii do PD?

Anonimowo

Czekam z niecierpliwością na Trade-In :3 Pewnie w styczniu dopiero jak już gracze będą posiadali trochę tych premek

Kiaara

Zacny event, zapowiada się milusio.

Anonimowo

Huuurrrraaaa…..

polish_badger

duże paczki będą do kupienia 13 grudnia w piątek – liczcie że tego pechowego dnia będziecie mieli same dobre dropy 🙂

typowa typiara

Mnie tam one nie interesują 🙂

Anonimowo

Teraz przejmę pałeczkę od mojej siostry 11111

Anonimowo

Żadnych zniżek na pojazdy nie ma :/

johny

Wygląda na to, że nie będzie. Szkoda właściwie tylko na to czekałem z całego tego wydarzenia.
Jeśli się to potwierdzi nie zamierzam wydać nawet 1 zł na paczki, a zawszd kupowałem

Patryk Paruzel

czyli nie będzie jednej darmowej skrzynki jak rok temu?

Anonimowo

Tamta skrzynka była z jakiegoś dodatkowego eventu(chyba Santa vs krampus). Może w tym roku też coś takiego dadzą 😛

paticzek

Licząc 4 tygodnie eventu będzie można ponad 600 paczek z misji zdobyć jeśli dobrze liczę. Całkiem przyjemnie.

Anonimowo

Fajnie się zapowiada 😀