Zemsta „Odyna”

Lex

Były żołnierz, fascynat broni palnej, marynista, historyk (Barula twierdzi, że "histeryk" ;) ), rekonstruktor historyczny. W redakcji wprowadzam totalny chaos i zamieszanie (Lex, gdzie te recenzje??!!), i notorycznie wkurzam kolegów - redaktorów.

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MaczeQ

A na konsoli to jeden z najlepszych na tym tierze

OpiateWarrior

Lex, olej tego wieśniaka ORP (pożal się boże). Piszesz bardzo fajne, fabularyzowane opowieści, które trzymają się kupy. Dodajesz bohaterów, którzy mają jakieś charaktery (w tym tekście tego trochę brakowało, ale inne to już niebo a ziemia 😀 ). Denerwują mnie ludzie, którzy zamiast wczuwać się w klimat na jakim bazuje gra, jakie jednostki w niej występują, na czym wzorowane są mapy, eventy PvP i PVE i wiele więcej ci ludzie wyrzucają do śmietnika. Dla takich patałachów WG (niestety) tworzy permanentne kamuflaże typu halloween czy okręty kosmiczne oraz niedawna nowość – “mad maxowe niszczyciele”. To ludzie, którzy nie interesują się historią kryjącą się za wieloma jednostkami dostępnymi w grze, tylko brzydko mówiąc “skillowe napierdalanie” – gdyby WG zrobiło grę o katamaranach z XVII w. armatami, żaglami, wyrzutniami naprowadzanych torped i GPSem to graliby tak samo. To nie są ludzie, których interesuje cokolwiek. Cholera jasna, sam jestem narkomanem biorącym dożylnie nawet silne opioidy, a horyzonty intelektualne, wiedzę i zamiłowanie do historii mam większe niż ten cały “orp jegomość” (sorki, że się uzewnętrzniłem – po prostu się zdenerwowałem). No krew mnie zalewa.
Ty cały “Orp jak ci tam” – jeśli chcesz pograć w cyferki, rng i ststem binarny oprawiony w jakiś interfejs, to możesz sobie w Excelu napisać np “jednorękiego bandytę” (chyba że nie skończyłeś gimnazjum, to możesz nie wiedzieć jak się pisze takie bzdury) albo wybrać jakąkolwiek inną grę z cyckami potworami dziwkami i laserami (chociaż takie gry też mają swój mniej lub bardziej biedny lore w którym możesz się pogubić).

Lex, nie przestawaj pisać. Twoje opowieści przywodzą mi na myśl stare, kochane “żółte tygrysy” i z przyjemnością czytam te Twoje morskie opowieści. Okręt jest w fazie testów, więc zbytnie zgłębianie się w cyferki też nie ma większego znaczenia, bo nic (poza wyglądem okrętu) nie jest jeszcze pewne – to raz. Dwa – jeśli komuś zależy wyłącznie na cyferkach, zasięgach i zasadach “ile myśliwców może zestrzelić ile samolotów przeciwnilka z perkiem kapitańskim lub bez niego” to niech poczyta sobie serwisy zajmujące się jedynie tą tematyką. Oczywiście są też materiały filmowe na YT z komentarzem po angielsku (np u Notsera) ale taki “Orps polzka” raczej nie zrozumie tego języka. Za to może popatrzyć na gameplay, i wyrobić sobie opinię.

Eh, uniosłem się. To takie przykre, że większość ludzi na tym świecie nie ma żadnych konkretnych zainteresowań, nie ma chęci na poszerzanie swoich horyzontów intelektualnych etc…czasem mam wrażenie, że jedyne co potrafią tacy ludzie to zrobić dzieciaka na 500+ i obalić flaszkę. W tym na pewno są fioletami – w końcu słynny fioletowy trunek i kolorek w XVM mają ze sobą wiele wspólnego 😉

Januż

No czyli co z tym okrętem? Słaby/mocny?

ORP.PL

Znalazłem na Fejsie, zobacz sobie jak POWINNA RECENZJA OKRĘTU wyglądać : https://ships-not-tanks.ru/torpedy-skurili-obzor-na-friesland/

ORP.PL

Uwagi ser rata na poziomie : 1) yyyy ma ster no to skreca, 2) ma działa no to szczela tam co ileś 3) no ma arte dodatkową no to ona tez szczela. Ehhh.

ORP.PL

Widzę kolejna ” super ” recenzja, zawierająca bardzo mało szczegółów i samych danych jak również przykładów sytuacji w których można wykorzystać okręt jak najlepiej, o tym jak wykorzystać mocne strony okrętu a jak ukryć słabe to już nawet nie wspominam bo testujący nawet nie wie o czym mówię.Pomijając 4/5 całej “recenzji ” która jest ot historyjką to zapytam o pewną sprawę, a mianowicie czy Pan wie ile jest samolotów myśliwskich w eskadrze tego pancernika a ile samolotów liczą eskadry lotniskowców tierów 6-10 bo z takimi on się będzie spotykał?Po co piszesz że cytuję : “w tym myśliwiec pokładowy, zamiennie z samolotem obserwacyjnym), tak, że często potrafi zrąbać całą eskadrę wrażych samolotów? Przecież to nie prawda, zwykłe kłamstwo! No chyba że nie wiesz jak działa mechanika myśliwca pokładowego i ile samolotów może on zestrzelić.Otóż ESKADRA MYŚLIWCÓW POKŁADOWYCH jest w stanie zestrzelić MAKSYMALNIE tyle samolotów atakującego klucza ile sama samolotów liczy.Te uwagi ser rata pominę milczeniem ponieważ jego wypowiedz jest adekwatna do jego wiedzy o grze i mechanice czyli okrągłe 0.Na koniec, weż ty się chłopie za pisanie jakichś historyjek, bajek dla dzieci bo to może ci wyjdzie, ser rat mógłby przygotować jakieś kolorowanki do tego, obrazki do pomalowania.

Blaszany

A ja czytam to samo i widzę, że opis zestrzelenia atakującej eskadry przeciwnika odnosi się do baterii przeciwlotniczych z dodatkową pomocą jednego myśliwca. Tak więc nie ma tu żadnego kłamstwa, jakie wytknąłeś z wykrzyknikiem. Masz kolego problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Manieczki

Czy Sir_Rad wraz z autorem tekstu mogliby uzupełnić te “uwagi” odnośnie Odina?

zwrotny (jak na pancernik to nawet bardzo) – jaki czas przestawiania steru, jaki promień skrętu?!

celny (jak na niemiecki pancernik na tym tierze) – jaka sigma i jaka maksymalna dyspersja?

miękki (jak na niemiecki pancernik na tym tierze) – jaką grubość ma to “przemyślane” opancerzenie?

bardzo fajna artyleria dodatkowa (jak to w niemieckim pancerniku) – jaki kaliber, liczba dział, szansa na podpalenie?

“Z uwagi na mały kaliber artylerii głównej, nie zdolny do „wsadzenia” cytadeli” gdzie jest jakiś wykres penetracji dla AP, skoro rzekomo nie są przebić więcej niż kilkadziesiąt mm pancerza 😀

Panowie błagam o więcej szczegółów, strasznie goła i dziwna ta recenzja.